انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب مانجارو  (دفعات بازدید: 6916 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
  • GrayWolf
مشکل در نصب مانجارو
« : 21 خرداد 1395، 01:19 ب‌ظ »
سلام بر همه ی دوستان ،
من دو تا مشکل در نصب مانجارو دارم ، با هر میزکاری چه xfce چه kde چه cinnamon

1. توی مانجارو xfce با نصاب thus پس از اینکه شروع می کنه به نصب با یه ارور با عنوان خطا در ساخت فایل سیستم بر روی پارتیشن ها متوقف میشه .

2. توی مانجارو cinnamon هم با همون رابط thus که میرسیم به مرحله پارتیشن بندی میگه باید 2 پارتیشن root , /boot/efi باشه منم 2تاشو درست میکنم ولی بازم گزینه forward فعال نمیشه.

بعد یه سوال هم برام پیش اومد اونم اینکه توی قسمت boot loader installation در بخش device گزینه /dev/sda انتخاب شده که توی اوبونتو باید پارتیشن /boot رو انتخاب میکردی ولی اینا اصلا عوض نمیشه .

پیشاپیش از همتون متشکرم!
Debian + Gnome Shell

دل نوشته های من توی وبلاگ شخصی : mkeihani.blog.ir

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3485
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : مشکل در نصب مانجارو
« پاسخ #1 : 21 خرداد 1395، 02:24 ب‌ظ »
۱ و ۲ احتمالا موردشون یکسانه، لپ تاپ داری؟
اون آخری هم قاعدتا باید روی sda باشه نه روی boot/  :)
پارتیشن بوت زمانی ایجاد و بوت لودر بر روی اون قرار میگیره که چندین توزیع وجود داشته باشه و قرار باشه تمامی کرنل ها و بوت‌هاشون در جایی نگه‌داری بشه و بوت شدن اون سیستم عامل بعد از بوت شدن بوت‌لودر اصلی باشه.
پس نیازی به اضافه کردن پارتیشن boot/ و نصب بوت لودر بر روی اون نیست  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • GrayWolf
« پاسخ #2 : 21 خرداد 1395، 02:58 ب‌ظ »
آری ، لپ تاپ دارم .

پس لازم نیست پارتیشن بوت رو ایجاد کنم . خب پس خوده نصاب میگه یه پارتیشن boot/efi/ باید ایجاد کنی. اونو چی کار کنم ، ایجاد کنم ؟
Debian + Gnome Shell

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 21 خرداد 1395، 03:20 ب‌ظ »
آره نیاز نیست بسازی
چون من لپ تاپ نداشتم تا حالا و گنولینوکس رو هم روی لپ تاپ خیلی کم نصب کردم! راهی برای سؤالت به ذهنم نمیرسه. صبر کن باقی دوستان جواب بدن.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #4 : 21 خرداد 1395، 06:17 ب‌ظ »
سلام

اگر پارتیشن تیبل GPT بخوای صد در صد باید boot/efi/ داشته باشی, البته شما یه سواپ, روت و یه پارتیشن 50 مگی با فایل سیستم vfat برای efi بسازی بهت اجازه میده forward کنی فقط فقط فقط نکته‌ی مهم اینه که باید یه فلگ بوت برای همون پارتیشنی که روی boot/efi/ مونت بشی بدی وگرنه بالا نمیاد! خبر بد اینکه من توی نصاب گرافیکی نمی‌دونم چطوری اینکارو می‌کنن  ;D
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • GrayWolf
« پاسخ #5 : 21 خرداد 1395، 06:47 ب‌ظ »
نه برای پارتیشن تیبل MBR می خواستم ، برای اینکه فلگ بوت برای یه پارتیشن (یا توی رابط thus یا اون یکی که الان دقیقا اسمش یادم نیست) تو همون قسمتی که می خوای فرمت کنی می تونی بزار البته توی نسخه 16.06 مانجارو من این امکان رو دیدم قبلا توی 15.12 این رو ندیده بودم .

ولی فعلا از نصب مانجارو هم منصرف شدم ، همون اوبونتوی خودمون رو نصب کردم با Debootstrap ، خیلی باحاله !   \\:D/

همینجا از رسول عزیز تشکر می کنم بابت آموزش خوبش که توی ubuntunews.ir بود ، واقعا بدون اون نمی تونستم   ;D

ولی من می دونم روی دبیان بیس ها موندنی نیستم ، اگه بتونم یه اینترنت خوب دست و پا کنم میرم روی آرچ بیس ها :) (آخ بازم یاد اینترنت مخابرات افتادم اعصابم خراب شد ](*,))
Debian + Gnome Shell

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • GrayWolf
« پاسخ #6 : 23 خرداد 1395، 06:20 ب‌ظ »
باز هم برای کامل تر شدن تاپیک این دوتا اسکرین شات رو هم میزارم
دو تاشم برای میزکار cinnamon با هردو نصاب گرافیکی

تو عکس اول یه اروری میده که تو نسخه های قبلی نیومده بود

این جوری که فهمیدم نصاب فکر میکنه من میخوام سیستم efi نصب کنم در حالی که من اصلا همچین قصدی ندارم :o

---------------------------------------------------
ویرایش‌:
آقا حسین بر اساس آموزش شما که مربوط به نصب گراب هستش دارم پیش میرم ببینم چی میشه . خدایا به امید تو !
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1395، 06:26 ب‌ظ توسط محمدرضا کیهانی »
Debian + Gnome Shell

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 23 خرداد 1395، 07:04 ب‌ظ »
محمدرضا تو پارتیشنی داری که روی boot/ مونت میشه باید یکی بسازی که روی boot/efi/ مونت بشه! :D مشکلت همین جاست!

آفلاین su

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
    • Weblog
« پاسخ #8 : 23 خرداد 1395، 08:54 ب‌ظ »
آقا فقط اومدم بگم خوب کاری کردی مانجارو نصب کردی . مانجارو خوبه :دی
اگه تا هفده مهر ۱۳۹۶ یعنی روز اول ۳۱ سالگیم  به جایی خواستم نرسیدم . شروع میکنم به روزمرگی

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 23 خرداد 1395، 09:54 ب‌ظ »
آقا فقط اومدم بگم خوب کاری کردی مانجارو نصب کردی . مانجارو خوبه :دی

شما که خودت آرچ داری :D آره اتفاقا مانجارو عالیه فقط یه مشت نرم‌افزار به درد نخور روش هست, وقتی هم نصبش کنی یه 1 گیگ آپدیت می‌خواد ;D

آفلاین su

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
    • Weblog
« پاسخ #10 : 24 خرداد 1395، 01:43 ب‌ظ »
 سرکار مانجارو دارم . هر یه رو در میونم ایزوش آپدیت میشه. مانجارو برا شروع خیلی بهتر از ابونتویه
اگه تا هفده مهر ۱۳۹۶ یعنی روز اول ۳۱ سالگیم  به جایی خواستم نرسیدم . شروع میکنم به روزمرگی

آفلاین Victor

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 256
« پاسخ #11 : 24 خرداد 1395، 03:34 ب‌ظ »
دیروز که داشتم مستند نگاه میکردم اسم مانجارو از که یکی از قله های افریقا به اسم کلیمانجارو براداشتن
Hacking is not easy.Enjoy the virtual world in the real world of sleep

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • GrayWolf
« پاسخ #12 : 18 آبان 1396، 10:46 ب‌ظ »
.
« آخرین ویرایش: 19 آبان 1396، 12:54 ق‌ظ توسط محمدرضا کیهانی »
Debian + Gnome Shell

آفلاین 00025

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
« پاسخ #13 : 01 آذر 1396، 03:53 ب‌ظ »
با سلام نمی دونم مربوط به این قسمت میشه یا نه.... 3چهار تا سوال داشتم این مانجرو هر چند وقت یک بار باید ابدیت بشه و ایا بسته هاش نا امن میشه یعنی نرم افزار هایی که نصب کردیم متزلزل میشه و آیا نمیشه ابدیت نکرد مثل اکس پی چیکار دارم که اینقدر باهاش ور برم 2 ایا قسمتی مثل ابونتو داره که سافت وار ها و سخت افزار ها رو بشه نصب کرد با چند کلیک ساده که نخاد با ترمینال گلاویز شد یه چیزی مثل ماژول گرافیکی سریع  ایا واقعا برای تازه کار صفر که درست نمی دونه چی چی بوده خوبه یا نه... 3 ایا وین داره که بشه نرم افزارهای ویندوز هم روش نصب کرد 4 کدوم دسکتاپش ساده تر هست gnome یا kde اصلا حوصله ترمینال رو ندارم

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 01 آذر 1396، 11:11 ب‌ظ »
با سلام نمی دونم مربوط به این قسمت میشه یا نه.... 3چهار تا سوال داشتم این مانجرو هر چند وقت یک بار باید ابدیت بشه و ایا بسته هاش نا امن میشه یعنی نرم افزار هایی که نصب کردیم متزلزل میشه و آیا نمیشه ابدیت نکرد مثل اکس پی چیکار دارم که اینقدر باهاش ور برم 2 ایا قسمتی مثل ابونتو داره که سافت وار ها و سخت افزار ها رو بشه نصب کرد با چند کلیک ساده که نخاد با ترمینال گلاویز شد یه چیزی مثل ماژول گرافیکی سریع  ایا واقعا برای تازه کار صفر که درست نمی دونه چی چی بوده خوبه یا نه... 3 ایا وین داره که بشه نرم افزارهای ویندوز هم روش نصب کرد 4 کدوم دسکتاپش ساده تر هست gnome یا kde اصلا حوصله ترمینال رو ندارم
۱) تا جایی که من می‌دونم، به‌روز رسانی مانجارو هفته‌ای یک بار انجام می‌شه (اگه تغییر کرده، دوستان تصحیح کنن).
شما می‌تونی به‌روز نکنی. کاملاً دست خودته. منتها عواقبش هم به همون ترتیب متوجه خودته.

۲) بله داره. اگه کاربر تازه کار و شروع کننده از صفر باشه، توزیعی مثل مانجارو مناسب نیست. توزیع بهتر در این جور مواقع همین اوبونتو هست.

۳) داره و می‌شه نصب کرد.

۴) گنوم