انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فعال کردن ssh در لینوکس مجازی شده در vmware  (دفعات بازدید: 3288 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین user1000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام

من میخوام بدونم چجوری میتونم ssh رو فعال کنم کسی که میخواد به سیستم من ssh بزنه سیستم عاملش لینوکس (فکر کنم دبیان) هست منم ویندوز 10 دارم که اومدم ابونتو 14.04 رو داخل vmware workstation pro 12 ایمپورت کردم حالا این شخص میخواد به ابونتو من که تو vmware هستش ssh بزنه باید چیکار کنم؟

با تشکر

آفلاین علی میرجمالی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 86
پاسخ : فعال کردن ssh در لینوکس مجازی شده در vmware
« پاسخ #1 : 17 اسفند 1394، 09:28 ب‌ظ »
من میخوام بدونم چجوری میتونم ssh رو فعال کنم (۱) کسی که میخواد به سیستم من ssh بزنه سیستم عاملش لینوکس (فکر کنم دبیان) هست (۲) منم ویندوز 10 دارم که اومدم ابونتو 14.04 رو داخل vmware workstation pro 12 ایمپورت کردم (۳) حالا این شخص میخواد به ابونتو من که تو vmware هستش ssh بزنه باید چیکار کنم؟

شما باید به سه کار انجام بدی:
۱) فعال کردن سرویس sshd
باید سرویس sshd را در ماشین مجازی که در vmware داری فعال کنی (ممکن است همین الان هم فعال باشد). به هر صورت این دستورات را در ترمینال ماشین مجازی بزنید:
sudo apt-get install openssh-server
sudo service ssh restart
اگر دوست داشتید سایر تنظیمات پیشرفته این مرحله را در این لینک بخوان.
۲) تنظیمات IP
با توجه به اینکه اوبونتو را در ماشین مجازی نصب کرده‌اید، به صورت پیش فرض به شکل NAT به شبکه وصل می‌شود. باید کارت شبکه ماشین مجازی با کارت شبکه کامپیوتر شما bridge شود. یعنی اینکه ماشین مجازی هم از router شما IP بگیرد (و نه از vwmare). این کار در تنظیمات vmware انجام می‌شود. به شکل زیر دقت فرمایید:

بعد از اینکه bridge شد، دوست شما می‌تواند با IP Local ماشین مجازی به سیستم شما SSH کند.
۳) اتصال
اگر با تنظیمات بالا کامیپوتر خودتان را روشن بکنید و ماشین مجازی هم راه اندازی فرمایید و به Router وصل شوید، ویندوز شما یک IP و ماشین مجازی یک IP جدا خواهد داشت. مثلا 192.168.1.111 و 192.168.1.115
بعد از آن دوست شما هم می‌تواند به همان router شما وصل شود و به IP ماشین مجازی شما SSH کند. برای اینکه IP ماشین مجازی را بدانید، در ترمینال آن بزنید ifconfig و به خروجی دقت فرمایید

حال اگر دوست شما به همان router وصل نباشد و روی اینترنت باشد و بخواهد به صورت ریموت به سیستم شما ssh کند، باید کارهای اضافه‌ای انجام شود مثل port forwarding و static ip وغیره. تنظیمات ذکر شده اَبَر خَفَن می‌باشند و با توجه به مارک و مدل مودم شما شرایط متغییر و غیر قابل پیشبینی خواهد بود. در این صورت دوست خود را به منزل دعوت کنید و از ایشان بخواهید که کارهای اضافه را انجام دهند.
« آخرین ویرایش: 20 اسفند 1394، 04:46 ب‌ظ توسط علی میرجمالی »

آفلاین HassanTavangar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
« پاسخ #2 : 20 اسفند 1394، 02:06 ب‌ظ »

اگر دوست داشتید سایر تنظیمات پیشرفته این مرحله را در این لینک بخوان.

با تشکر
لینک خراب است میشه درستش کنی
مرسی :D

آفلاین علی میرجمالی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 86
« پاسخ #3 : 20 اسفند 1394، 04:47 ب‌ظ »
با تشکر
لینک خراب است میشه درستش کنی
مرسی :D