انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: اجرا نشدن نرم‌افزار Software  (دفعات بازدید: 1952 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ارشک

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
اجرا نشدن نرم‌افزار Software
« : 12 دی 1395، 06:52 ب‌ظ »
سلام
در زوبونتو ۱۶.۰۴.۱ نرم‌افزار مدیریت برنامه‌ها یعنی نصب و لغو نصب آنها Software  نام دارد.
وقتی روی آن کلیک میکنم علامت انتظار شروع به چرخیدن میکند و متوقف میشود اما Software باز نمیشود!
شنیدم باید آپدیت شود چون باگ دارد. آپدیتش کردم و سیستم را ریستارت اما بازهم باز نمیشود!

مشکل از کجاست و راه‌حلش چیست؟

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
پاسخ : اجرا نشدن نرم‌افزار Software
« پاسخ #1 : 13 دی 1395، 12:10 ق‌ظ »
سلام
در زوبونتو ۱۶.۰۴.۱ نرم‌افزار مدیریت برنامه‌ها یعنی نصب و لغو نصب آنها Software  نام دارد.
وقتی روی آن کلیک میکنم علامت انتظار شروع به چرخیدن میکند و متوقف میشود اما Software باز نمیشود!
شنیدم باید آپدیت شود چون باگ دارد. آپدیتش کردم و سیستم را ریستارت اما بازهم باز نمیشود!

منظورت software center هست ؟
از ترمینال نرم‌افزار ها و پکیج ها رو نصب کن.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
« پاسخ #2 : 13 دی 1395، 12:21 ق‌ظ »
سلام

سلام..
سعی کنید از طریق خط فرمان برنامه هه رو اجرا کنید ببینید از چی می ناله خروجیش رو بذارید این جا..
(فک کنم اسمش gnome-software باشه.. اگه اسمش این نبود برید داخل usr/share/applications/ با یه دستوری (man grep) ببینید تو چه فایل هایی نوشته Software بعد فایل مربوط به برنامه ی Software رو باز کنید ببینید دستور اجراش چیه.. جلوی خط Exec نوشته..)
Void Linux + XFCE

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 13 دی 1395، 09:05 ق‌ظ »
اگه gnome-software یا ubuntu-software است، مشکلات زیاده داره که هنوز حل نشده. پیشنهاد استفاده از software-center است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ارشک

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 13 دی 1395، 09:52 ق‌ظ »
سلام

منظورت software center هست ؟
از ترمینال نرم‌افزار ها و پکیج ها رو نصب کن.

نامی که در منوی موش زوبونتو نمایش داده میشود، Software است. نام کاملش gnome-software است.

آفلاین ارشک

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 13 دی 1395، 09:54 ق‌ظ »
سلام

سلام..
سعی کنید از طریق خط فرمان برنامه هه رو اجرا کنید ببینید از چی می ناله خروجیش رو بذارید این جا..
(فک کنم اسمش gnome-software باشه.. اگه اسمش این نبود برید داخل usr/share/applications/ با یه دستوری (man grep) ببینید تو چه فایل هایی نوشته Software بعد فایل مربوط به برنامه ی Software رو باز کنید ببینید دستور اجراش چیه.. جلوی خط Exec نوشته..)
اسمش gnome-software است. در خط فرمان هم تایپ کردم و اینتر زدم اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد و ترمینال هیچ چیزی نمینویسد.

آفلاین ارشک

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 13 دی 1395، 09:58 ق‌ظ »
اگه gnome-software یا ubuntu-software است، مشکلات زیاده داره که هنوز حل نشده. پیشنهاد استفاده از software-center است.

1. gnome-sotware است.
2. با ترمینال software-center را نصب کنم، به این صورت که تایپ کنم
sudo apt-get install software-center
?
« آخرین ویرایش: 13 دی 1395، 10:13 ق‌ظ توسط ارشک »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 13 دی 1395، 12:18 ب‌ظ »
2. با ترمینال software-center را نصب کنم، به این صورت که تایپ کنم
sudo apt-get install software-center
?
بله
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ارشک

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 13 دی 1395، 06:06 ب‌ظ »

یعنی حتا آخرین نسخه هم دچار مشکلات است؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 14 دی 1395، 10:54 ق‌ظ »
یعنی حتا آخرین نسخه هم دچار مشکلات است؟
بله. می‌تونم رسماً اعلام کنم که گنوم داره گند می‌زنه و اگه تغییر خاصی در روندش نده، به زودی شکست می‌خوره.