انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشاوره برای خرید مودم adsl  (دفعات بازدید: 3860 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
مشاوره برای خرید مودم adsl
« : 13 خرداد 1395، 03:33 ب‌ظ »
سلام.
یک مودم D-Link 2730u داشتم که همین امروز صبح به ملکوت اعلاء پیوست. چند لحظه یک بار خودش ریست می‌شه.

مشاوره می‌خواستم که یکی بخرم. مدل‌های زیادی هست، با قیمت‌ها مختلف. شما برای شرایط زیر کدوم رو پیشنهاد می‌ید و یا چه امکانات جدیدی اومده که داشتنش خوبه؟

1. کاربری خانگی: 136 متر مربع با دیوارهایی از بتن مسلح(همه‌ی دیوارها)
2. یک سیستم رو میزی 2تا لپتاپ و یک گوشی و تلوزیون (خیلی کم)
3. احتمالاً یک همسایه فضول(ثابت نشده ولی احتمالش هست) داریم که نیاز به امکانات امنیتی مناسب رو ایجاد می‌کنه.
4. نویز زیاد خط.

پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم.

آفلاین رسول صفری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
    • رسول صفری |‌Rasool Safari
پاسخ : مشاوره برای خرید مودم adsl
« پاسخ #3 : 13 خرداد 1395، 09:23 ب‌ظ »
سلام
اگر از مودم خودتون راضی بودید DLink 2740U میتونه گزینه مناسبی باشه ... (البته خودم روی پوشش آنتن دهی شک دارم!!!)
Arch + KDE Plasma 5.9 :)

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #4 : 13 خرداد 1395، 10:31 ب‌ظ »
شخصا تجربه نکردم ولی شاید بشه با ترکیب openwrt و یک برد مثل orange pi یا raspberry pi به نتیجه جالبی رسید

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #5 : 14 خرداد 1395، 01:15 ق‌ظ »
اکثر امکانات امنیتی روترها تنها جنبه ایجاد احساس امنیت کاذب دارن، یک گزینه‌ای انتخاب کنید که بشه WPSاش رو خاموش کرد (ظاهرا برخی برند/مدل ها رو نمیشه)، راحت فریموراش به روز بشه موضوع همسایه رو حل میکنه. من Asus N10 پیشنهاد میکنم. تو رده مدل خودتونه، کیفیت ساخت و امکانات خوبی داره. فقط درباره آنتن مطمئن نیستم.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 14 خرداد 1395، 02:35 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام
اگر از مودم خودتون راضی بودید DLink 2740U میتونه گزینه مناسبی باشه ... (البته خودم روی پوشش آنتن دهی شک دارم!!!)

از مودم خودم تا حدودی راضی بودم. اگه اون رو یکم وسط تر خونه میزاشتم، همه جای خونه آنتن قابل قبولی داشت. ولی قابلیت آپدیت نداشت و البته نمی‌شد wps رو خاموش کنی.

نقل‌قول
شخصا تجربه نکردم ولی شاید بشه با ترکیب openwrt و یک برد مثل orange pi یا raspberry pi به نتیجه جالبی رسید

یعنی میشه با اینا مودم ساخت!

من انقدر هم حرفه‌ای نیستم ولی اگه بشه با دانش متوسط به پایین مودم آزاد درست کرد که خیلی خوب می‌شه. هر امکان دیگه ای که نیاز داشته باشی می‌شه بهش اضافه کرد :)

آنتن دهی اینا چجوریه؟ چون همین مودمی که داشتم، اگه توی اتاق خودم میزاشتم پذیرایی آنتن نمیداد!

نقل‌قول
اکثر امکانات امنیتی روترها تنها جنبه ایجاد احساس امنیت کاذب دارن، یک گزینه‌ای انتخاب کنید که بشه WPSاش رو خاموش کرد (ظاهرا برخی برند/مدل ها رو نمیشه)، راحت فریموراش به روز بشه موضوع همسایه رو حل میکنه. من Asus N10 پیشنهاد میکنم. تو رده مدل خودتونه، کیفیت ساخت و امکانات خوبی داره. فقط درباره آنتن مطمئن نیستم.

این مدل که شما معرفی کردی بنظر چیز خوبی میاد. غیر از بحث پورت usb بقیه امکاناتی که می‌خوام رو داره. فقط مونده از عملکردش مطمئن شم.

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #7 : 14 خرداد 1395، 09:49 ب‌ظ »
باید یک مقدار کاملتر بررسی بشود ولی تا جایی که من نگاه کردم مشکل در ورودی تلفن است
تا اینجا می توان یک مودم ارزان تهیه کرد که تنها خورجی lan را به رزپری پای داده و بعد رزبری پای به عنوان یک روتر با openwrt عمل کند چیزی شبیه
http://computers.tutsplus.com/articles/installing-openwrt-on-a-raspberry-pi-as-a-new-home-firewall--mac-55984
در ضمن خود openwrt لیستی از مودم های موجود در بازار را که قابلیت نصب openwrt را دارند ذکر کرده است
https://wiki.openwrt.org/toh/start
« آخرین ویرایش: 14 خرداد 1395، 09:51 ب‌ظ توسط Fire.Phoenix »

آفلاین رسول صفری

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 14 خرداد 1395، 10:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
از مودم خودم تا حدودی راضی بودم. اگه اون رو یکم وسط تر خونه میزاشتم، همه جای خونه آنتن قابل قبولی داشت. ولی قابلیت آپدیت نداشت و البته نمی‌شد wps رو خاموش کنی.
من خودم 2730 دارم wps هم راه حل داره برای خاموش کردن  ;)

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 15 خرداد 1395، 12:35 ق‌ظ »
نقل‌قول
باید یک مقدار کاملتر بررسی بشود ولی تا جایی که من نگاه کردم مشکل در ورودی تلفن است
تا اینجا می توان یک مودم ارزان تهیه کرد که تنها خورجی lan را به رزپری پای داده و بعد رزبری پای به عنوان یک روتر با openwrt عمل کند چیزی شبیه
http://computers.tutsplus.com/articles/installing-openwrt-on-a-raspberry-pi-as-a-new-home-firewall--mac-55984
در ضمن خود openwrt لیستی از مودم های موجود در بازار را که قابلیت نصب openwrt را دارند ذکر کرده است
https://wiki.openwrt.org/toh/start

نه تنها بحث ورودی تلفن که خود کار کردن بورد هم مسئله است. خود بورد به خوبی با openwrt کار نمی کنه. در ضمن، من برم یه مودم ساده بخرم، بعد برم یه بورد هم بخرم بعد تازه آنتندهیش هم که به پای مودم/روتر نمیرسه... خوب چه کاریه میرم مودم میخرم. ???

نقل‌قول
من خودم 2730 دارم wps هم راه حل داره برای خاموش کردن  ;)

خوب بگو ما هم یاد بگیریم. گرچه کمی دیر شده، ولی بقیه یاد می‌گیرن.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 15 خرداد 1395، 11:03 ق‌ظ »
به دلم افتاده یکی از مدل‌های asus رو بگیرم. منتها از کاربردی بودن امکاناتش مطمئن نیستم. البته یکم گرونتر از هم رده‌های خودش با مار‌های d-link و tp-link هست.

کسی asus داشته که از امکانات multiple SSID و یا دانلود منیجر داخلیش استفاده کرده باشه؟

آفلاین رسول صفری

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 15 خرداد 1395، 11:07 ق‌ظ »
بفرمایید :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,135376.0.html

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 15 خرداد 1395، 01:35 ب‌ظ »
بفرمایید :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,135376.0.html
روش جالبی بود. متشکرم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 15 خرداد 1395، 09:13 ب‌ظ »
از asus تقریباً همه خوبن. من خودم N14U دارم و راضیم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 15 خرداد 1395، 11:11 ب‌ظ »
از asus تقریباً همه خوبن. من خودم N14U دارم و راضیم

دیگه دانیال که تایید کنه حرفی توش نیست...