انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا Kali Linux برای هر کاربری که کار امنیت می کند مناسب نیست!  (دفعات بازدید: 5201 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
  • Kubuntu 16.04
    • پشتیبان فارسی انجمن ساز IPB
با سلام
با توجه به تاپیک های متعدد کاربران در مورد Kali linux و مشکلات فراوانی که با اون مواجه می شن و همچنین نوع پاسخ دادن ها که قبلا هم توی این تاپیک بحث شد، در یک مطلب کوتاه برای کاربرانی که می خوان از این سیستم استفاده سعی کردم رفتار هایی که اینجا صورت می پذیره رو توضیح بدم. اینکه چرا اصلا ممکنه کالی خوب نباشه و چه باید کرد.
http://vahidnameni.ir/%da%a9%d8%a7%d9%84%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%86%d9%88%da%a9%d8%b3-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d9%87%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d9%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/
اگر فکر می کنید نکته ای جا مونده که مرتبط با موضوع اصلی هست ممنون می شم بفرمایید تا اضافه بشه و این طوری حداقل مسیر افراد روشن بشه.

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
اینکه اون لینک اون آقای محترم اومده درباره کالی لینوکس نوشته نظر خودشه و برای خودشه با اینحال قابل احترامه اما دلیل نمیشه حرفاشو قبول کنیم.برادر اینجانب در پروژه های امنیتی شرکت کرده که تعدادشون چندین و چندتا بوده که نمیخوام عنوان کنم فقط میخوام بگم اینحرفا و این نظرات مثقالی ارزش نداره و اون پروژه ها هم دولتی بودن هم شخصی و کالی و آرچ و ویندوز هم استفاده میشدن.
اینطور فکر نکنین کالی بد است چون ابزار داره و میدیم هکش میکنه و درنتیجه سواد نخواهیم داشت چون اینطور نیست و ابزارهای کالی هک نمیکنن بدن دستمون. توی این حوزه افراد فعال امنیت میتونن نظر بدن و لاغیر و اگر کسی ادعایی داشت که عضو فعال عرصه امنیت است پس مدرکی هم بده آشنا شیم.
این بحث ها خراب کردن کالی است. کالی هم توزیع لینوکسه که عالیه اما توصیه نمیشه مبتدی ها اونو نصب کنند و البته نباید هم طبق مقاله اون آقایی که لینک دادین بگیم حتی فعالان امنیت هم نصبش نکنند.
ممطمئنا همه بامن مخالفت میکنند اما انتظاری نیست جون فروم اوبونتو است و محوریت بر اوبونتو خواهید چرخید.

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4860
  • masoft قدیم
به صورت مختصر میشه گفت که کالی به درد کاربرهای تازه‌کار نمی‌خوره غیر از اینکه بخوان Script kiddie باشن و کاربرهای متخصص هم ازش استفاده نمی‌کنند، چون برای مثال تنظیمات پیش‌فرض اون مخالف تنظیمات امنیتی یک سیستم‌عامل معقول هستش، مثل داشتن کاربر root به عنوان کاربر پیش‌فرض.
« آخرین ویرایش: 23 اسفند 1395، 05:14 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
به صورت مختصر میشه گفت که کالی به درد کاربرهای تازه‌کار نمی‌خوره غیر از اینکه بخوان Script kiddie باشن و کاربرهای متخصص هم ازش استفاده نمی‌کنند، چون تنظیمات پیش‌فرض اون مخالف تنظیمات امنیتی یک سیستم‌عامل معقول هستش، مثل داشتن کاربر root به عنوان کاربر پیش‌فرض.
قسمت اول باهاتون موافقم. قسمت دوم نظرتون منطقی نیست چون میشه یوزر دیگه استفاده کرد جز روت.

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • Kubuntu 16.04
اینکه اون لینک اون آقای محترم اومده درباره کالی لینوکس نوشته نظر خودشه
اون آقای محترم خود بنده هستم!
نقل‌قول
اما دلیل نمیشه حرفاشو قبول کنیم.برادر اینجانب در پروژه های امنیتی شرکت کرده که تعدادشون چندین و چندتا بوده که نمیخوام عنوان کنم فقط میخوام بگم اینحرفا و این نظرات مثقالی ارزش نداره و اون پروژه ها هم دولتی بودن هم شخصی و کالی و آرچ و ویندوز هم استفاده میشدن.
خوشحالم که در پروژه های امنیتی بودید لطفا این جمله تون رو برای سازندگان Kali هم ارسال بفرمایید تا بدونن تا دیگه این طوری اظهار نظر نکنن و بدونن که با اینکه خودشون سازنده کالی هستن و تا الان چند هزار پروژه امنیتی انجام دادن نظر اشتباهی دادن.  اون نوشته های من نقل قولی از اسناد رسمی خود کالی هست که در لینک زیر موجوده :
http://docs.kali.org/introduction/should-i-use-kali-linux

نقل‌قول
قسمت دوم نظرتون منطقی نیست چون میشه یوزر دیگه استفاده کرد جز روت.
اینجا خود سازندگان کالی توضیح دادن چرا اصلا باید با روت اجرا کرد :
http://docs.kali.org/faq/why-does-kali-linux-only-install-as-root

آفلاین anonym

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
  • My Operating System LINUX
کاربرهای متخصص هم ازش استفاده نمی‌کنند، چون برای مثال تنظیمات پیش‌فرض اون مخالف تنظیمات امنیتی یک سیستم‌عامل معقول هستش، مثل داشتن کاربر root به عنوان کاربر پیش‌فرض.
استدلال جالبی است! ;D

بله میشه برای کارهای روزمره(معمولی)کاربر عادی (standard)ایجاد کرد و ازکالی لینوکس استفاده کرد.
و برای کارهای تخصصی (تست نفوذ و امنیت) با کاربر روت (ریشه) کالی رو اجرا و استفاده کرد.

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
اینکه اون لینک اون آقای محترم اومده درباره کالی لینوکس نوشته نظر خودشه
اون آقای محترم خود بنده هستم!
نقل‌قول
اما دلیل نمیشه حرفاشو قبول کنیم.برادر اینجانب در پروژه های امنیتی شرکت کرده که تعدادشون چندین و چندتا بوده که نمیخوام عنوان کنم فقط میخوام بگم اینحرفا و این نظرات مثقالی ارزش نداره و اون پروژه ها هم دولتی بودن هم شخصی و کالی و آرچ و ویندوز هم استفاده میشدن.
خوشحالم که در پروژه های امنیتی بودید لطفا این جمله تون رو برای سازندگان Kali هم ارسال بفرمایید تا بدونن تا دیگه این طوری اظهار نظر نکنن و بدونن که با اینکه خودشون سازنده کالی هستن و تا الان چند هزار پروژه امنیتی انجام دادن نظر اشتباهی دادن.  اون نوشته های من نقل قولی از اسناد رسمی خود کالی هست که در لینک زیر موجوده :
http://docs.kali.org/introduction/should-i-use-kali-linux

نقل‌قول
اینجا خود سازندگان کالی توضیح دادن چرا اصلا باید با روت اجرا کرد :
http://docs.kali.org/faq/why-does-kali-linux-only-install-as-root
خوشحالم که حرفم رو مستقیم به شما زدم پس.
برادر عزیز شاید شما بر اساس مقالات حرفی بزنی ولی من براساس دنیای واقعی عرض کردم که توی پروزه های مختلف هم کالی میتونه استفاده بشه هم آرچ هم حتی ویندوز. چیزی که حرف اول میزنه تخصص فرده.
درباره روت هم شما یه یوزر بساز جزو گروه سودو قرارش بده و ابزارهاتو با روت اجرا کن خواهید دید. کردم که میگم.
در کل احساس میکنم هدف شما بدجلوه نشان دادن این توزیع هست که مخالفم اگر واقعا اینطور است قصدتون.

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • Kubuntu 16.04
خانم رحیمی ما کلا صحبت های من رو به طور کامل و صحیح نخوندید و کلا برداشت اشتباه کردید!
نقل‌قول
در کل احساس میکنم هدف شما بدجلوه نشان دادن این توزیع هست که مخالفم اگر واقعا اینطور است قصدتون.
شما کلا منظور من رو اشتباه برداشت کردید! من دارم می گم برای کسایی که تازه می خوان امنیت رو شروع کنن یا از لینوکس سر در نمیارن مناسب نیست که نه تنها حرف من به تنهایی نیست تمام سازندگان کالی دارن همین رو می گن!!!

نقل‌قول
برادر عزیز شاید شما بر اساس مقالات حرفی بزنی ولی من براساس دنیای واقعی عرض کردم که توی پروزه های مختلف هم کالی میتونه استفاده بشه هم آرچ هم حتی ویندوز.
اون مقاله فقط در جهت این بود که به شما بگم خود سازندگان کالی دارن می گن این سیستم برای کاربران مبتدی نیست!! صحبت اصلا سر این نیست که کالی بده یا خوبه فقط داریم می گم کاربر تازه کار نباید استفاده کنه وگرنه دیگه هر کسی که توی CSIRT یا همون گوهر بوده می دونه کار تک سیستم عامله نیست زمانی که حرف از Power Shell میاد باید از خود ویندوز استفاده بشه!

و این نکته رو خدمت تون عرض کنم من از سال ۸۵ در زمینه امنیت سابقه کار عملیاتی دارم که کار دولتی هم شاملش هست!
قصد جسارت ندارم ولی کلا سطح تست هایی که برای سازمان های دولتی زده می شه خیلی پایین هست خیلی از استاندارد ها رعایت نمی شه البته بعضی جاها مستثنی هستند مثل انرژی اتمی و سازمان های امنیتی و نظامی مون. این رو هم از این جهت گفتم که فرمودین پروژه های دولتی بودین. چون به صرف اینکه پروژه برای دولت بوده به معنی تایید کیفیت نیست.

با تشکر از توجه تون.
موفق باشید

« آخرین ویرایش: 23 اسفند 1395، 09:20 ب‌ظ توسط VAHIDN »

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
خانم رحیمی ما کلا صحبت های من رو به طور کامل و صحیح نخوندید و کلا برداشت اشتباه کردید!
نقل‌قول
شما کلا منظور من رو اشتباه برداشت کردید! من دارم می گم برای کسایی که تازه می خوان امنیت رو شروع کنن یا از لینوکس سر در نمیارن مناسب نیست که نه تنها حرف من به تنهایی نیست تمام سازندگان کالی دارن همین رو می گن!!!

نقل‌قول
برادر عزیز شاید شما بر اساس مقالات حرفی بزنی ولی من براساس دنیای واقعی عرض کردم که توی پروزه های مختلف هم کالی میتونه استفاده بشه هم آرچ هم حتی ویندوز.
اون مقاله فقط در جهت این بود که به شما بگم خود سازندگان کالی دارن می گن این سیستم برای کاربران مبتدی نیست!! صحبت اصلا سر این نیست که کالی بده یا خوبه فقط داریم می گم کاربر تازه کار نباید استفاده کنه وگرنه دیگه هر کسی که توی CSIRT یا همون گوهر بوده می دونه کار تک سیستم عامله نیست زمانی که حرف از Power Shell میاد باید از خود ویندوز استفاده بشه!

و این نکته رو خدمت تون عرض کنم من از سال ۸۵ در زمینه امنیت سابقه کار عملیاتی دارم که کار دولتی هم شاملش هست!
با تشکر از توجه تون.
موفق باشید
من عذرمیخوام اگر اشتباهی متوجه منظورتان شده ام.
بله موافقم با فرمایشات شما

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • Kubuntu 16.04
خواهش می کنم
خوشحال شدم از آشنایی تون.
اگر در یکی از استان های خراسان (رضوی، شمالی، جنوبی)، سیستان بلوچستان، گیلان، مازندارن یا گلستان تشریف دارید و برای دولت کار میکنید احتمالا در چند ماه آینده هم دیگه رو ملاقات خواهیم کرد.
با آرزوی توفیق روز افزون برای شما

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
خواهش می کنم
خوشحال شدم از آشنایی تون.
اگر در یکی از استان های خراسان (رضوی، شمالی، جنوبی)، سیستان بلوچستان، گیلان، مازندارن یا گلستان تشریف دارید و برای دولت کار میکنید احتمالا در چند ماه آینده هم دیگه رو ملاقات خواهیم کرد.
با آرزوی توفیق روز افزون برای شما
منم همچنین.
من خودم خیر ولی برادرم بله و خلاصه خوشحال میشیم.
به امید دیدار
« آخرین ویرایش: 23 اسفند 1395، 10:49 ب‌ظ توسط rahimi12 »

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
کالی یه توزیع که بقول آقا معین بدرد بچه اسکریپتی‌هامیخوره.
یه بار برای همیشه یه متن مینویسم امیدوارم رفرنسی بشه برای سایر موضوعات مشابه...

بخش اول:
کالی یه توزیع که همه ابزار‌های حک رو یکجا جمع کرده و در اختیار همگان قرار میده.
اما بیاد دقیق‌تر ببینیم این همگان کیا هستن:
۱. افراد عادی و علاقه‌مند به حک از افرادی هستن که جمعیت زیاد این توزیع رو تشکلیل میدن.
۲. اشخاصی که بطور تازه‌کار حک انجام میدن.
۳. افرادی که برای تجربه یه چیز جدید نصبش می‌کنن.
۴. افرادی که صرفا برای خفن جلوه کردن خودشون اینو نصب می‌کنن تا به دوستاشون پز بدن.

اما چرا مثال‌هام همه حول محور افرادی بود که ممکن سواد رایانه و زمینه امنیتشون کم باشه؟ -این رو میذارم بعدا توضیح میدم.

حالا این که در اختیار همگان هست باعث میشه آقا/خانم X به عنوان توسعه دهنده و سیستم ادمین و کار‌های مرتبط با امنیت و این چیزها هم دسترسی داشته باشه به کالی.
خوب جناب X کالی رو نصب می‌کنه و میبینه که عه برای فلان چیزی که ساخته دوستان حکر ابزار ساختن و مشکل رو رفع می‌کنه و در نتیجه این ابزار عملا دیگه کارایی نخواهد داشت.
این یه مثال بود که چرا کالی خوب نیست.
دلیل دیگه اینه که کلی دیگه از ابزار‌های کالی حتی قبل از انتشار در نسخه جدیدشون، پتچ شدن و کارایی ندارن. مگر بر جا‌هایی که بروز نیستن.
بطور کل در دسترس بودن این ابزار برای همگان باعث میشه X و Xها هم سریع مشکل رو رفع کنن تا اون ابزار کار نده.

حالا کسی که می‌خواد یه چیز بروز رو حک کنه چقدر منطقیه از چیزی که کار نمیده استفاده کنه؟ -هیچی

آیا کسی که متخصص امنیته میره سراغ چیز‌‌های قدیمی و غیربروز؟ در این صورت نه چیزی به دانششون اضافه شده و نه باعث کشف چیز جدیدی شدن و در نتیجه حتی باعث معروفیتشون و یا افتخار هم نخواهد شد.
متخصص امنیت خودش ابزار مربوط به کارشو درست می‌کنه و استفاده می‌کنه و نیازی به استفاده از ابزار غیر‌کاربردی دیگران نداره.

اما آیا توانایی استفاده از ابزاری که کالی در اختیار شما میذاره تا چیز‌های غیربروز رو بتونید حک کنید باعث اضافه شدن دانش به شما میشه؟ -۱۰۰٪ خیر. شما عین کسی هستید که رانندگی می‌کنه بدونه داشتن حداقل اطلاعات کافی در مورد رانندگی(از قوانین گرفته تا جاده و ماشین) که در این صورت هم برای خودش و هم برای دیگران ممکنه حادثه‌ساز باشه.

خیلی از افرادی که جزو دسته‌های بالا هستن اکثرا بی‌سواد در زمینه امنیت هستن و حتی دارای حداقل دانش هم نیست. بیشتر مشکلاتی که در اینترنت هم بوجود میاد از همین قشره. هم به خودشون آسیب فراوان میزنن هم به سایر افراد.

این افراد رو غالبا جوانانی بین ۱۳سال تا ۱۸سال و تشکیل میدن که برای کسب اعتبار میان هم سن و سال‌های خود دست به هر کاری میزنند.
شاید از نگاه دوستانشون کارشون بسیار باحال و جذاب باشه، اما از نگاه افراد اون عرصه این‌ها بچه اسکریپتی هستن که سواد ندارن...

در بیشتر کشور‌های جهان کار‌هایی که با کالی انجام داده میشه جرم محسوب میشه نه افتخار.

نتیجه‌گیری:
کالی برای افرادی که به دنبال کسب احترام و اعتبار از طریق راه اشتباه هستن بسیار شاید مفید باشه اما خوب به همون اندازه باعث خراب شدن وجه‌ی اون افراد پیش صاحبین اون عرصه خواهد شد.
همچنین باعث بوجود اومدن حس کاذب متخصص بودن در این افراد میشه که باعث عدم پیشرفت این چهار دسته خواهد بوذ.

بخش دوم:
اما آیا کالی بدرد استفاده روزمره میخوره یا خیر؟
کالی کاملا با فلسفه گنو/لینوکس در تضاده و صرفا فقط نام گنو/لینوکس رو یدک می‌کشه.
بسیار ناپایدار هست و فقط بدرد استفاده بصورت دیسک زنده می‌خوره و نصب بر روی سیستم.
دسنرسی بطور پیشفرض روت هست که باعث میشه شما در معرض خیلی خطرات باشید.

برای هیچکس و هیچ قشری به شخصه کالی رو پیشنهاد نمی‌دم.
قطعا پایین این مطلب کسانی پیدا میشن که به نشان حمایت از کالی حرف‌هایی بزنن. احتمالا یکی از این حرف‌ها اینه که من کالی رو نصب دارم و هیچ مشکلی نداشتم تا الان.
در جواب این شخص باید گفت خود کالی پیشنهاد داده نصب نشه، اگر شما فکر می‌کنید بیشتر میفهمید پس درود بر شما بدون هیچ بحثی... :)

امیدوارم این مطلب کمک کرده باشه به شما :)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
کالی یه توزیع که بقول آقا معین بدرد بچه اسکریپتی‌هامیخوره.
یه بار برای همیشه یه متن مینویسم امیدوارم رفرنسی بشه برای سایر موضوعات مشابه...

بخش اول:
کالی یه توزیع که همه ابزار‌های حک رو یکجا جمع کرده و در اختیار همگان قرار میده.
اما بیاد دقیق‌تر ببینیم این همگان کیا هستن:
۱. افراد عادی و علاقه‌مند به حک از افرادی هستن که جمعیت زیاد این توزیع رو تشکلیل میدن.
۲. اشخاصی که بطور تازه‌کار حک انجام میدن.
۳. افرادی که برای تجربه یه چیز جدید نصبش می‌کنن.
۴. افرادی که صرفا برای خفن جلوه کردن خودشون اینو نصب می‌کنن تا به دوستاشون پز بدن.

اما چرا مثال‌هام همه حول محور افرادی بود که ممکن سواد رایانه و زمینه امنیتشون کم باشه؟ -این رو میذارم بعدا توضیح میدم.

حالا این که در اختیار همگان هست باعث میشه آقا/خانم X به عنوان توسعه دهنده و سیستم ادمین و کار‌های مرتبط با امنیت و این چیزها هم دسترسی داشته باشه به کالی.
خوب جناب X کالی رو نصب می‌کنه و میبینه که عه برای فلان چیزی که ساخته دوستان حکر ابزار ساختن و مشکل رو رفع می‌کنه و در نتیجه این ابزار عملا دیگه کارایی نخواهد داشت.
این یه مثال بود که چرا کالی خوب نیست.
دلیل دیگه اینه که کلی دیگه از ابزار‌های کالی حتی قبل از انتشار در نسخه جدیدشون، پتچ شدن و کارایی ندارن. مگر بر جا‌هایی که بروز نیستن.
بطور کل در دسترس بودن این ابزار برای همگان باعث میشه X و Xها هم سریع مشکل رو رفع کنن تا اون ابزار کار نده.

حالا کسی که می‌خواد یه چیز بروز رو حک کنه چقدر منطقیه از چیزی که کار نمیده استفاده کنه؟ -هیچی

آیا کسی که متخصص امنیته میره سراغ چیز‌‌های قدیمی و غیربروز؟ در این صورت نه چیزی به دانششون اضافه شده و نه باعث کشف چیز جدیدی شدن و در نتیجه حتی باعث معروفیتشون و یا افتخار هم نخواهد شد.
متخصص امنیت خودش ابزار مربوط به کارشو درست می‌کنه و استفاده می‌کنه و نیازی به استفاده از ابزار غیر‌کاربردی دیگران نداره.

اما آیا توانایی استفاده از ابزاری که کالی در اختیار شما میذاره تا چیز‌های غیربروز رو بتونید حک کنید باعث اضافه شدن دانش به شما میشه؟ -۱۰۰٪ خیر. شما عین کسی هستید که رانندگی می‌کنه بدونه داشتن حداقل اطلاعات کافی در مورد رانندگی(از قوانین گرفته تا جاده و ماشین) که در این صورت هم برای خودش و هم برای دیگران ممکنه حادثه‌ساز باشه.

خیلی از افرادی که جزو دسته‌های بالا هستن اکثرا بی‌سواد در زمینه امنیت هستن و حتی دارای حداقل دانش هم نیست. بیشتر مشکلاتی که در اینترنت هم بوجود میاد از همین قشره. هم به خودشون آسیب فراوان میزنن هم به سایر افراد.

این افراد رو غالبا جوانانی بین ۱۳سال تا ۱۸سال و تشکیل میدن که برای کسب اعتبار میان هم سن و سال‌های خود دست به هر کاری میزنند.
شاید از نگاه دوستانشون کارشون بسیار باحال و جذاب باشه، اما از نگاه افراد اون عرصه این‌ها بچه اسکریپتی هستن که سواد ندارن...

در بیشتر کشور‌های جهان کار‌هایی که با کالی انجام داده میشه جرم محسوب میشه نه افتخار.

نتیجه‌گیری:
کالی برای افرادی که به دنبال کسب احترام و اعتبار از طریق راه اشتباه هستن بسیار شاید مفید باشه اما خوب به همون اندازه باعث خراب شدن وجه‌ی اون افراد پیش صاحبین اون عرصه خواهد شد.
همچنین باعث بوجود اومدن حس کاذب متخصص بودن در این افراد میشه که باعث عدم پیشرفت این چهار دسته خواهد بوذ.

بخش دوم:
اما آیا کالی بدرد استفاده روزمره میخوره یا خیر؟
کالی کاملا با فلسفه گنو/لینوکس در تضاده و صرفا فقط نام گنو/لینوکس رو یدک می‌کشه.
بسیار ناپایدار هست و فقط بدرد استفاده بصورت دیسک زنده می‌خوره و نصب بر روی سیستم.
دسنرسی بطور پیشفرض روت هست که باعث میشه شما در معرض خیلی خطرات باشید.

برای هیچکس و هیچ قشری به شخصه کالی رو پیشنهاد نمی‌دم.
قطعا پایین این مطلب کسانی پیدا میشن که به نشان حمایت از کالی حرف‌هایی بزنن. احتمالا یکی از این حرف‌ها اینه که من کالی رو نصب دارم و هیچ مشکلی نداشتم تا الان.
در جواب این شخص باید گفت خود کالی پیشنهاد داده نصب نشه، اگر شما فکر می‌کنید بیشتر میفهمید پس درود بر شما بدون هیچ بحثی... :)

امیدوارم این مطلب کمک کرده باشه به شما :)
برادر من شما که یک طرفه رفتی جلو و کالی رو تخریب کردی :دی
من با نظرات استارتر موضوع موافقم و بیان هم کردم اما شما دارین بر اساس طرز فکر بچگانه و یک طرفه قضاوت میکنید.
جسارتا میشه بگین رزومه فعالیتی در این حوزه چیا دارین که همچین نظرات شما بتونن مورد ارزش واقع شوند؟
درست نیست که هرکی از راه میرسه تخریب کنه بره که

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
شما هنوز به اون درک نرسیدین که ابزارهای کالی هک نمیکنن و کسی که بلد باشه هم نمیتونه هک کنه مگر اینکه علم این حوزه رو داشته باشه.
خوبه والله. لزومی به بحث نمیبینم ولی اون رزومه فعالیتی خودتون در این حوزه را بفرمایید که به فرمایشات شما در این حوزه که یک طرفه قضاوت کردین بها بدم

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
من به دانش هیچ‌کسی کار ندارم، مهم هم نیست واسم که کی چی میگه.
اما اگه انقدری که میکوبیدش بد بود، به نظرتون خیلی زودتر از اینا ولش نمیکردن، چرا باید براش وقت بذارن و یه چیزی به اسم کالی بدن بیرون.

شاید یه جور افتخار به حساب بیاد استفاده از کالی به قول شما، اما چیزی که من به وضوح از حرفاتون برداشت کردم اینه که خب بذارین بگیم کالی بده، اونایی هم که استفاده میکنن جوجه هکرن، مثلا ما تو این کار استخون خورد کردیم و این راهها رو چند سال پیش تا تهش رفتیم.

مهم اینه که کالی هم به جای خودش عالیه، من کار خفنی باهاش نکردم اما همین که بتونم کورس های امنیتی که توی یوتیوب هست رو باهاش اجرا کنم و کم کم بفهمم چی به چیه خودش واسم کلی مزیته، وگرنه اونجوری که شما میگی که اصلا کسی تو ایران نمیتونه به سواد بالا تو زمینه‌ی امنیت برسه. ( باید قبول کنیم که تو این رده مثه خیلی چیزای دیگه که مرتبط با تگنولوژی‌ان عقبیم هنوز)

امیدوارم به کسی برنخوره.
کسی که میتونه استفاده کنه، نمیشه کسی رو منع کرد که تجربه‌اش نکنه
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI