انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بهترین روش تجهیز یک کلاس درس به کامپیوتر  (دفعات بازدید: 2429 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ارس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
یکی از اقوام یک موسسه کنکور متروک داشت که شریک شدم و تا پایان تابستون بناست به حوزه تکنولوژی تغییر فعالیت بده. یک کلاس مجهز به سیستم های کامپیوتر لازم است برای اهداف آموزشی. هر فن آموز باید یک کامپیوتر در اختیارش باشه.

الف) خرید یک سیستم دسکتاپ به ازای هر نفر (مثلا ۱۰ تا)
ب) خرید ۱۰ تا لپتاپ
پ) خرید ۱۰ تا کامپیوتر All-in-one
ت) خرید یک سرور قدرتمند + ۱۰ مانیتور و ۱۰ کیبورد (امکان دارد ۱۰ مانیتور رو به یک سیستم وصل کرد طوری که از طریق هر مانیتور-کیبورد یک کاربر لاگین کتد؟)

کدام متد معقول تر، با ثبات تر و به صرفه تر است؟

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
  • زیبایی واقعی در لینوکس است
فکر کنم شبکه کردن برا نیازتون خیلی خوب جواب بده.
یه نمونش این میتونه باشه :
تعداد پی سی ها رو با سویچ با هم شبکه کنید و با netsupport تدریس انجام بشه.
پی سی بجای لپ تاپ پیشنهاد میشه برا این تصمیم.
سرور هم نیازی نیست اگه محیط آموزشیه با این چیزی که عرض کردم عالی میشه راه اندازی کرد.

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
من استفاده آموزشی رو نفهمیدم.اگر منظورتون در حد همین درس های کار و فناوری و کامپیوتر هست میتونید راحت چندتا از همین کامپیوتر های کوچیک، و ارزان و ضعیف بگیرید بعد باهم شبکشون کنید و .... قیمت اینا حدود 600 یا 700 تومن هست.
نمیدونم شاید رزبری پای هم خوب باشه.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین ارس

• Jr. Member
  • *

من استفاده آموزشی رو نفهمیدم.اگر منظورتون در حد همین درس های کار و فناوری و کامپیوتر هست میتونید راحت چندتا از همین کامپیوتر های کوچیک، و ارزان و ضعیف بگیرید بعد باهم شبکشون کنید و .... قیمت اینا حدود 600 یا 700 تومن هست.
نمیدونم شاید رزبری پای هم خوب باشه.
نه دیگه تا این حد به صرفه! یه چیزی باشه که روزی روزگاری بتونه نرم‌ااافزرهای ادیت فیلم و انیمیشن رو اجرا کند. فعلا مسئله ام قدرت سخت افازر (چقدر رم، چه سی‌پی‌یویی و...) نیست.
فکر کنم شبکه کردن برا نیازتون خیلی خوب جواب بده.
یه نمونش این میتونه باشه :
تعداد پی سی ها رو با سویچ با هم شبکه کنید و با netsupport تدریس انجام بشه.
پی سی بجای لپ تاپ پیشنهاد میشه برا این تصمیم.
سرور هم نیازی نیست اگه محیط آموزشیه با این چیزی که عرض کردم عالی میشه راه اندازی کرد.
فعلا می‌خوام بهینه‌ترین روش رو انتخاب کنم. شبکه کردن که بین الف تا پ مشترکه.
خودم به کیس-کیبورد-مانیتور فکر کردم اما از طرفی نسبت به لپتاپ جاگیرتره.

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
خودم به کیس-کیبورد-مانیتور فکر کردم اما از طرفی نسبت به لپتاپ جاگیرتره.
یه نگاهی به سیستم های زیروکلاینت بندازین، ببینین به کارتون میاد یا نه؟
هم ارزونتره، هم خیلی کوچیک به اندازه یه مودم! ما توی شرکتمون داریم، هر کسی میاد فکر میکنه مودمه! (چون بعضیاشونم وایرلس دارن)
البته اسمش رو هر کسی یه چیزی میگه: زیروکلاینت، تین کلاینت، نانوPC، نت تاپ، و...

از نظر سخت افزاری هم بد نیستن، مثلا اینی که ما گرفتیم RAM2 داره، البته فقط برای استفاده App های تحت وب هست. شاید برای کار دیگه یکمی زور بزنه.

آفلاین ارس

• Jr. Member
  • *
نمی دونستم. جالب بنظر میاد. این مثلا؟ طرز کارش رو ااین طور فهمیدم که از طریق این زیرو میشه به یک سرور ریموت کرد و منابع اون سرور رو استفاده کرد، درسته؟ بعد این وایرلسی‌هاش تصویر دسکتاپ رو چطوری دریافت می‌کنند، باید تیم‌وی‌یوئر مثلا روش نصب کرد؟!

در مورد تین کلاینت تعریف مینی-پی‌سی آورده: اینجا. این مینی پی‌سی هم جالب اومد.

ممنون. شما چه برندی خریدید
« آخرین ویرایش: 24 تیر 1395، 11:16 ق‌ظ توسط ارس »

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
من داخل دانشگاه آزاد دیدم دانشجو ها لپ تاپ ها رو کش میرن!اگر اونجا هم همینجوریه پیشنهاد میکنم کامپیوتر رومیزی بخرید تا کش رفتنش سختتر باشه!
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من داخل دانشگاه آزاد دیدم دانشجو ها لپ تاپ ها رو کش میرن!اگر اونجا هم همینجوریه پیشنهاد میکنم کامپیوتر رومیزی بخرید تا کش رفتنش سختتر باشه!
کش می‌رن؟ :\ لپ‌تاپ قفل داره و به میز بسته می‌شه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ارس

• Jr. Member
  • *
توصیه‌تون با لپتاپه؟! لپتاپ قشنگ و شیکه البته. (سرقت مسئله ای نیست با وجود قفل و دوربین مداربسته)؛ اما مسئله دوام مطرحه.

(فردا عازم تهرانم برای خرید؛ فعلا زیروکلاینت جالب بوده و گزینه فعلیه)

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
من فقط هشدار دادم که تدابیر امنیتی رو در نظر بگیرید!دانشگاه آزاد هم همینا رو داشت!
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1395، 06:55 ب‌ظ توسط فاروق »
کانال IRC

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
درود

به نظر بنده خرید سیستم منطقی تر به نظر میرسد. بحث خرید تنها نیست بحث هزینه های تعمیر و نگهداری نیز هست. در محلی که قرار است از رایانه ها به صورت مداوم و در طول مدت زمان زیاد استفاده شود خرید لپ تاپ منطقی به نظر نمی رسد. به عنوان مثال برای تعمیر خرابی کیبورد لپ تاپ ( یک خرابی بسیار معمول ) چند برابر خرید و جایگزینی یک کیبورد معمولی هزینه صرف کنید. در حالی که به عنوان مثال خودتان می توانید سیستم تغذیه ی رایانه ی رومیزی را در صورت معیوب شدن تعویض کنید
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1395، 03:25 ب‌ظ توسط s1mpleworld »
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
اوه ببخشید!الآن از پشت صحنه خبر دادن اونچیزی ککه توی دانشگاه آزاد کش رفته پروژکتور بوده نه لپتاپ! دیگه دیگه  8)
کانال IRC