انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برنامه نویسی و مهارت کار با کیبورد!  (دفعات بازدید: 3676 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
برنامه نویسی و مهارت کار با کیبورد!
« : 02 بهمن 1394، 08:29 ب‌ظ »
اگر برنامه نویس هستید یا در راه برنامه نویس شدن هستید، مهارت کار با کیبوردتون قویه؟!
تایو اصولی مثل زبان انگلیسی تابو شده برام! از برنامه های مختلفی هم استفاده کردم؛
بقیه برنامه نویس ها (حرفه ای ها متوسطها تازه کارها)یی که میشناسید در تایپ چه وضعی دارند؟!
اگر در اولویت قرار داره مدتی همه چیز رو تعطیل کنم و فقط تایپ رو تمرین کنم  ](*,)

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
پاسخ : برنامه نویسی و مهارت کار با کیبورد!
« پاسخ #1 : 02 بهمن 1394، 08:32 ب‌ظ »
اکثرا فکر میکنم عادت کردند . وقتی روزی چندین ساعت رو پای کامپیوتر بگذرونید ، خود به خود دستتون روی کلیدی که دنبالش هستید میره و تایپتون سریع میشه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #2 : 02 بهمن 1394، 10:02 ب‌ظ »
من هنوز هم دو انگشتی تایپ کینم. ولی اینقدر تایپ کردم که دقیقا جای کلمه ها رو بلدم و همین متن رو بدون نگاه کردن به صفحه کلید نوشتم.
ولی بنظر من تایپ ده انگشتی بهترین حالت برای یه تایپیست یا برنامه نویسه
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 02 بهمن 1394، 10:12 ب‌ظ »
من هنوز هم دو انگشتی تایپ کینم. ولی اینقدر تایپ کردم که دقیقا جای کلمه ها رو بلدم و همین متن رو بدون نگاه کردن به صفحه کلید نوشتم.
ولی بنظر من تایپ ده انگشتی بهترین حالت برای یه تایپیست یا برنامه نویسه

من از بس تایپ کردم که الان تقریبا ۷ انگشتی می نویسم و بدون نگاه کردن به کیبورد تایپ میکنم. ولی چون تجربی تایپ کردم، بیشتر از ۷ تا نمیشه دیگه.  ;D ولی اگه اصولی جلو رفته بودم، مسلما توی این ۷ سال میواس ۱۰ انگشتی شده باشه تایپم.
البته چون فارسی بیشتر می نویسم، روی فارسی نوشتن بیشتر تبحر دارم. ولی خب انگلیسی رو هم ۹۰ درصد بدون نگاه کردن به کیبورد می نویسم. قاعدتا نسبت به فارسی سرعت تایپم توی انگلیسی کمتره ولی اونم از وقتی که لینوکس کار میکنم، خوب شده.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
« پاسخ #4 : 02 بهمن 1394، 10:49 ب‌ظ »
تایپ برای برنامه‌نویسی با تایپ در حالت کلی واس ما فارسی زبان‌ها خیلی فرق داره
عملا نمیتونیم بگیم کسی که داره فارسی رو خوب تایپ میکنه میتونه حتما انگلیسی هم خوب تایپ کنه
هردوش مهمه
پیشنهاد من برای قوی شدن تایپت، استفاده از صفحه کلید در شب هست، یعنی خودبه‌خود مجبوری یاد بگیری، اولا خیلی سخته اما دستت کم‌کم راه میفته، من از بس شبا برنامه نویسی میکردم و نور اتاق خیلی کم بود دستم روون شد :)

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #5 : 03 بهمن 1394، 02:47 ب‌ظ »
نقل‌قول
من از بس شبا برنامه نویسی میکردم و نور اتاق خیلی کم بود دستم روون شد

عزیزم چشمت چی؟  ???

نقل‌قول
روشنایی محل کار باید مخلوطی از نورسفید و زرد بوده ( ترجیحاً از لامپ مهتابی استفاده شود ) و شدت آن درحدود ۳۰۰ لوکس باشد .

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
« پاسخ #6 : 03 بهمن 1394، 03:48 ب‌ظ »
خداروشکر هنوز سو داره چشام  \\:D/ ;D
نه به چشمام آسیبی نزدم، البته 45 -15 کار میکردم، ولی خوب بدون نور چراغ (کوزت بودم انگار :P ;D )

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #7 : 03 بهمن 1394، 04:39 ب‌ظ »
من از همه ده انگشتم موقع تایپ استفاده می‌کنم، اما خب اصولی تایپ نمی‌کنم. یکی از چیزهایی که باید براش وقت بذارم همین تایپ اصولی هستش.
در مورد عنوان تاپیک، برای برنامه‌نویسی تایپ سریع و اصولی اهمیت زیادی نداره (هرچند کمک می‌کنه).

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #8 : 03 بهمن 1394، 08:59 ب‌ظ »
من خودم با نرم افزار klavaro یادگرفتم که از سافتوار سنتر میتونید بگیریدش. البته سایت http://10fastfingers.com/ هم خوبه برای سنجش سرعت و تمرین، و فارسی هم پشتیبانی میکنه.

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #9 : 03 بهمن 1394، 09:05 ب‌ظ »
من تایپ ۱۰ انگشتی انگلیسی رو اصولی یاد گرفتم،‌ ۲-۳ روز، روزی ۲-۳ ساعت تمرین کردم، دستم راه افتاد بعدش هم یه مدت سخت بود اما خوب آروم آروم راه افتادم، بعد از مدتی هم که که انگشتام قوی تر شدن، توی حدود یک ساعت تایپ فارسی رو یاد گرفتم (الانم چون زیاد فارسی نمی نویسم توی فارسی کمی کندم)

تایپ هم مثل IDE هست، یه IDE خوب سرعت کار رو زیاد میکنه و خطا رو کمتر،‌ تایپ ۱۰ انگشتی هم سرعت کار رو بالا میره و خستگی رو کمتر میکنه (نیاز نیست سر خم کنی کیبورد رو نگاه کنی)

پ.ن: من که از برنامه خاصی استفاده نکردم، یه پرینت از عکس دکمه های کیبورد گرفتم، با ماژیک دکمه ها رو بر اساس هر انگشت مشخص کردم، زدم بالای مانیتور، شروع کردم چیزایی که توی روز تایپ میکنم رو بر اساس تایپ ۱۰ انگشتی تایپ کردن، دکمه ها رو هم نگاه میکردم که کدوم انگشت باید بزنه، اول هر کلمه ۳۰ ثانیه ;D تا بعد عادت کردم .
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #10 : 04 بهمن 1394، 11:08 ب‌ظ »
قبلا خواستم تایپ ده انگشتی سریع رو شروع کنم که یاد بگیرم اما حوصلش رو نداشتم و ولش کردم.
الآن تایپم اصولی نیست اما روان و نسبتا سریع هست و فکر کنم هفت یا هشت انگشتی تایپ میکنم.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
« پاسخ #11 : 10 بهمن 1394، 10:17 ق‌ظ »
عذاب آورترین دکمه حالتی هست که یک رشته ای رو تایپ کردید و میخواین برید آخر خطش تا کاراکتر سیمی کالن ";" رو تایپ کنید یا  بخواین اینتر بزنید برید خط بعدی
لاجرم باید کلید END رو بزنید ولی  باید هی دستت رو برداری و ببری به سمت راست کیبورد تا بتونی END رو تایپ کنی
با این مسئله چکار میکنین شما؟
« آخرین ویرایش: 10 بهمن 1394، 02:07 ب‌ظ توسط Milandini »
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #12 : 10 بهمن 1394، 12:10 ب‌ظ »
عذاب آورترین دکمه حالتی هست که یک رشته ای رو تایپ کردید و میخواین برید آخر خطش تا کاراکتر (;) تایپ کنید یا اینتر بزنید برید خط بعدی
لاجرم باید کلید END رو بزنید ولی  باید هی دستت رو برداری و ببری به سمت راست کیبورد تا بتونی END رو تایپ کنی

یه ادیتور خوب! با انعطاف پذیری بالا! مثل vim انتخاب کن و کلید ها رو به سلیقه خودت تعیین کن :)

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #13 : 10 بهمن 1394، 04:26 ب‌ظ »
" When hitting Enter, if the line doesn't start with a /*, insert a semicolon
autocmd FileType javascript,YOUR_LANGUAGE inoremap <CR> <C-R>=match(getline('.'), '\s*/\*')==-1?';':''<CR><CR>
دقیقاُ می‌گه هر وقت فایلی از نوع JavaScript باز (Buffer) بود/شد در حالت دررسانی (Insert mode) بعد از زدن کلید Enter خط کنونی رو بگیر اگر با عبارت Regex هم‌خونی نداشت آخر اون یک ; اضافه کن (: به‌جای YOUR_LANGUAGE هم می‌تونه زبون‌هایی که نیازمند نقطه‌-ویرگولن با یک ویرگول جدا از هم قرار بگیره.
« آخرین ویرایش: 10 بهمن 1394، 04:57 ب‌ظ توسط n3vtelen »