انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۳٫۱۰ منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: گروه کاربران گنو/لینوکس تهران  (دفعات بازدید: 54048 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19517
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : گروه کاربران گنو/لینوکس تهران
« پاسخ #75 : 14 اسفند 1401، 06:50 ب‌ظ »
جلسه ۲۶۷ گروه کاربران گنو/لینوکس تهران، روز سه‌شنبه مورخ ۱۶اسفندماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در محل مرکز باکس شریف برگزار خواهد شد، حضور در این جلسه برای کلیه علاقه‌مندان به صورت آزاد و رایگان می‌باشد (به محل برگزاری جلسه دقت کنید که در خیابان ضلع شمالی دانشگاه شریف است).

در این جلسه بدون انجام هیچ ارائه فنی می‌خواهیم از لپ‌تاپ و کامپیوتر و موبایل و شبکه‌های اجتماعی‌مان فاصله گرفته و با دیگر آدم‌های فعال در زمینه کاری یا علاقه‌مندی خودمان گپ بزنیم، در روزگاری که آزادی‌های دیجیتال معنا و مفهوم خیلی خاصی ندارد!

مثل همیشه اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید یا اگر تازه وارد دنیای نرم‌افزارهای آزاد شده‌اید دوستانی در این جمع خواهند بود که علاقه‌مند هستند به شما راهنمایی و کمک کنند.

جهت هماهنگی انجام ارائه برای جلسات بعدی یا هر گونه تماس با تیم برگزاری می‌توانید با contribute@tehlug.org مکاتبه کنید.

آدرس: تهران خیابان آزادی، خیابان حبیب الله، خیابان قاسمی (ضلع شمالی دانشگاه شریف)، جنب جهاد دانشگاهی شریف، مرکز باکس

https://evand.com/events/tehlug267
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #76 : 05 امرداد 1402، 09:40 ق‌ظ »
جلسه ۲۷۰ در تاریخ ۱۴۰۲-۰۵-۱۰ از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰ در نتواریوم برگزار میشود.

ارائه دهندگان: میلاد کوهی ، یاشار اسمعیل‌دخت
موضوعات: مهندسی نرم‌افزار ، Data center

ثبت‌نام رایگان

آدرس: هفت تیر، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان خدری، بعد از چهارراه سنایی، پلاک ۳۱، سالن همایش‌های یاس

به منظور هماهنگی امور جلسات آینده تهران‌لاگ و تقسیم کارها، جلسه‌ای در روز چهارشنبه مورخ ۲۸ تیر ساعت ۱۸:۳۰ در محل پارک آب و آتش برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان به مشارکت در برگزاری جلسات آینده تهران‌لاگ لطفا جهت هماهنگی حضور، نام و شماره تماس خود را به contribute@tehlug.org ارسال کنند

https://evand.com/events/tehlug270

خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #77 : 05 امرداد 1402، 09:41 ق‌ظ »
جلسه ۲۷۰ گروه کاربران گنو/لینوکس تهران در روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۵/۱۰ از ساعت ۱۸ الی ۲۰ به میزبانی شرکت نتواریوم برگزار خواهد گردید.

یک ساعت ابتدایی این جلسه دو ارائه فنی انجام خواهد گردید و یک ساعت پایانی به پذیرایی و شبکه‌سازی و آشنایی و گپ و گفتگوی حاضرین اختصاص دارد.

ارائه فنی اول توسط آقای میلاد کوهی با عنوان «CLEAN CODES IN ALL STRUCTURE» انجام خواهد پذیرفت.
ارائه فنی دوم نیز توسط آقای یاشار اسمعیل‌دُخت با عنوان «SDDC» انجام خواهد پذیرفت (در واقع SDDC یا Software-Defined Data Center به مرکز داده‌ای اطلاق می‌شود که تمامی عملیات آن با استفاده از نرم‌افزارهای مدیریتی و کنترلی صورت می‌گیرد. در SDDC، اجزای مختلف مرکز داده شامل شبکه، سرور و ذخیره‌سازی به صورت مجازی سازی شده و توسط نرم‌افزارهای مدیریتی کنترل می‌شوند. با استفاده از SDDC، مدیران مرکز داده قادر خواهند بود تا برای بالا بردن کارایی، انعطاف‌پذیری و امنیت، تمامی عملیات مرکز داده را مجازی سازی کنند. همچنین، با استفاده از SDDC، مدیران مرکز داده قادر خواهند بود تا عملکرد سرویس‌های خود را بهبود بخشیده و هزینه‌های خود را کاهش دهند. در کل، SDDC یک رویکرد نوین برای مدیریت مرکز داده است که باعث بالا رفتن کارایی، انعطاف‌پذیری و امنیت مرکز داده می‌شود.).
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
« پاسخ #78 : 07 امرداد 1402، 01:55 ق‌ظ »
سلام ارائه‌ها ضبط نمی‌شه تا بعدا کسانی که امکان شرکت در جلسه را ندارن نیز دسترسی بهش داشته باشن؟

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی
« پاسخ #79 : 05 آذر 1402، 08:32 ق‌ظ »
سلام ارائه‌ها ضبط نمی‌شه تا بعدا کسانی که امکان شرکت در جلسه را ندارن نیز دسترسی بهش داشته باشن؟
فعلا کسی داوطلب انجام این کار نشده است.

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی
« پاسخ #80 : 05 آذر 1402، 08:34 ق‌ظ »
جلسه ۲۷۱ گروه کاربران گنو/لینوکس و جلسه ۸۱ گروه کاربران پایتون تهران در روز پنج‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۹/۹ از ساعت ۱۴ الی ۱۸ برگزار می‌گردد.

همچنین یک ساعت پایانی این جلسه به مراسم گرامی‌داشت صابر راستی‌کردار اختصاص دارد.

جهت اطلاع از ارائه‌ها و ثبت‌نام رایگان به https://TehLUG.org مراجعه کنید.

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 521
    • ذهن زیبا
« پاسخ #81 : 07 اسفند 1402، 01:06 ق‌ظ »
خیلی با خودم حساب و کتاب کردم که این حرف رو بزنم یا نه. چرا که در یک گروه تلگرامی موسوم به «هواداران آزادی نرم‌افزار» انتقاد خودم به آخرین جلسه لاگ تهران رو وارد کردم. اما اینجا هم می‌نویسم چون به نظرم جای به شدت درست‌تری برای نقد کردنه.
نخست این که لاگ با دو رویداد دیگر (ته‌پاگ و گوفرکانف) در هم تنیده شده بود که خب این مورد واقعا از نظر شخص من موردی نداره. دوم این که مکانش مکان مناسبی نبود. نه از نظر ظرفیت و نه تهویه. بهنام توکلی عزیز؛ شما قطعا با تجربه‌ای که از برگزاری لاگ داری و به جرات می‌تونم بگم اندازه سن من شما لاگ برگزار کردید، قطعا می‌دونید که لاگ به این شکله که خیلی از حضار روی پلتفرم‌های تهیه بلیت مانند ایوند و ایسمینار و ...؛ بلیت تهیه نمی‌کنن و مثلا در توییتر می‌بینن و پامیشن میان.
موضوع بعدی «سطح ارائه‌ها» بود. راستش سطح ارائه‌های ۱۰ سال پیش (اولین باری که من به لاگ آمدم) حتی از سمت کاربرانی که ارائه اولشون بود؛ خیلی بالاتر و بهتر بود. متاسفانه در این لاگ حتی دوستان باتجربه‌تر هم انگار خیلی دل به کار نداده بودند.
ببینید، من خودم شخصا برای تجدید دیدار با دوستان قدیمی آمدم، گذشته از این که چند دوست جدید هم دیدارشون محقق و میسر شد (و شاید اصلا کاربرد لاگ همین باشه) ولی خب دوست داشتم انتقال تجربه دوستان، بهتر صورت بگیره.
گرچه بهترین ارائه ممکن همون هوش مصنوعی شطرنج‌باز بود اما باقی ارائه‌ها هم جا داشتند بهتر باشند.
بهرحال، برای تیم‌ برگزارکننده و ارائه‌دهنده‌های عزیز آرزوی موفقیت دارم. همچنین امیدوارم لاگ(های) آینده شاهد خروجی‌های بهتری باشیم.