انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب اوبونتو، گراب و کارت گرافیک AMD  (دفعات بازدید: 851 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sina Deuxshiri

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
نصب اوبونتو، گراب و کارت گرافیک AMD
« : 02 اسفند 1394، 03:58 ب‌ظ »
سلام
دوستان من می‌خوام توزیع اوبونتو رو در کنار ویندوز به صورت دوال بوت نصب کنم. مشکلی که قبلا داشتم این بود که کارت گرافیک لپ تاپ من انودیا هست و وقتی که اوبونتو رو نصب می‌کنم لپ تاپ به شدت داغ می‌کنه. سرچ کردم و مثل اینکه این مشکل فقط برای برای کارت گرافیک‌های انودیا است. در حال حاضر من می‌خوام اوبونتو رو بر روی یک لپ تاپ دیگه با کارت گرافیک AMD نصب کنم. سوال اولم این هست که آیا باز هم لپ تاپ داغ می‌کنه؟
سوال دوم در مورد گراب هست. من یک بار اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب کردم اما موقع‌ای که سیستم و ری استارت کردم با یک صفحه‌ی سیاهی مواجه شدم که مفهوم نوشتش این بود که گراب نصب نشده. و برای همین من نه می‌تونستم ویندوز و لود کنم و نه اوبونتو. می‌خوام بدونم که این مشکل از کجاست. من نمی‌خوام که این بار هم مثل سری‌های قبل با این مشکلات رو به رو بشم. آیا گراب همیشه نصب میشه و یا ما باید در حین نصب گزینه‌ای و مشخص کنیم تا نصب شه.
ممنون میشم اگر در این چند مورد من و راهنمایی کنید :)

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
پاسخ : نصب اوبونتو، گراب و کارت گرافیک AMD
« پاسخ #1 : 02 اسفند 1394، 04:19 ب‌ظ »
سوال دوم در مورد گراب هست. من یک بار اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب کردم اما موقع‌ای که سیستم و ری استارت کردم با یک صفحه‌ی سیاهی مواجه شدم که مفهوم نوشتش این بود که گراب نصب نشده. و برای همین من نه می‌تونستم ویندوز و لود کنم و نه اوبونتو. می‌خوام بدونم که این مشکل از کجاست. من نمی‌خوام که این بار هم مثل سری‌های قبل با این مشکلات رو به رو بشم. آیا گراب همیشه نصب میشه و یا ما باید در حین نصب گزینه‌ای و مشخص کنیم تا نصب شه.
سوال دوم: http://www.aparat.com/v/mQr1k

آفلاین Sina Deuxshiri

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #2 : 03 اسفند 1394، 11:58 ق‌ظ »
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز.

در مورد داغ کردن سیستم با کارت گرافیک AMD اطلاع ندارین؟

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
« پاسخ #3 : 03 اسفند 1394، 03:24 ب‌ظ »
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز.

در مورد داغ کردن سیستم با کارت گرافیک AMD اطلاع ندارین؟
شما درایور رو نصب کن داغ نمیکنه والبته از یه کرنل بروزتر استفاده کنید بهتره.