انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نصب کارت گرافیک  (دفعات بازدید: 4060 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MrNull

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
مشکل نصب کارت گرافیک
« : 23 اسفند 1394، 12:19 ق‌ظ »
با سلام، بنده میخوام رو لپتاپم (Dell Vostro 3300) آرچ نصب کنم، همه چی خوب پیش میره تا جایی که اومدم gnome رو نصب کنم! نصبش انجام شد ولی gnome بالا نمیاد، وقتیم که چک کردم دیدم که اصلا گرافیک و صفحه نمایش رو نمیشناسه!!! در حالی طبق arch wiki درایور ها رو نصبیدم (کارت گرافیکم مدل nVidia GeForce 310M هست که طبق ویکی باید nvidia-340xx-lts رو نصب کنم واسش با nvidia-340xx-libgl و همین کارم کردم!). در ضمن Xserver هم همین مشکل رو داره. کانفیگشم با همون اتوکانفیگ nVidia ساختم :D حالا چیکار کنم؟

آفلاین looji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
  • i'm in dream
    • mylinuxstudio.mihanblog.com
پاسخ : مشکل نصب کارت گرافیک
« پاسخ #1 : 03 خرداد 1395، 02:59 ق‌ظ »
منم همین مشکل رو دارم ( حتی رو vbox )

هرسایتی هم که میرم یه چیز متفاوت نوشته

این ورژن رو تازه دانلود کردم archlinux-2016.05.01-dual ولی با ورژنی که ۳ سال پیش داشتم مشکلی نداشتم

موقع بوت شدن iso قشنگ مشخصه که گرافیگ رو تشخیص میده و فونت ها رو تنظیم میکنه ولی بعد نصب دیگه خبری ازش نیست
$$$$$$$$__$$$________$$$_____$$$_____$$$
$$$$$$$$$__$$$$$____$$$$$___$$$$$$$$$$$$$$$
$$$________$$$_$$__$$_$$$__$$$____$$$____$$$
$$$________$$$___$$___$$$__$$$___________$$$
$$$$$$$$___$$$________$$$___$$$_________$$$
$$$________$$$________$$$____$$$_______$$$
$$$$$$$$$__$$$________$$$______$$

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #2 : 03 خرداد 1395، 07:54 ق‌ظ »

این ورژن رو تازه دانلود کردم archlinux-2016.05.01-dual ولی با ورژنی که ۳ سال پیش داشتم مشکلی نداشتم

موقع بوت شدن iso قشنگ مشخصه که گرافیگ رو تشخیص میده و فونت ها رو تنظیم میکنه ولی بعد نصب دیگه خبری ازش نیست

خب عادی هست  :) شما هنوز با فلسفه‌ی آرچ آشنا نیستید, آرچ می‌گه "Make it simple stupid!" یعنی "سادش کن احمق"! آرچ با شعار سادگی و سبکی توزیع می‌ده و این یعنی وقت توی حالت زنده یه سری فونت داری, بلوتوث داری یا کارت شبکه را برای وصل شدن به وای فای شناخته و را‌ه‌اندازی کرده اما نباید وقتی نصبش می‌کنی اونا هم باشن و خودت باید کانفیگش کنی و این جمله برای کارت گرافیک هم صدق می‌کنه و در حالت زنده کارت گرافیک را شناخته و درایورش را هم نصب داره ولی وقتی شما نصبش می‌کنی باید خودت تنظیمش کنی هر چند آرچ که یک صفحه‌‌ی سیاه هست با یه خط فرمان در اون حالت نیازی به گرافیک نداره  :)
نقل‌قول

با سلام، بنده میخوام رو لپتاپم (Dell Vostro 3300) آرچ نصب کنم، همه چی خوب پیش میره تا جایی که اومدم gnome رو نصب کنم! نصبش انجام شد ولی gnome بالا نمیاد، وقتیم که چک کردم دیدم که اصلا گرافیک و صفحه نمایش رو نمیشناسه!!! در حالی طبق arch wiki درایور ها رو نصبیدم (کارت گرافیکم مدل nVidia GeForce 310M هست که طبق ویکی باید nvidia-340xx-lts رو نصب کنم واسش با nvidia-340xx-libgl و همین کارم کردم!). در ضمن Xserver هم همین مشکل رو داره. کانفیگشم با همون اتوکانفیگ nVidia ساختم :D حالا چیکار کنم؟

واقعا جواب نگرفتی؟ :D

http://bbs.archusers.ir/viewtopic.php?id=465
« آخرین ویرایش: 03 خرداد 1395، 07:56 ق‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین looji

• Jr. Member
  • *
  • i'm in dream
« پاسخ #3 : 11 خرداد 1395، 08:36 ب‌ظ »

خب عادی هست  :) شما هنوز با فلسفه‌ی آرچ آشنا نیستید, آرچ می‌گه "Make it simple stupid!" یعنی "سادش کن احمق"! آرچ با شعار سادگی و سبکی توزیع می‌ده و این یعنی وقت توی حالت زنده یه سری فونت داری, بلوتوث داری یا کارت شبکه را برای وصل شدن به وای فای شناخته و را‌ه‌اندازی کرده اما نباید وقتی نصبش می‌کنی اونا هم باشن و خودت باید کانفیگش کنی و این جمله برای کارت گرافیک هم صدق می‌کنه و در حالت زنده کارت گرافیک را شناخته و درایورش را هم نصب داره ولی وقتی شما نصبش می‌کنی باید خودت تنظیمش کنی هر چند آرچ که یک صفحه‌‌ی سیاه هست با یه خط فرمان در اون حالت نیازی به گرافیک نداره  :)

مشکل من اینجابود و خطا از طرف من نبوده:

من دفعه اولی نیست که آرچ یا توضیع های کامندی میریزم ... بعد این همه باز به خودم شک کردم و حتی از روی آموزش های فارسی ( یکی همون که خود شما نوشتید )  هم این کار رو کردم ولی موقع startx به مشکل میخورد ...

من هربار که آنلاین نصب نمیکنم و پکیج های دانلود شده رو برای نصب بعدی کپی میکنم و دفعات بعد آفلاین نصب میکنم ( اینوگفتم که بگم ورژن و تعداد پکیج های دانلود شده رو میدونم )

این بار برای ۳ روز بیخیال شدم و بعد سه روز دوباره آفلاین نصب کردم که بیشتر زور بزنم که اعصابم خورد شد زدم از اول آنلاین نصب کرد و چند تا از پکیج ها که در ریپوزیتوری اپدیت شده بودند رو دوباره دانلود کرد ... و اینبار بدون مشکل xserver اجرا شد ...

مشکل اینجا بود که تعداد از پکیج ها باگ داشتند

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #4 : 11 خرداد 1395، 09:10 ب‌ظ »
عجیبه ??? نظری ندارم ولی منم همون بسته‌هایی را می‌گیرم که شما می‌گیرید و همیشه هم نصب شده, آیا شما مخازن ناپایدار را فعال کردید؟ یا مخازن تست را؟ چون من مخزن پایدار آرچ دارم و خییییییلییی کم پیش میاد یه بسته دچار مشکل باشه!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین looji

• Jr. Member
  • *
  • i'm in dream
« پاسخ #5 : 11 خرداد 1395، 09:53 ب‌ظ »
عجیبه ??? نظری ندارم ولی منم همون بسته‌هایی را می‌گیرم که شما می‌گیرید و همیشه هم نصب شده, آیا شما مخازن ناپایدار را فعال کردید؟ یا مخازن تست را؟ چون من مخزن پایدار آرچ دارم و خییییییلییی کم پیش میاد یه بسته دچار مشکل باشه!

درسته خیلی کم پیش میاد ولی پیش میاد ... چون توی فروم های خارجی هم همین مشکل رو دیدم و تاریخ اون ها هم نزدیک به تاریخ مشکل من بود .. نه فقط مخازن core و comunity و extra

ولی در کل دست شما درد نکنه که مشکل بقیه رو جدی میگیرید و کمک میکنید

آفلاین MrNull

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #6 : 24 امرداد 1395، 02:47 ب‌ظ »

آفلاین Ma$oud

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
« پاسخ #7 : 25 امرداد 1395، 11:41 ق‌ظ »
سلام   :)
من چن وخ پیش رو مجازی آرچ نصب کردم، همه چی اوکی بود ولی startx کار نمی کرد
لاگ Xorg server رو برسی کردم تلاش میکرد یه سری بسته رو سیستم پیدا کنه که ناموفق بود
اسم بسته هارو با پکمن سرچ کردم
ب این نتیجه رسیدم ک باید طبق کارت گرافیکتون یکی از بسته های xf86-video-[esme kart grafik] رو نصب کنید تا x سرور بالا بیاد:

intel ==> xf86-video-intel
nvidia ==> xf86-video-nouveau
ati, amd ==> xf86-video-ati
...

ولی در هرصورت تجربه من بود
پس در هر صورت توش خطا هم هست  ;D

من خودم همیشه موقع نصب رو سیستمم intel و ati رو نصب می کنم  :P
شاید کارت گرافیکیتون رو نشناخته و نفهمیده که چی باید نصب کنه  ::)

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
« پاسخ #8 : 30 شهریور 1395، 04:54 ب‌ظ »
/quote]
[/quote]
keep it simple and stupid
درستش اینه. فوش نمیده که.