انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای چند برنامه به صورت هم زمان بر روی سرور اوبونتو ( قسمتیش حل شد ! )  (دفعات بازدید: 828 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین zymo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
  • zymo@zymo-Lenovo-IdeaPad-Z510
سلام و درود
هدف از ایجاد این موضوع دریافت راهنمایی برای اجرای یک برنامه ی مشخص که نیاز به فعال موندن داره به صورتی هستش که توضیح میدم .
قبل از هر چیز بهتره بگم تا به حال پیش نیومده بود که از سرور مجازی استفاده کنم و تجربه ی زیادی ندارم فقط میدونم که از طریق SSH میتونم با ترمینال سیستم عامل گنو / لینوکسی سرورم ارتباط داشته باشم .

خب سوال من اینه که چطور میتونم یک برنامه رو که بر فرض مثال دو یا چند برنامه ی تلگرام هست رو در سرور اوبونتو طوری اجرا کنم که به صورت دائم وضعیت هر دو یا چند اکانتی که در تلگرام دارم آنلاین نمایش داده بشه ؟ ( آیا باید از نام کاربری جدا برای هر کدومشون استفاده کنم ؟ ) ( آیا باید از دستور screen استفاده کنم و چگونه ؟ )

و البته یک سوال دیگه هم به وجود میاد که آیا میتونم برای هر برنامه ای که نیاز به آنلاین بودن داره از IP جداگانه برای اتصالشون به اینترنت استفاده کنم ؟

پیشاپیش سپاس از اساتید محترمی که پاسخ سوال بنده رو میدن  :)
« آخرین ویرایش: 04 اردیبهشت 1396، 04:26 ب‌ظ توسط zymo »
همه برای جامعه آزاد ، جامعه آزاد برای همه

آفلاین Sadegh Alirezaie

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
  • Pythonista
    • Sadegh
هیچ بایدی توی کار نیست اما میتونید از screen استفاده کنید.
این لینک رو راجع به ۱۰ دستور پر استفاده screen ببینید.

راجع به سوال دوم درباره IP زیاد اطلاعی ندارم اما بعضی از نرم افزار ها رو میتونید به صورت همزمان روی پورت های مختلف اجرا کنید (مثل همین تلگرام)
Poor Are Those Who Have Eyes But Can Not See

آفلاین zymo

• Jr. Member
  • *
اول از همه خیلی ممنونم از پاسخت دوست عزیزم ; این که فرمودی بایدی در کار نیست منظور چیه ؟ ینی برای روشن موندن برنامه راهکار دیگه ای هست ؟ راستی ممنون از بابت پیوندی که ارائه کردی  :)
راجع به سوال دوم درباره IP زیاد اطلاعی ندارم اما بعضی از نرم افزار ها رو میتونید به صورت همزمان روی پورت های مختلف اجرا کنید (مثل همین تلگرام)
خب در مورد تغییر IP باید بگم در واقع هدفم این هستش که سرویس دهنده ی مورد نظر که برفرض مثال تلگرام هستش نتونه تشخیص بده که از طریق یک سرور دارم از این نرم افزار برای چند بار استفاده میکنم !
که با تغییر پورت فکر میکنم این هدف میسر نمیشه !
حالا نمیدونم منظور رو درست رسوندم یا خیر لطف کنن اساتید عزیزم وارد بحث بشن لطفا .

آفلاین Sadegh Alirezaie

• Full Member
  • *
  • Pythonista
    • Sadegh
اول از همه خیلی ممنونم از پاسخت دوست عزیزم ; این که فرمودی بایدی در کار نیست منظور چیه ؟ ینی برای روشن موندن برنامه راهکار دیگه ای هست ؟ راستی ممنون از بابت پیوندی که ارائه کردی  :)
خب در مورد تغییر IP باید بگم در واقع هدفم این هستش که سرویس دهنده ی مورد نظر که برفرض مثال تلگرام هستش نتونه تشخیص بده که از طریق یک سرور دارم از این نرم افزار برای چند بار استفاده میکنم !
که با تغییر پورت فکر میکنم این هدف میسر نمیشه !
حالا نمیدونم منظور رو درست رسوندم یا خیر لطف کنن اساتید عزیزم وارد بحث بشن لطفا .

منظورم این بود که ممکنه چندین راه برای انجام کاری باشه
میتونی یک نرم افزار رو توی بکگراند اجرا کنی و ...
ولی به نظرم بهترین راه همون  screen هست.

در مورد IP راستش من نمیدونم والا کمک میکردم.

آفلاین zymo

• Jr. Member
  • *

منظورم این بود که ممکنه چندین راه برای انجام کاری باشه
میتونی یک نرم افزار رو توی بکگراند اجرا کنی و ...
ولی به نظرم بهترین راه همون  screen هست.

در مورد IP راستش من نمیدونم والا کمک میکردم.

خیلی هم ممنون دوست عزیزم لطف کردی .
خب من تونستم با دستور اسکرین برنامه رو چند بار باز کنم !
البته خودمم نفهمیدم چطور  ;D :oops: ](*,)
اما در هر صورت اون مشکل فعلا مرتفع شد اما بحث IP رو ای کاش دوستان کمک میکردن حل بشه .

آفلاین Sadegh Alirezaie

• Full Member
  • *
  • Pythonista
    • Sadegh
برای ۲ سوال متفاوت ۲ موضوع جدا ایجاد کنید تا بهتر نتیجه بگیرید :)