انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب KDE روی اوبنتو / گنوم  (دفعات بازدید: 4042 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین parsbin

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
نصب KDE روی اوبنتو / گنوم
« : 25 اسفند 1388، 08:15 ب‌ظ »
در حال حاضر اوبونتو 9.10  با گنوم دارم.میخوام KDE رو هم داشته باشم.
kubuntu desktop رو نصب کردم یکبار منتها هم گنوم و هم کی دی ای رو بهم ریخته داشتم.آیکون های این رفته بود تو اون یکی اون یکی تنظیماتش ریخته بود بهم برنامه های این یکی کار نمیکرد.خلاصه خیلی بهم ریخته شده بود که در آخر حذفش کردم.
راه بهتری برای نصبش هست؟

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
پاسخ به: نصب KDE روی اوبنتو / گنوم
« پاسخ #1 : 26 اسفند 1388، 12:29 ق‌ظ »
بسته ها وقتی نصب میشن تو هر دوشون مشترک نمایش داده میشن . تنظیمات محیطی مثلا فونتها و اندازه صفحه نمایش و بقیه به هم می خوره . کار سختی اونقدر باید دستکاریشون کنید تا به نتیجه ای برسید . تو نسخه های جدید دوتاش باهم سازگار نیستند

آفلاین toopaz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
    • toopaz
« پاسخ #2 : 27 اسفند 1388، 05:55 ب‌ظ »
برای مرتب کردن منوها میتونستی از Gnome menu extended و KDE menu extended استفاده کنی

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #3 : 24 اردیبهشت 1389، 01:56 ب‌ظ »
من یک بار برای اوبونتو 9.04 از روی دیسک هماkde را نصب کردم و kde و گنوم  قاطی شد. به نظر من این کار را نکنید بهتره و بهتره هر کدوم را جداگانه به صورت dual boot نصب کنید.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #4 : 24 اردیبهشت 1389، 04:58 ب‌ظ »
فکر کنم من باید یک متن استاندارد در مورد اینکه اینکار هیچ مشکلی نداره بنویسم و از این به بعد فقط لینک بدم (: تنها مشکل اینه که منوها شلوغ می شن که خب طبیعی هم هست و راه حلش هم بالا گفته شده. در مورد سرعت و پایداری و اینجور چیزها هیچ مشکلی پیش نمی یاد.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #5 : 25 اردیبهشت 1389، 03:07 ب‌ظ »
فکر کنم من باید یک متن استاندارد در مورد اینکه اینکار هیچ مشکلی نداره بنویسم و از این به بعد فقط لینک بدم (: تنها مشکل اینه که منوها شلوغ می شن که خب طبیعی هم هست و راه حلش هم بالا گفته شده. در مورد سرعت و پایداری و اینجور چیزها هیچ مشکلی پیش نمی یاد.
KDE و پایداری؟؟!!!!!
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #6 : 25 اردیبهشت 1389، 05:27 ب‌ظ »
KDE و پایداری؟؟!!!!!

سلام  ;)

??? بله که اگه نبود امثال اسلکور یا فری بی اس دی که بشدت رو پایداری حساس هستن اصلا اونو پکیج نمیکردن سه توزیع گنو لینوکس  ارچ و جنتو و اسلکور و هچنین اون فری بی اس دی  و توزیعهای گرافیکی مثل اوپن سوزه تمرکز اصلیشون رو کی دی ای هست و خب تقریبا فدورای جدید که مثل ردهت به کی دی ای گرایش پیدا کرده  و خیلی توزیعهای دیگه ......

زمانی تو روند توسعه سری چهار کی دی ای مشگلات زیادی پیش اومد که به خاطر عجله بیش از حد تیم توسعش بود  :) و خب حل شد مث مشگلاتی که الان تو روند توسعه گنوم هست و باعث شده کمی ناپایدار بشه مخصوصا تو بخش گنوم شل

حالا مجموعه کی دی ای به پایداری بالایی رسیده و خیلی محکم کار میکنه بهتر از اونی که تصور کنی  ;)

متاسفانه روش خطرناک تیم کانونیکال توی ساخت و انتشار باعث تصورات عجیبی در مورد گنو لینوکس و میز کارها و ... شده که نمونش رو هم اخیرا توی تاپیکی که در مورد خداحافظی با اوبونتو بود دیدیم باگهایی که تو محصولات کانونیکال مثل اوبونتو و یا کوبونتو دیده میشه تو اکثر موارد عمومی نیست و مختص خودشه  :)

موفق باشی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #7 : 25 اردیبهشت 1389، 05:28 ب‌ظ »
برای مرتب کردن منوها میتونستی از Gnome menu extended و KDE menu extended استفاده کنی

1+

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
« پاسخ #8 : 25 اردیبهشت 1389، 08:16 ب‌ظ »
حسن حبیبی +1

آفلاین kadmiom

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #9 : 01 خرداد 1389، 04:05 ب‌ظ »
من یک بار برای اوبونتو 9.04 از روی دیسک هماkde را نصب کردم و kde و گنوم  قاطی شد. به نظر من این کار را نکنید بهتره و بهتره هر کدوم را جداگانه به صورت dual boot نصب کنید.

میشه روش dual boot  رو توضیح بدید من تازه کار هستم . ممنون

lomion

• مهمان
« پاسخ #10 : 01 خرداد 1389، 06:06 ب‌ظ »
یعنی اینکه دوتا توزیع رو با هم نصب کنین مثل حالتی که اوبونتو و ویندوز هست