انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پسوردی امن چه ویژگی هایی داره؟  (دفعات بازدید: 1024 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
پسوردی امن چه ویژگی هایی داره؟
« : 03 بهمن 1394، 10:22 ب‌ظ »
برای اینکه کیفیت پسورد رو به امنیت معقولی برسونیم، چه شرایطی رو اعمال کنیم؟ چند تا کاراکتر؟ (این روزها برای به ذهن سپاری phrase رو پیشنهاد می کنند که چندتا کاراکتر Space داره)
تماما کاراکتر فارسی+ اعداد+سیمبولهای فارسی بهتره یا "کاراکترهای انگلیسیکوچک+بزرگ+اعداد+سیمبولها"؟

برای مثال، کیفیت پسورد زیر در چه سطحیه؟
dEbian vOlumes b!1nk go2o c*mputed

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : پسوردی امن چه ویژگی هایی داره؟
« پاسخ #1 : 03 بهمن 1394، 10:27 ب‌ظ »
بین حروف اسپیس گذاشتن خوبه ولی بین حروف باید کاراکتر هم بذاری و سعی کنی رمزت جمله بندی نداشته باشه. نشه از توش اسم در آورد.
بیشتر دیکشنری ها و پسورد لیست ها اکثرا داخلشون اسامی و کلمات وجود دارن. وقتی رمزت اسم و کلمه رو نشه از توش تشخیص داد، پیدا کردنش سخت میشه.
بیشتر از ۱۰ رقم رمز بذاری امنیتش بالا میره.
کاراکتر فارسی بدیش به اینه که ممکنه یه جا کیبورد فارسی در دسترست نباشه و به کل حیرونی دیگه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #2 : 03 بهمن 1394، 11:03 ب‌ظ »
بیشتر دیکشنری ها و پسورد لیست ها اکثرا داخلشون اسامی و کلمات وجود دارن. وقتی رمزت اسم و کلمه رو نشه از توش تشخیص داد، پیدا کردنش سخت میشه.
باید قابل یادسپاری هم باشه!
اگر از کلمات تغییر شکل یافته استفاده نکنم مثل ObUn2 به جای ubuntu که به یادم نمی مونه! مخصوصا اگر سرویسی باشه که زیاد بهش لاگین نمی کنم یا مثل ایمیلم که با یکبار لاگین تا مدتها به لاگین مجدد نیاز نداشته باشم.
بعد از یک مدت چیزی مثل ^g&K} |l!e S4D$e به یاد کی میمونه آخه؟!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 03 بهمن 1394، 11:16 ب‌ظ »
من رمزهام اصلا قابل حدس زدن نیستن و توی فایل‌های gpg نگهداریشون میکنم نه توی ذهنم. هرچند برای لاگین کردن یادم میاد که چی بوده و می نویسمش.
نقل‌قول
مخصوصا اگر سرویسی باشه که زیاد بهش لاگین نمی کنم یا مثل ایمیلم که با یکبار لاگین تا مدتها به لاگین مجدد نیاز نداشته باشم.
من به مرورگر هم اعتماد ندارم و رمزم رو سیو نمی کنم داخلش. چون یکی بیاد بشینه پا سیستم من، راحت به تمام رمزام دسترسی داره. پس هر بار که میخوام وارد یه سرویس بشم رمزش رو میزنم و همین باعث میشه یادم بمونن دیگه. فقط یکی دوتا سرویس مثل همین انجمن هست که همیشه میذارم لاگین باشن.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت