انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی برای کتاب خوان  (دفعات بازدید: 2661 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
راهنمایی برای کتاب خوان
« : 23 بهمن 1394، 02:51 ق‌ظ »
من نیاز به یک کتاب خوان دارم.ولی مرددم که کتاب خوان های گرون و معدودی که در ایران هست کار من رو راه میندازه!؟
بعضی ها میگن تبلت ارزون تر و بهتره و کارایی بهتری داری.
دوربین تبلت برای من کاربردی نداره.اصلاً میخوام دوربین نداشته باشه.اگه تبلت هم بگیرم.بدون دوربین اش رو میگیرم.پس اگر کتاب خوان دوربین نداشته باشه.برام مسئله ای نیست.
برای وب گردی، من لپ تاپ رو برای وب گردی دارم.
برای بازی تبلت بهتره.من بازی نمیکنم.
خوب پس تا اینجا مزایای تبلت به دردم نخورد.ولی آیا کتاب خوان های الکترونیکی نیازهای من رو برآورده میکنند؟
1-خواندن متن های فارسی و انگلیسی با قابلیت داشتن سایز مناسب.طوری که چشم ام ضعیف نشه
2-ترجمه لغات انگلیسی به انگلیسی و فارسی (بدون نیاز به اینترنت)->داشتن دیکشنری های متنوع با لغات گسترده.مثل Long-man و oxford و Merriam Webster یا معادل دیکشنری قدرمتند و خوب Golden Dict
3-قابلیت دیدن فیلم های آموزشی با کیفیت خوب و با زیر نویس.

همین گزینه سوم منو سر دو راهی قرار داده...

به نظر شما کتاب خوان بخرم یا تبلت!؟
کتاب خوان رو از کجا تهیه کنم بهتره!؟ چون طرفداراش کمترند.فروشگاه های کمی این کتاب خوان ها رو عرضه میکنند.برند خوب هم معرفی کنید ممنون میشم
با تشکر

« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1394، 03:00 ق‌ظ توسط میلاد فَشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
پاسخ : راهنمایی برای کتاب خوان
« پاسخ #1 : 23 بهمن 1394، 03:18 ق‌ظ »
در خریدن کتاب‌خوان شک نکن. به‌هیچ‌عنوان تبلت جایگزین کتاب‌خوان نمی‌شه و نیازهای که شما طرح کردید اصلاً در ماهیت یک کتاب‌خوان نمی‌گنجه. من خودم از کتاب‌خوان "Nook Simple Touch with Glowlight" استفاده کردم خیلی لذت بخشه و تقریباً حس کاغذ رو داره. یکی دوستان تازگی‌ها کتاب‌خوان Kindle گرفته و از رزولوشن اون بسیار راضیه ولی از فرمت EPUB پشتیبانی نمی‌کنه و سیستم عامل انحصاری داره (Nook با اندروید کار می‌کنه). اگر قصد خرید یک کتاب‌خوان رو دارید باید این فاکتور که اگر صدمه ببینه جایگزین‌های اون به‌سختی (شاید هم اصلاً) گیر نمیاد وگرنه بهترین انتخاب برای خوندن کتابه. در مورد لغت‌نامه‌ هم چون من از فارسی استفاده نکردم ولی Nook به‌صورت پیش‌فرض از Merriam-Webster استفاده می‌کنه (موقع آفلاین هم قابل دسترسه).

۱-دارد
۲-دارد
۳-جداً با یک صفحهٔ E-Ink انتظار زیادیه (:

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #2 : 23 بهمن 1394، 04:01 ق‌ظ »
آخه من بیشتر از اینکه برای مطالعه بهش احتیاج داشته باشم.میخوام یه دیکشنری خوب داشته باشم.و بتونم فیلم هم ببینم.حالا از خیر فیلم هم میگذرم.ولی تبلت یا یک گوشی هوشمند هم میتونه دیکشنری های بهتری رو داشته باشه.فقط میمونه صفحه کاغذ.خوب میتونم یه پرینتر تهیه کنم.و قسمت های مهم PDF رو پرینت بگیرم.هیچی لذت لمس کاغذ نمیشه.به من که آرامش میده
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #3 : 23 بهمن 1394، 06:30 ق‌ظ »
والا منم مثل خودت برای خوندن فایل‌های html نیاز داشتم به یه چیز سبک و جمع و جور
رفتم تبلت اندرویدی بگیرم، دیدم تبلت ویندوزی هم هست که آخرش همون ویندوزی رو گرفتم :دی
* مطالعات من به شدت وابسته به فایل‌های html و نرم‌افزارهای تولید داخل ویندوزی هست، حداقل الآن ویندوز ۸.۱ اورجینال دارم
* روی تبلته گنو/لینوکس بالا آوردم و به جز چند مورد (صدا، وایفای، لمس صفحه، تنظیم نور) بقیه (کامپیز!) خوب کار می‌کنن
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 23 بهمن 1394، 07:16 ق‌ظ »
عنوان مطلب و محتوای اون راهنمایی دربارهٔ خرید کتاب‌خوان رو می‌رسونه. شما تصمیم گرفتی بعداً سراغ راهنمایی اومدی؟ در اون صورت هدف شما اصلاً کتاب نیست پس بهتره یک تبلت یا چیزی مشابه بخرید.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #5 : 23 بهمن 1394، 11:53 ق‌ظ »
عنوان مطلب و محتوای اون راهنمایی دربارهٔ خرید کتاب‌خوان رو می‌رسونه. شما تصمیم گرفتی بعداً سراغ راهنمایی اومدی؟ در اون صورت هدف شما اصلاً کتاب نیست پس بهتره یک تبلت یا چیزی مشابه بخرید.
تا حدودی تصمیم ام کتاب خوانه.ولی سیستم عامل اش محدوده.میشه دیکشنری های متنوع رو روی اون داشت؟خصوصاً انگلیسی به فارسی.یه چیزی مثل Golden Dict خودمون رو داشته باشه عالیه.با امکان تلفظ ضبط شده و ... فکر نمیکنم معادل Golden Dict برای کتاب خوان ها باشه.همین رو هم نداشته باشه که به درد نمیخوره
راستی کتاب خوان ها دوربین ندارند!؟ درسته؟
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1394، 12:10 ب‌ظ توسط میلاد فَشی »

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 23 بهمن 1394، 02:32 ب‌ظ »
بله. اگر Nook بگیری نرم‌افزارها محدود می‌شن به Android که فکر کنم نیازهای شما رو برآورده کنه. بعضی از کتاب‌خوان‌ها دوربین دارن (PocketBook) ولی من توی ایران ندیدم. همین Nook و Kindle هم به زور پیدا می‌شه. اگر براتون جالب باشه وقتی یکی دوستان من از دیجی‌کالا کتاب‌خوان خریده بود خود شخص  فروشنده نمی‌دونست که کلاً به چه کاری میاد (:

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #7 : 23 بهمن 1394، 03:23 ب‌ظ »
بله. اگر Nook بگیری نرم‌افزارها محدود می‌شن به Android که فکر کنم نیازهای شما رو برآورده کنه. بعضی از کتاب‌خوان‌ها دوربین دارن (PocketBook) ولی من توی ایران ندیدم. همین Nook و Kindle هم به زور پیدا می‌شه. اگر براتون جالب باشه وقتی یکی دوستان من از دیجی‌کالا کتاب‌خوان خریده بود خود شخص  فروشنده نمی‌دونست که کلاً به چه کاری میاد (:
از کتاب خوانی که خریدی راضی هستی؟
سیستم عامل اش چه ورژنی از اندرویده؟
با روت کردن میشه نرم افزارهای خاص رو روش نصب کنی(مثل دیکشنری)؟منظورم اینه که دیکشنری که لغت بهش بدی ترجمه کنه.نه اینکه از روی متن انتخاب کنی و ترجمه کنی.شاید معنی لغتی رو بخوای که در کتاب نباشه.
قابلیت پخش همزمان MP3 با خواندن کتاب هم داره!؟ اصلاً MP3 رو ساپورت میکنه؟

Ebook Reader ای رو میشناسی که این قابلیت ها رو داشته باشه؟
« آخرین ویرایش: 09 فروردین 1395، 10:07 ب‌ظ توسط milad.ir86 »