انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: آیا یکپارچه سازی چند هارد در اوبونتو ممکن است؟  (دفعات بازدید: 1945 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Danoosh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
سلام
عنوان تاپیک که مشخصه!
برای توضیحات بیشتر... 2تا هارد 512 و 160 گیگ دارم
حالا میخام یه هارد 4 ترابایت هم بخرم و اوبونتو رو روی هارد 4 ترا نصب کنم
ولی 2 تا هارد قبلیم هم نیاز دارم
میخام بصورت یکپارچه باشه... یعنی موقع خاموش کردن پی سی  نیازی به سیف ریموو کردن 2تا هارد اضافی نباشه
امیدوارم منظورم رو به خوبی رسونده باشم

**میخام PC رو بعنوان سرور بذارم پس موقع خاموش کردنش مانیتور ندارم!
موفق باشید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
یکپارچه کردن ربطی به Safe Remove نداره، Safe Remove برای دیسک‌هایی هست که به صورت Hot-plug به سیستم وصل بشن.

برای یکپارچه سازی، از LVM استفاده کنید.

آفلاین Danoosh

• Jr. Member
  • *
یکپارچه کردن ربطی به Safe Remove نداره، Safe Remove برای دیسک‌هایی هست که به صورت Hot-plug به سیستم وصل بشن.

برای یکپارچه سازی، از LVM استفاده کنید.

سلام
سپاس از پاسخ شما
وقتی دو یا چندتا هارد رو داریم... بجز اون هاردی که اوبونتو در اون نصب شده...بقیه در گوشه فایل منیجر بصورت یک درایو نشون داده میشن که یه علامت فلش هم داره.. قبل از خاموش کردن کامپیوتر باید اون فلش رو بزنیم تا مشکلی برای هاردمون پیش نیاد   ...   منظورم به این مورد بود
در مورد  LVM هم سرچ کردم و فقط همین تاپیک رو تونستم پیدا کنم  http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,10835.0.html      که در پاسخ شماره 10 توضیح داده شده ولی خیلی گیج کننده هست ... فقط متوجه شدم که یک گروه باید بسازیم و همه هارد ها رو در اون گروه قرار بدیم تا همه فضا ها به هوم اضافه بشه...   ولی برای انجامش خیلی گیج شدم
آیا صفحه دیگه ای هم هست که فقط به ترتیب مراحل رو توضیح داده باشه
خیلی ببخشید... برای کارهای تخصصی مبتدی هستم و کمی گیج میشم ... ولی سریع میتونم یاد بگیرم..فقط مراحل رو به ترتیب ببینم, سریع متوجه میشم

موفق باشید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
وقتی دو یا چندتا هارد رو داریم... بجز اون هاردی که اوبونتو در اون نصب شده...بقیه در گوشه فایل منیجر بصورت یک درایو نشون داده میشن که یه علامت فلش هم داره.. قبل از خاموش کردن کامپیوتر باید اون فلش رو بزنیم تا مشکلی برای هاردمون پیش نیاد   ...
خیر، نیازی به اینکار نیست و مشکلی هم برای هاردهاتون پیش نمیاد. همینطوری که گفتم کاربرد Safe Remove برای دیسک‌هایی هست که به صورت Hot-plug به سیستم وصل میشن. مثلا هارد اکسترنال.

برای LVM می‌تونید این رو بخونید: لینک

آفلاین Danoosh

• Jr. Member
  • *

خیر، نیازی به اینکار نیست و مشکلی هم برای هاردهاتون پیش نمیاد. همینطوری که گفتم کاربرد Safe Remove برای دیسک‌هایی هست که به صورت Hot-plug به سیستم وصل میشن. مثلا هارد اکسترنال.

برای LVM می‌تونید این رو بخونید: لینک

سپاس از شما
لینک رو نگاه انداختم ... خیلی بهتر متوجه شدم
بعد باید برم ببینم چه بلایی سر پی سی میارم
یاز هم ممنون بخاطر راهنماییتون

موفق باشید

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
البته safe remove واسه هات پلاگ هایی که در حین اینکه سیستم روشنه بخواهید قطعش کنید لازم هست و اگر نه اگر بخواهید سیستم رو خاموش کنید همه ی اون کارها رو سیستم عامل خودش انجام می ده.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....