انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چاکرا یا کوبونتو ؟  (دفعات بازدید: 8885 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: چاکرا یا کوبونتو ؟
« پاسخ #15 : 18 فروردین 1389، 02:14 ق‌ظ »
سلام به همه

سعید رسولی (ilius) جان نصاب چاکرا نه بهنیه بلکه کلا بیسش تو الفا پنج عوض شده و حالا بخوبی و ساده نصب میکنه ;) و همچنان هم روی این نصاب جدید دارن کار میکنن که یکی دو مشگل ساده گزارش شده هم توش برطرف بشه اما خوده توزیع پس از نصبشو تست کردم تو حالت پیشفرضشم عالیه خوب کار کردن !

و اینکه توزیع قوی اوپن سوزه رو هم شما پر از باگ دیدی یکی از دلایلش دلیلش اینه اپدیت نمیکنی و دیال اپ استفاده میکنی و به همون دلیل اپدیت نبودن اوبونتو رو کم باگتر دیدی چون از نسخه های قدیمی اوبونتو استفاده میکنی ;) توزیعها رو باید تو حالت فول اپدیت دید  یعنی در این مورد اوپن سوزه و چاکرا و کوبنتو ( چون مبحث کی دی ای بود ) رو تو حالتی که هر سه فول اپدیت باشن دیده باشی :) در ضمن اوپن سوزه تو حالت پیشفرضش از اوبونتو پایدار تر عمل میکنه حتی تو گنوم چاکرا هم خب درسته نصابش الفا پنجه ولی پکیجهاش الفا نیست و پایداره  :)

در ضمن همه دقت کنید که کانفیگ و ساخت یه توزیع اماده دسکتاپ توسط تیمها با وجود مزایای بسیارش که همه میدونیم چون باید تو کانفیگ و تعیین پکیجها عموم سیستمها و علائق و سخت افزاها رو در نظر بگیرن و شخصی نیست تو حالت پیشفرض عملا اون حالت ایده ال ما رو ندارند هیچ توزیع دسکتاپی نداره و عادیه از ضعف توزیعها هم نیست توزیع فقط تو حالتی که برای خوده سیستم شخص بصورت انفرادی و صد در صد شخصی مطابق علائق نرم افزاری و سخت افزار اون کانفیگ شده باشه  اون حالت ایده ال رو خواهید داشت که برای دستیابی به این امر باید خودت دستی ارچ و یا جنتو رو کانفیگ و نصب کنی

موفق باشی

آفلاین n4v4r3d

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
  • آیا این پایانی برای آغازه؟
« پاسخ #16 : 18 فروردین 1389، 10:50 ب‌ظ »
سلام به همگی
آقا من یه نظر دارم.....
قبلش بگم من خودم گنوم کار بودم و هستم روی هیچ محیط خاصی هم تعصب ندارم چون همه رو تست می کنم و الانم در حال حاضر از Awesome استفاده می کنم...من میگم یه بار دبیان نصب کنید البته دبیان تستینگ باشه,بعد روی اون kde رو نصب کنید من این کارو کردم و راضی بودم پیشنهاد می کنم که شما هم یه تست بزنین.

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #17 : 18 فروردین 1389، 11:22 ب‌ظ »
سلام به همگی
آقا من یه نظر دارم.....
قبلش بگم من خودم گنوم کار بودم و هستم روی هیچ محیط خاصی هم تعصب ندارم چون همه رو تست می کنم و الانم در حال حاضر از Awesome استفاده می کنم...من میگم یه بار دبیان نصب کنید البته دبیان تستینگ باشه,بعد روی اون kde رو نصب کنید من این کارو کردم و راضی بودم پیشنهاد می کنم که شما هم یه تست بزنین.

اینجا فقط بحث سر چاکرا و کوبونتوِ ! ارجاع به دیسترو دیگه ندید ! اینجوری بحث منحرف می شه...

صمیمانه خواهش می کنم...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین n4v4r3d

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
  • آیا این پایانی برای آغازه؟
« پاسخ #18 : 18 فروردین 1389، 11:36 ب‌ظ »
من فقط نظر دادم  :(

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 764
  • آزادی در لینوکس(فرهاد فرامرزی)
    • مطالبی متفاوت در مورد فدورا
« پاسخ #19 : 19 فروردین 1389، 12:00 ق‌ظ »
کوبونتو فراز و نشیب زیاد داشته . ولی فکر کنم این نسخه ی 10.04 نسخه ی خوبی از آب در بیاد . بهتره فعلا صبر کنیم بعد بین این دو نسخه مقایسه ایی داشته باشیم .

من چون با نصاب چاکرا مشکل داشتم ترجیح می دم اگه قرار باشه بین این دو رو انتخاب کنم کوبونتو رو انتخاب کنم که نصاب پایدارتری داره . البته استفاده از KDEmod یک امتیاز مثبت برای چاکرا هست و همین طور آرچ بیس بودن اون .

ولی کوبونتو هم یک مزیت خوب داره و اون اینکه مبتنی بر توزیع قدرتمند دبیان هستش . به نظر من این دیگه بر میگرده به معیار های کاربر که دوست داره برنامه از سورس نصب بشه یا از پکیجها ی آماده مثل deb , rpm .

www.fedora1.wordpress.com
==================================
فرهاد فرامرزی

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #20 : 19 فروردین 1389، 12:23 ق‌ظ »
من فقط نظر دادم  :(

نظرتون رو در این مورد ایجا بگید :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12108.0.html

مطمئنا استقبال می شه... :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #21 : 21 اردیبهشت 1389، 12:01 ب‌ظ »
یه سوال: می‌شه این KDEmod رو روی اوبونتو هم نصب کرد؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #22 : 21 اردیبهشت 1389، 03:37 ب‌ظ »
مطمئنا می شه...
ولی من هنوز   پکیجی برای اوبونتو ندیدم.

البته این پروژه رو دوستان چاکرایست و آرچر شروع کردن و از اونجایی که که این دوستان دل خوشی از اوبونتو ندارن فکر نمی کنم براش پکیج بسازن  :D

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
« پاسخ #23 : 21 اردیبهشت 1389، 04:14 ب‌ظ »
البته این پروژه رو دوستان چاکرایست و آرچر شروع کردن و از اونجایی که که این دوستان دل خوشی از اوبونتو ندارن فکر نمی کنم براش پکیج بسازن  :D
+1