انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تلویزیون Open Source  (دفعات بازدید: 2717 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
تلویزیون Open Source
« : 02 بهمن 1395، 10:04 ب‌ظ »
سلام.من اخیراً یه تلویزیون LG UF8500 گرفتم.من نمیدونستم Web OS سیستم عامل انحصاری شرکت LG انقدر مزخرفه.اینها نتونستند یه File Manager درست کنند که بتونیم فایل های رو بدون نیاز به PC روی فلش یا هارد متصل شده به USB ، کپی Paste کنیم! و از همه بدتر این شرکت LG کار کرده که تمام فیلم هایی که از تلویزیون بر روی فلش Record میشه ، رو نمیتونی روی هیچ دستگاه دیگه ای پخش کنی.همه رو برای انحصار Encoding میکنه !!! ظاهراً این یه سنت شده و Samsung هم داره همین کار رو میکنه.در این آدرس راه حل شکستنش و تبدیل فرمت ویدئوهای Encoding شده هم هست.ولی اصلاً راه حلی وجود داره که سخت افزاری باشه !؟ اصلاً تلویزیونی داریم که Open Source باشه و انحصاری نباشه.یا حداقل Encoding نداشته باشه !؟ البته Setup box ها هستند.ولی خوب الان خود تلویزیون ها خودشون گیرنده دیجیتال داخلی دارند .گفتم سوالم رو اینجا مطرح کنم از همه جا بهتره.
« آخرین ویرایش: 02 بهمن 1395، 10:08 ب‌ظ توسط milad.ir86 »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
پاسخ : تلویزیون Open Source
« پاسخ #1 : 03 بهمن 1395، 01:40 ق‌ظ »
تلویزیون‌هایی که اندروید دارند، نیمه‌آزاد هستند.

و Encoding به پروسه‌ی تبدیل از یک فرم به فرم دیگه گفته میشه و عموما باید انجام بشه، در غیر اینصورت فایل‌ها خیلی بزرگ خواهند بود. در نتیجه چیزی که دنبالش هستید اینه که DRM یا یک Codec انحصاری نداشته باشه.
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1395، 01:42 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #2 : 03 بهمن 1395، 11:15 ق‌ظ »
مهندس معین تشکر میکنم که پاسخ دادید.خوب مثلا من Setup box برند Denay دارم فایل ها رو با پسوند ts ذخیره میکند.این فرمت با VLC به راحتی پخش میشود و هیچ مشکلی برای پخشش با PC وجود نداره.فرمت ts را بیشتر کسانی که از طریق رسیور فیلمی را ضبط می کنند می شناسند چون اکثر رسیور ها فیلم ها را با این پسوند رکورد می کنند.حجم قابل قبولی داره و به راحتی فرمت ts رو میشه به فرمت های رایج مثل mpeg و flv و ... تبدیل کرد(با نرم افزارهایHandBrake متن باز یا Bros TS Converter تحت ویندوز ).حتی با تغییر پسوند ts به صورت دستی به mpeg میتونید بدون نرم افزارهم نتیجه بگیرید.
خوب چرا اگه متن باز هستند از فرمت این فرمی استفاده نکردند!؟ من فکر میکنم هم LG و هم سامسونگ قصد داره شما رو مجبور کنه حتما از همون برند خریداری کنید تا بتونید ویدئوهای ضبط شده رو بتونید پخش کنید.
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1395، 11:29 ق‌ظ توسط milad.ir86 »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 03 بهمن 1395، 05:40 ب‌ظ »
خواهش می‌کنم، البته من علوم کامپیوتر خوندم و مهندس نیستم :)
می‌دونید که WebOS اندروید نیست دیگه؟
و موضوع اینکه از چه کدکی استفاده بکنند، بستگی به تصمیم‌گیری شرکت تولیدکننده داره.

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
  • GrayWolf
« پاسخ #4 : 03 بهمن 1395، 06:16 ب‌ظ »
مهندس معین تشکر میکنم که پاسخ دادید.خوب مثلا من Setup box برند Denay دارم فایل ها رو با پسوند ts ذخیره میکند.این فرمت با VLC به راحتی پخش میشود و هیچ مشکلی برای پخشش با PC وجود نداره.فرمت ts را بیشتر کسانی که از طریق رسیور فیلمی را ضبط می کنند می شناسند چون اکثر رسیور ها فیلم ها را با این پسوند رکورد می کنند.حجم قابل قبولی داره و به راحتی فرمت ts رو میشه به فرمت های رایج مثل mpeg و flv و ... تبدیل کرد(با نرم افزارهایHandBrake متن باز یا Bros TS Converter تحت ویندوز ).حتی با تغییر پسوند ts به صورت دستی به mpeg میتونید بدون نرم افزارهم نتیجه بگیرید.
خوب چرا اگه متن باز هستند از فرمت این فرمی استفاده نکردند!؟ من فکر میکنم هم LG و هم سامسونگ قصد داره شما رو مجبور کنه حتما از همون برند خریداری کنید تا بتونید ویدئوهای ضبط شده رو بتونید پخش کنید.

سلام
به نظر من این نمی تونه برای انحصارطلبی باشه زیرا فایلی که با یک تلویزیون LG ضبط میکنی روی تلویزیون LG دیگری حتی از همون مدل اجرا نمیشه حتی اگه برد تلویزیون رو عوض کنی دیگه ویدیوهای قبلی رو اجرا نمی کنه !
Debian + Gnome Shell

دل نوشته های من توی وبلاگ شخصی : mkeihani.blog.ir

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 06 بهمن 1395، 10:53 ق‌ظ »
توصیهٔ من همیشه این بوده که گول بازار رو نخورید و تلویزیون رو از غیرهوشمندترین نوعش انتخاب کنید. حتا یک مانیتور بزرگ بهتر از یک تلویزیونه. بعد یه چیزی مثل رزبری‌پای با سیستم‌عامل OSMC بهش وصل کنید و هوشمندی واقعی رو داشته باشید، نه اون هوشمندی تقلّبی‌ای که شرکت‌های صوتی و تصویری مدّعی‌اش هستن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #6 : 09 بهمن 1395، 09:51 ق‌ظ »
کاملاً با نظر مهندس دانیال بهزادی موافقم.حتی اگر علوم کامپیوتر خونده باشند.من که گول شرکت LG رو خوردم.البته برای خونه پدری بود.برای خونه خودم هیچ وقت از این شرکت ها نمیخرم.همین راهی رو که آقای بهزادی گفته امتحان میکنم.یعنی تلویزیونی تهیه کنی که فقط HDMI داشته باشه و بتونی رزبری پای رو به HDMI اون وصل کنی !؟ درسته !؟ این روش رو که شما امتحان کردی چه مزایا و معایبی داره !؟
« آخرین ویرایش: 09 بهمن 1395، 09:56 ق‌ظ توسط milad.ir86 »

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #7 : 12 بهمن 1396، 09:04 ب‌ظ »

سلام
به نظر من این نمی تونه برای انحصارطلبی باشه زیرا فایلی که با یک تلویزیون LG ضبط میکنی روی تلویزیون LG دیگری حتی از همون مدل اجرا نمیشه حتی اگه برد تلویزیون رو عوض کنی دیگه ویدیوهای قبلی رو اجرا نمی کنه !
بله شما درست میگید.به خاطر DRM یا Digital Right Management و قوانین Copy Right ما نمیتونیم PVR های ضبط شده با Recorder تلویزیون های هوشمند رو روی دستگاه دیگری حتی با برند و مدل یکسان بخونیم.من اشتباه کردم بحث انحصارطلبی نیست.بحث قوانین کپی رایت هستش.حتی جالب اینه یکی تو فروم های خارجی سوال پرسیده بود "؟How to bypass PVR DRM after TV repair".به قول دوستمون برد تلویزیونش رو تعمیر کرده ولی بعد اون تلویزون اش دیگه فایل های PVR ضبط شده رو پخش نمیکنه ! الیته راه حل های برای دیکد کردن مثلا تلویزیون های سامسونگ دیدم.ولی اون راه حل ها پردردسره وباید برای هر فایل انجامش بدی.راه حلی برای دستگاری سخت افزاری Firmware تلویزیون برای جلوگیری از Encryption تا حالا نشنیدم و ندیدم.ولی خوب Setup box های ایرانی با فرمت ts ذخیره میکنند و من تست کردم با VLC میشه فایل هاشو پخش کرد.