انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با usb بعد از start up disk  (دفعات بازدید: 1247 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
مشکل با usb بعد از start up disk
« : 01 آبان 1395، 02:12 ق‌ظ »
من می خواستم با usb اوبنوتو ۱۶.۱۰ نصب کنم. با startup disk creator فایل ایزو رو روی فلش رایت کردم و اوبونتو هم به خوبی و خوشی نصب شد. ولی الان usb مشکل دار شده. لینوکس که دیگ فرمت نمی کنه , ویندوز هم وقتی فرمت می کنه ۲.۳ گیگ خالی میشه که روی اون هم تقریبا هیچی کپی نمیشه. این نرم افزار startup disk creator روی اویونتو ۱۵.۱۰ یه دکمه format هم داشت , ولی روی ۱۶.۱۰ نداره !  :o ???

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
پاسخ : مشکل با usb بعد از start up disk
« پاسخ #1 : 01 آبان 1395، 08:35 ق‌ظ »
با gparted یبار پارتیشن رو حذف کن و یدونه از نو بساز. msdos fat32

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 01 آبان 1395، 09:19 ق‌ظ »
باید یک جدول افراز جدید بسازی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
« پاسخ #3 : 01 آبان 1395، 05:42 ب‌ظ »
نه اجازه ساخت partition میده و نه اجازه ساخت جدول پارتیشن. موقع باز شدن Gparted هم این ارور ها رو میده. روی این ارور ها هم ignore هست و هم cancel. عکس های Gparted وقتی که هر کدوم از این گزینه ها رو زدم پیوست کردم.
the driver descriptor says the physical block size is 2048 bytes,but Linux says it is 512 bytes .
-----------------
Partioion(S) 1 on /dev/sdb have been written,but we have been unable to inform the kernel of the change , probably because it/they are in use. As a result , the old partitions(s) will remain in use. you should reboot now before making further change.
--------------------------
به طرز عجیبی درست شد!‌ \\:D/
وقتی که ارور اول رو کنسل زدم , و فلش رو کندم و دوباره متصل کردم اجازه ساخت جدول پارتیشن داد و و هم پارتیشن بندی !!!!!
ما که آخرش نفهمیدم چرا اولش اجازه نمی داد و چرا آخرش اجازه داد!  ???