انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پاک کردن گراب  (دفعات بازدید: 3233 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین reza-alone

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
  • لینوکس یعنی زندگی
    • هاست لینوکس
پاک کردن گراب
« : 06 اردیبهشت 1395، 10:19 ب‌ظ »
با سلام و درود
-----------
این اولین پست من هست و همین الان ثبت نام کردم .
----------
مشکل من : من اول ویندوز 8.1 رو نصب کردم - بعد کالی لینوکس 2016 - بعد اوبونتو ۱۶.۴ - بعد المنتری .
-------------
کالی یه مشکلی داشت اونم این بود که اول نصب با dvd صفحه سیاه میشد و هیچی بالا نمیومد ولی من هرچی تو این انجمن و تو گوگل سرچ کردم نتونستم مشکل رو حل کنم تا این که   خودم اول از روی فلش کالی رو بوت کردم و بعد از روی dvd نصب کردم - به همین راحتی .  :)
--------------------
و اما مشکل اصلی : وقتی آخرین توزیع رو یعنی المنتری رو نصب کردم - آخر نصب با خطای نصب نشدن گراب و نصب نشدن crash مواجه شدم و بعد بلافاصله گراب اوبونتو رو نصب کردم و آپدیت کردم و المنتری رو شناخت و المنتری بالا اومد ولی هنوز آیکن نصب پایین بود . من نسخه ۳۲ بیتی المنتری رو روی کامپیوترم نصب کردم و هیچ خطایی نداد .
این ۴ سیستم عامل رو روی لپ تاب با رم ۶ گیگ و گرافیک ۴ و ۵ هسته نصب کردم .
-----------------
من حدود ۲۰ بار گراب نصب کردم و آپدیت کردم . چون هر بار به هر دلیلی خراب می کردم .
-----------------------------
حالا من فکر میکنم چون اینقدر گراب نصب کردم این طوری شد پس لطفا به من یاد بدین که گراب را کامل پاک کنم . کد دستوری ترمینال رو برای پاک کردن گراب به من بدین .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
---------------------------
درضمن من تا حالا لینوکس رو در بوت uefi نصب نکردم - موقع نصب یه پارتیشن با اسم  پارتیشن uefi هست - حالا برای هر توزیع لینوکس باید این پارتشین رو نصب کرد و یا برایه همه توزیع ها فقط یکی کافی هست ؟؟؟؟؟؟؟ یه توضیح درمورد نصب لینوکس از طری uefi بدین .

با تشکر و سپاس فراوان  8)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : پاک کردن گراب
« پاسخ #1 : 07 اردیبهشت 1395، 03:31 ب‌ظ »
اگه چندتا توزیع گنو/لینوکس رو هم‌زمان داری، بهتره یه پارتیشن برای boot جدا کنی و شاخهٔ boot تمام سیستم‌عامل‌ها رو روی اون سوار کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #2 : 07 اردیبهشت 1395، 10:19 ب‌ظ »
1- لطفا از فونت پیشفرض انجمن اوبونتو با رنگ پیشفرض استفاده کنید!

2- دوباره پست گذاشتن برای دریافت جواب اثر بیشتری نداره, سعی کنید خوب بپرسید تا زود جواب بگیرید.

3- اگر کسی جواب نمیده دلیل نمیشه که بلد نیست و اگر هم بلد نباشه گفتن اینکه بلد نیست صرفا اسپم گذاشتن در انجمن هست.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین reza-alone

• Newbie
  • *
  • لینوکس یعنی زندگی
    • هاست لینوکس
« پاسخ #3 : 08 اردیبهشت 1395، 12:35 ق‌ظ »
1- لطفا از فونت پیشفرض انجمن اوبونتو با رنگ پیشفرض استفاده کنید!

2- دوباره پست گذاشتن برای دریافت جواب اثر بیشتری نداره, سعی کنید خوب بپرسید تا زود جواب بگیرید.

3- اگر کسی جواب نمیده دلیل نمیشه که بلد نیست و اگر هم بلد نباشه گفتن اینکه بلد نیست صرفا اسپم گذاشتن در انجمن هست.

علیک سلام

1- اگر قرار بود همه از فونت و رنگ پیش فرض استفاده کنن = کسی مثل شما نبود که بهشون هشدار بده - آخ عذر میخوام کسی مثل شما نبود که بهشون اسپم بده .

2- دوباره پست گذاشتم تا بلکه افراد اعتماد به سقفی مثل شما درک کنن که چقدر واقعا لینوکس بلدن - درضمن اگه قرار باشه همه خوب بپرسن و شما هم راحت جواب بدین ! فکر کنم خیلی بهتون فشار میاد .

3- الان شما بلد نبودین جواب بدین - ئس یعنی اسم گذاشتین .  واقعا اسم خودت رو گذاشتی برنامه نویس !!!!! دانیال بهزادی مثل شما ئر مدعا نبود ها .

--------------
درضمن سایتت هم با وردپرس ساخته شده ! اگه واقعا برنامه نویس هستی برو فقط با php یا asp سایت بساز نه با سایت ساز های رایگان مثل وردپرس ، جوملا ، دیتالایف انجین و ...

راستی تو غیر از تخریب و حمله برنامه نویسی لینوکس و ... هم بلدی ؟

آفلاین reza-alone

• Newbie
  • *
  • لینوکس یعنی زندگی
    • هاست لینوکس
« پاسخ #4 : 08 اردیبهشت 1395، 12:46 ق‌ظ »
اگه چندتا توزیع گنو/لینوکس رو هم‌زمان داری، بهتره یه پارتیشن برای boot جدا کنی و شاخهٔ boot تمام سیستم‌عامل‌ها رو روی اون سوار کنی.
با سلام و تشکر از پاسخ شما
---
منظور شما اینه که یه پارتیشن  BOOT/ برای توزیع های کالی ، اوبونتو و المنتری جدا کنم ؟ به عبارت دیگه اول که کالی رو نصب کردم پارتیشن  BOOT/  برای کالی بسازم و برای اوبونتو و المنتری ئارتیشن بوت نسازم !!!!

در این صورت یعنی فقط گراب کالی میاد بالا و نصب میشه ؟

من شندیم اگر برای گراب پارتیشن بوت نذاری روی خود شاخه روت نصب میشه ؟

جان من یکم بیشتر توضیح بدین ؟
باتشکر فراوان

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 08 اردیبهشت 1395، 03:58 ق‌ظ »
منظور شما اینه که یه پارتیشن  BOOT/ برای توزیع های کالی ، اوبونتو و المنتری جدا کنم ؟ به عبارت دیگه اول که کالی رو نصب کردم پارتیشن  BOOT/  برای کالی بسازم و برای اوبونتو و المنتری ئارتیشن بوت نسازم !!!!
یه پارتیشین boot بساز و هر چند تا که توزیع می‌خوای نصب کنی،‌موقع نصب، اون پارتیشن رو به عنوان پارتیشن boot معرّفی کن.

در این صورت یعنی فقط گراب کالی میاد بالا و نصب میشه ؟
در این صورت گراب همهٔ توزیع‌ها یک‌جا نصب می‌شه و مثل الآن سه تا گراب نداری.

من شندیم اگر برای گراب پارتیشن بوت نذاری روی خود شاخه روت نصب میشه ؟
بله، برای همینه که می‌خوایم جداش کنیم، چون نمی‌خوایم به دلیل این که سه‌تا ریشه داریم، سه تا گراب هم داشته باشیم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین reza-alone

• Newbie
  • *
  • لینوکس یعنی زندگی
    • هاست لینوکس
« پاسخ #6 : 08 اردیبهشت 1395، 11:07 ق‌ظ »
جناب بهزادی الان من دقیقا تو همین قسمت موندم ! منظورتون از معرفی کردن پارتیشن بوت اینه که برای نصب هر توضیح تیک format پارتیشن بوت رو بزنم تا معرفی بشه ؟؟؟؟؟؟

در کل فقط یه توضیح بدین چطور باید یک پارتیشن بوت رو به همه توزیع ها معرفی کرد ؟؟؟؟

الان من نمیدونم چطور باید معرفی کنم بوت رو به همه توزیع ها ؟؟؟؟

میخوام کل هاردم رو پاک کنم و دوباره شروع به نصب کنم لطفا این معرفی کردن رو توضیح بدین ؟

با تشکر
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1395، 12:16 ب‌ظ توسط reza-alone »

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
« پاسخ #7 : 08 اردیبهشت 1395، 03:56 ب‌ظ »
علیک سلام

1- اگر قرار بود همه از فونت و رنگ پیش فرض استفاده کنن = کسی مثل شما نبود که بهشون هشدار بده - آخ عذر میخوام کسی مثل شما نبود که بهشون اسپم بده .

2- دوباره پست گذاشتم تا بلکه افراد اعتماد به سقفی مثل شما درک کنن که چقدر واقعا لینوکس بلدن - درضمن اگه قرار باشه همه خوب بپرسن و شما هم راحت جواب بدین ! فکر کنم خیلی بهتون فشار میاد .

3- الان شما بلد نبودین جواب بدین - ئس یعنی اسم گذاشتین .  واقعا اسم خودت رو گذاشتی برنامه نویس !!!!! دانیال بهزادی مثل شما ئر مدعا نبود ها .

--------------
درضمن سایتت هم با وردپرس ساخته شده ! اگه واقعا برنامه نویس هستی برو فقط با php یا asp سایت بساز نه با سایت ساز های رایگان مثل وردپرس ، جوملا ، دیتالایف انجین و ...

راستی تو غیر از تخریب و حمله برنامه نویسی لینوکس و ... هم بلدی ؟

الان رو چه حساب دقیقا اینقدر طلبکاری ؟
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین reza-alone

• Newbie
  • *
  • لینوکس یعنی زندگی
    • هاست لینوکس
« پاسخ #8 : 08 اردیبهشت 1395، 10:17 ب‌ظ »
الان رو چه حساب دقیقا اینقدر اسپم میدی ؟  >:( >:(

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 08 اردیبهشت 1395، 11:01 ب‌ظ »
الان رو چه حساب دقیقا اینقدر اسپم میدی ؟  >:( >:(
سوال رو با سوال جواب میدی ؟
اینجا اگر کسی جوابی بده ، لطف کرده . چون از وقت خودش میگذاره ، بدون اینکه هزینه ای دریافت بکنه . پس این لحن طلبکارانه مناسب نیست .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین reza-alone

• Newbie
  • *
  • لینوکس یعنی زندگی
    • هاست لینوکس
« پاسخ #10 : 09 اردیبهشت 1395، 12:26 ق‌ظ »
حافظ به خود مپوشید این خرقه ی می آلود ، معذور دار مارا ای شیخ پاکدامن

استاد بحث من با یکی دیگه بود شما پرا الکی خودتو دخالت میدی ؟ هرکسی که نظر میده و نصیحت میکنه باید ئای حرفش هم بمونه ! شما چرا دفاع میکنی ؟؟؟؟؟؟

نکنه اون بنده خدا دوست شماست ؟

--------
در ضمن شما که میگی : اینجا اگر کسی جوابی بده ، لطف کرده . چون از وقت خودش میگذاره ، بدون اینکه هزینه ای دریافت بکنه . پس این لحن طلبکارانه مناسب نیست .

من فکر نکنم شما به مشکلات من در زمینه ی لینوکس کمک کردی یا نظر دادی ؟ اما یه لطف بزرگ به من کردی : اونم اینه که اسپم دادی و به من حمله کردی !

خیلی ممنون

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #11 : 09 اردیبهشت 1395، 05:37 ق‌ظ »

استاد بحث من با یکی دیگه بود شما پرا الکی خودتو دخالت میدی ؟ هرکسی که نظر میده و نصیحت میکنه باید ئای حرفش هم بمونه ! شما چرا دفاع میکنی ؟؟؟؟؟؟

دکمه‌ی "پ" در گنو/لینوکس کلید "M" هست :)

نقل‌قول

ما اینجا همه با هم دوستیم :)

طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 09 اردیبهشت 1395، 12:23 ب‌ظ »
حافظ به خود مپوشید این خرقه ی می آلود ، معذور دار مارا ای شیخ پاکدامن

--------
در ضمن شما که میگی : اینجا اگر کسی جوابی بده ، لطف کرده . چون از وقت خودش میگذاره ، بدون اینکه هزینه ای دریافت بکنه . پس این لحن طلبکارانه مناسب نیست .

من فکر نکنم شما به مشکلات من در زمینه ی لینوکس کمک کردی یا نظر دادی ؟ اما یه لطف بزرگ به من کردی : اونم اینه که اسپم دادی و به من حمله کردی !

خیلی ممنون
*حافظ به خود مپوشید این خرقه ی می آلود      ای شیخ پاک دامن معذور دار مارا
درستش اینه البته :)
اینجا یک جامعه ی آزاده که همه دوست دارند به همدیگه کمک کنند :) منم خیلی خوشحال میشم که شما عضو این جامعه بشید اما خوبه که به همدیگه احترام بگذاریم :)
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین reza-alone

• Newbie
  • *
  • لینوکس یعنی زندگی
    • هاست لینوکس
« پاسخ #13 : 09 اردیبهشت 1395، 01:23 ب‌ظ »
جناب من از موقعی که وارد انجمن شدم ۲ نفر مدام درحال دوستی با من و خنجر زدن از پشت هستن !

تو این انجمن فقط کافیه جواب سوال های علمی همدیگه رو بدیم ! نه این که اون دوست شما بیاد من رو با دعوا نصیحت کنه شما همه بیای علمدار لشگرش بشی .  :(

--------

با تشکر

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #14 : 09 اردیبهشت 1395، 06:34 ب‌ظ »
در صورت سوال داشتن، ضمن احترام به دیگران، سوالتون رو مجدد بپرسید.