انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع های لینوکس رو به صورت برنامه های ویندوزی استفاده کنید. :o :o :o  (دفعات بازدید: 13700 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
نقل‌قول
فرقی نمی کنه از چه واژی استفاده میشه استاد گرامی این رو استفاده کردن که اگه یه تازه کار دیدن بدونن چی رو میگه ولی بازم به نظر من مهم فقط رسوندن منظوره.
گنو یه فرهنگه ، به نظر شخص من بین نام "ویندزد" و "پنجره هایی برای دزدی" هیچ فرقی نیس ، هر چی که منظور دزدی رو برسونه بگو! اما گنو یه فرهنگه و برای ترویج اون بهتره که همه جا ، اسم حقیقی اش رو بگیم ، لینوکس بگیم همه متوجه سیستم عامل میشن ولی متوجه فرهنگ اش نمیشن.
نقل‌قول
مثلا من برای تحویل پروژه ASP دانشگاه چون این ماکروسافت زباناش نمیزاره جای دیگه کار کنه و انحصار رو ول نمی کنه.
ASP 5  رو هم داره ولی این کجا و اون کجا.
خب این مورد هم اجبار هست و نمیشه کاریش کرد

واسه اون مطلب امنیتت هم +1 اینجا لایک نداره متاسفانه

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
نقل‌قول
اینجا لایک نداره متاسفانه

خوشبختانه ! نمی دونی اگه این گزینه لایک توی این انجمن بود چه بلوایی به پا می شد D:
(چقدر قشنگ مطلب الان به حاشیه کشیده میشه D: )‌ :P
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
نقل‌قول
اینجا لایک نداره متاسفانه

خوشبختانه ! نمی دونی اگه این گزینه لایک توی این انجمن بود چه بلوایی به پا می شد D:
(چقدر قشنگ مطلب الان به حاشیه کشیده میشه D: )‌ :P
خخخخ اره ولی کلا به نظرم انجمن یه UX کم داره خخخ بحثو منحرف نکنیم اینجا جاش نیست.
در مورد لایک دوستمونم ممنونم دوست عزیز نظر لطفته خوب واقعیت رو گفتم اخه برا خودم شده بود.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
  • When you get online,My fingers are stuttering
گروه های تلگرام که شورشو درآوردن. طرف دو روزه اومده لینوکس نصب کرده دو تا دستور بلد شده بعد مدعی میشه که ویندوز دزد هست و امنیت نداره و هیچ و فلان.
لینوکس نصب کردن که هنر نیست. هنر اونه که بتونی و بلد باشی از سیستم عاملت  استفاده کنی.
هرجا مطلبی میذارن راجب اینا زوووود لینوکسیا میریزن اونجا تعصبی برخورد میکنن و لینوکس میشه خدای همه چی.
جمع کنید بابا بازارچه برا خودتون راه انداختید.
قبلنا بحث سر کالی و اوبونتو بود الانم تازگیا شده لینوکس و ویندوز.
اولا خود ویندوزیا هم قبول دارن ویندوز دزدی میکنه.

دوما فکر نمیکنم کسی مجبور به استفاد از گنو باشه!!! اگه خوشش نمیاد میتونه بره سراغ همون به قول دوستان ویندزد.

سوما! تو انجمن اوبونتو جای تبلیغ و تعریف ویندوز نیست!!! میتونید برید تو انجمن های ویندوزی و تعریف کنید هیچکسی هم نمیاد بگه داری اشتباه میکنی ;D
When you get online,My fingers are stuttering
گروه کاربران لینوکس تهران" title="گروه کاربران لینوکس تهران

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چطور از شرشون راحت میشید؟
با برگشتنشون روی ویندوز

مراکز و جاهای مهمی هم هستند که ویندوزن.
خب اشتباه می‌کنن

خوده لایتک که مثلا داره دوره لینوکس میده لوح هاش پکیج هاش برا ویندوزه برید بخرید میفهمید.
خود لایتک*
لایتک یه بنگاه تجاریه که به فکر سود خودشه، نه یه مرجع علمی که دغدغهٔ کار درست انجام دادن داشته باشه!

الان ینی میگید لینوکس امنه؟
نه. می‌گیم گنو/لینوکس امن‌ترین سیستم‌عامل موجوده.

راجب معادل wannacry تحقیق کن بعد حرف بزن برادر عزیز.
راجع‌به*
اون هم ناشی از سامباست که باز هم شاهکار همون مایکروسافته. اصلاً هرجا سخن از ناامنیست، نام مایکروسافت می‌درخشد!

شمام به خودت لطف کن برو طرز بیان افرادی مثل استاد حاجی غلامعلی را بشنو بعد بیا نکته بگیر. نکنه میخوای بگی ایشونم قبول ندارید؟
چرا باید حرف‌های برخلاف منطق هرکسی رو قبول داشته باشیم؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
چطور از شرشون راحت میشید؟
با برگشتنشون روی ویندوز
نه دیگه وقتی روی ویندوز از اوبونتو استفاده کنن، یعنی از ابزار ها و نرم افزار هایی که روی اوبونتو هست استفاده کنن، خب باز به پشتیبانی و کمک نیاز دارن، ندارن؟ کی میخواد از اینها پشتیبانی بکنه؟کاربران Command Prompt میخوان در مورد بش نظر بدن؟اصلا اوبونتو هم نه همین بش که فکر کنم الآن روی ویندوز ۱۰ هست.
البته وقتی اینا برن روی ویندوز ۱۰ طبیعتا یکسری کاربر ویندوزی هم توانایی کار با بش(یا هر ابزار یا نرم افزار) رو پیدا میکنن و میتونن به هم وطنانشون کمک بکنن ولی بش، بش هست، چه روی ویندوز چه اوبونتو. نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه.
الان ینی میگید لینوکس امنه؟
نه. می‌گیم گنو/لینوکس امن‌ترین سیستم‌عامل موجوده.
مطمئن هستید؟OpenBSD برای امنیتش معروفه. البته اطلاع زیادی ندارم ولی همین قدر میدونم که شعارش امنیت هست:
نقل‌قول از: ویکی‌پدیای فارسی
در وب‌گاه رسمی اوپن‌بی‌اس‌دی، شعاری در مورد رکورد امنیتی اوپن‌بی‌اس‌دی دربارهٔ ایمن‌بودن این سیستم به گونهٔ پیش‌فرض، به نمایش گذاشته شده‌است. تا تاریخ ژوئن ۲۰۰۲، این شعار «پنج سال بدون حتی یک حفرهٔ امنیتی راه دور در نصب پیش‌فرض!» بود. در آن سال یک حفرهٔ امنیتی در اوپن‌اس‌اس‌اچ پیدا شد که یک مهاجم را توانا می‌ساخت تا از راه دور بتواند در اوپن‌بی‌اس‌دی — و هر سیستم دیگری که در آن زمان از اوپن‌اس‌اس‌اچ بهره می‌برد — رخنه کرده و دسترسی ریشه را بدست آورد. این شکاف امنیتی زود برطرف شد. سپس این شعار به «تنها یک شکاف امنیتی راه دور در نصب پیش‌فرض، در مدت زمانی نزدیک به شش سال!» تغییر کرد. در سال ۲۰۰۷، یک آسیب‌پذیری امنیتی راه دور وابسته به شبکه در اوپن‌بی‌اس‌دی پیدا شد که آن هم بی‌درنگ درست شد. به دنبال پیداشدن این آسیب‌پذیری، شعار به «تنها دو حفره امنیتی راه دور در نصب پیش‌فرض در طول یک مدت زمان طولانی!» تغییر کرد که تا به امروز پابرجا است.

این شعار نقد شده است؛ چرا که در نصب پیش‌فرض اوپن‌بی‌اس‌دی، شمار کمی سرویس در حال اجرا و مشغول به‌کار وجود دارد. برخی از منتقدین ادعا می‌کنند که شعار باید به «بدون برنامه کاربردی مشغول به کار در نصب پیش‌فرض» تغییر کند. چرا که بیشتر کاربران، سرویس‌های بیشتری را پس از نصب اجرا خواهند کرد و برنامه‌های کاربردی بیشتری را نصب خواهند کرد.
البته هر کی هر حرفی بزنی نمیشه گفت درسته و من هم تخصص ندارم و ... و فقط خواستم وجود بی اس دی ها رو هم یادآوری بشم، اساتید سخت نگیرن  ::)
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نه دیگه وقتی روی ویندوز از اوبونتو استفاده کنن، یعنی از ابزار ها و نرم افزار هایی که روی اوبونتو هست استفاده کنن، خب باز به پشتیبانی و کمک نیاز دارن، ندارن؟ کی میخواد از اینها پشتیبانی بکنه؟
طبیعتاً مایکروسافت که برای پشتیبانیش پول گرفته!

مطمئن هستید؟OpenBSD برای امنیتش معروفه. البته اطلاع زیادی ندارم ولی همین قدر میدونم که شعارش امنیت هست
بله. شعارها چندان قابل اعتنا نیستن و فریب‌دهنده هستن. این که یه سیستم خالی به شما بدن که هیچ کاری نکنه، طبیعیه که مشکلاتش هم کم‌تر از سیستم‌عامل پر از برنامه باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
نه دیگه وقتی روی ویندوز از اوبونتو استفاده کنن، یعنی از ابزار ها و نرم افزار هایی که روی اوبونتو هست استفاده کنن، خب باز به پشتیبانی و کمک نیاز دارن، ندارن؟ کی میخواد از اینها پشتیبانی بکنه؟
طبیعتاً مایکروسافت که برای پشتیبانیش پول گرفته!
کسی اینجا(ایران) واسه ویندوز پول نمیده، میده؟تازه اگر هم کسی پول بده نمیتونه از پشتیبانی مایکروسافت استفاده بکنه، پس اگر بش یا هر چی بره روی ویندوز، اگر خود کاربرای ویندوز نتونن به خودشون کمک بکنن، دیگه اینجا هست.
مطمئن هستید؟OpenBSD برای امنیتش معروفه. البته اطلاع زیادی ندارم ولی همین قدر میدونم که شعارش امنیت هست
بله. شعارها چندان قابل اعتنا نیستن و فریب‌دهنده هستن. این که یه سیستم خالی به شما بدن که هیچ کاری نکنه، طبیعیه که مشکلاتش هم کم‌تر از سیستم‌عامل پر از برنامه باشه.
بله منتقد ها هم همین رو میگن.

+ «بش» مجازا هر نرم افزار یا ابزار اوبونتو روی ویندوز یا حتی خود اوبونتو(اگر بصورت نرم افزار نصب بشه) هست.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
کسی اینجا(ایران) واسه ویندوز پول نمیده، میده؟تازه اگر هم کسی پول بده نمیتونه از پشتیبانی مایکروسافت استفاده بکنه، پس اگر بش یا هر چی بره روی ویندوز، اگر خود کاربرای ویندوز نتونن به خودشون کمک بکنن، دیگه اینجا هست.
خب باید به همون‌جا مراجعه کنه که وقتی ویندوزش خراب می‌شه بهش مراجعه می‌کنه. این‌جا انجمن توزیع گنو/لینوکس اوبونتوست و هر برنامهٔ اوبونتویی روی ویندوز نه سیستم‌عامل گنوست، نه لینوکسه. پس به این‌جا مرتبط نمی‌شه.