انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: Ubuntu touch  (دفعات بازدید: 4155 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
Ubuntu touch
« : 22 اردیبهشت 1396، 03:38 ب‌ظ »
به نام خدا
سلام دوستان بازهم علی هستم کاربر تازه کاره انجمن
دوستان هیچ کس توی انجمن نمی خواد اوبونتو رو برای دستگاه خودش پورت کنه راستش رو بخوایید خیلی به توسعش علاقه دارم ولی کد نویسیم ایقدر خوب نیست که برای دستگاه خودم شروع به کار کنم مخصوصاً که ایکسینوس یکم هم بد قلقه. دوستان اگه کسی قصد داره اینکار رو انجام بده حتما توی انجمن اعلام کنه
 گوشی های بزرگ و نکسوز ها که خود ubports.com کارشون رو انجام میده حالا ما کار براهستیم که باید کوچیکترا رو پشتیبانی و ساخت بدیم چیزای مثل Galaxy a3 یا LG L90 یا L70 یا گوشی های پرچم داره فراموش شده مثل note 3 یا Z2 و.....
چون همین هاست که کاربر های گذشت رو علاقهمند به گوشی هایی می کنه که در آینده قصد خریدش رو دارن و شاید با این کار یکی Ubuntu touch رو دنبال کنه.
دوستانی که علاقمندن و قابلیتش رو دارن لطفا اینجا علام کنن تا یک تیم ایرانی تشکیل بشه.
بساکه کار های بزرگی هم انجام بدین.

« آخرین ویرایش: 22 اردیبهشت 1396، 03:44 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : Ubuntu touch
« پاسخ #1 : 22 اردیبهشت 1396، 04:54 ب‌ظ »
سلام.
به نظر من، این کار در حال حاضر دیگه کارایی و فایده نداره. چون:
۱) توسعه‌ی اوبونتوفون متوقف شده. به عبارتی توسعه‌ی یونیتی۸، همگرایی و ... متوقف شده و تیم اوبونتو دیگه این پروژه رو ادامه نمیده و کنونیکال هم دیگه حمایت نمی‌کنه. الآن هم اوبونتوفون توسط تیم ubport داره به صورت غیررسمی ادامه پیدا می‌کنه. اسمش هم روشه! ubport یعنی پورت شده از روی نسخه‌ی رسمی به صورت غیررسمی. حالا شاید از نظر یکی تیم ubport رسمی محسوب بشه! ولی در کل چون از طرف تیم اصلی اوبونتو و کنونیکال دیگه ساپورت نمیشه، بهش امید زیادی نیست.
۲) برای پورت کردن نیاز به رام سیانوژن هست که اونم دیگه توسعه داده نمیشه! و lineage جاش رو گرفته. و الان lineage هم سخت افزارهای زیادی در حال حاضر ساپورت نمی کنه. مگه اینکه یکی باز بیاد غیررسمی اون رو برای گوشیش پورت کنه.
اینجوری پورت کردن اوبونتوفون میشه پورت کردن یه رام از روی یه رام پورت شده‌ی دیگه! میشه قوز بالا قوز!
به طور مثال برای پورت کردن رام اوبونتوفون برای GALAXY A5، اول باید نسخه‌ی lineageOS این دیوایس بیاد! تا اوبونتوفون رو بتونن از روی فیرمویرها و درایورهای lineage پورت کنن. اگه نیاد، باید یکی پیدا بشه lineage رو برای A5 پورت کنه. که اونم تا چندماه یا یک سال پر از باگ و ناپایداری هست. همین اوبونتوفون که به صورت رسمی توسعه داده شد، بعد از ۴ سال (یعنی از ۲۰۱۳ که استارتش زده شد تا ۲۰۱۷) هنوز توی کانکت شدن به شبکه‌ی Wifi مشکل داشت. دیگه حساب کن نسخه‌ی غیررسمی و پورت شده‌ش چی میتونه باشه! حالا حساب کن lineageیی که پورت شده‌س و کلی باگ داره، قرار باشه ازش به عنوان پایه‌ی اوبونتوفون روی اون دستگاه استفاده کنیم! دیگه هیچی!!

من مخالف اوبونتوفون نیستم. اتفاقاً نزدیک ۱۶ ماه خودم اوبونتوفون داشتم روی نکسوس۴ (رسمی)
اوبونتوفون بهترین سیستم عامل موبایلی هست که توی عمرم دیدم. تجربه‌ی کار با این سیستم عامل هارو هم روی موبایل داشتم:
Android
CyanogenMod
LineageOS
TIZEN
SailFish
iOS
WindowPhone

هیچ کدوم به پای اوبونتوفون نمیرسن. چون اوبونتو یک سیستم عامل خالص گنویی هست! ولی واقعیت الآن جوری هست که توسعه‌ی اوبونتوفون متوقف شده و به شخصه امیدی هم به توسعه‌ی غیررسمیش توسط تیم های دیگه ندارم. چرا که ۴ سال هست که اوبونتوفون به صورت غیررسمی و پورت شده برای گوشی های دیگه در حال توسعه‌س که پیشرفتی ندارن اصلا. تازه بعد از ۴ سال، روی نکسوس۵ یه مقدار کارایی پیدا کرد.
به نظر من بهتره وقت رو بذاریم برای توسعه‌ی سیستم عاملی که واقعاً در حال توسعه‌س!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #2 : 22 اردیبهشت 1396، 07:36 ب‌ظ »
خب رسول الان بین سیستم عامل های موبایلی یه پروژه ای نسخه ای چیزی باید بشه که به درد ماهم بخوره !

بشخصه واقعا از اندروید زده شدم ویندوز فون رو ترجیح می دم به اندروید !‌
حالا که مثلا اندروید سیتم عامل اپن سورسمونه :(
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 22 اردیبهشت 1396، 08:05 ب‌ظ »
خب رسول الان بین سیستم عامل های موبایلی یه پروژه ای نسخه ای چیزی باید بشه که به درد ماهم بخوره !

نه ببین درسته که اندروید نسبت به اوبونتو خیلی ضعیف‌تره و تقریبا هیچی نداره! (سیستم عامل اندروید رو میگم، نسبت به سیستم عامل گنو!) ولی بازم نسبت به ویندوزفون سیستم عامل بهتریه. اون رو که اصلاً نمیشه به هیچ وجه تحمل کرد! ویندوزفون رو فقط کاربرای متعصب و کورِ مایکروسافت هست که سرِ پا نگه داشتنش.  :D
درسته. اندروید سیستم عامل بدیه. چون آزاد نیست، سیاست های خبیث گوگل درش جریان داره. بارها متهم شده به جاسوسی. بدافزارهای زیادی داره، برای درآمد زایی گوگل بوجود اومده (ترغیب کاربر به استفاده از سرویس هاش مخصوصا موتور جستجو که مساویه با درآمد زیاد از تبلیغات) ولی خب پروژه‌هایی مثل سیانوژن و lineage و ... باعث شدن که AOSP بیشتر به فلسفه‌ی گنو نزدیک بشه تا به فلسفه‌ی گوگل!
اگه LineageOS از دیوایست پشتیبانی می‌کنه، مطمئن باش انتخابش بهتر از ویندوزفونه.
ولی اگه فقط برای گوشیت Android هست! اون‌وقت درکت می‌کنم.  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #4 : 23 اردیبهشت 1396، 04:12 ق‌ظ »
دوست عزیز اطلاعاتت کمی درست ولی در مورد LineageOS و همین طور تیم UBport و کارشون یکم کم و غلطه
لطفا سایت هر دو رو کامل مطالع کن ⁦☺️⁩
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #5 : 23 اردیبهشت 1396، 04:17 ق‌ظ »
راستی گوگل هم یکم بلند پرواز شده
داره یه سیستم عامل از پایه طراحی می کنه کاملاً​ دور از گنو
کاملا دست کار خودش
Fuchsia
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1396، 04:19 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 23 اردیبهشت 1396، 09:20 ق‌ظ »
البته اندروید هم هیچ ارتباطی با گنو نداشت!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #7 : 24 اردیبهشت 1396، 02:37 ق‌ظ »
هسته لینوکس رو داره ولی پروژه جدید امنم نداره کاملا مال خود گوگله
راستی همه بیلد های اوبونتو تاچ از اندروید نیست.
استفادشم از CM اونی که فکر می کنید نیست.
اون نیخیی رو هم که نصب کردین به هر حال کاستوم بوده official
چیزی مثل meizu pro 5 یا mx 4 هست .
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #8 : 24 اردیبهشت 1396، 04:05 ق‌ظ »

نه ببین درسته که اندروید نسبت به اوبونتو خیلی ضعیف‌تره و تقریبا هیچی نداره! (سیستم عامل اندروید رو میگم، نسبت به سیستم عامل گنو!) ولی بازم نسبت به ویندوزفون سیستم عامل بهتریه. اون رو که اصلاً نمیشه به هیچ وجه تحمل کرد! ویندوزفون رو فقط کاربرای متعصب و کورِ مایکروسافت هست که سرِ پا نگه داشتنش.  :D
درسته. اندروید سیستم عامل بدیه. چون آزاد نیست، سیاست های خبیث گوگل درش جریان داره. بارها متهم شده به جاسوسی. بدافزارهای زیادی داره، برای درآمد زایی گوگل بوجود اومده (ترغیب کاربر به استفاده از سرویس هاش مخصوصا موتور جستجو که مساویه با درآمد زیاد از تبلیغات) ولی خب پروژه‌هایی مثل سیانوژن و lineage و ... باعث شدن که AOSP بیشتر به فلسفه‌ی گنو نزدیک بشه تا به فلسفه‌ی گوگل!

درمورد  LineageOS تا حالا  نشنیده بودم !
دلیل ترجیحم نسبت به ویندوزفون اینه که حداقال با مشتریش رو راسته خیلی راحت میایید می گه اقا من دارم از اطلاعات تو استفاده می کنم سعی کن اطلاعات شخصیتو نریزی تو من خخخخخ

ولی اندروید برعکس میایید خودشو ازاد و متن باز معرفی می کنه پشتش هر غلطی دوست داره با اطلاعاتت می کنه !

مورد بعدی هم سیستم یکپارچه نرم افزاری وینفون هست که نرم افزار های دارای بد افزار رو اجازه قرار گرفتن توی استور نمی ده ولی اندروید ماشالله  تو کافه بازار یا همین اپ استورش پر هست از باج و بد و خراب و.... ( افزار )

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #9 : 25 اردیبهشت 1396، 02:18 ق‌ظ »

درمورد  LineageOS تا حالا  نشنیده بودم !
دلیل ترجیحم نسبت به ویندوزفون اینه که حداقال با مشتریش رو راسته خیلی راحت میایید می گه اقا من دارم از اطلاعات تو استفاده می کنم سعی کن اطلاعات شخصیتو نریزی تو من خخخخخ

ولی اندروید برعکس میایید خودشو ازاد و متن باز معرفی می کنه پشتش هر غلطی دوست داره با اطلاعاتت می کنه !

مورد بعدی هم سیستم یکپارچه نرم افزاری وینفون هست که نرم افزار های دارای بد افزار رو اجازه قرار گرفتن توی استور نمی ده ولی اندروید ماشالله  تو کافه بازار یا همین اپ استورش پر هست از باج و بد و خراب و.... ( افزار )
دوست من اوپن سورس بودنش ربطی به اطلاعات نداره اگه گوشی رو تازه فلش بزنی یا رام نصب کنی توی گذینه ها و قرار داد ها میگه چی ها رو استفاده می کنه ازت مخفی نکرده
و اپن سور بودنشم باعث به وجود اومدن os هایی مثل Miui ، LOs RR یا Flyme شده که امنیت و کارایی بعضی صد ها برابر از خود اندروید رسمی هست نمونش همین miui ولی متاسفانه هیچ کدوم به خوبی درستباز Ubuntu touch و آزادیه اون رو بت نمی دن برا همینه که دور از گنو لینومس و جامعه آزاد شدن
هر کاری بکنی بازم اخرش به گوگل اتصال داری و بش وابستی.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #10 : 25 اردیبهشت 1396، 03:17 ق‌ظ »

هر کاری بکنی بازم اخرش به گوگل اتصال داری و بش وابستی.

منم کل مشکلم با اندروید همینه ! البته یه سری مشکلات دیگه به خاطر نرم افزار های موجودش ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 25 اردیبهشت 1396، 09:32 ق‌ظ »
برای تلفن در حال حاضر لینیج خیلی خوبه. البته به شرطی که دستی نرید روش گوگل نصب کنید باز :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #12 : 25 اردیبهشت 1396، 11:05 ق‌ظ »
برای تلفن در حال حاضر لینیج خیلی خوبه. البته به شرطی که دستی نرید روش گوگل نصب کنید باز :D

دانیال این رو میشه روی گوشی های لومیا نصب کرد ؟
:دی 

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #13 : 26 اردیبهشت 1396، 01:36 ق‌ظ »
داداش همون طور که گفتم به گوگل وابستیی برای اجراشدن ۸۰ در صد برنامه ها پلی سرویس و جیمیل اجباریه
اگه به روش miui هم بیای بازم به گوگل از نوع دیگیی وابستیی
بالاخره بیس اندروید گوگله ازون گذشته
همه گوشی ها یه بخشی دارن از ریکاوری مدهم پایین تر جایی که برای وجود اندروید لازمه لینوکس بیسی که گوگل نصب می کنه
چه کسی سورس اون رو دیده
« آخرین ویرایش: 26 اردیبهشت 1396، 01:45 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 26 اردیبهشت 1396، 09:16 ق‌ظ »
دانیال این رو میشه روی گوشی های لومیا نصب کرد ؟
:دی 
نه

داداش همون طور که گفتم به گوگل وابستیی برای اجراشدن ۸۰ در صد برنامه ها پلی سرویس و جیمیل اجباریه
نه. من جی‌میل ندارم و لینیج نه گوگل‌پلی سرویس و نه هیچ چیز مربوط به گوگل دیگه‌ای رو نداره.

اگه به روش miui هم بیای بازم به گوگل از نوع دیگیی وابستیی
اون که فارغ از گوگل افتضاحه اصلاً!

بالاخره بیس اندروید گوگله ازون گذشته
نه. پایهٔ گوگل AOSP است که کاملاً آزاده و هیچ وابستگی‌ای به گوگل نداره.

همه گوشی ها یه بخشی دارن از ریکاوری مدهم پایین تر جایی که برای وجود اندروید لازمه لینوکس بیسی که گوگل نصب می کنه
چه کسی سورس اون رو دیده
جالبه که شغل من اینه و نمی‌دونم در مورد چی داری صحبت می‌کنی. بوت‌لودر؟ اون چه ربطی به اندروید و لینوکس و گوگل داره؟