انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوال درباره واین  (دفعات بازدید: 2683 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین null_17

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
سوال درباره واین
« : 25 فروردین 1396، 05:18 ب‌ظ »
سلام
با واین نمیشه بازی های سنگینو اجرا کرد؟

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : سوال درباره واین
« پاسخ #1 : 25 فروردین 1396، 06:47 ب‌ظ »
کار نشد نداره :|

ولی خب چرا ؟

بروو  کنارش یه  ویندوز نصب کن راحت
چرا خودتو اذیت میکنی؟

یااز استیم استفاده کن !
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #2 : 26 فروردین 1396، 01:51 ق‌ظ »
سلام
wine بازی‌ها و برنامه‌های 32-bit رو به راحتی اجرا میکنه ولی با 64-bit کمی مشکل داره! بیشتر مشکلاتشم با net. در نسخه 64-bit هستش!
من pes17 رو با wine2.x اجرا کردم > خیلی راحت اجرا شد. بازی دیگه‌ای که اجرا کردم world of warcraft نسخه 7 بود که با بالاترین حالت گرافیکی خیلی راحت اجرا شد! فک میکنم با wine بتونی بیشتره بازی‌های ویندوز رو به راحتی اجرا کنی. فقط کافیه Runtimeهای مورد نیاز بازی رو درون wine داشته باشی.
موفق باشید.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #3 : 26 فروردین 1396، 04:15 ق‌ظ »
سلام

آره, چرا نشه؟ یه سرچ توی یوتیوب بزن فیلم هاش را ببین که طرف  داره بازی Doom را با واین بالا میاره!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین null_17

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
« پاسخ #4 : 26 فروردین 1396، 02:03 ب‌ظ »
سلام
wine بازی‌ها و برنامه‌های 32-bit رو به راحتی اجرا میکنه ولی با 64-bit کمی مشکل داره! بیشتر مشکلاتشم با net. در نسخه 64-bit هستش!
من pes17 رو با wine2.x اجرا کردم > خیلی راحت اجرا شد. بازی دیگه‌ای که اجرا کردم world of warcraft نسخه 7 بود که با بالاترین حالت گرافیکی خیلی راحت اجرا شد! فک میکنم با wine بتونی بیشتره بازی‌های ویندوز رو به راحتی اجرا کنی. فقط کافیه Runtimeهای مورد نیاز بازی رو درون wine داشته باشی.
موفق باشید.
ران تایمشو از کجا پیدا کنم!!!!
مثلا من خواستم بازی pop5 رو اجرا کنم تا اخر نصب هم رفت فیمیشو زدم دیگه هیچ اتفاقی نیوفتاد!

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #5 : 26 فروردین 1396، 02:12 ب‌ظ »
سلام
موفق باشید.
ران تایمشو از کجا پیدا کنم!!!!
مثلا من خواستم بازی pop5 رو اجرا کنم تا اخر نصب هم رفت فیمیشو زدم دیگه هیچ اتفاقی نیوفتاد!
اول باید ببینی این بازی به چه رانتایم هایی نیاز داره ! با یه سرچ تو گوگل میتونی بفهمی. بعدش اونارو دانلود کن و نصبشون کن! برای دانلود و نصب راحت از winetricks استفاده کنی! اگه نتونستی پیداشون کنی اسم کامل بازی رو بفرست یا لینک بازی رو بفرست شاید تونستم بهت کمک کنم! بازی های زیادی به اسم pop5 هستش.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #6 : 22 اردیبهشت 1396، 07:34 ق‌ظ »
سلام

اجرا شدن یک برنامه در واین ربطی به سبک یا سنگین بودنش نداره، بستگی به میزان پشتیبانی از کتابخانه‌ها و فناوری‌های مورد استفاده آن برنامه دارد.

خوشبختانه یک پایگاه داده جامعه بنیان وجود داره که کاربران واین می‌توانند گزارش کنند برنامه‌های ویندوز آیا اجرا می‌شوند و با چه کیفیتی:

https://appdb.winehq.org
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #7 : 22 اردیبهشت 1396، 02:55 ب‌ظ »
خوب چه کاریه بیشتر بازی ها برای خود گنو هم هستن
اگرم نباشن حتی یه ویندوز نصب شده روی usb یا در کنار سیستم عامل اصلیت هم کارت رو راه میندازه
ولی اره با واین می تونی چرا نشه فقط یکم دنگ و فنگ داره و امنیت سیستمت روهم به خطر میندازه
تازه کلی برنامه دیگم هست که بازی های ویندوز رو توی خودشون دارن مثل plauOnlinux و کلی مجازی ساز دیگه
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #8 : 23 اردیبهشت 1396، 07:35 ب‌ظ »
خوب چه کاریه بیشتر بازی ها برای خود گنو هم هستن
اگرم نباشن حتی یه ویندوز نصب شده روی usb یا در کنار سیستم عامل اصلیت هم کارت رو راه میندازه
ولی اره با واین می تونی چرا نشه فقط یکم دنگ و فنگ داره و امنیت سیستمت روهم به خطر میندازه
تازه کلی برنامه دیگم هست که بازی های ویندوز رو توی خودشون دارن مثل plauOnlinux و کلی مجازی ساز دیگه
هیچ بازی درون آن‌ها نیست!

PlayOnLinux is a graphical front-end for the Wine software

مجازی ساز هم که کارش معلومه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند