انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل swap و zombie در دستور top  (دفعات بازدید: 665 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
مشکل swap و zombie در دستور top
« : 01 امرداد 1395، 12:46 ق‌ظ »
با سلام من از اوبونتوی ۱۶٫۴ استفاده می کنم ۴ گیگ رم دارم و موقع نصب بصورت اتوماتیک ۳ گیگ برای swap در نظر گرفته امروز داشتم دستور top را یاد می گرفتم با استفاده از اموزشهای جادی دیدم واسه من نوشته zombie = 1  و همچنین با اینکه برنامه های کمی را اجرا کرده بودم از حافظه سواپ swap   استفاده شده بود لپ تاپم را خاموش و روشن کردم و دوباره در ترمینال دستور  top را اجرا کردم و باز هم از حافظه swap استفاده شده بود در حالیکه فضای رم خالی زیادی داشتم !؟؟؟
 و همچنین بازم نوشته بود zombie = 1 دوستان بنظرتون باید چکار کنم تا از دست این زامبی بی پدر و مادر و اشکالی که در تخصیص حافظه وجود دارد خلاص شوم
ممنون میشم راهنمایی کنید .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل swap و zombie در دستور top
« پاسخ #1 : 02 امرداد 1395، 01:01 ب‌ظ »
پر نشان دادن رم و سوپ مشکل نیست، ویژگیه. مگه با سرعتت مشکلی داری؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین tux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
« پاسخ #2 : 02 امرداد 1395، 04:09 ب‌ظ »
با سلام
ببخشید درست می فرمایید مشکلی از بابت سرعت ندارم و شاید شتاب زده از دوستان کمک خواسته بودم که ناشی از کمی اطلاعات بنده است  امروز که دوباره دستور top را اجرا کردم دیگر خبری  از زامبی نبود آیا نیازی هست که خودمان پروسه های زامبی را از بین ببریم ؟ اگر ضرورت دارد چگونه ؟
مقاله  زیر درباره زامبی ها و نحوه از بین بردنشون توضیح داده ولی مثل اینکه در اوبونتوی ۱۶٫۴ فرق داره  و من پروسه های زامبی را در system monitor  نمی بینم کجا باید خودشان و والدشان را شناسایی کرد ؟
http://www.howtogeek.com/119815/htg-explains-what-is-a-zombie-process-on-linux/

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 05 امرداد 1395، 10:06 ق‌ظ »
نیازی نیست. خود لینوکس این وظیفه رو در اوبونتو انجام می‌ده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن