انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای اوتوران در اوبونتو  (دفعات بازدید: 2713 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shadow_051

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
اجرای اوتوران در اوبونتو
« : 11 اسفند 1395، 10:30 ب‌ظ »
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

من اموزش ال پیک یک از لایتک سفارش دادم و رسیده دستم اما الان که باز میکنم میبینم اوتوران هس واقعا نمیدونم با چه عقلی همچین کاری انجام دادن...

الان من چطوری میتونم اجراش کنم؟
با wine اوتوران باز میکنه اما وارد قسمتاش نمیشه ارور میده و از خود پوشه videos هم کلیپ ها بهم ریختس

چطوری میتونم اجرا کنم از طریق اوتوران
ممنون میشم دوستان ی روشی پیشناهاد بدن

ممنون :o

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
پاسخ : اجرای اوتوران در اوبونتو
« پاسخ #1 : 12 اسفند 1395، 10:23 ق‌ظ »
یعنی LPIC تحت ویندوزه؟!
 ](*,)
“Open source is a development methodology; free software is a social movement”

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
« پاسخ #2 : 12 اسفند 1395، 04:28 ب‌ظ »
سلام. منم از یکی خریده بودم فرمت exe داشت و اتورانش توی ویندوز کار میکرد. توی لینوکس بهم میریخت. شما هم یه نگاهی بندازین و لطفا نتیجه را اعلام کنین.
خودم که تاحالا اتوران سازی برای لینوکس ندیدم شاید بخاطر وجود نداشتنش در لینوکس تحت ویندوز ساختن

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
« پاسخ #3 : 13 اسفند 1395، 08:22 ق‌ظ »
نقل‌قول
تاحالا اتوران سازی برای لینوکس ندیدم شاید بخاطر وجود نداشتنش در لینوکس تحت ویندوز ساختن

شما چه اصراری داری همیشه یه کلمه فقدان/نداشتن قبل اسم گنو/لینوکس بیاری :))

“Open source is a development methodology; free software is a social movement”

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 13 اسفند 1395، 11:55 ق‌ظ »
نقل‌قول
تاحالا اتوران سازی برای لینوکس ندیدم شاید بخاطر وجود نداشتنش در لینوکس تحت ویندوز ساختن

خوب نداره دیگ. شما چه اصراری دارید که برای نداشته های لینوکس هم بگین داره‌:)
اگه داره بفرمایید

آفلاین رسول صفری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
    • رسول صفری |‌Rasool Safari
« پاسخ #5 : 13 اسفند 1395، 12:27 ب‌ظ »
نقل‌قول

خوب نداره دیگ. شما چه اصراری دارید که برای نداشته های لینوکس هم بگین داره‌:)
اگه داره بفرمایید

شما داری کار اونا رو توجیه میکنی ...
نیازی به اتوران نیست ... میتونستند یک برنامه تحت gtk یا qt حتی طراحی کنند برای اینکار ... اما چون براشون سخت بوده و برای مشتری احترام قائل نبودن با ویندوز طراحی کردن که خودشون راحت تر باشند و سریع تر بسته آماده بشه برای فروش !!!
« آخرین ویرایش: 13 اسفند 1395، 12:29 ب‌ظ توسط رسول صفری »
Arch + KDE Plasma 5.9 :)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4863
  • masoft قدیم
« پاسخ #6 : 13 اسفند 1395، 04:09 ب‌ظ »
پیشنهاد من استفاده از یک سیستم آموزشی دیگه هستش. معلوم نیست از اون بتونید چیزی یاد بگیرید :)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 13 اسفند 1395، 04:14 ب‌ظ »
خودم که تاحالا اتوران سازی برای لینوکس ندیدم شاید بخاطر وجود نداشتنش در لینوکس تحت ویندوز ساختن
Autorun یک فایل چند خطی به نام autorun.inf هست که میگه وقتی سی‌دی رو می‌ذارید کدوم فایل اجرا بشه. نیازی به نرم‌افزار هم برای ساختش نیست، با Notepad می‌تونید درستش کنید :)
توی گنو-لینوکس نمی‌خوایم که با گذاشتن سی‌دی یا فلش چیزی اجرا بشه، که منطقی‌تر هم هست، در نتیجه کلا چیزی به نام Autorun وجود نداره که بخواد بسازیدش :)

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 13 اسفند 1395، 04:59 ب‌ظ »
خب لایتک که الان یکی از جاهای معتبر آموزش دوره های لینوکسه و جالب تر اینکه آقای حاجی غلامعلی هم استاد این مجموعه هستش جالبه خیلی جالبه که سی دی های آموزشی شون دقیقا در قالب ویندوزه ینی اتورانش و محیط اتوران سازیش.

آقای nixoeen منظور من محیط اتورانش بود نه فایلی که با پسوند inf بزنید روی اون سی دی یا فلش که تعیین بکنه کدوم فایل خودکار اجرا بشه‌:)

آفلاین saeed ameri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
« پاسخ #9 : 13 اسفند 1395، 07:11 ب‌ظ »
بهترین کار پس دادن کل پکیج هست،من از یه سایت آموزشی خرید کردم،دقیقا همین مورد بود،کلشو برگشت دادم هرچی گفتن از ویندوز استفاده کن قبول نکردم،
جالبه که کلی تو سایتشون میگن که با منتشر کنندگان آموزش به هر نحوی برخورد میکنن بعد خودشون آموزش کرک phpstorm رو تو آموزششون گذاشتن
Arch+Gnome

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #10 : 13 اسفند 1395، 07:23 ب‌ظ »
خب لایتک که الان یکی از جاهای معتبر آموزش دوره های لینوکسه
جایی که آموزش گنو-لینوکس رو وابسته به یک محیط خاص مثل ویندوز یا مک بسازه که با خود گنو-لینوکس نتونید اجراش کنید، جای معتبری برای اون آموزش نیست :)

آقای nixoeen منظور من محیط اتورانش بود نه فایلی که با پسوند inf بزنید روی اون سی دی یا فلش که تعیین بکنه کدوم فایل خودکار اجرا بشه‌:)
محیط Autorun معنی نداره، اگر منظورتون اون برنامه‌ای هست که توسط Autorun اجرا میشه، یک برنامه هست مثل هر برنامه‌ی دیگه‌ای و توی هر سیستم‌عاملی معقولی از جمله گنو-لینوکس می‌تونید برنامه بسازید :)

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 13 اسفند 1395، 09:57 ب‌ظ »
جایی که آموزش گنو-لینوکس رو وابسته به یک محیط خاص مثل ویندوز یا مک بسازه که با خود گنو-لینوکس نتونید اجراش کنید، جای معتبری برای اون آموزش نیست :)

محیط Autorun معنی نداره، اگر منظورتون اون برنامه‌ای هست که توسط Autorun اجرا میشه، یک برنامه هست مثل هر برنامه‌ی دیگه‌ای و توی هر سیستم‌عاملی معقولی از جمله گنو-لینوکس می‌تونید برنامه بسازید :)

درسته. اما برادر چیزی که مشاهده میشه استفاده از ویندوز در اکثرجاهاست حتی جاهایی که لینوکس آموزش میدن. ویندوز حاکمیت میکنه همچنان متاسفانه یا خوشبختانه.
ولی میتونم یک سوال بپرسم؟ آقای حاجی غلامعلی مدرس لینوکس توی لایتک هست و حتما روی اینجور چیزا هم نظارت داره چرا این اتورانش رو برای ویندوز اجازه داده بسازن؟

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #12 : 13 اسفند 1395، 10:29 ب‌ظ »

درسته. اما برادر چیزی که مشاهده میشه استفاده از ویندوز در اکثرجاهاست حتی جاهایی که لینوکس آموزش میدن. ویندوز حاکمیت میکنه همچنان متاسفانه یا خوشبختانه.
ولی میتونم یک سوال بپرسم؟ آقای حاجی غلامعلی مدرس لینوکس توی لایتک هست و حتما روی اینجور چیزا هم نظارت داره چرا این اتورانش رو برای ویندوز اجازه داده بسازن؟

به نظرتون اگر اینطور باشه که شما می‌گید (نظارت و ...)، اینو نباید آقای حاجی غلامعلی پاسخ بده؟
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 13 اسفند 1395، 11:19 ب‌ظ »

به نظرتون اگر اینطور باشه که شما می‌گید (نظارت و ...)، اینو نباید آقای حاجی غلامعلی پاسخ بده؟
خوب اینجا پرسیدم اشکالش چیه؟ اینجور رفتار نیاز نیست که :)

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #14 : 13 اسفند 1395، 11:33 ب‌ظ »
من حتی مورد دیده بودم فیلم آموزشی گنو/لینوکس روی ویندوز XP. خب تا ته ماجرا رو بخونید دیگه!
چرا سعی نمی‌کنید یه کتاب استاندارد بخونید؟
کتاب‌های انتشارات Sybex مناسب هستند.