انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حجم هر آپدیت در آرچ و عواقب آپدیت نکردن [ حل شد ]  (دفعات بازدید: 4407 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : حجم هر آپدیت در آرچ و عواقب آپدیت نکردن
« پاسخ #15 : 21 خرداد 1395، 12:27 ب‌ظ »
اگه نمی‌خواید همیشه به‌روز باشید، اصلاً استفاده از آرچ معنی نداره. دبیان stable نصب کنید. هفته‌ای ۵۰ مگ هم به‌روز رسانی نداره!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
  • GrayWolf
پاسخ : حجم هر آپدیت در آرچ و عواقب آپدیت نکردن
« پاسخ #16 : 21 خرداد 1395، 01:16 ب‌ظ »
اگه نمی‌خواید همیشه به‌روز باشید، اصلاً استفاده از آرچ معنی نداره. دبیان stable نصب کنید. هفته‌ای ۵۰ مگ هم به‌روز رسانی نداره!

با همیشه بروز بودن مشکلی ندارم ، مشکلم با آپدیت توی سرعت و ترافیک اینترنت هستش . البته این مشکل ایثترنت شاید تا 1 ماه آینده درست بشه !

دبیان stable هم بسته هاش خیلی قدیمی هستند ، ها همین الان یه سوال دیگه برام ایجاد شد : « برای یه کاربر معمولی خانگی دبیان testing پیشنهاد میشه یا unstable ?»
Debian + Gnome Shell

دل نوشته های من توی وبلاگ شخصی : mkeihani.blog.ir

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3484
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
برای کاربر خانگی دبیان، Stable پیشنهاد میشه  ;)
اون Testing و Unstable دقیقا مال افراد غیرخانگی هست  :)
نسخه‌ی Test اسم روشه  :) تست! واسه کسایی که تست میکنن. نسخه‌ای هست که درآینده باید تبدیل به Stable بشه و الان در حال تسته. البته تست های زیادی روش انجام شده و بعد داخل Testing اومده ولی با این‌حال وقتی اسمش Stable نیست، پس پایداریش کامل نیست و بدرد کاربر خانگی نمی خوره.
طبیعتا مشکلات توی این نسخه ها زیاد نیست. خیلیا هم ممکنه نصب کنن. ولی دیگه با ریسک خودشون  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • GrayWolf
داداش رسول ، الان تو خودت که به زودی می خوای دبیان نصب کنی ، stable می خوای بنصبی ؟

مشکلی با قدیمی بودن بسته ها نداری ؟
Debian + Gnome Shell

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3484
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
آره من جسی Stable رو نصب میکنم. هر زمان هم که Stretch پایدار شد آپگرید میکنم بهش.
قبلا هم یه مدت دبیان داشتم. مشکلی با بسته ها نداشتم. ۹۹ درصدشون جدیدن
البته کاربری من فرق داره. من فقط ۴ تا برنامه‌ی گرافیکی نصب میکنم  ;D دیگه باقی همگی ابزارهای متنی هستن که توسعه و آپدیتشون قوی تر از برنامه های گرافیکیه. واسه همین مشکلی ندارم.
ولی اگه قرار بود انواع و اقسام برنامه های گرافیکی هم نصب کنم، بازم برام پایداری مهم‌تر از آخرین نسخه‌ از برنامه بود  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • GrayWolf
دوستان واقعا ببخشید یه سوال دیگه هم هست

حجم آپدیت ها توی آرچ بیشتر میشه یا توی دبیان Testing ؟

هر دو رو با میزکار Cinnamon در نظر بگیرید.

ویرایش :

در ضمن با فعالسازی دلتا توی آرچ با میزکار سینامون حدود چقدر از آپدیت هفتگی کم میشه ؟
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1395، 01:45 ق‌ظ توسط محمدرضا کیهانی »
Debian + Gnome Shell

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
خب من الان روی دبیان هستم با مخازن تست‌ sid/stretch خب همچین هم غیر پایدار نیست ولی باید اشنا باشین
هفته‌ای ۱۰۰ تا ۱۵۰ حداقله اپدیت‌هاش