انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ASP.net for Gnu/Linux(حل شد)  (دفعات بازدید: 2829 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
ASP.net for Gnu/Linux(حل شد)
« : 06 خرداد 1396، 09:23 ب‌ظ »
به نام خدا
سلام دوستان چندی پیش یه مطلبی خوندم در مورد اجرای ASP در لینوکس و برام جالب بود بدونم کلا چطوریه این کار ارزشش رو داره امنیت اندازه php هست اصلا کار معقولیه.
استفاده از کدوم پایگاه داده بهتره و کلا کدوم IDE پیشنهادیه شماست.
« آخرین ویرایش: 08 خرداد 1396، 02:19 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
پاسخ : ASP.net for Gnu/Linux
« پاسخ #1 : 06 خرداد 1396، 10:20 ب‌ظ »
کار معقولی نیست، چون برای محیطی مثل گنو-لینوکس طراحی نشده و سیستم‌های بهتری برای استفاده وجود داره.

برنامه‌نویسی هم مستقیما ربطی به IDE نداره. عموما Vim برای همه چیز جوابگوست.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 03:10 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #2 : 07 خرداد 1396، 02:40 ق‌ظ »
ممنون از جوابتون ولی من فکر می کردم ASP.net 5 برای توزیع های لینوکسی هم طراحی شده باشه هاا؟
البته سایت های ایرانی حرف زیاد میزنن و منم از اونا خوندم.
البته اینم خود ماکروسافت.
https://blogs.msdn.microsoft.com/webdev/2015/01/14/running-asp-net-5-applications-in-linux-containers-with-docker/

https://www.slideshare.net/Marckys/web-and-cloud-tour-2015-aspnet-5
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 04:43 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
« پاسخ #3 : 07 خرداد 1396، 02:55 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز
ابزار رسمی مایکروسافت Visual Studio Code را هم می تونید امتحان کنید از زبان های مختلفی پشتیبانی میکنه و پلاگین های زیادی هم داره.
امیدوارم لینک ها کمکتون کنه:
Mostafa Efafi

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #4 : 07 خرداد 1396، 04:41 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز
ابزار رسمی مایکروسافت Visual Studio Code را هم می تونید امتحان کنید از زبان های مختلفی پشتیبانی میکنه و پلاگین های زیادی هم داره.
امیدوارم لینک ها کمکتون کنه:
بعله ممنون دوست عزیزم قبلا ازش استفاده کردم. VSCod ادیتور بسیار عالی هست.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 07 خرداد 1396، 05:05 ق‌ظ »
VSCod
چون دائما دارید به صورت اشتباه اسمش رو می‌نویسید: پایان Code حرف e قرار داره.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #6 : 07 خرداد 1396، 07:50 ق‌ظ »
VSCod
چون دائما دارید به صورت اشتباه اسمش رو می‌نویسید: پایان Code حرف e قرار داره.
چون؟؟؟؟
 :o :o :o :o
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 07 خرداد 1396، 05:46 ب‌ظ »
چون؟؟؟؟
اینجا معادل «به دلیل اینکه» هستش. تا الان اصطلاحی مثل «بی چون و چرا» یا «چون دلم می‌خواد» رو نشنیدید؟ :) کلاس چندم هستید؟
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 05:48 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #8 : 07 خرداد 1396، 07:11 ب‌ظ »
چون؟؟؟؟
اینجا معادل «به دلیل اینکه» هستش. تا الان اصطلاحی مثل «بی چون و چرا» یا «چون دلم می‌خواد» رو نشنیدید؟ :) کلاس چندم هستید؟
چرا شنیدم ولی مکانش رو اینجا ؟ به دلیل اینه اشتباه می نویسم خوب چی ؟
برنامه خوبیه چون اشتباه می نویسم ؟
درضمن یه e اخرش جا افتاده بود خوب من باگوشی میام و جا میفته انجمنم بعد پیام میندازه تالار من دیگه چک نمی کنم.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 07:12 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #9 : 07 خرداد 1396، 09:51 ب‌ظ »
سلام

نقل‌قول

به نظرم جا انداختن "e" و معنی "چون" رو ندونستن زیاد مهم نیست ، اونقدر ناشناخته تو دنیا هست که وقت گذاشتن روی این چیزا وقت تلف کردنه، هر کسی متوجه cod و code هست.

نقل‌قول
برام جالب بود بدونم کلا چطوریه این کار ارزشش رو داره امنیت اندازه php هست اصلا کار معقولیه

منظور از امنیت دقیق نیست ، امنیت پروژه ای که ساخته میشه؟ اساسا همه ی زبان های معروف امن هستند وگرنه هیچ کس سمتشون نمی رفت و به زباله دان تاریخ می پیوستند! امنیت PHP و ASP هم یکسانه و هر دو در صورت برنامه نویسی اصولی مشکلی پیش نمیارن.

اگر در مورد امنیت بالا آوردن در سرور لینوکسی بپرسید ، یعنی اینکه به جای سرورهای ناامن ویندوزی از سرور لینوکسی استفاده بشه ، جای بحث هست و نمیشه انتظار داشت که مشکلی پیش نیاد ، از دیتابیس گرفته الی ماشالله ، در ضمن منطقی نیست وقتی که ویندوز به خوبی از پس اش برمیاد ، شما از لینوکس استفاده کنید. ویندوز نمی تونه از پس PHP بر بیاد (در سطح حرفه ای البته) این قضیه مطمئنا در مورد دات نت و لینوکس هم صادق خواهد بود. یه باگ ساده میتونه کل زحمت ها رو به فنا بده.

اگر علاقه به برنامه نویسی #C داری بهترین گزینه همون ویندوزه وگرنه وقت تلف نکن. اصلا به این چیزا در لینوکس نیاز نیست و همین زبون ها کافی هستن.

توصیه دوستانه :
اگر شما هدفی رو که داری به خوبی بشناسی ،  به راحتی میتونی زبان برنامه نویسی مناسب اون هدف رو پیدا کنی. وقتی هدف رو مشخص کردی و زبان هم انتخاب شد دیگه ادیتور و ide و اینکه فلان روی لینوکس نصب میشه یا نه و... بی اهمیت میشه. تنها باید تمرکز کنی روی اونی که انتخاب کردی و سعی کنی متخصص بشی. همون php خودمون اصلا ، خود php هست ، ورژن هفت هست ، شی گرایی هست ، معماری ام وی سی هست ، فریمورک هایی که از معماری های پیچیده تر از ام وی سی استفاده می کنن (مثل لاراول) هست ، فریمورکی مثل سیمفونی که یک استاندارد غیر رسمی پی اچ پی محسوب میشه هست زند هست و .... البته قرار نیست یکی که میخواد برنامه نویس پی اچ پی بشه حتما همه رو یاد بگیره شاید همون شی گرایی و ام وی سی هم کافی باشه ، ولی منظورم اینکه همین php تمومی نداره. asp هم مثل اینه ، منطقی هست که نمیشه هر دو راه رو با هم طی کرد. پس مشخص میشه که باید نیازت رو بسنجی و متناسب با اون انتخاب کنی.

موفق باشی.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 10:00 ب‌ظ توسط Mr.Mehran »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #10 : 07 خرداد 1396، 11:32 ب‌ظ »
سلام

نقل‌قول

به نظرم جا انداختن "e" و معنی "چون" رو ندونستن زیاد مهم نیست ، اونقدر ناشناخته تو دنیا هست که وقت گذاشتن روی این چیزا وقت تلف کردنه، هر کسی متوجه cod و code هست.

نقل‌قول
برام جالب بود بدونم کلا چطوریه این کار ارزشش رو داره امنیت اندازه php هست اصلا کار معقولیه

منظور از امنیت دقیق نیست ، امنیت پروژه ای که ساخته میشه؟ اساسا همه ی زبان های معروف امن هستند وگرنه هیچ کس سمتشون نمی رفت و به زباله دان تاریخ می پیوستند! امنیت PHP و ASP هم یکسانه و هر دو در صورت برنامه نویسی اصولی مشکلی پیش نمیارن.

اگر در مورد امنیت بالا آوردن در سرور لینوکسی بپرسید ، یعنی اینکه به جای سرورهای ناامن ویندوزی از سرور لینوکسی استفاده بشه ، جای بحث هست و نمیشه انتظار داشت که مشکلی پیش نیاد ، از دیتابیس گرفته الی ماشالله ، در ضمن منطقی نیست وقتی که ویندوز به خوبی از پس اش برمیاد ، شما از لینوکس استفاده کنید. ویندوز نمی تونه از پس PHP بر بیاد (در سطح حرفه ای البته) این قضیه مطمئنا در مورد دات نت و لینوکس هم صادق خواهد بود. یه باگ ساده میتونه کل زحمت ها رو به فنا بده.

اگر علاقه به برنامه نویسی #C داری بهترین گزینه همون ویندوزه وگرنه وقت تلف نکن. اصلا به این چیزا در لینوکس نیاز نیست و همین زبون ها کافی هستن.

توصیه دوستانه :
اگر شما هدفی رو که داری به خوبی بشناسی ،  به راحتی میتونی زبان برنامه نویسی مناسب اون هدف رو پیدا کنی. وقتی هدف رو مشخص کردی و زبان هم انتخاب شد دیگه ادیتور و ide و اینکه فلان روی لینوکس نصب میشه یا نه و... بی اهمیت میشه. تنها باید تمرکز کنی روی اونی که انتخاب کردی و سعی کنی متخصص بشی. همون php خودمون اصلا ، خود php هست ، ورژن هفت هست ، شی گرایی هست ، معماری ام وی سی هست ، فریمورک هایی که از معماری های پیچیده تر از ام وی سی استفاده می کنن (مثل لاراول) هست ، فریمورکی مثل سیمفونی که یک استاندارد غیر رسمی پی اچ پی محسوب میشه هست زند هست و .... البته قرار نیست یکی که میخواد برنامه نویس پی اچ پی بشه حتما همه رو یاد بگیره شاید همون شی گرایی و ام وی سی هم کافی باشه ، ولی منظورم اینکه همین php تمومی نداره. asp هم مثل اینه ، منطقی هست که نمیشه هر دو راه رو با هم طی کرد. پس مشخص میشه که باید نیازت رو بسنجی و متناسب با اون انتخاب کنی.

موفق باشی.
ممنونم ازت عالی بود دقیقا دنبال همچین چیزی بودم ممنون ازت دوست عزیز.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #11 : 08 خرداد 1396، 09:06 ق‌ظ »
خواهش می کنم ، اگر مشکلتون حل شده طبق رسم انجمن به عنوان تاپیک عبارت (حل شد) رو اضافه کنید.