انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: علاقه‌مندان به KDE توزیع Chakra را امتحان کنید  (دفعات بازدید: 8300 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین has99

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
پاسخ : علاقه‌مندان به KDE توزیع Chakra را امتحان کنید
« پاسخ #15 : 12 اردیبهشت 1396، 09:12 ب‌ظ »
بهترین توزیع با میزکار KDE توزیع openSUSE است، قابلیت‌های قابل توجهی هم داره مثل مرکز کنترل یاست

کلا KDE هیچ وقت پایدار نبوده (حداقل برای من نبوده) میگن نسخه‌‌ی چهارش  خیلی خوب بوده ولی من فقط یه تستی به صورت زنده روش زدم و هیچ وقت نداشتمش, من روی آرچ که دیگه خودت باید همه چیزش را بیاری بالا رفتم و KDE اوردم بالا و باز هم مشکل داشت :)

کی‌دی‌ای ۴ واقعا خوب بود. من یک سال داشتمش. روی اوبونتو ۱۴٫۰۴
میشه گفت بهترین میزکاری که تو عمرم داشتم KDE بود. از تمام میزکارها روی سیستم من، سبک‌تر و سریع‌تر بود. شخصی سازیش هم که از هر میزکاری بالاتره. ولی از نسخه‌ی ۵ به بعد دیگه سیستم منو ساپورت نکرد و چون در حال توسعه هم بود، کلی باگ و کرش داشت.
چاکرا رو تا حالا تست نکردم. مانجارو با KDE5 هم داشتم ولی در هر صورت سیستم منو دیگه ساپورت نمی‌کنه. بعدشم که دیگه کم کم فهمیدم نیازهام چی هست و دیدم نصب میزکار کار بیهوده‌ایه، دیگه استفاده نکردم.
بدون میز کار چطور کار میکنید؟ میشه در مورد i3 بیشتر توضیح بدید؟ اموزش فارسیش جایی بود خوب میشد.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #16 : 12 اردیبهشت 1396، 09:58 ب‌ظ »
بهترین توزیع با میزکار KDE توزیع openSUSE است، قابلیت‌های قابل توجهی هم داره مثل مرکز کنترل یاست

کلا KDE هیچ وقت پایدار نبوده (حداقل برای من نبوده) میگن نسخه‌‌ی چهارش  خیلی خوب بوده ولی من فقط یه تستی به صورت زنده روش زدم و هیچ وقت نداشتمش, من روی آرچ که دیگه خودت باید همه چیزش را بیاری بالا رفتم و KDE اوردم بالا و باز هم مشکل داشت :)

میشه گفت بهترین میزکاری که تو عمرم داشتم KDE بود. از تمام میزکارها روی سیستم من، سبک‌تر و سریع‌تر بود. شخصی سازیش هم که از هر میزکاری بالاتره. ولی از نسخه‌ی ۵ به بعد دیگه سیستم منو ساپورت نکرد و چون در حال توسعه هم بود، کلی باگ و کرش داشت.
چاکرا رو تا حالا تست نکردم. مانجارو با KDE5 هم داشتم ولی در هر صورت سیستم منو دیگه ساپورت نمی‌کنه. بعدشم که دیگه کم کم فهمیدم نیازهام چی هست و دیدم نصب میزکار کار بیهوده‌ایه، دیگه استفاده نکردم.
بدون میز کار چطور کار میکنید؟ میشه در مورد i3 بیشتر توضیح بدید؟ اموزش فارسیش جایی بود خوب میشد.

ای تری بستگی به استفاده و کاربرد خودتون می تونید کافیگش کنید :)
حالا یکی با فایل منیجر دوست داره ! یکی از xterm خوشش میایید یکی از ترمیناتور و.....
چیز خواصی نیست فقط یکم نظم رو وارد محیط دسکتاپت می کنه :D
نصب کن یکم باهاش کار کن !
کانفیگ های مختلف رو هم بگیر تستشون کن ( توی نت پره کانفیگ های امادس )
البته اگه دوست داشتی :D
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #17 : 12 اردیبهشت 1396، 10:02 ب‌ظ »
ولی kde ناپایداریش رو جدا در نظر بگیریم بسیار بسیار میزکار شیکی ئه !
مخصوصا با پلاسما !
من تنها تجربم با kde رو توی مانجارو داشتم که واقعا اون چند وقت داشتم باهاش کیف می کردم ! ولی خب مشکل ئه cpu برام بوجوداومد تو kde به نحوی که میزان مصرف سی پی یو توی kde تا  60 در صد  هم  در حالت عادی می رسید !
در حالی که توی یونیتی یا xfce مصرف سی پی یوم از 5 درصد ندیده بودم بره بالا :D

ولی جدایی از این مسائلش هیچ میزکاری به خوشگلی و کاربر پسندی ئه kde نمی رسه :D
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #18 : 12 اردیبهشت 1396، 10:23 ب‌ظ »

رسول ایده‌‌ای نداری بشه کی دی ای ۴ را روی آرچ بیارم بالا؟ یه داستانی بود به اسم ترینیتی که میگن انگار کی دی ای ۳ بوده و توی AUR هست, شاید با کامپایل کردن تک تک بسته‌های کی دی ای ۴ بشه اوردش بالا ولی نمیدونم درست کار میکنه یا نه! در کل کی‌ دی ای ۴ واقعا خوب بود هر چند من فقط به صورت زنده روی یه سی دی قدیمی (از فروشگاه سی تو بود سی دیش) کوبونتو 11.04 تست کردم ولی خب هیچ موقع نصب نداشتمش!
« آخرین ویرایش: 12 اردیبهشت 1396، 10:28 ب‌ظ توسط Naruto »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #19 : 12 اردیبهشت 1396، 10:27 ب‌ظ »
نقل‌قول

توی سایت لینوکس برای زندگی یه مقاله هست که i3wm را معرفی میکنه و کانفیگش میکنه, اون را بخونید! کافی یه سرچی بزنید حتما پیداش میکنید ولی تجربه‌ی شخصیم میگه من اینقدر که با سینامون و i3wm راحت بودم با هیچیز دیگه راحت نبودم, هنوزم i3wm دارم ولی زیاد ازش استفاده نمی‌کنم, دلیلش هم اینه که من نمیتونم هزارتا شرتکات از هزارتا ابزار مختلف را حفظ کنم پس به این نتیجه رسیدم هر موقع تونستم مثل یک کاربر حرفه‌ای ازش استفاده کنم برگردم سمتش! واقعا حوصله میخواد حفظ کردن شرکات های cmus و ranger و vim و هزارتا برنامه‌ی دیگه‌, برای همین فعلا ترکش کردم, یه ۶ ماه ازش استفاده کردم و واقعا عالی بود!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #20 : 13 اردیبهشت 1396، 12:22 ق‌ظ »
دوستان میشه یکم در مورد open box هم بگید من تاحالا نصبش نکردم ولی یه عکس ها که از دسکتاپش دیدم خوشم امده مخوام نصب کنم اونایی که نصب کردن ارزشش رو داره من همیشه unity, gnome, kde و Xfce بودم. سراغ بقیم نرفتم چون فکر میکردم لازم نمیشه ولی چند وقته یکم کنجکاو شدم.

20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #21 : 13 اردیبهشت 1396، 12:46 ق‌ظ »
-- لطفا حذف شود --

@ALi.pAkrohk

باحاله، سبکه، پایداره، فایلای پیکربندیش خیلی زیاد و پیچیده نیستن، تقریبا هیچی نداره، هر کار بخوای بکنی یک ابزار کوچیک براش هست و فک کنم بیشتر از ۳ سالی میشه که فقط از openbox استفاده میکنم و ...

رایگانه / آزاده / کم حجمه / آسیبی هم به چیزی نمیرسونه پس نصب کن ببین خوشت میاد یا نه.
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1396، 07:15 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #22 : 13 اردیبهشت 1396، 04:44 ق‌ظ »
در مقایسه با xfce جایگذینه خوبی هست یانه
من بیشتر با اون کار کردم؟
می تونه منو راضی نگهداره
یانه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #23 : 13 اردیبهشت 1396، 09:50 ق‌ظ »

-- لطفا حذف شود --

من نمیدونم شما چه گزینه‌ها و ویژگی‌هایی تو xfce استفاده می‌کنید، openbox فقط یک wm هست، پس انتظار هیچ گزینه و قابلیت خاصی نداشته باشید ازش، هر کاری بخواید بکنید که به عهده یک wm نیست باید از یک ابزار جانبی استفاده کنید. من قبل از openbox از xfce استفاده می‌کردم (قبلش هم گنوم شل / قبل تر هم گنوم ۲)  الانم با openbox ام راحتم و فرقی نداره چه توزیعی دارم و رو تمام سیستم های گرافیکیم ازش استفاده می‌کنم.

باز هم میگم باید خودتون نصب + کانفیگ کنیدش بعد تصمیم بگیرید به درد شما میخوره یا نه. من استارتم با openbox از Crunchbang بود که یه پیکربندی خیلی خوب داشت باعث شد از openbox خوشم بیاد. الان ظاهرا یک فورک ازش به اسم Crunchbangplusplus هست. میتونید اون رو لایو و ... تست کنید اگر جالب بود براتون خودتون رو توزیع مورد نظرتون نصب و کانفیگش کنید .
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1396، 07:16 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #24 : 13 اردیبهشت 1396، 10:54 ق‌ظ »
دوستان این تاپیک مال شهریور ۹۵ هست !
احتمالا کسی که این سوال رو در شهریور ۹۵ پرسیده به جوابش رسیده که تاپیک رو ادامه نداده
تازه تاپیکشون هم سوالی نبوده! پیشنهاد تست توزیع چاکرا بوده. در نهایت جواب این تاپیک اینه که تست کردیم و اینطور بوده . بعد از ۸ ماه تجربه کارکرد شخصی روی kde اونم روی توزیع به غیر از چاکرا واقعا جواب این تاپیک نیست .
اگر دوستان برای موضوع جدید ، تاپیک جدید باز کنند ، باعث میشه اینقدر هر موضوع تاپیکی که باز میشه به بیراهه نره!
مثلا تاپیک باز کنید تجربه شخصی من از kde ! بعد داخلش هر چی دلتون میخواد بنویسید. اینجوری نفرات بعدی که با توجه به موضوع تاپیک وارد تاپیک میشوند ، دچار سر درگمی نمیشوند.

خودتون کلاهتون رو بکنید قاضی!
تاپیک پیشنهاد توزیع چاکراست . بعد یک سال یه نفر تاپیک رو میاره بالا و میگه روی سوزه نصب کردم و kde خوب بود ! یکی دیگه ادامه میده روی آرچ نصب کردم و بد بود ! حالا منم بیام جواب حسین رو بدم که من روی آرچ نصب کردم و عالی هست و ناپایدار نیست . یکی دیگه بیاد جواب بده من خیلی قبل تر از شماها kde نصب کردم و حالا یه چیز دیگه نصب کردم و یکی دیگه درباره openbox جواب میده و یکی دیگه درباره آی ۳ و کانفیگ اونا که فرسنگ ها با موضوع تاپیک فاصله داره جواب میده و  ... ! خب این واقعا باعث بی نظمی میشه دوستان . خواهش میکنم تاپیک قدیمی رو بالا نیارید و لطفا جواب غیر مرتبط ندید . متاسفانه بعضی از تاپیک های انجمن پر هست از جواب نا مربوط به موضوع تاپیک.

لطفا رعایت بفرمایید که بشه بهتر موضوعات یک تاپیک رو دنبال کرد.  من شخصا وقتی وارد تاپیک شدم، فکر کردم این همه بحث درباره چاکراست! ولی خوب درباره همه چی بود به غیر از چاکرا.  :D
سپاس دوستان عزیز🙏
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1396، 01:43 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #25 : 13 اردیبهشت 1396، 06:34 ب‌ظ »

درسته، KDE هیچ وقت میزکار با کیفیتی نبوده و کیفیت پایین اون همیشه از کاربران مختلف نقل شده، جالبه بدونید با اینکه در openSUSE میزکار KDE پیش فرض است ولی در نسخه 12 سیستم عامل سوزه لینوکس انترپرایز، میزکار KDE حتی در مخازن رسمی هم نیست! و ارائه نمیشه! فقط میزکار گنوم موجود است.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #26 : 13 اردیبهشت 1396، 06:37 ب‌ظ »
......

تاپیک پیشنهاد توزیع چاکراست . بعد یک سال یه نفر تاپیک رو میاره بالا و میگه روی سوزه نصب کردم و kde خوب بود !....

شرمنده دیگه تکرار نمی‌کنم، فقط خواستم مطلبی که میدونستم مفید هستش رو بیان کنم، من اصلا حتی از KDE استفاده نمی‌کنم و تنها میزکار مورد استفادم گنوم است.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند