انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب نشدن ویندوز بعد از فرمت کل هارد برای لینوکس اوبونتو  (دفعات بازدید: 4344 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین arash-ebr

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
سلام.
حدودا ۱۷ تا تاپیک مختلف رو گشتم و هیچکدوم جوابی بهم ندادن. (منظورم اینه که اول جستجو انجام دادم).

من الان خیلی وقته که لینوکس اوبونتو دارم، حالا اخیرا مجبور شدم کنار لینوکس، ویندوز رو مجدد برای برخی کار های دانشگاه نصب کنم. به همین دلیل از پارتیشن Home با نرم افزار Gparted فضایی حدود ۶۵ گیگ خالی کردم. وقتی که رفتم تا ویندوز ۷ رو بوت کنم و اون رو نصب کنم کلا ویندوز بوت نمیشد یعنی حتی وارد محیط نصب ویندوز هم نمیشد و خطا میداد.
میدونم که چون کل هارد رو برای لینوکس فرمت کردم تمام درایور های ویندوز پاک شده و به این دلیل هست که بالا نمیاد.
الان چه راهی رو میتونم برم تا بشه روی اون ۶۵ گیگ فضا خالیم ویندوز رو نصب کنم و بعدش رو هم که خودم بلدم گراب رو تعمیر میکنم و ابونتو رو دارم.
الان دقیقا مشکل اینه که بدلیل پاک شدن تمام پارتیشن های ویندوز و فرمت کلی هارد،‌نه تنها ویندوز ۷ بلکه ویندوز ۸ و ۱۰ رو هم نمیتونه نصب کنه.
۱۰۰٪ ساختار هاردم عوض شده. چه راهی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
اینکه اصلا وارد محیط نصب ویندوز نمی‌شی فکر نکنم رابطه‌ای به نحوهٔ پارتیشن‌بندی داشته باشه!
احتمالا سی‌دی شما مشکل داره. در هر صورت یه تصویر از gparted بذارید.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
شروع مراحل نصب ربطی به پارتیشن بندی نداره
ویندوز رو با چی میخواین نصب کنین DVD یا فلش؟
تنظیمات Bios و اولویت های بوت رو درست انجام میدین؟
گفتین خطا میده، چه خطایی میده؟

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 561
سلام.
حدودا ۱۷ تا تاپیک مختلف رو گشتم و هیچکدوم جوابی بهم ندادن. (منظورم اینه که اول جستجو انجام دادم).

من الان خیلی وقته که لینوکس اوبونتو دارم، حالا اخیرا مجبور شدم کنار لینوکس، ویندوز رو مجدد برای برخی کار های دانشگاه نصب کنم. به همین دلیل از پارتیشن Home با نرم افزار Gparted فضایی حدود ۶۵ گیگ خالی کردم. وقتی که رفتم تا ویندوز ۷ رو بوت کنم و اون رو نصب کنم کلا ویندوز بوت نمیشد یعنی حتی وارد محیط نصب ویندوز هم نمیشد و خطا میداد.
میدونم که چون کل هارد رو برای لینوکس فرمت کردم تمام درایور های ویندوز پاک شده و به این دلیل هست که بالا نمیاد.
الان چه راهی رو میتونم برم تا بشه روی اون ۶۵ گیگ فضا خالیم ویندوز رو نصب کنم و بعدش رو هم که خودم بلدم گراب رو تعمیر میکنم و ابونتو رو دارم.
الان دقیقا مشکل اینه که بدلیل پاک شدن تمام پارتیشن های ویندوز و فرمت کلی هارد،‌نه تنها ویندوز ۷ بلکه ویندوز ۸ و ۱۰ رو هم نمیتونه نصب کنه.
۱۰۰٪ ساختار هاردم عوض شده. چه راهی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟
سلام
دوست عزیز وقتی سیستم عاملی رو برای نصب کردن بوت میکنید
از طریق فلش مموری و یا از طریق DVD اولویت بوت سیستم کامپیوتر یا با فلش مموری هستش یا با DVD پس این وسط هارد سیستمت نقشی نداره.
مشکل باید جای دیگه باشه نه هارد

آفلاین arash-ebr

• Newbie
  • *
نه دوستان متوجه نشدید.
این مواردی رو که گفتید رو که میدونم آماتور نیستم.
ویندوز رو با DVD نصب میکنم. موقعی که بوت میشه بعد از اینکه آرم ویندوز ۷ نمایش داده میشه چند ثانیه بعد بجای اینکه بره تو بخش نصب ویندوز یک خطا تو یک صفحه مشکی نمایش داده میشه که در خصوص خراب بودن بوت ویندوز هست (نه اینکه مشکل از دیسک باشه بارها و بارها نصبش کردم). چنین چیزی رو هم موقع نصب ویندوز ۸ نمایش میده با یک سبک نمایش متفاوت. مضمون یکی هست.
اما ویندوز ۱۰ رو که گذاشتم وارد مراحل نصب شد اما موقع انتخاب درایور،‌من اون ۶۵ گیگ فضای خالی با کلیک روی new یک درایو جدید ایجاد کردم که بعدش وقتی خواستم وارد نصب ویندوز بشم خطا میداد. (حالا اگر تا اینجا بازم متوجه نشدید میتونم دوباره تا اون مرحله پیش ببرم و از مانیتور عکس تهیه کنم.)
در ضمن درایوی که با کلیک روی new ایجاد کردم به صورت logical ایجاد شد.

من خیلی وقت پیش (حدود ۱ سال پیش) چنین مشکلی واسم ایجاد شد و با جستجو در انجمن های خارجی که الان یادم نمیاد چی سرچ کردم،‌تونستم برطرفش کنم اما به شیوه ای دیگه. یعنی اینکه اونجا نوشته بودن ساختار هارد (فرمتش) بر اساس لینوکس هست و موقع اختصاص دادن درایو برای نصب ویندوز با یک سری کلید ترکیبی که فکر کنم Shift و Delete هم توش بود هارد رو فرمت میکردی بر اساس ساختار ویندوز و بعد میتونستی درایو ایجاد کنی. منم اینکار رو کردم و درست شد. اما الان من نمیخوام کل هاردم رو فرمت کنم موضوع اینه.

شرمنده اگر طولانی شد اگر لازم بود بگین که عکس هم ضمیمه کنم.

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
چرا ویچروال باکس استفاده نمی‌کنی؟

آفلاین arash-ebr

• Newbie
  • *
مجازی سازی برای فعالیت های سنگین مناسب نیست. Revit رو لازم دارم.
اگر بتونم راهی برای این شرایط پیدا کنم عالی میشه (هرچند از ویندوز بدم میاد)

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 257
  • حرف کم بزن --- عمل کن یکم
    • وبلاگ شخصی حسین دیباپور
سلام.
منم مشکل تقریبا مشابهی داشتم. البته با لینوکس و نمیتونستم لینوکس نصب کنم. البته اوایل با ویندوز هم کمی مشکل داشتم.
این قسمت رو برای یکی از دوستان نوشتم که روال کارم چطور بود.
امیدوارم مشکل شما هم حل بشه.
نقل‌قول
مشکل این بود که من بعد از پارتیشن بندی مجدد، ناخواسته پارتیشن تیبل GPT ساختم. برای همین پارتیشن ویندوز تبدیل به GPT شد ولی بقیه پارتیشن ها به طور کامل به GPT تبدیل نشد. برای همین از پارتیشن تیبل MBR یک بک آپ به جا گذاشت. GParted هر دو پارتیشن تیبل رو پیدا کرد و دچار دوگانگی شد. big_smile برای حل مشکل هم باید دست به دامن لایو اوبونتو بشم. smile
با لایو اوبونتو باید بوت کنم و برنامه fixparts یا gdisk رو نصب کنم و با یکی از این برنامه ها پارتیشن تیبل GPT رو پاک کنم. اگر MBR رو پاک کنم ممکنه بقیه پارتیشن ها از بین بره.
اونطوری که خوندم این روش اطلاعات رو از بین نمیبره ولی برای اطمینان همیشه باید بک آپ گرفت.
البته قبلش یه تحقیق در مورد پارتیشن تیبل ها بکن. شاید دقیقا راه حل نهایی نباشه. ولی امیدوارم مشکلت حل بشه.

آفلاین arash-ebr

• Newbie
  • *
آره دقیقا منظور من هم از اینکه میگفتم << ساختار هارد>>‌همین بوده الان GPT شده و برای ویندوز باید MBR باشه.
حالا الان که یک هارد اکسترنال دارم اگر به نتیجه ای نرسیدم همه اطلاعات رو جابه جا میکنم و بعد اول ویندوز نصب میکنم و سپس اوبونتو.
اما خوب تا آخر شب اگر بتونم راه بهتری پیدا کنم عالی میشه.