انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: خطا در make نرم افزار (حل شد)  (دفعات بازدید: 803 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Unicornux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
خطا در make نرم افزار (حل شد)
« : 15 امرداد 1395، 08:20 ب‌ظ »
سلام دوستان

من امروز میخواستم این نرم افزار و نصب کنم .

که در اینجا سورس برنامه یعنی لینک دوم رو دانلود کرد. از طرفی نمیتونستم چیز دیگه ای هم دانلود کنم چون لپ تاپ من فقط از معماری x86_x64 پشتیبانی میکنه

بعد از اجرا دستور Configure خروجی برنامه اینجور که نشون میده سالم به نظر میاد

اما وقتی دستور make رو میزنم ارور میده اینم از ارورش.

واقعا ممنون میشم کمکم کنید که چیکار باید بکنم. نمیدونم چشه واقعا. راستی قبل نصب این نرم افزار باید GTK+ هم نصب کرد که منم نصبش کردم.
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1395، 06:34 ب‌ظ توسط Unicornux »

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
پاسخ : خطا در make نرم افزار
« پاسخ #1 : 16 امرداد 1395، 12:06 ب‌ظ »
بهتر اینه که از داخل مخازن نصب کنید . از جایگزین هایی مثل freecsd استفاده کنید که داخل مخازن موجودند :
http://alternativeto.net/software/qcad/
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Unicornux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 امرداد 1395، 08:11 ب‌ظ »
بهتر اینه که از داخل مخازن نصب کنید . از جایگزین هایی مثل freecsd استفاده کنید که داخل مخازن موجودند :
http://alternativeto.net/software/qcad/

متاسفانه نمیتونم از نرم افزار دیگه ای استفاده کنم. چون برای پایانامه و مقالات حتما باید خروجی همین نرم افزار باشه. و اینکه این نرم افزاری که شما لینکش و دادین فرق داره ها. این Q cad هستش . نرم افزاری که من میخوام QCA Designer هستش که اتفاقی خلاصشون یکی میشه .

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
« پاسخ #3 : 16 امرداد 1395، 09:15 ب‌ظ »
مطمئنید که ./configure بدون خطا تموم میشه ؟
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #4 : 16 امرداد 1395، 11:22 ب‌ظ »
درود.

نکته: در فایل README اشاره شده که در صورتی که نیاز به کامپایل QCADesigner ندارین، فایل QCADesigner رو از مسیر src در فایل سورس دانلود شده اجرا کنید.

اما برای مشکل شما: نگاهی به فایل های ترجمه (فایل های با فرمت PO) در مسیر po انداختم. فایل ها syntax قابل قبول برای یک فایل PO رو ندارند (احتمالا نرم افزار به قدری قدیمی هستش که از syntax ای برای فایل های ترجمه استفاده می کنند که در حال حاظر نامعتبر هستش) . یه راه ساده برای رفع این مشکل استفاده از نرم افزارهای ویرایشگر PO هستش. این نرم افزارها می تونن خطاهای syntax فایل های PO رو رفع کنند. کافی هستش فایل های موجود در پوشه ی po در سورستون رو یک بار با یکی از این نرم افزارها باز و در قسمتی از متن ترجمه ها تغییرات کوچکی بدین تا فایل ویرایش و به syntax قابل قبول برای کامپایلر تبدیل بشه (من lokalize رو برای ترجمه استفاده می کنم و در این موارد برای تصحیح خطاها خوب جواب میده)

فایل های de.po,fr.po,hu.po و ro.po نیاز به اصلاح دارند.

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 17 امرداد 1395، 12:34 ق‌ظ توسط s1mpleworld »
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین Unicornux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 17 امرداد 1395، 08:44 ب‌ظ »
مطمئنید که ./configure بدون خطا تموم میشه ؟

آخه فایل make ساخته شده. در غیر اینصورت باید قبلش ارور مربوط به Configure  رو میداد دیگه؟!
حالا با این حال اگه configure هم مشکل داشته باشه چطور میتونم بفهمم؟

آفلاین Unicornux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 17 امرداد 1395، 09:45 ب‌ظ »
درود.

نکته: در فایل README اشاره شده که در صورتی که نیاز به کامپایل QCADesigner ندارین، فایل QCADesigner رو از مسیر src در فایل سورس دانلود شده اجرا کنید.

اما برای مشکل شما: نگاهی به فایل های ترجمه (فایل های با فرمت PO) در مسیر po انداختم. فایل ها syntax قابل قبول برای یک فایل PO رو ندارند (احتمالا نرم افزار به قدری قدیمی هستش که از syntax ای برای فایل های ترجمه استفاده می کنند که در حال حاظر نامعتبر هستش) . یه راه ساده برای رفع این مشکل استفاده از نرم افزارهای ویرایشگر PO هستش. این نرم افزارها می تونن خطاهای syntax فایل های PO رو رفع کنند. کافی هستش فایل های موجود در پوشه ی po در سورستون رو یک بار با یکی از این نرم افزارها باز و در قسمتی از متن ترجمه ها تغییرات کوچکی بدین تا فایل ویرایش و به syntax قابل قبول برای کامپایلر تبدیل بشه (من lokalize رو برای ترجمه استفاده می کنم و در این موارد برای تصحیح خطاها خوب جواب میده)

موفق باشید

مرسی از پاسخ خوبتون. هنوز جوابتون و تست نکردم. که حتما امتحانش میکنم

اما من میخوام حتی فقط برنامه اجرا بشه هم هیچ فایل اجرایی تو پوشه src نیست. احساس میکنم اشتباه گفته :|

آفلاین Unicornux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 18 امرداد 1395، 07:58 ب‌ظ »

من جای این نرم افزاری که فرمودید نرم افزار Poedit رو نصب کردم. اما متوجه نشدم کجاشون و باید تغییر بدم.چیزایی که برای تغییر مدنظرتون بود تو این فایلا چیا بودن ؟

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #8 : 18 امرداد 1395، 08:24 ب‌ظ »
درود

عکس زیر رو مشاهده کنید:

yon.ir/YACW

یکی از عبارت هارو انتخاب کنید. در کادر translation یه تغییر کوچک بدید و سپس تغییرات رو ذخیره کنید. ( فقط در حدی که تغییرات داده بشن، نیازی نیست کل فایل رو از اول تمام عبارت ها و تمام ترجمه هارو دستکاری کنید). قبل و بعد از اعمال تغییرات، header فایل رو با یک ویرایشگر متنی باز کنید تا مطمئن بشید یه سری اطلاعات مربوط به encoding و ... به فایل اضافه شدند.
« آخرین ویرایش: 18 امرداد 1395، 08:27 ب‌ظ توسط s1mpleworld »
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین Unicornux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 20 امرداد 1395، 12:33 ق‌ظ »
درود

عکس زیر رو مشاهده کنید:

yon.ir/YACW

یکی از عبارت هارو انتخاب کنید. در کادر translation یه تغییر کوچک بدید و سپس تغییرات رو ذخیره کنید. ( فقط در حدی که تغییرات داده بشن، نیازی نیست کل فایل رو از اول تمام عبارت ها و تمام ترجمه هارو دستکاری کنید). قبل و بعد از اعمال تغییرات، header فایل رو با یک ویرایشگر متنی باز کنید تا مطمئن بشید یه سری اطلاعات مربوط به encoding و ... به فایل اضافه شدند.

ممنون کاملا درست شد.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #10 : 20 امرداد 1395، 12:48 ق‌ظ »
نیازی به بسته شدن نیست، شما خودت به ابتدای عنوان پست اول (حل شد) اضافه کن.