انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: ضرورت حذف تاپیک های بی فایده و اسپم  (دفعات بازدید: 7440 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
پاسخ به: ضرورت حذف تاپیک های بی فایده و اسپم
« پاسخ #15 : 31 اردیبهشت 1389، 12:20 ب‌ظ »
با LinuxRevo تا حدی موافقم
هم با منظم تر شدن انجمن و هم با گوشزد جستجو کردن قبل از زدن تاپیک ( در زمان ثبت نام و یا بصورت یک نوشته در پایین انجمن )
و هم با بهینه کردن موتور جستجوی انجمن در صورت امکان  :)
نقل‌قول
اما با راه دیگر هم برخورد مستقیم با کاربر پس از یکبار تذکر است
موافق نیستم میشه کمی هم صمیمی تر عمل کرد مخصوصا در مورد افراد اغازگر بدون اینکه باعث رنجشی در اونها بشه مثلا با تذکر بصورت خصوصی توسط مدیران نه تذکر عمومی جلوی چشم اینهمه کاربر ! اونم به عضوی تازه کار
پاینده باشید
میان تازه کار و تازه وارد تفاوت های بسیاری هست.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #16 : 31 اردیبهشت 1389، 12:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
موافق نیستم میشه کمی هم صمیمی تر عمل کرد مخصوصا در مورد افراد اغازگر بدون اینکه باعث رنجشی در اونها بشه مثلا با تذکر بصورت خصوصی توسط مدیران نه تذکر عمومی جلوی چشم اینهمه کاربر ! اونم به عضوی تازه کار
با آقای حبیبی موافقم;
در ضمن چنین تاپیکی تو انجمن زده شده بود، پس خود شما هم اسپم ارسال نمودید!! و طبق قوانین خودتون باید توبیخ بشید..
در ضمن لحنتون اصلاً مودبانه نبوده، و ممکنه کاربرای تازه‌کار (مثل من)، این را یک توهین تلقی کنن.
لحن این تاپیک اصلا توهین آمیز نیست بلکه بسیار صریح است. می توانستم با کلمات عامه پسندتر هم موضوع را عنوان کنم اما خوب من اهل چاپلوسی نیستم و واقعیت را آنطور که هست بیان می کنم نه آن طور که دوست دارم یا دوست دارید.
ضمنا لازم است برای شما هم توضیح دهم که میان تازه کار و تازه وارد تفاوت های بسیاری وجود دارد.
-------

lomion

• مهمان
« پاسخ #17 : 31 اردیبهشت 1389، 07:13 ب‌ظ »
دوستان، لطفا احترام همدیگر رو نگه داریم. :)

دو مساله هست،‌یکی تاپیکهای تبلیغاتی که گفته شده و این مساله تا جایی که اطلاع دارم کاربران اوبونتو این مساله را رعایت می کنن و تاپیکهای نامناسب به سرعت گزارش میشه که جا داره از همه تشکر کنم :)
اما اگه منظور از تاپیکهای تبلیغاتی چیز دیگه ای باشه، مثلا تبلیغ یک انجمن دیگه لینوکسی یا یک توزیع دیگه، در حدی که باعث ایجاد درگیری نشه، مشکلی نبوده و نیست و باعث میشه که اطلاعات همه بالاتر بره.

و موضوع همیشگی تاپیکهای تکراری، بد نیست یه توضیح داده بشه. اینکه تاپیک تکراری وجود داره یک واقعیت غیرقابل انکار هست و یک مساله توی انجمن که نظمش رو تا حدی به هم می زنه. اما گاهی وقتها هم هست چند مشکل تحت عنوان یک موضوع مطرح می شن مثلا مشکل با کارت nvidia می تونه به تمام سریها مربوط باشه ولی مشکل یک سری ۷۰۰۰ با یک سری ۵۰۰۰ یکی نیست :) ولی از نظر عنوانی مشابه هستن شاید چون در عنوان دقت نمیشه یا دانشش نیست. خودم اوایلی که با اوبونتو کار می کردم، خیلی از سخت افزار یا برنامه ها سر در نمی آوردم و بعدها فهمیدم که بعضی از مسایل طور دیگه ای بودن :)‌ فکر می کنم برای دوستان دیگه هم همینطوری باشه.

ولی خود تاپیکهای تکراری: در مورد پیشنهاد مربوطه، قبلا این پیشنهاد مطرح شده بود. اما به دلیل اینکه بیشتر کسانی که با لینوکس آشنا می شن، به این انجمن مراجعه می کنن، تصمیم گرفته شد که مثل انجمنهای دیگه ای که هستن و قوانین سختگیرانه ای برای پستهای تکراری دارن یا اینکه حتی برای پستهای تشکر محدودیت ایجاد می کنن، عمل نشه. قطعا این تصمیم هزینه داشته و داره و اون همکاری و همدلی کاربران حرفه ای تر با کاربران جدید هست (Linux for Human Beings) :)
کاربرانی هم بودن و هستن که وقتی موضوع تکراری می بینن، با یک جستجو، لینک درست رو می دن و این طوری مساله راحت حل میشه. و از همه این دوستان - چه قدیم و چه جدید - تشکر می کنم. این کار زحمت داره، ولی به منظم شدن و بهتر شدن جامعه خودمون کمک می کنه.یادمون باشه، این جامعه کاربری ماست و قرار نیست کسی دیگه برای ما اون رو بسازه. این جامعه - صرف نظر از درست یا غلط بودن - باز هست و هر کسی می تونه وارد بشه و نمیشه برای ورود شرط تعیین کرد. میشه فقط کمک کرد که همفکری و همدلی باشه.
 ولی به هر حال اجرای این رویه سخته و بدون کمک و همکاری کافی دوستان، منجر به وجود تاپیکهای تکراری میشه و شده...

زیاد صحبت شد، ببخشید؛ ولی به کاربرای جدید توصیه می کنم که حتما جستجو کنیم. برای اینکه اگه مساله شما قبلا حل شده باشه، لازم نیست که مدتی صبر کنیم تا مساله حل بشه. فلسفه این عبارت [حل شد] که مدتی فرهنگ شده بود توی پستها و الان کمرنگ شده همینه که وقتی کسی به جواب می رسه، به بقیه هم اطلاع بده که برای جستجو مفید باشه :)
به قدیمی تر ها هم می گم، حوصله کنیم و کمک بدیم. جایی هم که لازمه تذکر به جا و مناسب بدیم. همونطوری که ما با کسانی که از ما قدمی تر بودن واردتر شدیم، کسانی هم با کمک ما هست که می تونن واردتر بشن.
« آخرین ویرایش: 01 خرداد 1389، 01:01 ب‌ظ توسط lomion »

آفلاین بهزاد (beh7)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
  • یک نفر با کلی آرزو
« پاسخ #18 : 01 خرداد 1389، 12:47 ق‌ظ »
1) من به شخصه از LinuxRevo جان به عنوان ایجادگر تاپیک میخوام که یه نظر سنجی برای ایجاد دکمه حذف و تشکر ایجاد کنه تا دیده بشه که همه خواهان آنیم
2) lomion جان چرا به جای حل موضوع مسایلها رو پاک کنیم و فقط به نوشتن موضوع Lunux for Human Beings بسنده کنیم؟ در ضمن راه حلی ندارید؟ یا به راه حل هایی که ما گذاشتیم توجه کردید؟ باز هم شما دستمریزاد چون مثل این که دیگر گروه راهبران و ناظران هیچ توجهی ندارند دریغ از یک پست حتی به صورت اسپم به این میگن شانه خالی کردن :(
3) ویکی باز از قلم انداخته شد
4) به هرکس باید اجازه حذف پست خود رو بدهند چون هرکس خودش درمورد پست خودش مسوول است
5) در ضمن یه راه حل > میتوان یه پستی که هست رو این گونه کرد که ابتدا فقط پست های باارزش بماند سپس از بین آنها یکی را به طوری که جوابگوی بیشتر سوالات است در ویکی جایگذاری کرد پس در صورت ایجاد پست تکراری او را به صفحه مورد نظر هدایت کرد پس از حل شدن موضوع آن حذف شود.
6) از دوست خوبم eMan به خاطر حمایت از من تشکر میکنم و این در عوض آن > میتوان به گفته ایشان تاپیک ها رو دسته بندی کرد که به جاهای دیگر  تاپیک زده نشود و جستجو راحت شود مثلا: ( انجمنهای فارسی اوبونتو > کمک و پشتیبانی > سخت‌افزار > نصب و پیکربندی انواع مودم و اتصال به اینترنت > مودم های دایال آپ > اکسترنال )
7) من همه را به صلح و دوستی فرا میخوانم
8 ) راهی هم مانند گذاشتن غلط گیر در پست ها هست که باعث جلوگیری از پست های اضافی گردد که بعدش نگن داداش سیا ضایع شد آیا این کار در SMF امکان پذیر است ؟
9) هم اکنون نیاز یاری سبزتان هستیم بنیاد امور پیگیری های پست های خاص ;)
اوبونتو یعنی زندگی

آفلاین ellvllan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 425
« پاسخ #19 : 01 خرداد 1389، 01:06 ق‌ظ »
نقل‌قول
9) هم اکنون نیاز یاری سبزتان هستیم بنیاد امور پیگیری های پست های خاص Wink
لطفا شماره حساب بدید تا حمایتهامون رو به حسابتون واریز کنیم  :D  :oops:

lomion

• مهمان
1) من به شخصه از LinuxRevo جان به عنوان ایجادگر تاپیک میخوام که یه نظر سنجی برای ایجاد دکمه حذف و تشکر ایجاد کنه تا دیده بشه که همه خواهان آنیم
در مورد دکمه تشکر یه نکته فنی هست که اگه درست یادم بیاد این بود که این افزونه به انجمن مسایل امنیتی داشت یا پایدار نبود. اما با وجود این، قبلا این موضوع انجام شد و دکمه تشکر در یک فاصله زمانی در قبل برای تست و دیدن اثرش، اضافه شد. اما متاسفانه نتایج خوبی نداشت و مجددا حذف شد.

2) lomion جان چرا به جای حل موضوع مسایلها رو پاک کنیم و فقط به نوشتن موضوع Lunux for Human Beings بسنده کنیم؟ در ضمن راه حلی ندارید؟ یا به راه حل هایی که ما گذاشتیم توجه کردید؟ باز هم شما دستمریزاد چون مثل این که دیگر گروه راهبران و ناظران هیچ توجهی ندارند دریغ از یک پست حتی به صورت اسپم به این میگن شانه خالی کردن :(
همونطوری که در مورد قبلی هم گفتم، پیشنهاد تشکر قبلا مطرح شده. امکان حذف پست هم انجمن رو به هم می زنه و فعلا کنار گذاشته شده. کما کان که قبلا نمونه هایی مشابه از فقط ویرایش پست داشتیم که مشکل ساز بوده. راه حل هم گفتم، هدایت و کمک کاربران هست :) شما می تونید جاهایی که به نظرتون لازمه با دکمه گزارش، راهنمایی کنید که انجمن منظم تر بشه :)

3) ویکی باز از قلم انداخته شد
با این موضوع موافقم. اما همیشه متاسفانه ویکی با کمبود مشارکت مواجه بوده. خیلی از کاربرا، داوطلب هستن و به ویکی می رسن. بارها سعی شد تیم مستندسازی اوبونتو راه بیفته اما با استقبال جدی مواجه نشده.

4) به هرکس باید اجازه حذف پست خود رو بدهند چون هرکس خودش درمورد پست خودش مسوول است
هر کسی بنا بر قوانین مسؤل پستهای خودش هست، اما مساله حذف به دلیلی که گفته شد، ممکن نیست.

5) در ضمن یه راه حل > میتوان یه پستی که هست رو این گونه کرد که ابتدا فقط پست های باارزش بماند سپس از بین آنها یکی را به طوری که جوابگوی بیشتر سوالات است در ویکی جایگذاری کرد پس در صورت ایجاد پست تکراری او را به صفحه مورد نظر هدایت کرد پس از حل شدن موضوع آن حذف شود.
قبلا بعضی از دوستان، تاپیکهای تکراری رو بیشتر گزارش می کردن، لینک می دادن به تاپیک اصلی. بعدش تاپیک تکراری قفل می شد و خود به خود به عقب می رفت و تاپیک اصلی بالا می‌اومد. اما در این بازه اخیر، گزارشها بیشتر از نوع گزارش عنوان نامناسب یا شکایت از بعضی تاپیک ها و صحبتها بوده و تاپیک تکراری برای قفل شدن، تقریبا نبوده.
در مورد ویکی کردن هم خود کاربرا (و شما) می تونین ویکی کنید، کماکان که قبلا ویکی می شده و شده. این راه حل خیلی خوبیه ولی نیاز به همت دوستان داره.

6) از دوست خوبم eMan به خاطر حمایت از من تشکر میکنم و این در عوض آن > میتوان به گفته ایشان تاپیک ها رو دسته بندی کرد که به جاهای دیگر  تاپیک زده نشود و جستجو راحت شود مثلا: ( انجمنهای فارسی اوبونتو > کمک و پشتیبانی > سخت‌افزار > نصب و پیکربندی انواع مودم و اتصال به اینترنت > مودم های دایال آپ > اکسترنال )
این مساله هم چندین باز رخ داده، توی این انجمن، وقتی یه موضوعی بیشتر مخاطب پیدا می کنه، به مرور براش تاپیک ایجاد میشه. بعضی انجمنهای دیگه از اول دسته بندی ایجاد می‌کنن و بعدش هر پستی به جای خودش میره. راه حل فعلی همون اولی یعنی ساخت تدریجی هست. در بخش پیشنهادها، انجمنهای موردی رو پیشنهاد کنید که بررسی بشه.

8 ) راهی هم مانند گذاشتن غلط گیر در پست ها هست که باعث جلوگیری از پست های اضافی گردد که بعدش نگن داداش سیا ضایع شد آیا این کار در SMF امکان پذیر است ؟
متوجه این موضوع «غلط گیر» نشدم.

پ.ن. از اینکه به فکر انجمن و بهبودش هستید، ممنونم :)

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 01 خرداد 1389، 08:09 ب‌ظ »
lomion عزیز
به دلیل توجهی که داشتید بسیار سپاس گزارم

توضیحات شما در بیشتر موارد قانع کننده بود و همان طور که در پست اول هم عرض کردم این مساله بیشتر از آنکه به قوانین و ساختار انجمن مربوط باشد به سطح فرهنگ و دانش شخص کاربر بستگی دارد. به هر حال همان گونه که شما هم اشاره کردید هزینه این مورد هم باید پرداخته شود که عمدتا دوستان قدیمی تر و اهل فن این زحمت را به دوش می کشند در حالی که همه می دانیم سایت گوگل به خوبی کار می کند !!
من هم همانند گذشته به جای کاربری که سوال تکراری کرده است زحمت جستجو و ارسال لینک را به دوش خواهم کشید و این را خدمتی به انجمن می دانم که البته باعث افتخار هم هست اما خواهش می کنم در مورد پنجره ای که به طور جداگانه و در زمان ثبت نام باز می شود با گروه مدیریت گفت و گو کنید. به نظر من بهتر است این پنجره حاوی راهنمایی در مورد چگونگی ایجاد پست و پرهیز از ارسال پست های تکراری قبل از جستجو باشد.

همان گونه که قبلا هم اشاره کردم نتیجه عملی این بحث زمانی به چشم می آید که در انجمن به دنبال موضوعی در حال جستجو هستیم و متاسفانه به دلیل حجم اسپم ها و پست های تکراری به پاسخ اصلی و کامل نمی رسیم.

با سپاس
-------

آفلاین .:::_| Smart Boy |_:::.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 397
  • براي بهره‌مند شدن از آزادي بايد خود را مهار كنيم.
« پاسخ #22 : 02 خرداد 1389، 12:36 ق‌ظ »
سلام :)
یه موردی هم که من متوجه شدم اینه که جستجوگر این سایت خیلی ضعیف عمل می‌کنه و در بسیاری موراد نتایج خوبی رو لیست نمی‌کنه. ولی اون جستجوگری که در صفحه‌ی اصلی فروم هست که می‌گه: "از گوگل برای جستجو در انجمن استفاده نمائيد" واقعا ایده‌آل عمل می‌کنه. پیشنهاد می‌کنم جستجوگر اصلی سایت همین باشه و توی همه‌ی صفحه‌ها هم قابل دسترس. اینطوری فکر می‌کنم جستجو بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیره.
عیب رندان مـکن ای زاهد پاکیزه سـرشت     کـه گناه دگــران بر تــو نخواهند نوشت
من اگر خوبــم اگر بــد تو برو خود را باش     هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #23 : 02 خرداد 1389، 11:39 ق‌ظ »
نقل‌قول
یه موردی هم که من متوجه شدم اینه که جستجوگر این سایت خیلی ضعیف عمل می‌کنه و در بسیاری موراد نتایج خوبی رو لیست نمی‌کن
موافقم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #24 : 04 خرداد 1389، 01:19 ق‌ظ »
نطر من اینه که اصلا مهم نیست که فروم بی‌نظمی داشته باشه. ما باید فرهنگون رو درست کنیم و ویکی رو نقطه‌ی قوت این سایت بکنیم. به نظر من فروم باید چک‌نویس ویکی باشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن