انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

از نظر شما کدوم گزینه روش بهتری برای شروع تبلیغ در دانشگاه هست؟

سخنرانی
16 (39%)
پخش تراکت
9 (22%)
پوستر
12 (29.3%)
نظرسنجی حضوری
3 (7.3%)
نظر سنجی اینترنتی
1 (2.4%)

مجموع آرای اعضا: 19

بستن رای گیری: 14 بهمن 1394، 07:58 ب‌ظ

نویسنده موضوع: روش‌های مناسب برای تبلیغ در دانشگاه (با تشکر تمام شد.)  (دفعات بازدید: 2409 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
سلام.
من و دوستانم در لاگ مازندران می‌خوایم از این ترم کارمون رو به داخل دانشگاه‌ها (فعلاً ۲ دانشگاه خاص منطقه) گسترش بدیم.

به نظر شما کدوم روش(ها) بیشتر جواب می‌ده؟ اگه ممکنه دلیل و یا راهکار دیگه‌ای هم دارین توضیح بدین.

فقط چند نکته‌ی زیر رو در مورد ما در نظر بگیرین:

۱. ما ۳ نفریم (و یک نفر دیگه که به ما قول داده در زمینه‌ی آموزش کمک کنه).

۲. این دانشگاه‌ها از هم فاصله دارن (همین ۲تای خاص ۲۰ کیلومتری باهم فاصله دارن).

۳. بخش نرم‌افزار گروه کامپیوتر یکی از این دانشگاه‌ها خیلی ضعیفه و در دیگری تلاش قبلی برای ترقیب به لینوکس با شکست مواجه شده.

۴. یکی شون فنی مهندسی هست و دیگری یک دانشگاه عمومی‌تر.
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1394، 10:05 ق‌ظ توسط بابک طور »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام. کار خیلی خوبیه.
ولی پیشنهادم اینه که اول باید از پرسنل دانشگاه و اساتید شروع کنید. لینوکس تبلیغ کردن برای دانشجوها تا وقتی که استاده docx. میخواد ازشون  ](*,) هیچ فایده‌ای نداره. اگه هم سیستم آموزشی دانشگاهیشون هم مثل گلستان و ... هست که کلا واویلا...
شاید با تبلیغ کردن بتونید یکی دو نفر رو لینوکسی کنین. ولی تا وقتی بالادستیا لینوکسی نشن، دانشجوها مقاوت میکنن. فقط یه سری هیجان و جو بهشون میدیم و بعدش کارشون به بن بست میخوره و زده میشن.
ولی اگه بخواهیم فقط نقاط منفیش رو نبینیم، من گزینه‌ی اول رو انتخاب کردم. یعنی سخنرانی. اگه بتونین برای سخنرانی، از برو بچ آشنا که همه قبولشون دارن (و اونایی که نمیشناسن با کمی سرچ کردن متوجه میشن که آدمای درست و حسابی هستن و حرفاشون سندیت داره) استفاده کنین، خیلی خوب میشه. البته میدونم که اونا هم سرشون شلوغه. ولی خب پیشنهادش ضرری نداره. مثل جادی یا دانیال یا بزرگان لاگ شهرتون و ... تاثیر خیلی خوبی میذارن.
ولی اگه اول از اساتید و کادر دانشگاه شروع کنین، دانشجوها هم خبر به گوششون میرسه و خود به خود کنجکاو میشن به این قضیه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
دیسک لایو اوبونتو توزیع کنید همراه با یک برگ A4 راهنمای اجرای زنده و نصب.
اتفاقی که برای من افتاد (:

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *

خوب وقتی ۳ نفریم و تازه چند ماه هست که لاگ رو راه انداختیم، پس از نظر مالی هم مشکلات خودمون رو داریم. شما نهایتاً در حد تراکت و یا چندتا پوستر روی ما حساب کن.

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
پاسخ : روش‌های مناسب برای تبلیغ در دانشگاه
« پاسخ #4 : 01 بهمن 1394، 02:20 ق‌ظ »

خوب وقتی ۳ نفریم و تازه چند ماه هست که لاگ رو راه انداختیم، پس از نظر مالی هم مشکلات خودمون رو داریم. شما نهایتاً در حد تراکت و یا چندتا پوستر روی ما حساب کن.
برای من در طی سالیان گذشته یک دوستی سی‌دی اوبونتو ۸.۱۰ خودشو بهم هدیه داد...نتیجه هم عالی بود...بعد اونم سفارش ۹.۱۰ رو دادم که دستم رسید..دادن مثلا ده تا دی‌وی‌دی با بروشور به اوناکه خیلی علاقمند نشون میدن هزینه سنگین روتون نمی‌ذاره...پخش تراکت فقط کثیف کاریه
« آخرین ویرایش: 01 بهمن 1394، 02:22 ق‌ظ توسط Spirits »

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
« پاسخ #5 : 01 بهمن 1394، 08:59 ق‌ظ »
سلام. کار خیلی خوبیه.
ولی پیشنهادم اینه که اول باید از پرسنل دانشگاه و اساتید شروع کنید. لینوکس تبلیغ کردن برای دانشجوها تا وقتی که استاده docx. میخواد ازشون  ](*,) هیچ فایده‌ای نداره. اگه هم سیستم آموزشی دانشگاهیشون هم مثل گلستان و ... هست که کلا واویلا...
شاید با تبلیغ کردن بتونید یکی دو نفر رو لینوکسی کنین. ولی تا وقتی بالادستیا لینوکسی نشن، دانشجوها مقاوت میکنن. فقط یه سری هیجان و جو بهشون میدیم و بعدش کارشون به بن بست میخوره و زده میشن.
ولی اگه بخواهیم فقط نقاط منفیش رو نبینیم، من گزینه‌ی اول رو انتخاب کردم. یعنی سخنرانی. اگه بتونین برای سخنرانی، از برو بچ آشنا که همه قبولشون دارن (و اونایی که نمیشناسن با کمی سرچ کردن متوجه میشن که آدمای درست و حسابی هستن و حرفاشون سندیت داره) استفاده کنین، خیلی خوب میشه. البته میدونم که اونا هم سرشون شلوغه. ولی خب پیشنهادش ضرری نداره. مثل جادی یا دانیال یا بزرگان لاگ شهرتون و ... تاثیر خیلی خوبی میذارن.
ولی اگه اول از اساتید و کادر دانشگاه شروع کنین، دانشجوها هم خبر به گوششون میرسه و خود به خود کنجکاو میشن به این قضیه.
یکی از دانشگاه‌ها سیستمش گلستانه ](*,)
لاگ استان ما همین چند نفریم و بغیراز خودمون کسی گنو/لینوکسی‌های مشهور استان رو نمیشناسه، هماهنگ کردن با دانیال یا جادی عزیز هم اونم تو اول کار که نمیتونیم پیش‌بینی کنیم مسئولین دانشگاه چه برخوردی دارن یه‌کم سخته :'( مخصوصا وقتی خودمون دیگه عضو دانشگاه نیستیم
بنظر خودم پخش کردن چندتا نگارش زنده و چسبوندن پوستر میتونه شروع خوبی باشه اما مشکل اینه ما تقریبا برای همون پوسترها هم ایدهٔ جذابی نداریم، کسی از دوستان هست ازین نمونه‌ها داشته باشه تا الهام بگیریم؟
مثل پوستر جشنواره روز آزادی نرم‌افزار \\:D/
« آخرین ویرایش: 01 بهمن 1394، 09:01 ق‌ظ توسط امیــــــر »

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 01 بهمن 1394، 10:22 ق‌ظ »
نمی‌دونم چرا کسی تیک‌های نظر سنجی رو نمی‌زنه؟!

من دارم روی محتوای تراکت ،پوستر و احیاناً بنر کار می کنم.

البته اگه یک گرافیست هم پیدا کنم بد نیست.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #7 : 01 بهمن 1394، 11:24 ق‌ظ »
نمی‌دونم چرا کسی تیک‌های نظر سنجی رو نمی‌زنه؟!
احتمالا به خاطر اینکه اصلا فکر خوبی نیست  ;D
شاید منظور دیگه ای از نظرسنجی داشتید که بقیه متوجه نشدند
من خودم وقتی نظرسنجی رو دیدم تعجب کردم چون معمولا از نظرسنجی برای تبلیغ استفاده نمیشه (تا جایی که من میدونم)
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 01 بهمن 1394، 12:45 ب‌ظ »
نقل‌قول
من خودم وقتی نظرسنجی رو دیدم تعجب کردم چون معمولا از نظرسنجی برای تبلیغ استفاده نمیشه (تا جایی که من میدونم)

خوب شما گزینه‌های دیگه رو انتخاب کن!

در یک نظر سنجی از افراد سوال‌هایی پرسیده می‌شه. اگه این سوال‌ها هوشمندانه انتخاب بشن می‌تونن در ذهن فرد جرقه‌ها و سوال‌های مهمتر دیگه‌ای ایجاد کنن.

این تازه غیر از نتایجی که از خود نظرسنجی می‌شه بدست آورد و در تصمیمگیری برای چگونگی ادامه‌ی کار استفاده کرد.
« آخرین ویرایش: 01 بهمن 1394، 12:53 ب‌ظ توسط بابک طور »

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #9 : 01 بهمن 1394، 03:28 ب‌ظ »
نقل‌قول

خوب شما گزینه‌های دیگه رو انتخاب کن!

در یک نظر سنجی از افراد سوال‌هایی پرسیده می‌شه. اگه این سوال‌ها هوشمندانه انتخاب بشن می‌تونن در ذهن فرد جرقه‌ها و سوال‌های مهمتر دیگه‌ای ایجاد کنن.

این تازه غیر از نتایجی که از خود نظرسنجی می‌شه بدست آورد و در تصمیمگیری برای چگونگی ادامه‌ی کار استفاده کرد.
شایدم این راه‌ها رو رفتن دوستان و دیدن فایده نداره و ترجیح دادن بجا اینکه بقیه بسمت لینوکس بیارن بصورت افتان و خیزان ، بجاش به اطلاعات خودشون برای لینوکس بیافزایند

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 01 بهمن 1394، 04:09 ب‌ظ »
نقل‌قول
شایدم این راه‌ها رو رفتن دوستان و دیدن فایده نداره و ترجیح دادن بجا اینکه بقیه بسمت لینوکس بیارن بصورت افتان و خیزان ، بجاش به اطلاعات خودشون برای لینوکس بیافزایند

این هم نکته‌ی خیلی خوبیه. ولی با داشتن یک جامعه‌ی بزرگتر امکان آموزش جمعی بزرگتری هم فراهم می‌شه.

آفلاین alireza hashemi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #11 : 01 بهمن 1394، 08:50 ب‌ظ »
سلام.
شما میتونید کلاس آموزش لینوکس بزارید. (فکر نمیکنم مسئولین دانشگاه با این مورد مشکل داشته باشن.)

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 21 بهمن 1394، 10:04 ق‌ظ »
از همه‌ی دوستانی که در این موضوع با ما همکاری کردن کمال تشکر رو دارم.