انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا موافقید در گروه و انجمن قانونی ثبت بشه که بطور کل بحث، پرسش و پاسخ در مورد کالی رو غیر‌قانونی کنه؟(ابتدا متن زیر را بخوانید)

بله موافقم قانونی ثبت بشه که صحبت در مورد کالی رو غیر‌قانونی کنه
17 (45.9%)
خیر موافق نیستم صحبت در مورد کالی غیر‌قانونی بشه
20 (54.1%)

مجموع آرای اعضا: 37

بستن رای گیری: 12 بهمن 1395، 03:03 ق‌ظ

نویسنده موضوع: ثبت قانونی جدید در مورد کالی(بحث، پرسش و پاسخ)  (دفعات بازدید: 4165 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
اول یه نکته رو بگم که این نظر‌سنجی صرفا فقط باعث میشه که شاید ناظر‌های انجمن بخوان قانونی رو در این مورد ثبت کنن و ۱۰۰٪ نیست که اگه اکثریت رای بدن که موافق هستن این‌کار انجام بشه!  :)

مدت زیادیه که در انجمن و گروه به سوالات کالی پاسخ داده نمیشه و همیشه با جواب این که از یک توزیع معقول استفاده کنید موضوع بسته میشه.
خوب این باعث چندین مشکل شده:
۱. ما بطور مداوم مجبوریم به کسایی که در گروه و یا انجمن سوال در مورد کالی میپرسن بگیم که توزیع معقول استفاده کنن و گاهن باعث ایجاد درگیری و بحث‌های حاشیه‌ای شده.
۲. طبق قانون اونا مجاز هستن سوال در مورد کالی بپرسن چون جایی ذکر نشده که نباید بپرسن در حالی که حتی ناظر‌های انجمن هم همونطور که در بالا گفتم نسبت به این سوالات واکنش منفی دارن...

فایده قانونی شدن منع سوال و جواب و هرگونه بحث در مورد کالی:
۱. معلوم شدن تکلیف پرسشگر و پاسخگو و سایر دوستان در مواجه با بحث‌های کالی...
۲. هر کس سوال یا جواب یا بحثی رو در مورد کالی بکنه طبق قانون نوشتش یا پاک میشه یا قفل که همین باعث میشه بحث‌ها کمتر به حاشیه کشیده بشن.
۳. آسوده شدن اعصاب افراد در گروه که مدام باید یاد‌آور شن جای کالی اینجا نیست.
۴. باز کردن یک موضوع در انجمن برای توضیح‌هایی در مورد کالی مثل معقول نبودن و .. بعد از قانونی شدن منع بحث کردن در مورد کالی و فرستادن اون پیوند به پرسشگر یا سایر‌ افراد.

لطفا بحث رو هم به حاشیه نکشید و فقط در مورد احساستون نسبت به این موضوع بنویسید.

موفق باشید...
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
سوشا جان, به نظرم زوم کردن روی یه توزیع خاص کار درستی نیست! یکی میاد می‌پرسه چطوری فلان مشکل سورس لیستم  را توی کالی حل کنم و یکی همین سوال را توی اوبونتو داره! هر دو شخص یک جواب دارند پس با اینکه توزیع‌ها متفاوته عملا فرقی در جوابی که ما بهشون میدیم نیست, قبول دارم یک سری ها با یک طرز تفکر اینکه "کالی نصب کنیم, هکر بشیم" میان سمت کالی اما ربطی به یه توزیع که یه سری ابزار یه جا جمع کرده نداره! اگه یکی بپرسه "چطوری با خطر فرمان ابزاری را نصب کنیم؟" یا بهش میگن اول سرچ کن یا جوابش را میدن ولی اگه یکی بگه "توی کالی چطوری نرم‌افزار نصب کنیم؟" بهش میگن " تو که نمی‌دونی چطوری ابزار نصب کنی, چطوری میخوای هکر بشی؟" و این طور جواب ها! در دو حال با Apt install ابزار‌ها نصب می‌شن ولی رفتار ها نسبت به اینکه توزیعت چیه فرق میکنه :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
افراد باید آزاد باشن هر توزیعی که میخوان نصب کنن.
افراد باید آزاد باشن هر سوالی در مورد هر توزیعی بپرسن.

اینکه شخص به چه دلیلی رفته از کالی استفاده کرده به خودش برمیگرده. بارها شده کسی توی این انجمن در مورد کالی سوال پرسیده و همه بهش پریدن! خب چتونه بابا. چرا اینقدر گارد میگیرین؟ اصلا هر چی، دلش خواسته آزادانه یه کاری کنه و یه انتخابی داشته باشه. اگر فکر میکنید جوابش مرتبط به توزیع های دیگس و مشترکه، راهنماییش کنین؛ اگرم فکر میکنین که نیست و مختص خود کالی هست و دلتون نمیخواد جواب بدین بگین بره آشیانه.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
کسی باید کالی نصب کنه که سوالی برای پرسیدن نداشته باشه!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
افراد باید آزاد باشن هر توزیعی که میخوان نصب کنن.
افراد باید آزاد باشن هر سوالی در مورد هر توزیعی بپرسن.

اینکه شخص به چه دلیلی رفته از کالی استفاده کرده به خودش برمیگرده. بارها شده کسی توی این انجمن در مورد کالی سوال پرسیده و همه بهش پریدن! خب چتونه بابا. چرا اینقدر گارد میگیرین؟ اصلا هر چی، دلش خواسته آزادانه یه کاری کنه و یه انتخابی داشته باشه. اگر فکر میکنید جوابش مرتبط به توزیع های دیگس و مشترکه، راهنماییش کنین؛ اگرم فکر میکنین که نیست و مختص خود کالی هست و دلتون نمیخواد جواب بدین بگین بره آشیانه.

استدلالت اینجوریه که بگیم:
خب هرکسی آزاده هر سؤالی میخواد پرسه. مثلا بپرسه چرا ویندوز من بالا نمیاد!
طبیعیه که چارتا آدم بیان بگن آخه این سیستم عاملیه که شما استفاده میکنی؟‌برو یه سیستم عامل معقول نصب کن!
کالی هم همین طوره!
اینکه به دیگران بگی برن از یه توزیع درست و آدم حسابی استفاده کنن، مشکلی داره؟
طبیعیه که آدم نباید بقیه رو به راه اشتباه هدایت کنه! کالی، مسیرِ اشتباهه!
و همون طور که کیان گفت، استفاده از کالی به شرط دانش بالاس به صورتی که کاربر کالی، دیگه قاعدتا نباید براش یه همچین سؤالاتی پیش بیاد! کاربر کالی اگه نتونه با apt کار کنه، بره همون ویندوز استفاده کنه! وقت خودش و وقت مارو هم تلف نکنه!
استفاده‌ از کالی نشون دهنده‌ی فرهنگ غلط و اشتباه بعضیا در انتخاب توزیع گنولینوکسی هست. کالی یه انحراف در اکوسیستم نرم افزار آزاده! تا صد سال دیگه هم اگه کسی بگه کالی، جوابشو میدیم! چون هدفمون کمک به بقیه‌س!
آره یکی آزاده خودشو بندازه تو چاه. بعد شما هم وامیستی که یارو خودشو بندازه تو چاه! بعد بگی طرف آزاد بود، به من چه!
راه غلط، غلطه. پس باید جلوشو گرفت.

منم موافقم که چنین قانونی باشه. حتی گروه خودمم این قانون رو داره.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
دلیلی برای ممنوعیت بحث کالی نمیبینم. روزانه دهها تاپیک در این انجمن ایجاد میشه. دلیلی نداره من بیام به تک تک اون دهها تاپیک پاسخ بدم. فرضا تاپیک کالی هم یکی از اون دهها تاپیک، پس تاپیک کالی جزو اون دسته تاپیکهایی که بهشون پاسخ نمیدم.

اصلا کسی از کالی و موضوعات اون خوشش نمیاد. چه دلیلی داره به اون تاپیک پاسخ بده؟ فوقش سوال کننده خسته میشه، اگر بخوایم قانون وضع کنیم وضع شدن قانون خودش میشه یک حاشیه.
تجربه نشون میده اکثر سوالات کالی بی جواب میمونه و سوال کنندگان خسته میشن میرن دنبال یک توزیع دیگه. پس نیاز به هیچ واکنشی نیست.

نقل‌قول
استفاده‌ از کالی نشون دهنده‌ی فرهنگ غلط و اشتباه بعضیا در انتخاب توزیع گنولینوکسی هست. کالی یه انحراف در اکوسیستم نرم افزار آزاده! تا صد سال دیگه هم اگه کسی بگه کالی، جوابشو میدیم! چون هدفمون کمک به بقیه‌س!
آره یکی آزاده خودشو بندازه تو چاه. بعد شما هم وامیستی که یارو خودشو بندازه تو چاه! بعد بگی طرف آزاد بود، به من چه!
راه غلط، غلطه. پس باید جلوشو گرفت.

یاد اون صحنه از فیلم "من سالوادر نیستم" افتادم که دو نفر رهگذر از محل رد شدن یه چیزی به خانومه گفتند، رضا عطاران غیرتی شد کتش رو درورد واسه دعوا ....

کالی و چاه !!! ...

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1395، 11:03 ب‌ظ توسط s1mpleworld »
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
دلیل این همه حساسیت رو به منم بگید . :P ::)
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
این حجم از جمود فکری واقعا عجیبه !
کسی هست بنا به هر دلیلی که خودش داره ، صلاح دیده که از کالی یا هر توزیع دیگر استفاده کنه
شما که در جایگاه اون نیستی که دلایل و نیازهاش رو بدونی !!
بنده و شما شاید کالی را به عنوان یک سیستم عامل برای استفاده روزمره قبول نداشته باشیم بنا به دلایلی ، نهایتا می توانیم به سوالات پاسخ ندهیم و با ادب درباره دلایلمان روشنگری کنیم نه اینکه با خطاب هایی مثل اسکریپت کیدی ، حکر و... صرفا به آدم ها برچسب بزنیم و توهین کنیم
این خودش نوعی جمود فکریه که کسی یک توزیع را انحراف جامعه ازاد بدونه !! یک توزیع بنا به دلایلی توسط عده ای با قوانین جامعه آزاد منتشر می شود ، شما آن نیازها و دلایل رو نداری !ْ قرار نیست که فضا و عرصه را بر کاربران تنگ کنی !!
باز تصریح می کنم بنده نه کالی دارم و نه روحیه کالی نصب کردن برای هکر شدن را قبول دارم
ولی به خودم اجازه نمی دهم درباره کاربران یک توزیع پیش داوری کنم یا آن توزیع را انحراف بدانم یا به هزاران برچسب به کاربران توزیعی توهین کنم
یکی از ارزش های جامعه آزاد ، گردش و اشتراک علم بطور آزاده ، چرا می خواهید صرفا بخاطر یک نام ، بخشی از جامعه کاربری آزاد را در تنگنا قرار دهید؟!!
باز هم تاکید می کنم ، این نوع برخورد ها و صحبت ها ، نوعی جمود فکری نتنها در مبانی بلکه دیکتاتوری سلیقست !
موفق باشید
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1395، 01:03 ق‌ظ توسط ®️ Mostafa Asadi »
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
به نظر من هم در یک انجمن علمی و فنی شایسته نیست به کسی به هر عنوانی توهین بشه ، یا کسی که سوال میپرسه تحقیر بشه. میتونیم نظر خودمون رو مودبانه بیان کنیم یا میتونیم تاپیک رو نادیده بگیریم و پاسخ ندیم.
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1395، 09:51 ق‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
استدلالت اینجوریه که بگیم:
خب هرکسی آزاده هر سؤالی میخواد پرسه. مثلا بپرسه چرا ویندوز من بالا نمیاد!
طبیعیه که چارتا آدم بیان بگن آخه این سیستم عاملیه که شما استفاده میکنی؟‌برو یه سیستم عامل معقول نصب کن!
اولا من گفتم سوال بپرسه، نگفتم که سوال چرت بپرسه! اینکه چرا کالی بالا نمیاد  ???
دوما خیر، طبیعی نیست. اصلا اخلاقی هم نیست که کسی رو بخاطر اطلاعات پایینش مسخره کرد یا توهین کرد. اگر کسی چیزی بلده و واسش عادیه، دلیل نمیشه به بقیه که بلد نیستن بپره و با تندی جواب بده.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
نظر شخصی من اینه که نباید از کالی استفاده کرد ، اما این فقط نظر شخصی منه
صحبت نکردن در مورد کالی باید همون قدر ممنوع باشه که صحبت کردن در مورد فدورا و ... ممنوعه

پ.ن :‌ چیزی که باید باهاش برخورد بشه ، برخورد بد و غیردوستانه ی بعضی از دوستان در انجمن و گروه هست
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1395، 02:07 ب‌ظ توسط abedzadeh »
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
پ.ن :‌ چیزی که باید باهاش برخورد بشه ، برخورد بد و غیردوستانه ی بعضی از دوستان در انجمن و گروه هست
شدیدا موافقم
اینکه از یک توزیع (به هر دلیلی) خوشمون نمیاد، دلیل نمیشه نسبت به پرسش بقیه واکنش خاص نشون بدیم.
« آخرین ویرایش: 06 بهمن 1395، 04:16 ب‌ظ توسط Oxygen »

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 806
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
من ممنون میشم اگه یکی از دوستان توضیح بده سیستم این انجمن کلا چجوریه ، مالک کیه ، مدیرها چطوری انتخاب میشن ، هاستش کجاست؟ ، سرور و دامنه رو کی ثبت کرده؟ ، خود کنونیکال؟ ، چرا دکمه تشکر نداره!؟ ، چرا امکانات پیشرفته به انجمن اضافه نمیشه ، چرا به ظاهر انجمن رسیدگی نمیشه ، و خیلی چرا های دیگه ....  :o

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من ممنون میشم اگه یکی از دوستان توضیح بده سیستم این انجمن کلا چجوریه ، مالک کیه ، مدیرها چطوری انتخاب میشن ، هاستش کجاست؟ ، سرور و دامنه رو کی ثبت کرده؟ ، خود کنونیکال؟ ، چرا دکمه تشکر نداره!؟ ، چرا امکانات پیشرفته به انجمن اضافه نمیشه ، چرا به ظاهر انجمن رسیدگی نمیشه ، و خیلی چرا های دیگه ....  :o
همهٔ این‌ها قبلاً بحث شده. جست‌وجو کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
من هم با نظر اساتید محترم، s1mpleworld و علیرضاامیرصمیمی ، کاملا همنظرم.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور