انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: 2 برنامه در باب فایل (.rar) / یکی باز کردن فایل و دیگری باز کردن یا شکستن قفل  (دفعات بازدید: 7133 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Thinker's designer - محمدمهدی محمدی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 194
  • من معتقدم که...
سلام به همۀ دوستان خوشکل و مشکل و خوشتیپ و.... خودم

عزیزان دل برادر ، من یه چندتا فایل rar دارم که اول از همه یه برنامه برای باز کردنشان به بنده معرفی کنید.(دمتون گرم). ثانیا این فایل های rar قفل شده هستند و برای بیرون کشیدن اطلاعاتشان نیاز به رمز عبور هست که بنده ندارم. آیا نرم افزاری برای ubuntu 9.10 amd64 که با mint 9.10 amd64 برابری میکنه برای بیرون کشیدن اطلاعات داخل همچین فایل هایی پیدا میشه؟ ???
اگه پیدا میشه ما را هم بی بهره نرارید. (دستتون درد نکنه)

سپاس ای عزیزان ;)
اگر با هم باشیم ، بیشتر یاد می گیریم و هم بیشتر بدست می آوریم.
آزادی همین را از ما می خواهد.

شماره تماس: 09356235358

گروه کاربران نرم افزار آزاد

آفلاین parsibox

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 777
  • آچار فرانسه
    • سایت شخصی محسن داوری
برای بازکردن فایل های rar کاقیه پکیج unrar را از سیناپتیک نصب کنید.
جواب سوال دومتا نمیدونم
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12830.0.html
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12928.new.htm
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12151.0.html
توجه : کلیه ی کاربران لینوکس در اصفهان که متقاضی شارژ یا راه اندازی ADSL پیشگامان یا صبانت هستند میتوانند از طریق ما 5% تخفیف بگیرند

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
جواب سوال دومت رو فکر نکنم کسی بده.
چندان قانونی نیست...
یه نگاهی به قوانین بندازین...

• Full Member
  • *
  • من معتقدم که...
دوست عزیز Caesar جان و دیگر عزیز دل برادرا

من چندتا فایل قفل گزاری کرده بودم ، حالا فقلش فراموشم شده. خب الآن چه کنم؟ چه برنامه ای بر سیستم بریزم؟

در ضمن من دست رسی به مخازن اینترنتی ندارم البته دایل آپش آن هم از طریق ویندوز. البته آفلاین دارم ولی ناقصه. فک نکنم که داشته باشه. حالا خوشتیپا با مراما ببینم چی کار می کنید. میشه یه لینک دانلود باز کنندهی فایل rar یا همون unrar را بدید تا دانلودش منم. البته کم حجم باشه.
چون من نمی دانم تو اینترنت دنبال چه پکیجی بگردم که همچین کارایی ای داشته باشه. ماشاءالله فت و فراوان ریخته ولی من نمی دونم کدومش رو دانلود کنم به min 9.10 amd64 بخوره و کارا هم باشه.

دوستان منتظرما

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
در مورد اولی من این لینک رو میشناسم : http://pc2st.wordpress.com/2010/02/23/working-with-rar-files-on-debian/
سوال دوم رو هم بلد نیستم  ;D
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
آقا من که نگفتم شما کار غیرقانونی می‌خوای بکنی که. چرا بد برداشت می‌کنید؟ اهه...
فکر نمی‌کنم توی نرم‌افزارهای آزاد همچین چیزی پیدا کنید، کلا تو مرامشون نیست...
با عرض پوزش و تشکر...

آفلاین Big Bang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
  • کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!

• Full Member
  • *
  • من معتقدم که...
ببخشید ، بنده نمی خواستم باعث رنجش خاطر دوستان شوم. شاید نوع بیان من خوب نبود. در هر صورت ببخشید. یه سری فایل بود که پس از کلی جستجو تو لینترنت و کمک شما دوستان از حالت rar در آمد و pass هم نابود گشت.

تشکر می شه...

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
سلام به همۀ دوستان خوشکل و مشکل و خوشتیپ و.... خودم

عزیزان دل برادر ، من یه چندتا فایل rar دارم که اول از همه یه برنامه برای باز کردنشان به بنده معرفی کنید.

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7231.0.html

• Full Member
  • *
  • من معتقدم که...
دستت درد نکنه جناب Hosein-LS جان

آقا برنامۀ توپی معرفی کردی. خدا خیرت بده. ولی یک مشکلی هست که نمی دانم چرا دست روی هر برنامه یا توزیع لینوکس می زارم باید با یک کمبود جدی روبرو شوم. مشکل اینه که تمام لینک ها برای source forge و محدودۀ مخابرات ما با این سایت مشکل داره و همش sorce forge توی قسمت دانلودش این پیغام رو می ده:
403 Error – Forbidden

Your request is being denied as it appears to be coming from a location banned by our Terms of Use.
ولی توی محدودۀ دیگر این طور نیستش. حالا من رفتم لینک های دیگری رو پیدا کردم که برای دوستان می زارم که شاید با سایت sorce forge مشکل دارند.

نسخۀ ویندوز _ all windows
http://www.download3000.com/download_50281.html

نسخۀ PeaZip for Linux (Qt) DEB (all) 3.0
http://www.onlinedown.com/detail/25488.htm

به امید موفقیت های روز افزون برای تمامی شما دوستان
_________________________________________-

یک مشکل دیگر: برنامۀ open source هست که پسورد فایل را نشان بده و بتونه قفلش را باز کنه؟؟؟ تو رو خدا فقط از سایت source forge و یا مشتقاتش نباشه. احتیاج ضروری ندارم.

با تشکر

• Full Member
  • *
  • من معتقدم که...
پاسخ به: 2 برنامه در باب فایل (.rar) / یکی باز کردن فا&#
« پاسخ #10 : 30 فروردین 1389، 03:40 ق‌ظ »
حداقل اگه برنامه ای نیست نمی شه با همکاری هم ، برنامه ای برای باز کردن قفل فایل rar برای موقعیت فراموش کردن رمز درست کنیم؟

حداقلا اگه متن بازش نیست ، یک آدرس معتبری برای دانلود exe معرفی کنید. من که هر چی می گردم یا سریال نامبر می خواد یا پچ که نمی تونم پیدا کنم. حالا اگه لیسانس برنامۀ exe آزاد باشه چه بهتر. بنده هم از خدا خواسته.
« آخرین ویرایش: 30 فروردین 1389، 03:44 ق‌ظ توسط Thinker - محمدمهدی محمدی »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پسوردی که روی فایل rar می‌ذارن از یه الگوریتم یک سویه حاصل می‌شه و تنها راه برای باز کردنش روش سعی و خطاست. یعنی پسورد فایل چیزی نیست که داخل خودش باشه، بلکه شما یه کلمه می‌دی، روی اون تغییراتی ایجاد می‌شه و عبارت تغییریافته با چیزی که برای فایل تعریف شده چک می‌شه و در صورت برابری فایل رو باز می‌کنه.
یه چیزی مثل md5 هست که فقط با داشتن فایل می‌شه md5 رو به دست اورد ولی با داشتن md5 به هیچ عنوان ممکن نیست فایل رو ساخت
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• Full Member
  • *
  • من معتقدم که...
خب دانیال مرد نکونام
دستت طلا. به قول دوستان دمت گیژ. همیشه باکت پُر. دست شما درد نکنه که جواب دادی. ولی مشکلم گشت دوتا. من که سواد آن چنانی ای مثل شما پرفسرا ندارم که بحث الگوریتم یه سویه را به میان می کشی. اگه راستش رو بگم واسه اولین باره که اسم الگوریتم یک سویه رو می شنوم. فکر می کردم الگوریتم خود الگوریتمه. در کل چون من هم یه تازه کاری بیش نیستم (البته یک سال و نیمی هست کهاوبونتو رو می شناسم و حدود 5 سالی هست که لین.کس رو به همین منول می شناسم) ولی با این وجود ، به علت کاهلی و تنبلی و ندانم کاری و گرفتن کاسۀ چه کنم بر دست ، نفهمیدم که چطور با لینوکس بالاخص توزیع های public مثل اوبونتو کار حرفه ای کنم. ](*,) بخاط همین در واقع md5 هم نمی شناسم و اگه درست بگم فکر کنم اسم یه ویرایشگر باشه. ::)

در هر صورت یعنی اینکه هیچ راهی برای یافتن پسورد نیست؟ ???

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
md5 یک رشته کاراکتری هست که از انجام عملیات خاصی روی فایل‌ها و (از اون‌جایی که دایرکتوری‌ها هم یه نوع فایل هستن) دایرکتوری‌ها حاصل می‌شه و مثل اثر انگشت اون فایل می‌مونه. یعنی هیچ دوتا فایلی رو نمی‌تونی پیدا کنی که md5 مشابه داشته باشن. برای مثال تو همین CD اوبونتو یه فایل هست به اسم md5sum.txt که داخلش md5 همه‌ی فایل‌ها نوشته شده و وقتی می‌خوای CD رو نصب کنی اول سیستمت برای فایل‌ها md5 رو به دست می‌آره و اگه با md5 داده شده برابر بود متوجه می‌شه که CD درست دانلود و رایت شده و می‌تونه عملیات نصب رو انجام بده. برای درک بهتر این مثال رو ببین:
در همون CD اوبونتو یه فایل هست به اسم wubbi.exe که ۱.۴ مگابایت حجمشه، md5 این فایل می‌شه: 37a04db193b1a342f961f59aea2fada8
فکر کنم واضح باشه که از این عبارت کوچیک نمی‌شه فایل ۱.۴ مگابایتی رو به دست اورد. وگرنه تحولی در فشرده سازی به وجود می‌اومد ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• Full Member
  • *
  • من معتقدم که...
تشکر می شه آقای بهزادی

عزیز دل برادر دستت درست.