انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

كدوم لپ تاپو انتخاب ميكنيد؟؟

ASUS
6 (27.3%)
DELL
5 (22.7%)
HP
8 (36.4%)
SONY
2 (9.1%)
TOSHIBA
1 (4.5%)

مجموع آرای اعضا: 22

نویسنده موضوع: كمك در خريد لپ تاپ(اگه با اوبونتو هم سازگار باشه چه بهتر)  (دفعات بازدید: 5502 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
سلام
راستش ميخوام يه لپ تاپ بخرم. خيلي تحقيق كردم كه چه برندي بخرم ولي هر كي يه چيزي گفت و بيشتر گيجم كرد.
تصميم گرفتم سوالمو تو اين انجمن بپرسم چون بالاخره كسي كه از لينوكس استفاده ميكنه خيلي بيشتر از بقيه از اين چيزا سر در مياره.
تو اكثر سايتا بين سوني و دل جنگ بود. به نظرم رسيد كه هر كي داره طرفداري لپ تاپ خودشو ميكنه. گفتم كه زياد تحقيق كردم. مردم عادي معمولا ميگن سوني يا دل. ولي اكثر كسايي كه كارشون لپ تاپه ميگن hp ‎‏ و asus‏ ‏. خيلي ازشون تعريف ميكنن تا جايي كه تصميم گرفتم يا asus ‎‏ يا hp ‎‏ بگيرم.
ولي باز شك كردم و براي آخرين بار ميخوام شما كمك كنيد.
خيلي ها ميگفتن سوني الكي خراب ميشه. اگرم خراب شه بايد بندازيش دور چون گارانتيش الكيه و خرج تعميرشم خيلي بالاست.
قيمتش زياد مهم نيست. اگه با اوبونتو هم سازگاري داشته باشه بهتره. يعني اوبونتو سخت افزاراشو بشناسه(ولي در اولويت آخره)
كار يه دانشجوي مهندسي برق هم راه بندازه. بازي هم كه جاي خود دارد! سبك هم باشه. ظاهرشم خوب باشه. حالا اينا زياد مهم نيست. اول بايد برند مناسبو انتخاب كنم .
راستي نظرتون درباره ي توشيبا چيه؟
خودتون يا اطرافيانتون چي داريد؟ راضي هستيد؟
ممنون ميشم اگه كمك كنيد. مرسي.
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1389، 06:08 ق‌ظ توسط m0si »

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
Nazare dustan darbareye msi chie?
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
من خودم زیاد از لپتاپ استفاده نمیکنم ولی این جور که شنیدم سونی 64 بیتی برای کارهای سنگین مهندسی اگه نرم افزارهای 64 بیتی ش رو گیر بیاری خیلی پر سرعت عمل میکنه
شما هم که کم کم داری مهندس میشی ;D
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
Nazare dustan darbareye msi chie?

MSI خیلی ضعیف و ۱۰۰٪ چینی است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
سلام
راستش ميخوام يه لپ تاپ بخرم. خيلي تحقيق كردم كه چه برندي بخرم ولي هر كي يه چيزي گفت و بيشتر گيجم كرد.
تصميم گرفتم سوالمو تو اين انجمن بپرسم چون بالاخره كسي كه از لينوكس استفاده ميكنه خيلي بيشتر از بقيه از اين چيزا سر در مياره.
تو اكثر سايتا بين سوني و دل جنگ بود. به نظرم رسيد كه هر كي داره طرفداري لپ تاپ خودشو ميكنه. گفتم كه زياد تحقيق كردم. مردم عادي معمولا ميگن سوني يا دل. ولي اكثر كسايي كه كارشون لپ تاپه ميگن hp ‎‏ و asus‏ ‏. خيلي ازشون تعريف ميكنن تا جايي كه تصميم گرفتم يا asus ‎‏ يا hp ‎‏ بگيرم.
خيلي ها ميگفتن سوني الكي خراب ميشه. اگرم خراب شه بايد بندازيش دور چون گارانتيش الكيه و خرج تعميرشم خيلي بالاست.
قيمتش زياد مهم نيست. اگه با اوبونتو هم سازگاري داشته باشه بهتره. يعني اوبونتو سخت افزاراشو بشناسه(ولي در اولويت آخره)
كار يه دانشجوي مهندسي برق هم راه بندازه. بازي هم كه جاي خود دارد! سبك هم باشه. ظاهرشم خوب باشه. حالا اينا زياد مهم نيست. اول بايد برند مناسبو انتخاب كنم .
به نظر من جدا از برند لپ تاپ قطعات به کار رفته و طراحی و همچنین وزن بسیار مهم است. نکته بعدی عمر باطری و میزان نگهداری شارژ اون هست. شما ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع کاربری با لپ تاپ ها دارید تا دوستان بر اساس نوع کاربری شما پیشنهادات خودشون رو مطرح کنند.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
من hp pavilion v6500 دارم و فکر کنم 3 ساله که دارم و ازش خیلی خیلی راضیم :D
به نظر hp خیلی خوبه \\:D/

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
سلام

من حدود ۱ ماهی هست که hp pavilion 2190 گرفتم و انصافا لپ تاپ سازگاری با لینوکس هستش ! در موردش اینجا بیشتر می تونی بخونی :

http://roozbehonline.org/1389/03/24/hp-pavilion-dv6-2190/
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
در مورد برند لبتاب به نظر من بهترین برند در حال حاضر lenovo از شرکت IBM هست اون هم فقط سری thinkpad ، گرچه از نظر ظاهری خیلی زیبا نیستند اما کارایی و استحکام زیادی دارند
 بعد از اون  هم hp گزینه خوبیه من خودم hp دارم خیلی هم ازش راضی هستم اما اگر بخوام لبتاب جدبد بگیرم thinkpad میگیرم توی نظرسنجی هم چون lenovo نداشت hp رو انتخاب کردم ، سازگاری قطعات hp هم با لینوکس بد نیست فقط من تا حالا نتونستم مودم دیال آپش رو نصب کنم گرچه با ای دی اس ال راحت به نت وصل میشم اما محض امتحان هم که شده نتونستم مودم دیال آپ رو نصب کنم

بعد از این دو برند هم asus خوبه و تا اونجا که من میدونم سازگاری قطعاتش با لینوکس بهتره

آفلاین -shahram

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
سلام دوست عزیز

پارامترهایی که می تواند در انتخاب لپ تاپ مهم باشد شامل بودجه/نوع کاربری/تعصب است.
بودجه:مسلما اگر بودجه شما از حد حداقل قیمت یک برند کمتر باشد خودبخود ان برند یا ان نوع لپ تاپ از لیست شما حذف می شوند.
کاربری:
     محاسباتی:
     سرگرمی:
     اینترنت:
     گرافیک:
     نرم افزار های خاص:
     دفتری:

بر اساس ویندوز:بیشتر لپ تاپ ها با این سیستم عامل عرضه می شوند.
  بر اساس لینوکس:بعضی لپ تاپ ها با این سیستم عامل عرضه می شوند.

تعصب:بعضی ممکن است به یک برند علاقه یا آلرژی داشته باشند.

سونی:کیفیت LCD و لوازم فرعی مانند فن/کی برد تقریبا بهترین است.طراحی زیبا دارد(گرچه این امر نسبی است)/قیمت بالایی دارد.مهمولا مودم های دیال آپ اش با لینوکس کمتر سازگار است(Winmomdem)

دل:قیمت مناسب/عمر بالای بدنه/تنوع کانفیگ/گاهی این برند با لینوکس عرضه می شود.

لنوو: قیمت مناسب/ عمر بالا

البته این موراد کاملا نسبی هستند.برای مقایسه باید مدل با مدل بررسی شود.اما بطور کلی اچ پی بین سونی و دل محسوب می شود.(از نظر قیمت)

من زیاد از MSI خوشم نمیومد.اما حدود چند ماه در محل کار برایم یک عدد MSI خریدند و در کمال تعجب دیدیم تقریبا کم صداست و با توجه به قیمت انتخاب خیلی بدی هم محسوب نمیشود.بازهم تاکید می کنم باید هر مدل بررسی شود.و کلی گویی های بالا موارد استثنای بسیاری دارند.

موفق باشید
the only way that people could work together and share was with a free operating system.

آفلاین سعید اسفندی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
    • webspeed
من خودم Dell XPS 1530 دارم تقریبا هم گرون خریدم. با اوبونتو هم خوب کار می کنه به غیر از کارت گرافیکش که خودم نصب میکنم همه درایورهارو میشناسه
ولی یه نصیحت بهت می کنم که بین دوتا لپتاپ با کانفیگ یکسان که یکیش به نسبت زیادی گرونتره اون ارزونرو انتخاب کن چون اولا به جز یه چیزای بیخود هیچ چیزشون فرق نمی کنه ثانیا تا چند ماه بعد طوری میشه که همونیم که گرون گرفتی دیگه یه لپتاپ خوب حساب نمیشه
سعی کنید خودتان را با کارهایی فراتر از توانایی فعلی تان به چالش بکشید

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
ممنون از همه ي كسايي كه جواب دادن. البته فكر ميكردم كمك بيشتري شه. جاهاي ديگه هم پرسيدم. از هميشه گيج تر شدم.
به اين نتيجه رسيدم كه فعلا بيخيال شم بزارم برا ترم دوم دانشگاه. 

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
http://manuals.makeuseof.com.s3.amazonaws.com/for-mobile/Laptop%E2%80%93Buying%E2%80%932012-_MakeUseOf.com.pdf
This guide will show you
    What’s going on in the current laptop market, from Ultrabooks to battery life
    What to look for in laptop hardware, from the CPU to GPU from RAM to hard drives
    Which brands are considered trustworthy, and which aren’t
    A look into manufacturer and retail warranties – are they worth it

« آخرین ویرایش: 11 خرداد 1391، 02:48 ب‌ظ توسط identi.ca »

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
من لپ تاپ ندارم اما اگه بخوام بخرم IBM می خرم
سامسونگ هم تازگی لپ تاپ های خوبی می سازه ولی نمی دونم با لینوکس سازگار هست یا نه اگر کسی از سامسونگ اطلاع داره جواب بده؟

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
کیبرد فارسی از مزیت های ایسوس هست اما میکروفونش (اسپیکر نه) افتضاح است. اچ پی خوبه اما یکم تاچ پدش خوب نیست .
من بهت توصیه می کنم اگر بالای یک میلیون وپانصد میخوای بخری اول سونی با سه سال گارانتی ريا، تا یک میلیون ونیم ایسوس خوبه ، هشتصد تا یک میلیون اچ پی یا ایسوس . الباقی مثل دل واقعا خیلی خرابی دارن. اگر کاربر ویندوزی هستی بزار تا ویندوز هشت بیاد اگر اوبونتو کاری که فرقی نمی کنه.

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
به نظر من برندی نمیشه عمل کرد مودلی میشه عمل کرد . مثلا sony بعضی مودلاش میگن خوب نیست بعضی مودلاش میگن خوبه برایه بقیه مارک هام همین جوریه.

تو مودلایی که من سراغ دارم از نظر سازگاری :
hp 4530s
پیش فرض روش suse نصب بود با اوبونتو سازگاری خوبی داشت ویندوز هم که مشکلی نداشت. خودم روش نصب کردم. خود سایت اچپی هم درایورهارو میده.
sony f series
من مشکل هاد از این سری رویه اوبونتو ندیدم سازگاری خوبی داره با لینوکس فقط چند مورد کوچیک مثل keyboard back light که سنسورش کار نمیکنه و دکمه کمو زیاد نور که حل شدنی هستش.
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1391، 09:56 ب‌ظ توسط alieblice2 »