انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: من الآن معتاد به كامپيوترم؟الآن اين خوبه يا بد؟چيكار بكنم؟  (دفعات بازدید: 3613 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
من چند وقتيه فكر ميكنم كه به گنو/لينوكس در وهله اول، بعدش برنامه نويسي، شايد زبان هاي برنامه نويسي(قبلا پايتون و قبل از اون سي شارپ كه فكر كنم برطرف شده)، گاها هم بازي هاي كامپيوتري اعتياد دارم و در اين زمينه هم به مشكلاتي برخوردم.
الآن ميخوام بدونم من اعتياد دارم يا نه؟الآن ين خوبه يا بد(خودم فكر ميكنم خوبه، چه چيزي بهتر از اعتياد به ابزار هاي گنويي؟)؟
خب اگر بده من بايد چيكار بكنم؟تركش كنم؟

ويرايش:
پست رو با عجله زدم ببخشيد بد شد يا جاش اينجا نبود.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
  • زیبایی واقعی در لینوکس است
با یک روانشناس مشورت و صحبت کن.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
هیچ چیزی زیادش خوب نیست! اینا که می‌گن کیک یعنی خفن و زندگی یعنی کامپیوتر هنوز لذت‌های دیگه را درک نکردن :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
البته خودم هنوز مطمئن نيستم اما خانواده با ساعت كار با كامپيوترم مشكل دارن و به علاوه فكر ميكنن من معتادم!
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین n0o0b_sina

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
شما دانشگاه رشته نرم افزار یا آی تی بخون، یکمم از کاری که میکنی درآمد داشته باش، کنارش هم برای تفریح کمی بازی کن مثلا روزی 2 ساعت. اگه باز کسی حرفی زد بگو: کارمه، رشتمه، چی کار کنم؟ برم لبو بفروشم؟  8)
اون موقع دقیقا میشی شبیه من  ;)

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
خب سه سال طول ميكشه تا من برم دانشگاه! توي اين سه سال چيكار كنم؟
کانال IRC

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
دو روز استفاده نکن، اگه دیدی مشکلی پیش نیومد، معتاد به کامپیوتر و ... نیستی
من خونه باشم ۲۴ ساعته پای سیستمم. ولی پادگان که میرفتم، ۲ هفته اونجا بودم بدون هیچ مشکلی! پس مشکلی ندارم.  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
دو روز استفاده نکن، اگه دیدی مشکلی پیش نیومد، معتاد به کامپیوتر و ... نیستی
من خونه باشم ۲۴ ساعته پای سیستمم. ولی پادگان که میرفتم، ۲ هفته اونجا بودم بدون هیچ مشکلی! پس مشکلی ندارم.  :)
من تونستم چند ماه رو هم بدون كامپيوتر سركنم. الان چند روزيه ازش دور موندم، بعد از دو سه روز الآن روزي يكبار يا دوروزي يك بار ميام كافي نت، برنامه نويسي سي ميكنم و از اونجا كه با گنو/لينوكس راحتم به شل اكانتم وصل ميشم و ازش استفاده ميكنم.
کانال IRC

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
من یک سری مطالعاتی رو توی این زمینه داشتم، نظر من نظر پزشکی نیست، حاصل چیزی هست که خوندم.

آیا استفاده از رایانه، اینترنت، یا هرچیز دیگه، باعث می‌شه که تو نتونی به اولویت‌های دیگر زندگیت برسی و بقیه زندگیت رو تحت شعاع قرار داده؟ آيا مثلا می‌دونی که الآن باید فلان کار رو بکنی و می‌دونی که اولویت تو اون هست و نه رایانه ولی باز هم می‌ری سمت رایانه؟

آفلاین n0o0b_sina

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
خب سه سال طول ميكشه تا من برم دانشگاه! توي اين سه سال چيكار كنم؟

تا دیپلم بهتره درس بخونی

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
من تونستم چند ماه رو هم بدون كامپيوتر سركنم. الان چند روزيه ازش دور موندم، بعد از دو سه روز الآن روزي يكبار يا دوروزي يك بار ميام كافي نت، برنامه نويسي سي ميكنم و از اونجا كه با گنو/لينوكس راحتم به شل اكانتم وصل ميشم و ازش استفاده ميكنم.
سلام
پس معتاد نیستی. خیالت راحت  ;)
چرا فکر میکنی معتاد برنامه نویسی یا چیزی هستی

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
تا دیپلم بهتره درس بخونی
به هیچ عنوان توصیه نمیشه!

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
سلام
زندگی را برای کامپیوتر نخواه، بلکه کامپیوتر را برای زندگی بخواه.
یعنی اینکه از کامپیوتر، به اندازه‌ای استفاده کن که به درست زندگی کردنتون کمک کنه. طوری ازش استفاده نکنید که به سلامت جسمانی و روحی و همینطور ارتباطات خانوادگی شما آسیب برسونه.
« آخرین ویرایش: 10 شهریور 1395، 05:41 ب‌ظ توسط علی ۵۰۰ »

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
تا دیپلم بهتره درس بخونی
به هیچ عنوان توصیه نمیشه!
ببخشید چرا؟
چون اگر دانشگاه نرید تاثیری که توی زندگی آدم میذاره خیلی بده. هرچند همه مینالن که رفتیم دانشگاه و هیچی یادمون ندادن، درس ها و محتوا ها آپدیت نیستن و خیلی چیزای دیگه... درسته که اون چیزی که انتظار داریم نیست، اما بهتر از اینه که نریم دانشگاه.
دانشگاه رفتن باعث میشه توی محیطی قرار بگیریم که ایده های بهتری به ذهنمون برسه
وقت بیشتری داریم و کسی هم اون زمان انتظاری از ما نداره
هر جایی بخوایین برین سر کار باید یه مدرک دانشگاهی داشته باشید! و سایر دوره ها و مدارک فقط امتیاز حساب میشن.
اگر خارج از کشور بخوایین برین، باید مدرک معادل داشته باشین تا تایید بشه
و...
حتی اگر بخوایین واسه خودتون یه شرکت بزنین، اگر مدرک دانشگاهی و مرتبط نـداشته باشین یه سری مشکلاتی واستون پیش میاد و کارتون سخت میشه. برای مجوز ها وخیلی چیزای دیگه! (این مورد کاملا تجربی بود و تست کردم)

به هر حال فکر اینکه دانشگاه نرید و بتونین پیشرفت کنین یا گیک بشین یا کارآفرین بشین یا استارتاپ راه بندازی یا هر چیزی رو از فکرتون بیرون کنین. به عنوان یه دوست بهتون میگم که: ممکنه مدرک دانشگاهی براتون بار علمی نداشته باشه، اما یه امتیازهایی داره که اگر نداشته باشینش کارتون سخت و مشکل میشه. (نکه نتونین هیچ کاری بکنین، ولی بعضی جاها واقعا طاقت فرسا میشه).