انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شناسایی نکردن مشخصات سیستم  (دفعات بازدید: 2373 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
شناسایی نکردن مشخصات سیستم
« : 02 بهمن 1395، 10:58 ب‌ظ »
سلام . چند تا مشکل دیگه هستش بعدشم گنو/لینوکسم به سیستم عامل خوبی تبدیل میشه  \\:D/

خوب دوستان الان مشکل این هست که وقتی برای مثال ویندوز رو وی ام ویر بالا میارم سیستم سیستم هنگ میکنه و سرعت سیستم عامل به شدت

میان پایین طوری که انگار دارین از کامپیوتر های قدیمی استفاده میکنیم .

اما قبلا در ویندوز با وجود سنگینی ویندوز 10 2 و 3 تا سیستم عامل بالا میاوردم و باهاش کار میکردم.

دوستان قشنگ توضیح بدید تا بفهمیم الان اولین سوالی که میشه اینه مشخصات سیستم بعداشم تاپیک کلا برای همیشه مدفون میشه .

همه اپدیت ها رو هم انجام دادم هم با اپدیت software update و apt-get update & upgrade .

Intel CPU CORE I7 و NVIDIA GEFORCE GTX .

لطفا بحث سرچ رو هم نگید چون انجام دادم و گفته بودند از Additional Drivers برید که همه ی اونا رو درست گذاشتیم .
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
پاسخ : شناسایی نکردن مشخصات سیستم
« پاسخ #1 : 03 بهمن 1395، 01:32 ق‌ظ »
سلام . چند تا مشکل دیگه هستش بعدشم گنو/لینوکسم به سیستم عامل خوبی تبدیل میشه  \\:D/

خوب دوستان الان مشکل این هست که وقتی برای مثال ویندوز رو وی ام ویر بالا میارم سیستم سیستم هنگ میکنه و سرعت سیستم عامل به شدت

اما قبلا در ویندوز با وجود سنگینی ویندوز 10 2 و 3 تا سیستم عامل بالا میاوردم و باهاش کار میکردم.

دوستان قشنگ توضیح بدید تا بفهمیم الان اولین سوالی که میشه اینه مشخصات سیستم بعداشم تاپیک کلا برای همیشه مدفون میشه .

همه اپدیت ها رو هم انجام دادم هم با اپدیت software update و apt-get update & upgrade .

لطفا بحث سرچ رو هم نگید چون انجام دادم و گفته بودند از Additional Drivers برید که همه ی اونا رو درست گذاشتیم .
خب الان دقیقا نگفتی مشکلت چیه!!
اگر مشکلت کندی سیستم‌عامل مجازی هست ، توصیه می‌کنم از KVM استفاده کنی.
رابط گرافیکی اون هم میشه virt-manager

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #2 : 03 بهمن 1395، 01:43 ق‌ظ »
از یک مجازی‌ساز استفاده کن که آزاد باشه و همخونی خوبی با گنو-لینوکس داشته باشه، برای مثال VirtualBox.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #3 : 04 بهمن 1395، 01:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
خب الان دقیقا نگفتی مشکلت چیه!!
اگر مشکلت کندی سیستم‌عامل مجازی هست ، توصیه می‌کنم از KVM استفاده کنی.
رابط گرافیکی اون هم میشه virt-manager

دقت کنید نوشته بودم :)

از یک مجازی‌ساز استفاده کن که آزاد باشه و همخونی خوبی با گنو-لینوکس داشته باشه، برای مثال VirtualBox.

اونم همینجوره .

الان دقیقا مشکل اینه که روی ویندوز مثلا کروم رو باز میکردم برای مثال 2 ثانیه دیگه فوقش طول میکشید تا باز بشه الان حدود 10

ثانیه باید صبر کنم تا باز شه . الان درایوم رو باز میکنم یکمی طول میکشه تا نشون بده محتویات توش رو و در کل سیستم کند هستش .
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #4 : 04 بهمن 1395، 01:54 ب‌ظ »
مشکل هنگ کردن یه بحث دیگست.

به صورت کلی سیستم مجازی نسبت به سیستم واقعی کند هستش حتی با تکنولوژی های شتابدهنده مثل VT-X. وقتی از محیط گرافیکی استفاده میکنید کندی در عملکرد انیمیشن ها واضح تر میشن.

به گفته ی شما چنین مشکلی در ویندوز به عنوان هاست نیست. برای بنده نه در ویندوز نه در لینوکس هیچکدام مشکل وجود نداره و مشابه هم عمل میکنند. به عنوان یک راه حل پیشنهادی توزیع فدورا رو نیز تست کنید
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #5 : 04 بهمن 1395، 02:01 ب‌ظ »
بنده نگفتم هنگ میکنه گفتم بسیار کند عمل میکنه و با وجود سنگینی ویندوز 10 برنامه ها سریع بالا می اومدن و حالا لینوکس به این سبکی اینطوری هستش . پس یه جای کار میلنگه .

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #6 : 04 بهمن 1395، 02:13 ب‌ظ »
بنده نگفتم هنگ میکنه گفتم بسیار کند عمل میکنه و با وجود سنگینی ویندوز 10 برنامه ها سریع بالا می اومدن و حالا لینوکس به این سبکی اینطوری هستش . پس یه جای کار میلنگه .

درود. ولی گفتید!

نقل‌قول

نکته ی دومیکه باید بگم اینه که اختلاف در بهبود سرعت بین هایپروایزر های مختلف به صورت جزیی هستش و توی بنچمارک ها خودش رو نشون میده و اینجور نیست که فرضا من xen استفاده میکنم سرعتش نسبت به kvm چند صد برابر باشه. مدت زمان زیادی هستش که از kvm و virt-manager استفاده میکنم. اوایل برای بنده جای سوال بود که چرا vmware در بارگزاری هارد و درایو نوری بسیار سریعتر از virtualbox و kvm + virt-manager عمل میکنه. پس از یکم بررسی فهمیدم kvm به صورت پیشفرض از کنترلهای IDE برای هارد و درایو نوری استفاده میکنه که توی سرعت تاثیر منفی داشته و با تنظیم به SATA مشکل بنده برای سرعت حل شد.

ممکنه با یکم بهبود مشخصات ماشین مجازی مشکل سرعت برای شما نیز حل بشه اما شما ابتدا یک توزیع دیگه رو تست کنین که خیالتون راحت بشه مشکل از توزیع نیست (به این علت میگم توزیعتون رو عوض کنین که شما چند تا مجازی ساز رو ظاهرا تست کردین همگی ایراد داشتن)
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #7 : 04 بهمن 1395، 02:28 ب‌ظ »
بله اما منظورم همون کند شدن بود :) چه توزیعی پیشنهاد میشه ؟

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
« پاسخ #8 : 04 بهمن 1395، 10:13 ب‌ظ »

مشخصات و مدل دقیق بگید بهتر بتونیم کمک کنیم
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #9 : 05 بهمن 1395، 03:13 ب‌ظ »
NVIDIA GeForce GTX 950M

Intel Core i7 6500U

RAM : 8GB

Graphic : 4GB

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
« پاسخ #10 : 05 بهمن 1395، 03:52 ب‌ظ »
NVIDIA GeForce GTX 950M

Intel Core i7 6500U

RAM : 8GB

Graphic : 4GB

مدل لپ تاپتون رو بگید
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.