انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدام شرکت پشتیبانی بهتری از لینوکس دارد؟ seagate یا western digital ؟  (دفعات بازدید: 4136 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
سلام. میخوام یه هارد اکسترنال بخرم. یه هاردی که وقتی به اوبونتو میزنم بطور کامل شناسایی بشه و مشکل دانلود درایور نداشته باشه.

بین seagate و WD کدامشان رو پیشنهاد میدید؟ و کدام شرکت کیفیت و دوام هاردش بالاتره؟

سوال بعد اینکه گارانتی سازگار بهتره یا آواژنگ؟

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
داداش من ندیدم کسی تو لینوکس مشکل درایور هارد اکسترنال داشته باشه معمولا مشکل درایور های اختصاصی بیشتر برای کارت گرافیک ها و سی پی یو های جدید به وجود میاد
پس بیشتر به خود جنس نیگاه کن تا درایور / خب کاملا مشخصه که وسترن هارداش خیلی کیفیت بهتری داره نسبت به اگه آمار خرابی هاردارو هم نیگا کنی می بینی که آمار خرابی وسترن از همه کمتره اصن تو خرید وسترن شک نکن سیگیت آمار خرابیش خیلی زیاده و کلا تایید نمی کننش
ولی در مورد گارانتی سازگار یا آواژنگ اطلاع ندارم کدوم خدمات بهتری داره (رام نیوفتاده به اونا)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4860
  • masoft قدیم
وقتی که یک استاندارد رعایت بشه، مثل چیزی که توی هارددیسک‌های اکسترنال داریم، پشتیبانی کامل رو خواهید داشت و مهم نیست از کدوم مارک بخرید.

پیشنهاد من Seagate هستش.

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
لینوکس همهشون رو ساپورت می کنه.
از نظر من ، تجربه به من نشون داده که هاردهای seagate از هر لحاظ باکیفیت هستن.
البته باید از جای معتبری بخری، چون اسم یک برند که بالا باشه ، جنس تقلبی هم زیاد می شه.
seagate جز قدیمی ترین هاست.
من زیاد سیستم بستم. seagate چیز دیگه است.
درخصوص خرابی هاردها تجربه ای که من داشتم هر دو هارد مقاوم هستن و این به صاحب هارد مربوط میشه که از هاردش خوب مراقبت کنه.
این که میگم seagate خوبه ، بخاطر کیفیت ساخت ، سرعت ، دما ، وزن و.... و اینکه صاحب تکنولوزی های جدیده.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
درود

همانطور که دوستان گفتند نیازی نیست نگران برند هارد باشید.

چون بحث هارد اکسترنال هست، بیشتر ویژگی های امنیتی هارد دیسک مانند ضد شوک و با ضد آب/گرد و غبار بودن مطرح هستش. اگر محدودیت هزینه ندارید به نظر من برای هارد دیسک اکسترنال مدل های ADATA را تهیه کنید.

از نظر گارانتی نیز شرکت سازگار ارقام شرکت مسئولیت پذیر تری هستش.
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
وقتی که یک استاندارد رعایت بشه، مثل چیزی که توی هارددیسک‌های اکسترنال داریم، پشتیبانی کامل رو خواهید داشت و مهم نیست از کدوم مارک بخرید.

پیشنهاد من Seagate هستش.
من تو سایت وسترن دیجیتال دیدم یه درایور SES برای ویندوز گزاشته بود! فکر کنم برای ویندوزهای قبل 8 گزاشته. ضمناً وقتی سرچ میکردم ظاهراً هارد های جدید وسترن تو سیستم عامل های قدیمی مثل وین xp یا کرنل قدیمی لینوکس شناسایی نمیشن. بعد یه سری features هست که تنها با نصب نرم افزاری که خود شرکت ساخته فعال میشه. این برنامه ها هم متاسفانه بیشتر نسخه ویندوزیش موجود هست تا اونجا که من دیدم. منظورم از ساپروت بهتر، همین چیزا بود.
« آخرین ویرایش: 21 شهریور 1395، 04:18 ب‌ظ توسط bestos »

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
ممنون از همتون دوستان عزیز یه سوال دیگه که شایدم یه مقدار بی ربط باشه ولی مهمه و خواهش میکنم راهنماییم کنید اینه که کالای refurbished رو چطوری تشخیص بدم؟ خودم سرچ زدم ظاهراً بایستی سریال نامبر کالا رو توی سایت سازندش وارد کرد تا مشخص بشه. متاسفانه سایتایی هم که توضیح دادن در همین حد توضیح دادن نه بیشتر. موقعی که رفته بودم برای خرید گوشیم همراهم بود اینترنت داشتم فروشنده یه هارد وسترن بهم نشون داد همونجا سریالش رو تو سایت وسترن دیجیتال همه جا وارد کردم حتی تو گوگل زوم ولی چیزی نیومد. اون سریال رو تو گوشیم سیو کردم. پارت نامبر و بقیه چیزاشو هم یادداشت کردم. اگه بلدین بگید من اون سریال رو کجا باید وارد کنم و اصلا روش تشخیصش چجوری هست؟
« آخرین ویرایش: 21 شهریور 1395، 04:34 ب‌ظ توسط bestos »

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
درود

همانطور که دوستان گفتند نیازی نیست نگران برند هارد باشید.

چون بحث هارد اکسترنال هست، بیشتر ویژگی های امنیتی هارد دیسک مانند ضد شوک و با ضد آب/گرد و غبار بودن مطرح هستش. اگر محدودیت هزینه ندارید به نظر من برای هارد دیسک اکسترنال مدل های ADATA را تهیه کنید.

از نظر گارانتی نیز شرکت سازگار ارقام شرکت مسئولیت پذیر تری هستش.
درود.. من کلا از هارد خیلی خوب مراقبت میکنم و مشکل ضربه و رطوبت پیش نخواهد آمد. ممنون بابت اطلاع رسانی.
هارد adata هم به احتمال زیاد درایو داخلش مال یکی از اون دو شرکت معروف هست (ولی اینکه مال کدوم هست نمیدونم) ..
« آخرین ویرایش: 21 شهریور 1395، 04:43 ب‌ظ توسط bestos »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
فرقی نداره
همه هارد ها تو لینوکس قابل استفاده هستن
تنها چیزی که مهمه اینه که کلاینت (نرم افزار خود هارد که باهاش رو هارد رمز بزاری و یا این که اطلاعات رو منتقل کنی و ...) روی لینوکس من ندیدم تاحالا
من وسترن دیجیتال و سیگت جفتشو دارم
البته کلا این نرم افزار به درد نمیخوره و با نرم افزار جانبی روی اوبونتو هم میشه روی هارد رمز گذاشت و کپی اطلاعات هم مگر برای مبتدی ها (پدر بزرگ مادر بزرگ) نیاز به نرم افزار نداره
بک آپ اینا هم دستی خودمون میگیریم دیگه :)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *

پیشنهاد من Seagate هستش.
من تو سایت وسترن دیجیتال دیدم یه درایور SES برای ویندوز گزاشته بود! فکر کنم برای ویندوزهای قبل 8 گزاشته. ضمناً وقتی سرچ میکردم ظاهراً هارد های جدید وسترن تو سیستم عامل های قدیمی مثل وین xp یا کرنل قدیمی لینوکس شناسایی نمیشن. بعد یه سری features هست که تنها با نصب نرم افزاری که خود شرکت ساخته فعال میشه. این برنامه ها هم متاسفانه بیشتر نسخه ویندوزیش موجود هست تا اونجا که من دیدم. منظورم از ساپروت بهتر، همین چیزا بود.
بله خوب همونطور که گفتم این نرم افزار هارد روی لینوکس اجرا نمیشه و باید تو ویندوز یک بار برای فعال کردن گارانی و همچنین در برخی موارد (مثلا هارد خود من) که برام 2 ترابایت فضا توی وان درایو مایکروسافت به مدت دو سال فعال کرد
برای این چیز ها باید اون نرم افزار هارد رو توی ویندوز اجراش کنی
ولی خیالت راحت هارد هم توی ویندوز هم توی لینوکس قابل استفاده هست و شناسایی میشه و کار میکنه
تنها همون کلاینتش که امکانات خاص داره(بالا گفتم)  همون رو توی لینوکس نداریم . اونم که معمولا لازم نیست و میشه جایگزین کرد (البته خوب اگر داشت خیلی بهتر میشد هر چند من به رمزگذاری خود هارد ها اطمینان ندارم و خودم از رمز های پیشرفته و ایمن که روی لینوکس رایگان در دسترسه برای هارد استفاده میکنم)
توی ویندوز هم میشه با نرم افزار جانبی هارد رو رمز گذاشت و اطلاعاتش رو اینکریپت کرد و کلا اون نرم افزار فقط برای گارانتی و فعال شدن هدیه اینا (اگر داشته باشه) لازمه
اون نرم افزار داخل هاردتو بریز یه جایی که بعدا هاردت رو فرمت کردی از بین نره
چون تو سایت خود هارد نمیشه معمولا دانلودش کرد و فقط توی هارد اولین بار موجوده و فرمت کنی میپره :)

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
مرسی آوا جان.
دوستان در مورد تشخیص هارد refurbished اطلاعی دارند؟

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
مرسی آوا جان.
دوستان در مورد تشخیص هارد refurbished اطلاعی دارند؟
برای تشخیصش که نه ولی اگر میخوای خیالت تخت باشه از جای معتبر بخر
مثلا دی جی کالا

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
بر طبق این منبع ، برند seagate بیشترین خرابی رو داره!
http://intotech.ir/accessories-storage/برند-مدل-هارد-خرابی-کمتر-سیگیت-وسترن-دی/
« آخرین ویرایش: 21 شهریور 1395، 05:48 ب‌ظ توسط bestos »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
بر طبق این منبع ، برند seagate بیشترین خرابی رو داره!
http://intotech.ir/accessories-storage/برند-مدل-هارد-خرابی-کمتر-سیگیت-وسترن-دی/
شما چه ظرفیتی میخوای ؟
اگر بزرگ میخوای (6-8 ترابایت) که من خودم سیگت دارم از این مارک - نیاز به برق داره و قابل حمل نیست
اگر هم کوچیک میخوای 1-2 ترابایت من خودم وسترن دیجیتال دارم یدونه 1 یدونه 2
یک ترابایتشو الان 3-4 ساله دارم هر روز هم استفاده میشه و محل ذخیره آهنگ و ... هست و در واقع همکار هارد لپ تاپه هیچ مشکلی نداشته و ندارم و خیلی کوچیک بی صدا و قابل حمله و نیاز به برق اضافه نداره با همون کابل یو اس بی کار میکنه
اگر کارت با 1-2 ترا راه میفته بهترین مارک وسترن دیجیتال (my passport)
یک تراش 200 تومن و دو تراش 300 تومنه
دو تراش یکم بزرگ تر و سنگین تره
البته هیچکدوم از اینا که گفتم ضد ضربه و ضد آب نیست شما ببین دقیقا چه نوع هاردی به دردت میخوره
بری تو دیجی کالا یا بامیلو کلی هارد هست بگرد خیالت تخت همشون با لینوکس کار میکنن
یعنی با همه چی کار میکنن من به ایکس باکس هم وصل کردم (فایل فرمت خاص خودشو داره)
به تلوزیون هم وصل کردم که فایل فرمت zfs یا jfs داشت و روی همشون بدون هیچ مشکلی کار میکرد
سرعتشون هم خوبه . البته سرعت خیلی بالا بخوای باید هارد اس اس دی بگیری که اونم سامسونگ یا اینتل بخر (گرون هستن)

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
برای من همون 1 ترا کافیه. البته میخوام دو عدد بگیرم، یکی دم دستی و یکی هم برای بکاپ. یعنی هرچی تو اولی ریختم تو دومی هم بریزم تا اگه یکیشون پرید یه نسخه از دیتام داشته باشم.
به نظر میرسه با لینوکس (اگه کرنلش جدید باشه) مشکلی نداره. گرچه بعضی از featureهاش فقط تو ویندوز کار میکنه.
تنها مسئله ای که هنوز برام حل نشده روش تشخیص refurbished هست.
« آخرین ویرایش: 21 شهریور 1395، 07:03 ب‌ظ توسط bestos »