انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل هارد  (دفعات بازدید: 1901 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tHr

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
مشکل هارد
« : 09 تیر 1389، 06:31 ب‌ظ »
سلام دوستان من موقع نصب لینوکس چاکراو سابایون به مشکل برخوردم
چاکرا‌: هنگام نصب که ۱۶ درصد بود سیستم هنگ کرد!!!
سابایون : هنگام عملیات نصب گفت هارد شما یه مسکل داره و یه پنجره هم نشون داد که به عنوان باگ شناخته بود !!! بعد عملیات نصب ادامه یافت که حدود یک سوم عملیات پیشرفته بود دیگه نصب جلو نمیرفت و سیستم هم هنگ نکرده بود!!!
این مشکل از چی میتونه باشه؟ من هاردو چطوری میتونم چک کنم و اشکالاتشو برطرف کنم
یه نکته : اوبونتو هم موقع بوت هاردو چک میشه که این چک کردنا خیلی زیاد شده یعنی این روزا هی چک میکنه!!!
هارد من WD 500GB Blue
ممنون میشم کمکم کنید
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1389، 06:37 ب‌ظ توسط tHr »

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
پاسخ به: مشکل هارد
« پاسخ #1 : 10 تیر 1389، 01:21 ق‌ظ »
آقا من هم با هاردم در چاکرا مشکل داشتم ولی از اونجایی که خوره هارد و پارتیشن و اینچیزا هستم تونستم مشکل رو حل کنم
مشکل من از پارتیشن تیبل swap اوبونتو بود که کاری میکرد که اصلا هارد من شناخته نمیشد
حالا چون مرود کپی رایت داره من یه برنامه خوب رو توی پیغام خصوصیت میگذارم پیشنهاد میکنم با این برنامه حرفه ای اگه امکانش هست هارتون رو از نو پارتیشن بندی کنید و اگه امکانش نیست با این برنامه پارتیشن تیبل ها رو چک کنید و در صورت مشکل دار بودن مشکلشون رو حل کنید
در ضمن هارد خوبی دارید و اگه مشکل سخت افزاری براش پیش نیومده باشه بعید می دونم مشکلی پیدا کنه
در ضمن برنامه ای رو که پیغام کردم اول نصب کنید بعد باهاش یه سی دی بوت ایبل بسازید و بعدش از طریق سی دی بوت ایبل برنامه رو اجرا کنید تا وابسته به سیستم عامل نباشه و بهتون اجازه دستکاری توی همه پارتیشن ها رو بده  ;)
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین tHr

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
پاسخ به: مشکل هارد
« پاسخ #2 : 15 تیر 1389، 09:52 ب‌ظ »
آقا من هم با هاردم در چاکرا مشکل داشتم ولی از اونجایی که خوره هارد و پارتیشن و اینچیزا هستم تونستم مشکل رو حل کنم
مشکل من از پارتیشن تیبل swap اوبونتو بود که کاری میکرد که اصلا هارد من شناخته نمیشد
حالا چون مرود کپی رایت داره من یه برنامه خوب رو توی پیغام خصوصیت میگذارم پیشنهاد میکنم با این برنامه حرفه ای اگه امکانش هست هارتون رو از نو پارتیشن بندی کنید و اگه امکانش نیست با این برنامه پارتیشن تیبل ها رو چک کنید و در صورت مشکل دار بودن مشکلشون رو حل کنید
در ضمن هارد خوبی دارید و اگه مشکل سخت افزاری براش پیش نیومده باشه بعید می دونم مشکلی پیدا کنه
در ضمن برنامه ای رو که پیغام کردم اول نصب کنید بعد باهاش یه سی دی بوت ایبل بسازید و بعدش از طریق سی دی بوت ایبل برنامه رو اجرا کنید تا وابسته به سیستم عامل نباشه و بهتون اجازه دستکاری توی همه پارتیشن ها رو بده  ;)
ممنون دوست عزیزم موفق باشی