انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب کارت گرافیک amd روی اوبونتو 16.04 ( حل شد )  (دفعات بازدید: 4468 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farzam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
سلام دوستان من خیلی تو انجمن سرچ کردم ولی موفق نشدم . من یه لپ تاپ لنووو دارم g510 که گرافیکش اینه :

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 06)
01:00.0 Display controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Jet PRO [Radeon R5 M230] (rev ff)

میخوام بدونم که آیا گرافیک نصب هست یا نه چیکار باید کنم ؟ اصلا اگه نصب نیست واسه نصب کردنش چیکار کنم ؟ اصلا ساپورت میشه این گرافیک تو 16.04 ؟
« آخرین ویرایش: 23 آذر 1395، 06:17 ب‌ظ توسط farzam »

آفلاین Dr.Root

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
  • This is a world where nothing is solved
پاسخ : نصب کارت گرافیک amd روی اوبونتو 16.04
« پاسخ #1 : 23 آذر 1395، 09:48 ق‌ظ »
سلام دوستان من خیلی تو انجمن سرچ کردم ولی موفق نشدم . من یه لپ تاپ لنووو دارم g510 که گرافیکش اینه :

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 06)
01:00.0 Display controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Jet PRO [Radeon R5 M230] (rev ff)

میخوام بدونم که آیا گرافیک نصب هست یا نه چیکار باید کنم ؟ اصلا اگه نصب نیست واسه نصب کردنش چیکار کنم ؟ اصلا ساپورت میشه این گرافیک تو 16.04 ؟
اوبونتو خودش تشخیص میده ونصب میکنه ولی باز اگر خواستید از قسمت additional drivers میتونید تغییراتی که میخواید رو انجام بدید.
we are creatures that should not exist by natural law
programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody

آفلاین farzam

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 23 آذر 1395، 10:01 ق‌ظ »
توی additional driver نیست گرافیک . من با play on linux بازی pes2013 نصب کردم error گرافیک میده. چطور میتونم چک کنم که گرافیکم درست نصب شده یا نه ؟

آفلاین Dr.Root

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
  • This is a world where nothing is solved
« پاسخ #3 : 23 آذر 1395، 10:05 ق‌ظ »
توی additional driver نیست گرافیک . من با play on linux بازی pes2013 نصب کردم error گرافیک میده. چطور میتونم چک کنم که گرافیکم درست نصب شده یا نه ؟
برای play on linux خودش روششو داده چک کنید
http://wiki.playonlinux.com/index.php/Graphics_Card_Drivers
we are creatures that should not exist by natural law
programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
« پاسخ #4 : 23 آذر 1395، 12:53 ب‌ظ »
play on linux برنامه ای مثل win رو امده بهینه کرده و همچنین بازی های ویندوزی رو با واین بهینه کرده.
کلا واین یک محیط شبیه سازیه برای برنامه های ویندوز،نا نرم افزارها و بازیهای ویندوز رو ،بتونی داخل سیستم عامل دیگری، غیر ویندوز اجرا کنی.

اوبونتو گرافیک آزاد amd رو خودش نصب داره و نیاز به هیچ چیزی نیست.
گرافیک آزاد amd خیلی بهتر از کدبسته عمل میکنه.
کلا داخل گنو/لینوکس amd و intel بهترین عملکرد رو برای گرافیک دارن.(من با بیشتر مدل های amd کار کردم)
خیالت راحت باشه، گرافیک نصبه . نیاز به هیچی نیست.
این مشکلات برمی گرده به نرم افزار واین.
glxinfo | grep renderاگر خروجی دستور ، این پیام direct rendering: Yes رو دیدی یعنی گرافیک نصبه.
یا نوشته باشه : OpenGL renderer string: Gallium
« آخرین ویرایش: 23 آذر 1395، 01:12 ب‌ظ توسط y.musavi »
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین farzam

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 23 آذر 1395، 04:50 ب‌ظ »
play on linux برنامه ای مثل win رو امده بهینه کرده و همچنین بازی های ویندوزی رو با واین بهینه کرده.
کلا واین یک محیط شبیه سازیه برای برنامه های ویندوز،نا نرم افزارها و بازیهای ویندوز رو ،بتونی داخل سیستم عامل دیگری، غیر ویندوز اجرا کنی.

کلا داخل گنو/لینوکس amd و intel بهترین عملکرد رو برای گرافیک دارن.(من با بیشتر مدل های amd کار کردم)
glxinfo | grep renderاگر خروجی دستور ، این پیام direct rendering: Yes رو دیدی یعنی گرافیک نصبه.

ممنون . بله نوشته yes.

آفلاین farzam

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 23 آذر 1395، 06:17 ب‌ظ »

ممنون حق با شما بود درست شد. واین مشکل بود