انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برنامه های Remote Desktop  (دفعات بازدید: 1307 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین best.user

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
برنامه های Remote Desktop
« : 21 بهمن 1395، 09:33 ب‌ظ »
با سلام و احترام وقت همگی بخیر

دوستان من میخواستم که از طریق گوشی موبایلم ( که سیستم عاملش اندروید هست ) به دسکتاپ کامپیوترم دسترسی داشته باشم و کنترلش کنم ، کدوم یک از برنامه های Remote Desktopبرای انجام اینکار مناسب هستند که بشه چنین کاری رو باهاشون انجام داد

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
پاسخ : برنامه های Remote Desktop
« پاسخ #1 : 21 بهمن 1395، 11:29 ب‌ظ »
منظورت رو اوبونتو هست؟
Desktop Sharing رو باید فعال کنی.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین best.user

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 23 بهمن 1395، 02:47 ب‌ظ »
رسول عزیز از لطف شما بسیار سپاسگزارم
لینکی رو که گذاشتید مطالعه کردم و بسیار مفید بود من از توزیع اوبونتو استفاده میکنم و KRFB رو با دستور زیر نصب کردم sudo apt-get install krfb

و اجراش کردم اما قالب و ظاهر اون با عکسهایی که در مقاله قرار دادید متفاوته و قسمت مربوط به تنظیمات شبکه و امنیت رو نداره و نمیدونم چطور کار میکنه و از طرفی وقتی که پنجرش رو میبندم و اگر دوباره بخوام اجراش کنم نمیشه و این آیکنی هم که توی System Tray بهش اشاره کردید نمیدونم کجاست و چطور باید به System Tray دسترسی داشته باشم .

البته داخل همین اوبونتو یه برنامه هست به نام Desktop Sharing من اجراش کردم ولی تنظیماتی مربوط به پورت و شبکه نداره داخلش

vnc روی گوشیم نصب کردم و اجراش کردم اما در قسمت Address نمیدونم چی باید وارد کرد ، دستور ifconfig رو داخل ترمینال وارد کردم اما خروجی که میده شامل چیزای زیادیه که من نمیدونم کدومش رو باید در قسمت Address وارد کنم
برای امتحان 192.168.1.2:5900 رو در vnc وارد کردم اما با پیغام The authentication mechanism requested cannot be provided bye the computer مواجه میشم و کار به درستی پیش نمیره

ممنون میشم اگر که راهنمایی بفرمایید
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1395، 09:06 ب‌ظ توسط best.user »

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #4 : 23 بهمن 1395، 11:18 ب‌ظ »
بسته به نوع اینترفیس باید آی‌پی رو انتخاب کنی.
من به‌راحتی با Desktop Sharing خود اوبونتو وصل می‌شم. مثلا وقتی با WLAN وصل هستی، باید دنبال عبارت inet addr در بخش wlan0 (ممکنه اسم دیگه‌ای هم داشته باشه) بگردی.
فکر نکنم نیازی به وارد کردن پورت باشه، خودش هر مقدار پیش‌فرضی که داره بذار باشه.

آفلاین best.user

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 25 بهمن 1395، 01:58 ب‌ظ »
سلام
از دوستان با تجربه انجمن کسی راهکاری برای موضوعی که مطرح کردم نداره؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 25 بهمن 1395، 06:07 ب‌ظ »
از یه کارخواه vnc استفاده کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین best.user

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 25 بهمن 1395، 08:35 ب‌ظ »
من در مورد سوالم یه جستجو توی گوگل انجام دادم و به  لینک زیر رسیدم ، اما چون مدت کوتاهی هست که با اوبونتو آشنا شدم و تجربه کافی ندارم نمیدونم چطور دستورات این لینک رو تو اوبونتو پیاده کنم عزیزانی که میتونن همکاری کنن تا به نتیجه برسم ، لطفا راهنمایی بفرمایند

http://www.makeuseof.com/tag/15-android-apps-remote-control-linux-pc/

آفلاین HassanTavangar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
« پاسخ #8 : 26 بهمن 1395، 04:53 ب‌ظ »

دوستان من میخواستم که از طریق گوشی موبایلم ( که سیستم عاملش اندروید هست ) به دسکتاپ کامپیوترم دسترسی داشته باشم و کنترلش کنم ، کدوم یک از برنامه های Remote Desktopبرای انجام اینکار مناسب هستند که بشه چنین کاری رو باهاشون انجام داد

سلام من از www.teamviewer.com استفاده میکنم نسخه اندروید و ویندوز هم داره خیییلی هم راحته
البته نسخه لینوکس ش رو باید با قندشکن دانلود کنی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 27 بهمن 1395، 10:33 ق‌ظ »
اگه گوشیت اندرویدیه، نیاز به هیچ کار عجیب و غریبی نیست. کافیه تو اوبونتو هم‌رسانی میزکار رو فعّال کنی و روی گوشی، برنامه‌ای مثل androidVNC رو نصب کنی و باهاش وصل شی. همین!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن