انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل من با فول اسکرین (حل شد)  (دفعات بازدید: 1467 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
مشکل من با فول اسکرین (حل شد)
« : 13 خرداد 1396، 02:26 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان...
من اوبونتو 16.04 LTS استفاده میکنم. منتها یه مشکل دارم، اینکه تو هر برنامه گرافیکی که فول اسکرین میکنم سیستم قفل میکنه و دیگه برنمیگرده. مثلا اگه از تو آپارات درحال فیلم دیدن باشم(البته درحالت فول اسکرین)، امکانش فراوونه که دیگه نتونم به محیط اوبونتو برگردم. این واسه هر نرم افزار گرافیکی دیگه ای هم همینجوریه. اینم بگم که مشکله از خود برنامه نیست، چون از تو tty هم برنامه رو kill میکنم، ولی فایده نداره. هرسری هم مجبورم از تو محیط tty و دستور زیر سیستم رو لوگ آف کنم. ٰkillall -u UserName
حالا بنظر شما چاره چیه؟ من دو تا کارت گرافیک دارم، اینتل و انویدیا. نصب کرده بودم، ولی الآن دیدم اینجوره:

اینم جواب دستور lspci:
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor PCI Express Root Port (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM76 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8101/2/6E PCI Express Fast/Gigabit Ethernet controller (rev 05)
« آخرین ویرایش: 16 خرداد 1396، 10:05 ق‌ظ توسط kiarash_mardani »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : مشکل من با فول اسکرین
« پاسخ #1 : 13 خرداد 1396، 04:50 ب‌ظ »
چرا سایز دیسک رو زده صفر بایت؟

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 13 خرداد 1396، 05:56 ب‌ظ »

من هاردم نابود شد، یه هارد SSD گذاشتم. یه اوبونتو 16.04 رو یه فلش داشتم که با هزار مکافات تونستم بندازم رو این هارد. همزمان ویندوز هم کنارش دارم... پارتیشن بندی هم مشکل داره.باید سر فرصت درستش کنم.. من با اون مشکلی ندارم. میدونم مشکلش چیه... الآن مشکل من با این فول اسکرینه.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3 : 13 خرداد 1396، 06:14 ب‌ظ »

من هاردم نابود شد، یه هارد SSD گذاشتم. یه اوبونتو 16.04 رو یه فلش داشتم که با هزار مکافات تونستم بندازم رو این هارد. همزمان ویندوز هم کنارش دارم... پارتیشن بندی هم مشکل داره.باید سر فرصت درستش کنم.. من با اون مشکلی ندارم. میدونم مشکلش چیه... الآن مشکل من با این فول اسکرینه.
گفتم شاید مشکل مربوط به اون هم باشه. چون وقتی حجم هاردتت خیلی کم ازش می‌مونه، مشکل‌های عجیب‌ غریبی هم به هم میزنه سیستم، چون جا نداره.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 14 خرداد 1396، 12:49 ق‌ظ »

گفتم شاید مشکل مربوط به اون هم باشه. چون وقتی حجم هاردتت خیلی کم ازش می‌مونه، مشکل‌های عجیب‌ غریبی هم به هم میزنه سیستم، چون جا نداره.

درایو / تقریبا ۲۰ گیگ خالی داه... دیگه نمیدونم چیکار کنم...

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
« پاسخ #5 : 14 خرداد 1396، 01:48 ق‌ظ »
اوبونتو 17.04 تست کن.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 14 خرداد 1396، 01:28 ب‌ظ »
اوبونتو 17.04 تست کن.

اینکه میشه پاک کردن صورت مسئله. میخوام اگه بشه همینو راش بندازم...

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #7 : 14 خرداد 1396، 03:27 ب‌ظ »
اوبونتو 17.04 تست کن.

سلام

پاک کردن صورت مسئله نیست ممکنه باگی بوده باشه یا نا هماهنگی با سخت افزار شما بوده در ورژن 16.04 که در آخرین ورژن حل شده باشه.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 14 خرداد 1396، 03:55 ب‌ظ »
اوبونتو 17.04 تست کن.

سلام

پاک کردن صورت مسئله نیست ممکنه باگی بوده باشه یا نا هماهنگی با سخت افزار شما بوده در ورژن 16.04 که در آخرین ورژن حل شده باشه.

سلام
فعلا برام مقدور نیست که 17.04 نصب کنم... ایشالا سر فرصت.... خوب اگه باگی هم بوده باشه واسه من تنها که نیست. باید حداقل چندنفر بهش اشاره کرده باشند.
« آخرین ویرایش: 14 خرداد 1396، 03:59 ب‌ظ توسط kiarash_mardani »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 16 خرداد 1396، 08:20 ق‌ظ »
رایانه‌ای که کسی قراره پشتش بشینه، همیشه باید از آخرین نگارش اوبونتو استفاده کنه که می‌شه ۱۷.۰۴
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 16 خرداد 1396، 10:04 ق‌ظ »
رایانه‌ای که کسی قراره پشتش بشینه، همیشه باید از آخرین نگارش اوبونتو استفاده کنه که می‌شه ۱۷.۰۴

خوب اگه قرار بود همه برن نسخه جدید مثلا واسه الآن 17.04، چه معنی داشت پشتیبانی دراز مدت از این نسخه 16.04.
پس ایرادی نمیشه گرفت از اینکه من از نسخه 16.04 استفاده میکنم.
ولی خوبیش به اینه که با این پاسخ شما فهمیدم که باید با این قضیه کنار بیام... بالاخره دستور kill رو واسه همین موقع ها گذاشتن!
حل شد داداش، حل شد!!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل من با فول اسکرین (حل شد)
« پاسخ #11 : 16 خرداد 1396، 03:59 ب‌ظ »
خوب اگه قرار بود همه برن نسخه جدید مثلا واسه الآن 17.04، چه معنی داشت پشتیبانی دراز مدت از این نسخه 16.04.
اون پشتیبانی برای رایانه‌هاییه که قراره پنج سال یا بیش‌تر یه‌جا بمونن و کار کنن، بدون این که کسی بهشون کاری داشته باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن