انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنمایی در انتخاب نسخه  (دفعات بازدید: 1009 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین khorsand14

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
  • WE ARE UNITED, WE'LL NEVER DIE
راهنمایی در انتخاب نسخه
« : 24 اردیبهشت 1396، 10:37 ق‌ظ »
با سلام خدمت دوستان من لپ تاپ HP 4530s دارم که سالیان سال هم ویندوز روش نصب بوده خودم از توزیع های لینوکس با Mint فقط یه مدت کار کردم و تو بخش درایورهای لپ تاپ سایت اچ پی و حتی هنگام خرید تو باکسش ُی دی ابونتو بود الان 2 نسخه ابونتو دانلود کردم
Ubuntu-16.04.1-desktop-amd64
ubuntu-17.04-desktop-amd64

من فرق بین TLS و نسخه پایینی رو مطالعه کردم و میدونم اما برای من مدت زمان پشتیبانی اهمیت نداره فقط پایداری اهمیت داره که چند نفر گفتند جز نسخه های TLS هیچ نسخه ای پایدار نیست، پیشنهاد اساتید نسبت به نسخه 17.04 چی هست؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : راهنمایی در انتخاب نسخه
« پاسخ #1 : 24 اردیبهشت 1396، 11:05 ق‌ظ »
من باشم ۱۷.۰۴ نصب میکنم
۱۶.۰۴ بسته های قدیمی تری داره و به خاطر قدیمی تر بودن ، بیشتر تست شده و احتمال باگ رو پایین تر میاره
۱۷.۰۴ بسته های جدیدتری داره . بسته جدیدتر ، مدت زمان کمتری تست شده و ممکن هست باگ داشته باشه . بسته های جدیدتر امکانات جدیدتر دارند و ...

توصیه میکنم اگر کاربر خانگی هستید ۱۷.۰۴ نصب کنید . ۱۷.۰۴ ناپایدار نیست! پایداره! ولی چون ۱۶.۰۴ قدیمی هست و بیشتر تست شده انتظار رفتار پایدارتری ازش میره تا نسخه های جدیدتر.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 24 اردیبهشت 1396، 12:37 ب‌ظ »
تمام نگارش‌هایی که به صورت رسمی منتشر شدن پایدار هستن. در حال حاضر تنها نگارش ناپایدار اوبونتو، ۱۷.۱۰ است. برای مصارف خانگی و تجاری عادّی، همیشه آخرین نگارش پایدار که در حال حاضر ۱۷.۰۴ است توصیه می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #3 : 24 اردیبهشت 1396، 01:03 ب‌ظ »
با توجه به اینکه فرمودید پایداری براتون مهم هست بنده پیشنهاد میکنم از ‍16.04 استفاده کنید.
17.04 هنوز به اون مفهوم پایداری نرسیده به نظرم، زمانی هم که برسه میشه پایه ای برای نسخه بعدی...
..I feel no fault for the fault I feel..