انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در b140i raid controller  (دفعات بازدید: 1460 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین arohom

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
مشکل در b140i raid controller
« : 17 مهر 1395، 01:31 ب‌ظ »
سلام
من یک سرور HP G9 DL120 خریدم دو تا هارد باهم 1 raid گذاشتم ولی دبیان نمیتونه raid شناسایی کنه و هر دو تا هارد به صورت جدا میشناسه تو سایت hp که سرچ کردم برای همه  os درایور داره غیر از deban یکی میشه راهنمایی کنه چیکار باید بکنم مدل رید کنترل : b140i raid controller.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل در b140i raid controller
« پاسخ #1 : 17 مهر 1395، 03:08 ب‌ظ »
باید موقع نصب، ریدشون کنی این دو تا دیسک رو.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین arohom

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 17 مهر 1395، 03:20 ب‌ظ »
باید موقع نصب، ریدشون کنی این دو تا دیسک رو.
لطفا میشه راهنمایی کنید چطوری میتونم موقع نصب رید کنم ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 17 مهر 1395، 03:55 ب‌ظ »
مبحث raid رو در کتاب Debian Administrators handbook بخون.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین arohom

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 18 مهر 1395، 01:02 ب‌ظ »
دوست عزیز من این کتاب نگاه کردم در مورد raid کردن خود سیستم عامل توضیح داد و این مشکل من حل نمیکنه. میخوام به صورت سخت افزاری با raid contoller B140i هارم raid کنم که متاسفانه روی اکثر سیستم عامل جواب میده به غیر debian.

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #5 : 18 مهر 1395، 01:40 ب‌ظ »
دوست عزیز من این کتاب نگاه کردم در مورد raid کردن خود سیستم عامل توضیح داد و این مشکل من حل نمیکنه. میخوام به صورت سخت افزاری با raid contoller B140i هارم raid کنم که متاسفانه روی اکثر سیستم عامل جواب میده به غیر debian.

درود

دوست عزیز درایور هایی که hp برای این دستگاه قرار داده غیرآزاد و فقط برای Windows Server/VMWare/RHEL/SLES هستند. hpdsa به زور از اوبونتو 14.04 پشتیبانی میکرد (آن هم در PPA) و در حال حاظر به دلیل ارتقای 16.04 به کرنل 4.4 از اوبونتو نیز دیگر پشتیبانی نمیکند.

توجه کنید این دستگاهها اکثرا برای مصارف سازمانی ارایه میشوند. لذا سازنده تمرکز خود را بر روی ساخت درایور برای سیستم عامل های با مصارف سازمانی قرار خواهد داد. در اینصورت شانس سیستم عامل هایی مانند اوبونتو و یا دبیان برای پشتیبانی درایوری از این دستگاهها کمتر خواهد بود.

به هر حال، احتمالا شاید مجبور شوید به اوبونتو 14.04 راضی شوید (و یا از RHEL/SLES استفاده کنید)

به عنوان تذکر: فراموش نکنید اینجا یک انجمن عمومی است. مسلما مخاطبان این انجمن کاربران عادی هستند. سوال شما یک سوال تخصصی در ارتباط با یک مساله ی خاص است. با توجه به تخصصی بودن سوال شما بهتر بود این سوال در وب سایت hp مطرح میشد، به این علت که احتمال دریافت پاسخ مناسب در آنجا بیشتر است. در اینجا به احتمال زیاد پاسخ هایی نامناسب و یا نامربوط دریافت خواهید کرد.

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 18 مهر 1395، 01:47 ب‌ظ توسط s1mpleworld »
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین arohom

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 18 مهر 1395، 01:46 ب‌ظ »

درود

دوست عزیز درایور هایی که hp برای این دستگاه قرار داده غیرآزاد و فقط برای Windows Server/VMWare/RHEL/SLE هستند. hpdsa به زور از اوبونتو 14.04 پشتیبانی میکرد (آن هم در PPA) و در حال حاظر به دلیل ارتقای 16.04 به کرنل 4.4 از اوبونتو نیز دیگر پشتیبانی نمیکند.

توجه کنید این دستگاهها اکثرا برای مصارف سازمانی ارایه میشوند. لذا سازنده تمرکز خود را بر روی ساخت درایور برای سیستم عامل های با مصارف سازمانی قرار خواهد داد. در اینصورت شانس سیستم عامل هایی مانند اوبونتو و یا دبیان برای پشتیبانی درایوری از این دستگاهها کمتر خواهد بود.

بهتر است برای مصارف خود از توزیع های پشتیبانی شده توسط سازنده ی دستگاه استفاده کنید تا دچار مشکل کمتری شوید.

موفق باشید
سلام دوست عزیز
متاسفانه نرم افزار اکانتینگ که داریم فقط روی debian کار میکنه و مجبوریم از همین توزیع استفاده کنیم . شما  raid controller سخت افزاری می شناسید که debian  ساپورت کن ممنون میشم راهنمایی کنید.

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #7 : 18 مهر 1395، 02:21 ب‌ظ »

درود

دوست عزیز درایور هایی که hp برای این دستگاه قرار داده غیرآزاد و فقط برای Windows Server/VMWare/RHEL/SLE هستند. hpdsa به زور از اوبونتو 14.04 پشتیبانی میکرد (آن هم در PPA) و در حال حاظر به دلیل ارتقای 16.04 به کرنل 4.4 از اوبونتو نیز دیگر پشتیبانی نمیکند.

بهتر است برای مصارف خود از توزیع های پشتیبانی شده توسط سازنده ی دستگاه استفاده کنید تا دچار مشکل کمتری شوید.

موفق باشید
سلام دوست عزیز
متاسفانه نرم افزار اکانتینگ که داریم فقط روی debian کار میکنه و مجبوریم از همین توزیع استفاده کنیم . شما  raid controller سخت افزاری می شناسید که debian  ساپورت کن ممنون میشم راهنمایی کنید.

درود

اگر از hp میخواین p410/p410i میدونم رو دبیان جواب میده. در مورد سایر مدل ها اطلاعی ندارم.

b140i به صورت embedded هستش. به نظرم بهتره راهی برای کارکرد سیستم اکانتینگ بر روی سیستم های غیر دبیان پیدا کنید.

بهتره سوالتون رو در انجمن های webhostingtalk بپرسین.

موفق باشید
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین arohom

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 18 مهر 1395، 03:10 ب‌ظ »

درود

موفق باشید
سلام دوست عزیز

درود

اگر از hp میخواین p410/p410i میدونم رو دبیان جواب میده. در مورد سایر مدل ها اطلاعی ندارم.

b140i به صورت embedded هستش. به نظرم بهتره راهی برای کارکرد سیستم اکانتینگ بر روی سیستم های غیر دبیان پیدا کنید.

بهتره سوالتون رو در انجمن های webhostingtalk بپرسین.

موفق باشید

ممنون دوست عزیز