انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: معرفی XDM مدیریت دانلود  (دفعات بازدید: 3262 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین behzamaan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
معرفی XDM مدیریت دانلود
« : 17 اردیبهشت 1395، 02:56 ب‌ظ »
چند وقتی بود درگیر نرم افزاری بودم برای دانلود که بتونه اتصالهای موازی بزنه و سرعت بالایی داشته باشه اول از aria2 استفاده می کردم با ui uget که بیست اتصال میزد ولی سرعت دلخواه من را نداشت این بود که درگیر flargetشدم که اون هم پولی بود و بیشتر از دو اتصال نمیزد
و بعد با XDM اشنا شدم که یک برنامه نویس هندی با جاوا اون را نوشته البته open jdk که ۳۲ اتصال می زنه که می توانم بگم سرعتش واقعا بی نظیره
sudo add-apt-repository ppa:noobslab/apps       
sudo apt-get update       
sudo apt-get install xdman

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
پاسخ : معرفی XDM مدیریت دانلود
« پاسخ #1 : 17 اردیبهشت 1395، 07:46 ب‌ظ »
با اریا مشکل نداشتم توی این چهار پنج سال عالی بوده و هست...
این بنظرم سرعتش یکم غیر واقعی باشه و ناگفته نماند مصرف منابع بی‌جهت  داره یبار تست کردم و دیگه دنبالش ندفتم

آفلاین zymo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
  • zymo@zymo-Lenovo-IdeaPad-Z510
« پاسخ #2 : 18 اردیبهشت 1395، 01:51 ق‌ظ »
من راستیتش تا حالا که از uGet و Download Theme All استفاده کردم البته گزینه ایده آلم همین دانلود منیجر XDM هست
1- اون اولی رو (uGet) همونطور که خودتون فرمودین یک مقدار از حالت ایده آل ضعیف تره نمیدونم چرا خوب اتصال هارو مدیریت نمیکنه ! :KS
2- اما DTA از این جهت که افزونه مرورگر قدرتمند فایر فاکس هست و خیلی در دسترس تره گزینه ایده آلی برای دانلود های کوتاه ( در حد چند مگابایت ) هست  :KS :KS :KS
3- ولی دانلود منیجر XDM خیلی بهتر فایل های حجیم رو پشتیبانی میکنه اونطور که من دیدم ظاهرا یه فایل داخل همون دایرکتوری که براش تعریف شده که ذخیره سازی رو انجام بده ایجاد میکنه و قابلیت ادامه دانلود رو به خوبی پشتیبانی میکنه  ::) :KS :KS :KS :KS
البته این رو توی پرانتز عرض کنم برای دوستانی که تازه از ویندوز به اوبونتو مهاجرت کردن این نکته که بسیار شبیه IDM توی ویندوز هستش
هرچند یک سری کم و کاستی هایی داره که از جهاتی طبیعیه از جمله این که قابلیت queue (ایجاد صف دانلود) رو با این که در خودش گنجونده اصلا پشتیبانی نمیکنه !  ???
نقل‌قول
این بنظرم سرعتش یکم غیر واقعی باشه
من خودمم این جوری فکر میکردم اونم فکر میکنم بخاطر شمارشگرشه که یه خورده زیادی شلوغش میکنه ولی چنتا فایل چند گیگابایتی باهاش دانلود کردم فهمیدم نه کارش درسته واقعا  8)
نقل‌قول
و ناگفته نماند مصرف منابع بی‌جهت  داره یبار تست کردم و دیگه دنبالش ندفتم
در مورد کاهش سرعت سیستم هم من تا حالا چیزی ازش ندیدم شایدم چون لپتاپم همچین بگی نگی قویه  البته تعریف از خود نباشه ها :P ;D
استفاده ازش تقریبا راحته برای تازه کاران عزیز چون خودم عرض میکنم حالا اساتید راه بهتر و حرفه ای ترشو بفرمایید
به این صورت که برنامه  رو اجرا میکنیم و url ( لینک دانلود ) اون فایلی که میخواید پیدا کنید و به راحتی هر چه تمام تر اون علامت بعلاوه آبیه رو میزنیم و دانلود رو میزنیم  ;D :P :D
ببخشید یکم خیلی طولانی شد موفق باشید  :)
همه برای جامعه آزاد ، جامعه آزاد برای همه

آفلاین vahid-p

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #3 : 25 اردیبهشت 1395، 02:08 ب‌ظ »
عجب دانلودمنیجر خوبی. ظاهرشم نسبت به قبل خیلی بهتر شده و به نظرم خیلی امکانات خوبی داره.

تو یه تاپیک (مربوط به سال 92) گفته بودن چون بر پایه جاواست CPU زیاد مصرف میکنه، در حالی که دیروز نصب کردم زدم رو دانلود در حالتی که تمام پنجره ها باز بود در حد 1 یا 2 درصد که کاملا طبیعیه. وقتی هم پنجره هاشو میبنیدی که مصرفش خیلی پایینتر میاد(سخت افزار معمولی core i3).
تازه اول یه جا دیگه قطعات فایل رو درست میکنه و در آخر assemble میکنه در پوشه نهایی. ولی uGet مثلا برای دانلود یه فایل 500 مگی، از اول یه فایل 500 مگی در محلی که میخوای اشغال میکنه و...
« آخرین ویرایش: 25 اردیبهشت 1395، 06:09 ب‌ظ توسط vahid-p »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3484
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #4 : 25 اردیبهشت 1395، 10:08 ب‌ظ »
تازه اول یه جا دیگه قطعات فایل رو درست میکنه و در آخر assemble میکنه در پوشه نهایی. ولی uGet مثلا برای دانلود یه فایل 500 مگی، از اول یه فایل 500 مگی در محلی که میخوای اشغال میکنه و...

این که ضعف محسوب میشه!
اینکار باعث میشه برای یه فایل ۲ گیگی، ۴ گیگ فضا نیاز داشته باشی. چون ۲ گیگ رو میخواد در دایرکتوری tmpش دانلود کنه و بعد برای اینکه اون ۲ گیگ رو سرهم کنه بازم ۲ گیگ روی هارد فضا میخواد!
من دو ساله که از آریا استفاده میکنم. واقعا عالیه. تا حالا هیچ فایلی ازم خراب دانلود نشده و قابلیت صف، پروکسی، تورنت، دانلود با ۱۶ کانکشن و ... داره. راهنماش رو بخونی سرسام میگیری! از بس که امکانات داره. XDM سرعت رو اشتباه میزنه. مثلا من پهنای باندم ۵۱۲ بود و سرعت دانلودم میشه ۶۴ و توی کانکی هم ۶۴ رو میزد. بعد توی XDM میگفت داری با ۱۲۰ تا میگیری! :) ۶۰ کیلوبایت بیشتر از سرعت واقعی!
الان آریا دقیقا همون سرعت واقعی رو میزنه. پهنای باندم ۵ مگابیته و سرعت دانلود هم ۶۰۰−۶۵۰ کیلوبایت که همیشه با ۱۶ کانکشن آخرین سرعت رو میگیره.
XDM خوبه برای زمانی که میخوای قبل از یادگیری آریا۲، بی دانلود منیجر نمونی  ;D
کار با آریا مقداری زمان میبره چون خیلی امکاناتش زیاده واسه همین اونایی که فعلا وقت کار کردن باهاش رو ندارن، رو میارن به دانلود منیجرهایی مثل XDM یا Uget. بعد که وقت کردن آریا رو تست کردن، دیگه نمگ گیر میشن اساسی  :D
« آخرین ویرایش: 25 اردیبهشت 1395، 10:10 ب‌ظ توسط RAS00L »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین vahid-p

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #5 : 27 اردیبهشت 1395، 02:16 ق‌ظ »
نقل‌قول
این که ضعف محسوب میشه!
اینکار باعث میشه برای یه فایل ۲ گیگی، ۴ گیگ فضا نیاز داشته باشی. چون ۲ گیگ رو میخواد در دایرکتوری tmpش دانلود کنه و بعد برای اینکه اون ۲ گیگ رو سرهم کنه بازم ۲ گیگ روی هارد فضا میخواد!
به نظرم این ضعف نیست. فکر کنم این کاریه که download manager هم انجام میده. دلیلی که من براش دارم اینه که فرض کنید شما یک لیست از فایل ها رو تو صف گذاشتید و مثلا جمعا 20 گیگ میشه، از همون اول شما 20 گیگتون اشغال میشه (در صورتی که مثل uGet یا aria باشه). اما xdm به اندازه ای که دانلود شده فضا اشغال میکنه. و در نهایت یک بار اسمبل میکنه و فایلهای سازندش رو حذف میکنه. یعنی اگر 20 فایل یک گیگابایتی تو صف باشه بیشترین فضای اشغال xdm میشه: حجم دانلود شده + یک گیگ (که در بدترین حالت و تو یک لحظه (لحظه اسمبل کردن) میشه 21 گیگ). اما در روشی که  شما میگید همواره 20 گیگ اشغال شده دارید.

اینکه این رو نقطه قوت بدونیم یا ضعف بستگی به نحوه استفاده کاربر داره، که من خودم برام روش xdm بهتره.

نقل‌قول
من دو ساله که از آریا استفاده میکنم. واقعا عالیه. تا حالا هیچ فایلی ازم خراب دانلود نشده و قابلیت صف، پروکسی، تورنت، دانلود با ۱۶ کانکشن و ... داره. راهنماش رو بخونی سرسام میگیری! از بس که امکانات داره. XDM سرعت رو اشتباه میزنه. مثلا من پهنای باندم ۵۱۲ بود و سرعت دانلودم میشه ۶۴ و توی کانکی هم ۶۴ رو میزد. بعد توی XDM میگفت داری با ۱۲۰ تا میگیری! :) ۶۰ کیلوبایت بیشتر از سرعت واقعی!
برای من چنین چیزی نبود. البته شاید شما از نسخه های قدیمیش استفاده کردید و الان درست شده باشه. اما این موضوع خیلی راحت قابل حله. یک فایل با حجم مشخص رو بزن رو دانلود از رو زمان سرعتش حساب کن. اون موقع میشه دو دانلودر رو با هم مقایسه کرد و آیا سرعتش واقعیه یا نه. من اینترنتم 1024 و حدود 110 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میزنه که واقعیه.
« آخرین ویرایش: 27 اردیبهشت 1395، 02:18 ق‌ظ توسط vahid-p »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #6 : 27 اردیبهشت 1395، 06:25 ق‌ظ »
سلام

جاوا و برنامه‌ی غیرآزاد را از زندگیت بیرون کن :) برنامه‌هایی جاوایی سیستم را داغون می‌کنن اگر واقعا دنبال یه دانلود منیجری همون Uget هم خوبه!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین zymo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
  • zymo@zymo-Lenovo-IdeaPad-Z510
« پاسخ #7 : 27 اردیبهشت 1395، 03:06 ب‌ظ »
طبق تجربه شخصی میگم اگه تازه کارین از Dta که افزونه فایر فاکسه استفاده کنید
اگرم دنبال یه دانلود منیجر حرفه ای تر میگردین aria2 البته یه نگاه به این لینکم بندازید دانلود منیجر پرسپولیس دستپخت آقای صمیمی عزیز
http://amirsamimi.ir/persepolisdm/
که خودشون زحمت کشیدن و آموزش های لازم رو دادن و البته قبلا بار ها توسط دوستان بهش اشاره شده
موفق باشید
همه برای جامعه آزاد ، جامعه آزاد برای همه

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
  • When you get online,My fingers are stuttering
« پاسخ #8 : 27 اردیبهشت 1395، 03:19 ب‌ظ »
طبق تجربه شخصی میگم اگه تازه کارین از Dta که افزونه فایر فاکسه استفاده کنید
اگرم دنبال یه دانلود منیجر حرفه ای تر میگردین aria2 البته یه نگاه به این لینکم بندازید دانلود منیجر پرسپولیس دستپخت آقای صمیمی عزیز
http://amirsamimi.ir/persepolisdm/
که خودشون زحمت کشیدن و آموزش های لازم رو دادن و البته قبلا بار ها توسط دوستان بهش اشاره شده
موفق باشید

این دانلود منیجر پرسپولیس واقعا عالیه...برای من که خیلی کار راه انداز بوده... ;D

دست آقای صمیمی درد نکنه...دستپخت ایرانی نه تنها تو غذا بلکه تو نرم افزارم خیلی بهتره ;D ;D
When you get online,My fingers are stuttering
گروه کاربران لینوکس تهران" title="گروه کاربران لینوکس تهران

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3484
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #9 : 27 اردیبهشت 1395، 04:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
به نظرم این ضعف نیست. فکر کنم این کاریه که download manager هم انجام میده. دلیلی که من براش دارم اینه که فرض کنید شما یک لیست از فایل ها رو تو صف گذاشتید و مثلا جمعا 20 گیگ میشه، از همون اول شما 20 گیگتون اشغال میشه (در صورتی که مثل uGet یا aria باشه). اما xdm به اندازه ای که دانلود شده فضا اشغال میکنه. و در نهایت یک بار اسمبل میکنه و فایلهای سازندش رو حذف میکنه. یعنی اگر 20 فایل یک گیگابایتی تو صف باشه بیشترین فضای اشغال xdm میشه: حجم دانلود شده + یک گیگ (که در بدترین حالت و تو یک لحظه (لحظه اسمبل کردن) میشه 21 گیگ). اما در روشی که  شما میگید همواره 20 گیگ اشغال شده دارید.
قابلیت صف در آریا۲ فقط با یه فایل متنی! هست.
شما اصلا ۵۰۰ گیگ لینک بذار تو صف. تا زمانی که دانلودشون نکنه، هیچ حجمی اشغال نمیشه. هر زمان که دانلود اون لینک خاص رو شروع کرد، حجم رو میسازه و فایل هارو توش میریزه. (یعنی ۱۶ کانکشن میزنه ولی همه رو توی یه فایل میریزه)
خوبیش اینه که میشه فایل رو به صورت تک فایل اجرا کرد. مثلا فیلم رو تا نصفه گرفتی، همون قدری که گرفتی رو پخش میکنه. ولی وقتی ۳۲ تیکه‌ش کردی دیگه نمیتونی همه ی تیکه هارو با هم پخش کنی و نهایتا یکی دوتای اول پخش میشن که فایده‌ای نداره!
تازه با آریا باعث میشه شما لینکت رو از هرجای دیگه‌ای بذاری و بگیری. حتی اگه لینک قبلی نصفش بیشتر گرفته نشده باشه.
من میخوام یه فایل دانلود کنم. ۱ گیگه، کلا ۱ گیگ براش جا میخوام. بخوام با XDM بگیرم، ۲ گیگ جا میخوام.
بعد شما غیر از دانلود، زمان مرج کردنش هم باید به دانلودت اضافه کنی که وقتت رو میگیره. فرضا یه فیلم زدی ۸ گیگه. این ۸ گیگ تا دانلود بشه، روزگارت خاکستریه  ;D، بعد که تموم میشه تازه روزگارت سیاه میشه چون باید دوباره دقیقه ها بشینی تا اون ۸ گیگه سرهم بشه بتونی ببینیش. مخصوصا برای سیستم من که بخوام یه همچین لینکی رو با XDM بگیرم، علاوه بر داشتن ۱۶ گیگ فضا روی هارد، باید ۲ ساعت هم بشینم تا سر هم بشه بلکه بتونم ببینمش :)
ولی با آریا۲ همون لحظه که دانلود تموم میشه، فایل دراختیارمه.  ;)

نقل‌قول
برای من چنین چیزی نبود. البته شاید شما از نسخه های قدیمیش استفاده کردید و الان درست شده باشه. اما این موضوع خیلی راحت قابل حله. یک فایل با حجم مشخص رو بزن رو دانلود از رو زمان سرعتش حساب کن. اون موقع میشه دو دانلودر رو با هم مقایسه کرد و آیا سرعتش واقعیه یا نه. من اینترنتم 1024 و حدود 110 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میزنه که واقعیه.
آره الان یک سال و ۵ ماه هست که دیگه تستش نکردم. احتمالا باید درستش کرده باشن
ولی جدیدا ظاهرش شبیه به طراحی UI مایکروسافت شده، منم اصلا علاقه‌ای به چنین طراحی‌ای ندارم  ;D
برای همین با آریا خیلی راحت ترم. چون سرعت کارم رو بیشتر میکنه. با XDM وقت آدم گرفته میشه!

نقل‌قول
اینکه این رو نقطه قوت بدونیم یا ضعف بستگی به نحوه استفاده کاربر داره، که من خودم برام روش xdm بهتره.
دقیقا بستگی به نحوه استفاده‌ی کاربر داره. آریا برای کسایی خوبه که روزانه بیش از ۱۰۰ لینک دانلود دارن. شبانه، روزانه، با پروکسی، بدون پروکسی، تورنت، دایرکت لینک، لینک های داخل اسکریپت و برنامه ها و ... در کل برای کسایی خوبه که نیاز بیشتری دارن و انعطاف پذیری براشون در اولویته  ;)
« آخرین ویرایش: 27 اردیبهشت 1395، 04:41 ب‌ظ توسط RAS00L »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #10 : 28 اردیبهشت 1395، 07:46 ق‌ظ »
اریا رو باید میذاشتن توی ال‌پی‌ای‌سی

آفلاین davoodsys

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
    • هاستینگ یک آنلاین
« پاسخ #11 : 15 خرداد 1395، 12:51 ق‌ظ »
من با این دستورات xdm رو نصب کردم . ولی جایی آیکونشو پیدا نمیکنم مگه محیط گرافیکی نداره  . از دوباره هم که میخوام نصب کنم میگه already installed . میشه بگید چیکار کنم . تازه کار هستم . و در ضمن آریا مثل idm ویندوز کار راه میندازه ؟ قابلیت هاشو داره؟
« آخرین ویرایش: 15 خرداد 1395، 01:20 ق‌ظ توسط davoodsys »

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #12 : 15 خرداد 1395، 07:33 ق‌ظ »
من با این دستورات xdm رو نصب کردم . ولی جایی آیکونشو پیدا نمیکنم مگه محیط گرافیکی نداره  . از دوباره هم که میخوام نصب کنم میگه already installed . میشه بگید چیکار کنم . تازه کار هستم . و در ضمن آریا مثل idm ویندوز کار راه میندازه ؟ قابلیت هاشو داره؟
یه تاپیک جدید باز کن برای مشکل جدید

البته میتونی با ترمینال اجراش کنی
و احتمالا ایکنش رو توی قسمت برنامه‌ها بگردی دنبالش، توی هر توزیع جاش یکم فرق می‌کنه
اریا  باید راهنماها رو بخونی یاد بگیری که اسون هم هست خیلی جلو میوفتی، یعنی محیط گرافیکی نداره و تحت ترمیناله توی قسمت پروژه ها کا اقای صمیمی رو نگاه بنداز
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,111087.0.html