انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: توقف شدن لینوکس هنگام لود بعد از بوت(ایسوس n552vm)+حل شد  (دفعات بازدید: 1379 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mesgari

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
سلام دوستان
مدتی هست برای کارم لپ تاپ جدیدی (ایسوس n552vm) گرفتم تا بتوانم محاسبات سنگین را با آن انجام دهم ولی لینوکس بر روی ان نصب نخواهد شد فدورا و کالی و ابونتو و میت را تست کردم جواب نداد
لطفا راهکاری پیشنهاد کنید
بوت می شود ولی در وسط نصب توقف می کند با فلش و dvd تست کردم مشکل باقی است.
ویندوز 10 در حال حاضر نصب کردم و نیاز به لینوکس دارم.
د هنگامی که لوگوی ابونتو ظاهر می شود و 6 یا 5 نقطه هستند که وضعیت لود را نشان می دهد ناگهان توقف می کند. به مرحله درایورها نمیرسد.
جهت اطلاع
هارد من از نوع GPT هست و 2 هارد دارد یکی 128 گیگ SSD و 2 ترابایت هارد معمولی که هر دو از نوع GPT هستند.
متشکرم
« آخرین ویرایش: 04 دی 1395، 06:20 ب‌ظ توسط mesgari »

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
بوت خودتون رو از حالت uefi  به حالت lagency تغییر بدید و بعد از نصب در قسمت انتخاب هارد دیسک جهت بوت در قسمت بوت اپشن بایوس نام هاردی رو که اگه مثلا ابونتو نصب کرده باشید رو که به اول اسم هارد دیسک بر اساس بوت لودر اضاف میشه رو به عنوان هارد دیسک اول انتخاب کنید .

چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین mesgari

• Newbie
  • *
سلام
مشکل من از طریق کد زیر حل شد
nouveau.modeset=0
ولی حالا متاسفانه موقعی که رمز اکانتم رو میزنم و لاگین می کنم فقط صفحه خالی از اوبونتو را نشون خواهد داد و حتی نشانگر ماوس فعال است و دستورات alt+ctrl و f1 و f2 کار میکند
بعضی از دستورات در انجمن گفتن که نیاز به اینترنت دارد و اینترنت من فعلا وصل نیست باید لاگین کنم تا وصل کنم بهمین خاطر کلیه کدها با خطا مواجه میشوند.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

آفلاین mesgari

• Newbie
  • *
مشکل مربوط با زدن دکمه های alt+ctrl+f1 و وارد کردن یوزر و پسورد و همچنین وارد کردن دستور زیر حل شد.
rm -rf .cache/sessions

و در نهایت با زدن دکمه های alt+ctrl+f7 به صفحه اصلی برگشته و بعد با وارد کردن رمز لاگین کنید.
و از اینوکس خود لذت ببرید.