انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کند شدن و دیر بالا آمدن سیستم (حل شد)  (دفعات بازدید: 1073 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین p4yam

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
کند شدن و دیر بالا آمدن سیستم (حل شد)
« : 23 اسفند 1395، 01:27 ب‌ظ »
سلام.
من حدود ۱ سالی هست که برای برنامه نویسی از اوبونتو استفاده می کنم(16.04) تا اینکه چند وقت پیش تصمیم گرفتم فضای روت رو افزایش بدم. طبق چیزی که فهمیده بودم از طریق لایو بوت و با gparted بعد از پاک کردن swap و اضافه کردن اون و یک مقدار فضای دیگه به روت مشکل رو حل کردم و swap رو هم مجددا ساختم.
بعد از ریستارت با خطا مواجه شد که طبق این روش مشکل حل شد : http://askubuntu.com/a/166338

اما الان دیر سیستم بالا میاد و گاهی هنگ میکنه به طوری که تنها راه، استفاده از دکمه ی خاموش هست(ناگفته نماند که با ۶ گیگ رم اندروید استودیو، ویرچوال ماشین و کروم که معمولا چند تب باز هم داره بالاست.)

با این وضعیت ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1395، 01:48 ب‌ظ توسط p4yam »

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
پاسخ : کند شدن و دیر بالا آمدن سیستم
« پاسخ #1 : 24 اسفند 1395، 11:18 ق‌ظ »
سلام
خروجی دستورات زیر رو بررسی کن
خطاها و زمان‌هایی که زمان زیادی سپری شده
dmesgjournalctl -b
“Open source is a development methodology; free software is a social movement”

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #2 : 24 اسفند 1395، 12:36 ب‌ظ »
سلام.
من حدود ۱ سالی هست که برای برنامه نویسی از اوبونتو استفاده می کنم(16.04) تا اینکه چند وقت پیش تصمیم گرفتم فضای روت رو افزایش بدم. طبق چیزی که فهمیده بودم از طریق لایو بوت و با gparted بعد از پاک کردن swap و اضافه کردن اون و یک مقدار فضای دیگه به روت مشکل رو حل کردم و swap رو هم مجددا ساختم.
بعد از ریستارت با خطا مواجه شد که طبق این روش مشکل حل شد : http://askubuntu.com/a/166338

اما الان دیر سیستم بالا میاد و گاهی هنگ میکنه به طوری که تنها راه، استفاده از دکمه ی خاموش هست(ناگفته نماند که با ۶ گیگ رم اندروید استودیو، ویرچوال ماشین و کروم که معمولا چند تب باز هم داره بالاست.)

اینطور که من فهمیدم swap رو حذف کردی و مجدد ساختی ، درسته ؟
مقدار UUID مربوط به swap رو از داخل fstab تغییر دادی؟

آفلاین p4yam

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
« پاسخ #3 : 24 اسفند 1395، 01:47 ب‌ظ »
سلام.

اینطور که من فهمیدم swap رو حذف کردی و مجدد ساختی ، درسته ؟
مقدار UUID مربوط به swap رو از داخل fstab تغییر دادی؟

ممنون. مشکل دقیقا همین بود. هنگ کردن سیستم هم به خاطر این بود که فضای swap رو گویا 0 در نظر می گرفت.

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
پاسخ : کند شدن و دیر بالا آمدن سیستم (حل شد)
« پاسخ #4 : 24 اسفند 1395، 10:33 ب‌ظ »
!!!
وا
من یکی از سیستم‌هام اصلا براش swap نذاشتم و هیچ مشکلی نداره!!
لابد مشکل به خاطر UUID غلط بوده
“Open source is a development methodology; free software is a social movement”