انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مانیتور مصرف اینترنت در ابونتو ۱۴۰۴  (دفعات بازدید: 4733 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ubuntu 16.04
مانیتور مصرف اینترنت در ابونتو ۱۴۰۴
« : 10 خرداد 1395، 04:10 ب‌ظ »
سلام
می خوام فقط مصرف اینترنت رو نمایش بدم-
vnstat هم اینترنت و هم تبادلات شبکه رو نشون میده
wireshark حرفه ای و پیچیده است ipac-ng تو مخازن نیست و نمی دونم سازگار هست یا نه قدیمی است

\********** زندگی یعنی یاد دادن و آموختن ؛ ابونتو یعنی زندگی **********/

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : مانیتور مصرف اینترنت در ابونتو ۱۴۰۴
« پاسخ #1 : 10 خرداد 1395، 04:17 ب‌ظ »
شاید nethogs بتونه کمک کنه :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ubuntu 16.04
« پاسخ #2 : 10 خرداد 1395، 04:33 ب‌ظ »
شاید nethogs بتونه کمک کنه :)
ضمن تشکر امتحان نکردم ولی جستجو کردم برا اجرا دسترسی روت می خواد من می خوام تو کانکی ازش استفاده کنم.

lomion

• مهمان
« پاسخ #3 : 10 خرداد 1395، 07:36 ب‌ظ »
به این لینک نگاهی بیندازید. یک چیزهایی در خصوص مجموع آپلود/دانلود گفته است.

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ubuntu 16.04
« پاسخ #4 : 10 خرداد 1395، 09:09 ب‌ظ »
به این لینک نگاهی بیندازید. یک چیزهایی در خصوص مجموع آپلود/دانلود گفته است.
گفته ولی من مودم adsl رو شبکه کردم یعنی هم اینترنت استفاده می کنم هم کامپیوتر دیگه اشتراک گذاشتم کد :
exec vnstat -i eth0
در کانکی هم داده های شبکه و هم اینترنت مصرفی رو مانیتور می کنه اونوقت مشخص نمیشه اینترنت چقدر مصرف شده یه فایل تو شبکه ارسال بشه اون رو هم حساب می کنه من می خوام اینترنت رو مانیتور کنه نه کل نت ورک

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #5 : 11 خرداد 1395، 11:23 ق‌ظ »
سلام
می شه بیشتر درباره شرایط سیستم توضیح بدی؟ درحالت کلی به نظرم نمی شه بین اینترنت و شبکه تمایز قائل شد(شایدم بشه و من ندیدم) ولی اگر بیشتر توضیح بدی شاید بشه یک طوری کلک رشتی بهش زد! :)
مثلا اینکه آیا تبادلات داخل شبکه منظم و  قابل پیشبینی هست یا نه؟ یا چیزهای دیگه.
بعضی مودم ها رو دیدم که خودشون log درست می کنند که چقدر تبادل کردند. توی مودم رو چک کردی؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
  • When you get online,My fingers are stuttering
« پاسخ #6 : 11 خرداد 1395، 01:29 ب‌ظ »
سلام
wireshark حرفه ای و پیچیده است ipac-ng تو مخازن نیست و نمی دونم سازگار هست یا نه قدیمی است

از gnome-system-monitor استفاده کن...همه چیز رو نشون میده...میتونی فقط از network استفاده کنی :P
When you get online,My fingers are stuttering
گروه کاربران لینوکس تهران" title="گروه کاربران لینوکس تهران

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ubuntu 16.04
« پاسخ #7 : 11 خرداد 1395، 01:29 ب‌ظ »
سلام
می شه بیشتر درباره شرایط سیستم توضیح بدی؟ درحالت کلی به نظرم نمی شه بین اینترنت و شبکه تمایز قائل شد(شایدم بشه و من ندیدم) ولی اگر بیشتر توضیح بدی شاید بشه یک طوری کلک رشتی بهش زد! :)
مثلا اینکه آیا تبادلات داخل شبکه منظم و  قابل پیشبینی هست یا نه؟ یا چیزهای دیگه.
بعضی مودم ها رو دیدم که خودشون log درست می کنند که چقدر تبادل کردند. توی مودم رو چک کردی؟
وقتی شبکه در اشتراک گذاشته شده پیش بینی تبادلات دست من نیست نمی دونم که کی یا چه زمانی کاربر فایل یا پیام ارسال خواهد کرد.مودم من مصرف اینترنت رو نمایش میده اما دستوری در telnet برا این منظور نداره فقط در حالت گرافیکی تو تنظیمات وضعیت نشون میده از طرفی اگر مودم دستوری برا این منظور داشته باشه نمیشه اون رو تو کانکی استفاده کرد.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #8 : 11 خرداد 1395، 01:36 ب‌ظ »
سلام.
من خیلی وارد نیستم، ولی چیزی که مشخصه اینه که شما نیاز داری این اطلاعات رو از مودم بخونی.

می دونم شما می‌تونی به کمک telnet به مودم وصل شی و یک سری فرمان‌هایی که مودمت پشتیبانی می‌کنه رو استفاده کنی.

توی همین فروم راجع به telnet سرچ کنی فکر کنم به جواب برسی. اگه مودمت جوری باشه که بتونی به کمک telnet از WAN گزارش بگیری دقیقاً همون چیزی هست که می‌خوای.

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,108552.msg1038006.html#msg1038006
« آخرین ویرایش: 11 خرداد 1395، 01:40 ب‌ظ توسط بابک طور »

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ubuntu 16.04
« پاسخ #9 : 11 خرداد 1395، 01:36 ب‌ظ »
سلام

از gnome-system-monitor استفاده کن...همه چیز رو نشون میده...میتونی فقط از network استفاده کنی :P
اینکه در حالت گرافیکی است و احتمالا از vnstat تبعیت می کنه من دستوری می خوام که فقط اینترنت مصرفی رو نشون بده نه تبادلات کل نت ورک رو :'(

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ubuntu 16.04
« پاسخ #10 : 11 خرداد 1395، 01:40 ب‌ظ »
سلام.
من خیلی وارد نیستم، ولی چیزی که مشخصه اینه که شما نیاز داری این اطلاعات رو از مودم بخونی.

می دونم شما می‌تونی به کمک telnet به مودم وصل شی و یک سری فرمان‌هایی که مودمت پشتیبانی می‌کنه رو استفاده کنی.

توی همین فروم راجع به telnet سرچ کنی فکر کنم به جواب برسی. اگه مودمت جوری باشه که بتونی به کمک telnet از WAN گزارش بگیری دقیقاً همون چیزی هست که می‌خوای.
کمی از خواسته من دور شدیم اصلا  telnet ارتباطی نداره به خواسته من  ](*,)

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #11 : 11 خرداد 1395، 02:01 ب‌ظ »
نقل‌قول

نقل‌قول
در کانکی هم داده های شبکه و هم اینترنت مصرفی رو مانیتور می کنه اونوقت مشخص نمیشه اینترنت چقدر مصرف شده یه فایل تو شبکه ارسال بشه اون رو هم حساب می کنه من می خوام اینترنت رو مانیتور کنه نه کل نت ورک
شما قصد دارید که میزان مصرف اینترنت رو از اطلاعات تبادلی درون شبکه‌ی داخلی تون جدا کنید.

میزان تبادل اطلاعات با خارج از شبکه‌ی داخلی در بخش WAN مودم گزارش می‌شه.

مگر اینکه شما قصد داشته باشید که فقط میزان مصرف یک سیستم خاص از اینترنت رو بدونید(مثلاً سیستم خودتون). اگه اینجوریه یه داستانی پیش میاد مثل داستان خودم:

خواهرم خیلی از اینترنت استفاده می‌کرد و من واقعاً هم از نظر حجمی و هم سرعت به مشکل برخورده بودم. دنبال این راه حل گشتم که بتونم اون رو محدود کنم و یا حداقل درصد استفاده رو مشخص کنم.

شما برای اینکه بتونی هر سیستم رو جدا مانیتور کنی یا باید یه مودم/روتر خفن داشته باشی(خیلی خفن!) به همراه دانش کافی برای استفاده از اون و یا باید یک سیستم داشته باشی که کل ترافیک شبکه رو از اون عبور بدی و یک سیستم مانیتورینگ روی اون راه بندازی که این هم مستلزم اینه که سیستم مورد نظر رو همیشه(حداقل زمانی که کسی می‌خواد از اینترنت استفاده کنه) روشن باشه و هم شما دانش کافی برای مدیریت اون سیستم مانیتورینگ داشته باشی.

من چون هیچ کدوم رو نداشتم رفتم، سراغ راه حل سیاسی و مذاکره کردم.  8)

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ubuntu 16.04
« پاسخ #12 : 11 خرداد 1395، 02:32 ب‌ظ »
نقل‌قول

نقل‌قول
شما قصد دارید که میزان مصرف اینترنت رو از اطلاعات تبادلی درون شبکه‌ی داخلی تون جدا کنید.

میزان تبادل اطلاعات با خارج از شبکه‌ی داخلی در بخش WAN مودم گزارش می‌شه.

مگر اینکه شما قصد داشته باشید که فقط میزان مصرف یک سیستم خاص از اینترنت رو بدونید(مثلاً سیستم خودتون). اگه اینجوریه یه داستانی پیش میاد مثل داستان خودم:

خواهرم خیلی از اینترنت استفاده می‌کرد و من واقعاً هم از نظر حجمی و هم سرعت به مشکل برخورده بودم. دنبال این راه حل گشتم که بتونم اون رو محدود کنم و یا حداقل درصد استفاده رو مشخص کنم.

شما برای اینکه بتونی هر سیستم رو جدا مانیتور کنی یا باید یه مودم/روتر خفن داشته باشی(خیلی خفن!) به همراه دانش کافی برای استفاده از اون و یا باید یک سیستم داشته باشی که کل ترافیک شبکه رو از اون عبور بدی و یک سیستم مانیتورینگ روی اون راه بندازی که این هم مستلزم اینه که سیستم مورد نظر رو همیشه(حداقل زمانی که کسی می‌خواد از اینترنت استفاده کنه) روشن باشه و هم شما دانش کافی برای مدیریت اون سیستم مانیتورینگ داشته باشی.

من چون هیچ کدوم رو نداشتم رفتم، سراغ راه حل سیاسی و مذاکره کردم.  8)
vnstat یه برنامه هست که اطلاعات network رو مانیتور می کنه حالا من روش یا برنامه ای می خوام فقط اینترنت رو مانیتور کنه قبلا هم نوشتم ipac-ng فقط اینترنت رو مانیتور می کنه اما  2.4-3.0 kernels تست شده و آخرین ورژن ۲۰۱۳ منتشر شده الان کار خواهد کرد یا نه نمی دونم.
اونی که شما فرمودید میکروتیک هست اما اونم لازم نیست .مودم هایی هست که ترافیک رو محدود می کنند برخی مودم های TP-LINK

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ubuntu 16.04
« پاسخ #13 : 15 خرداد 1395، 08:41 ب‌ظ »
آیا از این نمیشه کمک گرفت در برنامه دیگر مثلا vnstat شبکه رو بلکوکه کرد؟ فقط اینترنت رو مانیتور کنه

To ignore LAN traffic, some simple iptables rules are added to the startup scripts. Edit /etc/init.d/ipac-ng and add the four lines between the ##'s as follows 
## /etc/init.d/ipac-ng

case "$1" in
  start)
        echo -n "Starting $DESC: "
        check
        $DAEMON -S
## ADD THE FOLLOWING 2 LINES:
        $IPTABLES -I INPUT -s aaa.bbb.ccc.0/24 -j ACCEPT
        $IPTABLES -I OUTPUT -d aaa.bbb.ccc.0/24 -j ACCEPT
##     
        echo "$NAME."
        ;;
  stop)
        echo -n "Stopping $DESC: "
        # fetch accounting before removing the rules
        $DAEMON
        echo -n "flushing IP accounting rules ..."
        $IPTABLES --flush ipac~o
        $IPTABLES --flush ipac~i
        $IPTABLES --flush ipac~fi
        $IPTABLES --flush ipac~fo
        # here should the ipac_* rule be removed from INPUT OUTPUT and FORWARD but --flush is
        # evil because it would remove all rules in these chains.
## ADD THE FOLLOWING 2 LINES:
        $IPTABLES -D INPUT -s aaa.bbb.ccc.0/24 -j ACCEPT
        $IPTABLES -D OUTPUT -d aaa.bbb.ccc.0/24 -j ACCEPT
##
        echo "$NAME stopped."
        ;;