انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب لینوکس از روی flash  (دفعات بازدید: 5574 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tHr

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
نصب لینوکس از روی flash
« : 25 خرداد 1389، 10:30 ب‌ظ »
سلام دوستان من می خوام لینوکس چاکرا رو از روی فلش نصب کنم الان فایل iso اونو چطوری به فلش انتقال بدم تا بتونم از فلش نصبش کنم؟ من یه مشکلم با این فلش دارم وقتی اون رو سیستم هست موقع بوت سیستم هنگ میکنه و اصلا بالا نمیاد آیا اشکال از ویروس هست یا چیز دیگه چون من اونو در اوبونتو shift + dell کردم لطف کنید راهنماییم کنید
و در ضمن یه مشکل هم موقع نصب back track دارم اونو روی DVD دارم ولی موقع نصبش اصلا مدیر نصبش بالا نمیاد همه حالاتو هم امتحان کردم نمیدونم مشکل از چیه! اگه شما میدونید کمک کنید یه چیزایی تو این مایه ها موقع نصب مینویسه
can't mount ext3

آفلاین AMiRCyber

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
پاسخ به: نصب لینوکس از روی flash
« پاسخ #1 : 25 خرداد 1389، 11:47 ب‌ظ »
برای قسمت اول سوالتون، نصب از روی فلش مموری:

این برنامه رو دانلود و نصب کنید:
http://unetbootin.sourceforge.net/
هم تحت ویندوز هست هم تحت لینوکس

مراحل کار هم ساده است

از بین گزینه ها ، دومین گزینه یعنی استفاده از ISO رو انتخاب کنید

در قسمت آخر هم Type رو USB Drive انتخاب کنید، مراقب باشید یکی از پارتیشن های هاردتون رو اشتباها برای این کار انتخاب نکنید.

در آخر هم روی OK کلیک کنید و منتظر بمونید تا برنامه فایل ها رو به فلشتون منتقل کنه

بعد پایان عملیات کپی ، برنامه از شما اجازه ری استارت می خواد تا از روی فلش لینوکس مورد نظرتون رو نصب کنه

موفق باشید

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
« پاسخ #2 : 26 خرداد 1389، 12:10 ق‌ظ »
سلام دوستان من می خوام لینوکس چاکرا رو از روی فلش نصب کنم الان فایل iso اونو چطوری به فلش انتقال بدم تا بتونم از فلش نصبش کنم؟
سلام.

این راهنمای وبکی چاکرا :
http://chakra-project.org/wiki/index.php/Start_our_LiveCD_isos_from_USB

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #3 : 26 خرداد 1389، 12:19 ق‌ظ »
در مورد هنگ کردن سیستم موقع بوت فکر نکنم مشکل ویروس باشه احتمالا بخاطر مادر بردت باشه مخصوصا اگر قدیمی باشه شاید با ارتقا بایوس حل بشه

برای انتقال فایل iso به فلش هم ۲ برنامه وجود داره یکی unetbootin که در بالا بهش اشاره شد و توصیه میکنم برای نصب در اوبونتو از سایتش دانلوذ نکنید جون ممکنه موفع نصب به مشکل بر بخورید بلکه تو synaptic دنبالش بگردید و نصب کنید

و دیگری  FlashBoot  با حجم ۵۶ مگ که فقط نسخه ویندوزی داره و رایگان هم نیست اما میتونید از لینک زیر با کرک دانلودش کنید :

[آدرس لینک ویرایش شد]...

« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1389، 02:07 ب‌ظ توسط badjoker »

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #4 : 26 خرداد 1389، 01:23 ق‌ظ »
نقل‌قول
اما میتونید از لینک زیر با کرک دانلودش کنید :

???

لطفا !
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #5 : 26 خرداد 1389، 12:03 ب‌ظ »
سلام دوستان من می خوام لینوکس چاکرا رو از روی فلش نصب کنم الان فایل iso اونو چطوری به فلش انتقال بدم تا بتونم از فلش نصبش کنم؟ من یه مشکلم با این فلش دارم وقتی اون رو سیستم هست موقع بوت سیستم هنگ میکنه و اصلا بالا نمیاد آیا اشکال از ویروس هست یا چیز دیگه چون من اونو در اوبونتو shift + dell کردم لطف کنید راهنماییم کنید

از همون unetbootinکه گفتن استفاده کن برا ریختن توزیع.از نسخه لینوکسیش استفاده کنی بهتره.البته من که باهاش هرگز نتونستم حریف چاکرا شم.چاکرا هم تو لیست توزیعهایی که ساپورت میکنه نیست.شما ور برو شاید تونستی!!
در مورد هنک کردن هم کامپیوترت حقداره.احتمالا بهش گفتی برو از رو فلش بوت کنبعد میره میبینه تو فلشت خالی میاد یه صفحه سیاه بهت نشون میده دیگه.یه توزیع دیگه رو فلشت باشه دیه اون هنگه اتفاق نمی افته .
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1389، 12:17 ب‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #6 : 26 خرداد 1389، 02:08 ب‌ظ »
و دیگری  FlashBoot  با حجم ۵۶ مگ که فقط نسخه ویندوزی داره و رایگان هم نیست اما میتونید از لینک زیر با کرک دانلودش کنید :

[آدرس لینک ویرایش شد]...

دوست و هم انجمنی عزیز، ارسال شما ویرایش شد. احترام گذاشتن به قوانین انجمن نشانه ی شخصیت شماست  ;)
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین artificial_intelligence

• Full Member
  • *
  • ارسال: 141
  • دنیای لینوکس
پاسخ : نصب لینوکس از روی flash
« پاسخ #7 : 08 اردیبهشت 1391، 04:38 ب‌ظ »
من با این برنامه اوبونتو نصب کردم،بعد از نصب:

فلش من نمیشه روی چیزی ریخت و نه میشه چیزی پاک کرد ولی میشه فایل های درون فلش رو کپی کرد

نتونستم فرمتش کنم.

کسی میتونه راه حلی برای فرمت کردن یا درست شدن این فلش ارائه بده؟

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #8 : 08 اردیبهشت 1391، 07:04 ب‌ظ »
من با این برنامه اوبونتو نصب کردم،بعد از نصب:

فلش من نمیشه روی چیزی ریخت و نه میشه چیزی پاک کرد ولی میشه فایل های درون فلش رو کپی کرد

نتونستم فرمتش کنم.

کسی میتونه راه حلی برای فرمت کردن یا درست شدن این فلش ارائه بده؟
خب راه که زیاده.
شما فلشت رو تو لینوکس وصل کن. با disk utility دوباره پارتیشن بندیش کن.البته unetbootin هیجوقت تاحالا برا من این کار رو نکرده ولی خب راهش همونه که گفتم.
اگرم لینوکس نداری تو ویندوز تو manege این کار رو بکن.

از همون unetbootinکه گفتن استفاده کن برا ریختن توزیع.از نسخه لینوکسیش استفاده کنی بهتره.البته من که باهاش هرگز نتونستم حریف چاکرا شم.چاکرا هم تو لیست توزیعهایی که ساپورت میکنه نیست.شما ور برو شاید تونستی!!
در مورد هنک کردن هم کامپیوترت حقداره.احتمالا بهش گفتی برو از رو فلش بوت کنبعد میره میبینه تو فلشت خالی میاد یه صفحه سیاه بهت نشون میده دیگه.یه توزیع دیگه رو فلشت باشه دیه اون هنگه اتفاق نمی افته .
خب راه لایو بالا آوردن چاکرا یکی استفاده از dd هست.یکیشم احیانا lili هست تو ویندوز چونکه از آرچ پشتیبانی میکنه و احیانا ازینم پشتیبانی کنه.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین artificial_intelligence

• Full Member
  • *
  • ارسال: 141
  • دنیای لینوکس
« پاسخ #9 : 09 اردیبهشت 1391، 09:25 ق‌ظ »
نقل‌قول
خب راه که زیاده.
شما فلشت رو تو لینوکس وصل کن. با disk utility دوباره پارتیشن بندیش کن.البته unetbootin هیجوقت تاحالا برا من این کار رو نکرده ولی خب راهش همونه که گفتم.
اگرم لینوکس نداری تو ویندوز تو manege این کار رو بکن.
نقل‌قول
an error occurred while performing operation on "usbdisk-name"(Partition 1 of Generic USB Flash Disk): The device is busy
Details
نقل‌قول
/dev/sdb1 is mounted
همچین پیغامی میده با Gparted هم امتحان کردم همینو میده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 09 اردیبهشت 1391، 06:17 ب‌ظ »
خب باید اول unmount اش کنی بعد فرمت کنی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن