انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مسائل مربوط به گیاه خواری  (دفعات بازدید: 6774 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
مسائل مربوط به گیاه خواری
« : 15 خرداد 1396، 10:11 ق‌ظ »
توضیح جامعی نمیدم ، چون هدف ترغیب دیگران نیست ، فقط در این حد که ، در مسیر فلسفه شخصی و خودشناسی ، جایی هست که ، استالمن غذا خوردتون می شید .

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
پاسخ : مسائل مربوط به گیاه خواری
« پاسخ #1 : 15 خرداد 1396، 10:14 ق‌ظ »
سلمان عزیز ، درباره کمبود ویتامین B12 گفتی ، من حدود هشت ساله که انواع گوشت رو مصرف نمی کنم ، اما تخم مرغ بیشتری از حد معمول مصرف میکنم ، بنظر میرسه بتونه جبرانش کنه ، و خوشبختانه تا الان هم علائم کمبودش رو نداشتم ، نظر خودت چیه ؟

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #2 : 15 خرداد 1396، 10:17 ق‌ظ »
اصل حساسیت من روی چیز های دیگست ، من چرم و ژلاتین هم مصرف نمی کنم ، برای مثال بستنی ها و خامه هایی که ژلاتین دارن یا حتی کپسول های دارویی ، اما یه سری چیز ها هستن که نتونستم فرایند تولیدشون رو متوجه بشم و بهشون مشکوکم ، مثل قرص جوشان مولتی ویتامین ، من نمیدونم ویتامین های موجود در این دارو ها از چه منبعی استخراج میشن ، تو اطلاعاتی داری؟

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3 : 15 خرداد 1396، 12:29 ب‌ظ »
سلام

حقیقتا من با این تاپیک مخالفم ، چون شما دارای اعتقاداتی هستی ، همون طور که بقیه اعتقاداتی دارن ، و باید به نظر و اعتقاد هم احترام بزاریم. اگرچه عنوان تاپیک مفهوم بحث رو نمیرسونه ، اما وقتی در مورد "مسیر فلسفه شخصی و خودشناسی" گفته شه ، به فرض منی  که مخالف گیاه خواری ام ، باید بیام "مسیر فلسفه شخصی و خودشناسی" شما رو بکشم پایین تا "مسیر فلسفه شخصی و خودشناسی" خودم رو ببرم بالا! و در این مسیر انواع و اقسام توهین و تمسخر ها رو باید به کار بگیرم! خواهش می کنم نگید که نه این طوری نمیشه ، این فروم که هیچ ، اگه به سایر جاهایی که بحث هایی صورت میگیره ، مثل تلگرام ، نگاه کنید میبینید ته اش ، به دعوا و اثبات برتری عقیده ی من به عقیده ی بقیه می کشه.

در مورد کمبود ویتامین B12 یا حتی سایر کمبودها ، با شناخت صحیح جایگزین های گیاهی قابل جبرانه (که البته در ایران کم یافت میشن). همچنین معمولا هر ۶ ماه یکبار هم وِجِترین ها میرن چکاپ ، تا اگر کمبودی داشته باشن ، مشخص بشه و فکری برای جبرانش بکنن ، یعنی اگر کسی قصد داشته باشه در این مسیر قدم بزاره ، با افزایش آگاهی و شناخت اش از مواد غذایی گیاهی و با انجام چکاپ های ۶ ماهه ، مشکلی براش پیش نمیاد.

نقل‌قول
من حدود هشت ساله که انواع گوشت رو مصرف نمی کنم ، اما تخم مرغ بیشتری از حد معمول مصرف میکنم

اینکه منظور از "بیشتر از حد معمول" میشه چقدر ، بستگی به خیلی از مسائل داره که مهم ترینشون سن و جنسیت است. اگر به سن ۴۰ سال برسید ، باید مصرف تخم مرغ در هفته رو به زیر ۳ عدد برسونید که طبیعتا در تامین نیاز B12 کافی نخواهد بود ، یا باید از جلبک و صدف دریایی استفاده کنید ، یا مولتی ویتامین های صنعتی.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #4 : 15 خرداد 1396، 01:05 ب‌ظ »
کسانی که اینجا هستند ، حداقال در یک عقیده اشتراک تفکر دارند ، "آزادی" ،
دوست عزیز اگر کسی مخالف این تاپیک هست ، نیاد و نخونه بحثی هم نکنه ، من مخالف کومونیسمم ، پس نمیرم توی انجمن هاشون و باهاشون هم بحث نمی کنم ، به همین راحتی.

بابت اطلاعاتتون هم متشکر.

درضمن ، بحث فلسفه شخصی یک نفر خاص نیست ، مهم اینه که این مسیریه که تعدادی از کسانی که به دنبال فلسفه شخصیشون میرن به این تفکر مشترک میرسن ، که البته ممکنه باب میل شما و دیگر افراد نباشه ، قرار نیست بحث ها همیشه بحثی باشه که همه باهاش موافقن ، اگر اینطوری بود الان اصلا نرم افزار آزاد نداشتیم و همه با همون سیاست های مالکیتی موافق بودن .
این هم یک مبحثه مثل بقیه چیز ها ، در این انجمن بار ها درباره "کدام دسکتاپ" بحث و دعوا های فراوان شده ، یا مثلا "بهترین دانلود منیجر" که هر دو ماه یک بار یه تاپیک جدید با این عنوان بالا میاد و کلی هم دوباره دربارش بحث میشه ، هر کسی سلیقه ای داره ، اما کسی جنگی نداره ، این تاپیک هم برای بحث درباره مسایل گیاه خوار ها ایجاد شده نه اینکه بیاد بگه گیاه خواری بهترینه و همه بیایید گیاه خوار بشید و .... ، این رو در خط اول تاپیک هم عرض کردم ، پس اگه گیاه خوار نیستید خودتون رو اذیت نکنید و اینجا نیاید ، من و دیگر کسانی که این تفکر مشترک رو داریم اینجا رو برای خودمون نگه میداریم ، کسی هم خارج از این عقیده کنجکاو شد میتونه اطلاعاتی کسب کنه ، اما قرار بر این نیست چون ممکنه کار به بحث بکشه من از حق خودم دست بکشم و اصلا این تاپیک رو ایجاد نکنم ، اینکه کسی از بحث خوشش نیاد یا ناراحت بشه مشکل خودشه نه من ، قصد توهین ندارم سعی بر منطقی عنوان کردن موضوعات ساده حقوق مشترک دارم ، البته که شما هم فقط نظرتون رو درباره این تاپیک فرمودید و همونطور که محترم هم هست چون ربطی به هدف من نداره با کمال احترام و رک میگم که اهمیتی برام نداره ، من دوست دارم اینجا با اعضای گیاه خوار انجمن گفتگویی کنم ، اگر هم مشکلی پیش بیاد مطمعنن ناظرین انجمن اقدام میکنن .
« آخرین ویرایش: 15 خرداد 1396، 01:27 ب‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #5 : 15 خرداد 1396، 01:30 ب‌ظ »
نقل‌قول
چون شما دارای اعتقاداتی هستی ، همون طور که بقیه اعتقاداتی دارن ، و باید به نظر و اعتقاد هم احترام بزاریم.

پس باید به عقاید داعشی ها هم احترام بذاریم. درسته؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #6 : 15 خرداد 1396، 01:50 ب‌ظ »
مقاله کمبود ویتامین ب۱۲ در ویکی‌پدیا

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #7 : 15 خرداد 1396، 01:56 ب‌ظ »
من موافق این تاپیک هستم. چون بنظر من گیاه‌خواری باید از راه درستش انجام بشه و نباید کسی همین‌جوری شروع کنه، باید قبلش در مورد ویتامین‌ها و نیاز بدن و این‌جورچیزهایی یک سری مطالعه ابتدایی داشته باشه تا بعدن دچار مشکل نشه.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #8 : 15 خرداد 1396، 02:01 ب‌ظ »
نقل‌قول
چون شما دارای اعتقاداتی هستی ، همون طور که بقیه اعتقاداتی دارن ، و باید به نظر و اعتقاد هم احترام بزاریم.

ما یک مبحثی داریم توی دموکراسی به اسم «نظر اکثریت با رعایت حقوق اقلیت». اگه گیاه‌خوارها اومدن و خوردن گوشت رو برای همه ممنوع کردن، اون موقع باید جلوشو گرفت وگرنه یکی اومده میگه اگه به فلان و فلان دلیل حیوون‌ها رو نکشی، کار بهتری می‌کنی. یکی میگه بعضی حیوون‌ها هم سیستم‌ اعصاب مرکزی دارن و درد رو حس می‌کنن.

بیان نظر و عقیده با مجبور کردن دیگران به انجام دادن کارها، فکر می‌کنم قابل مقایسه نیستن.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #9 : 15 خرداد 1396، 02:33 ب‌ظ »
مثل قرص جوشان مولتی ویتامین ، من نمیدونم ویتامین های موجود در این دارو ها از چه منبعی استخراج میشن ، تو اطلاعاتی داری؟

تا اون‌جا که می‌دونم، ب‌۱۲ از منبع گیاهی تاحالا روی انسان اثبات نشده و صرفا یک نظریه هست. (به نقل از ویکی‌پیدیای مربوط به ب۱۲)

there are few known plant, fungus or algae sources of biologically active B12, with none tested in human trials

ولی با این حال من دو تا بسته تبلت مولتی‌ویتامین دارم، روی یکیش نوشته که مناسب برای وگان‌ها (یعنی از حیوان گرفته نشده) (عکسش رو پیوست کردم) ولی روی اون یکی دیگه هیچی ننوشته.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #10 : 15 خرداد 1396، 02:43 ب‌ظ »
نقل‌قول
جامعه ی جهانی با داعش مخالفه ، چون آزادی افرادی که باهاش هم عقیده نستن رو لگد مال میکنه ، اگر اعتقاد های همین داعشی ها ، صدمه ای به بقیه نزنه ، دلیلی برای مخالف باهاش نمی بینم.

نقل‌قول
کسانی که اینجا هستند ، حداقال در یک عقیده اشتراک تفکر دارند ، "آزادی"
نقل‌قول
بحث فلسفه شخصی یک نفر خاص نیست ، مهم اینه که این مسیریه که تعدادی از کسانی که به دنبال فلسفه شخصیشون میرن به این تفکر مشترک میرسن
مهم اینکه به این تفکر مشترک گیاه خواری برسن؟ این جمله با اون جمله ی اعتقاد به آزادی در تضاده و مشخص میشه شما میخوایید همه رو مثل خودتون بکنید! چون میگید مهم اینکه به این تفکر گیاه خواری برسن!  معرفی یه چیزه ، جنگ و جدل یه چیز دیگه ، من شما رو نمی شناسم ولی قبلا زیاد دیدم از این بحث هایی که آخر سر این به اون میگه قاتل خون خوار وحشی و اون به این میگه بز بز قندی ، چرا نمی خندی (البته اینا الفاظ مودبانه بودن)

نقل‌قول
البته ممکنه باب میل شما و دیگر افراد نباشه ، قرار نیست بحث ها همیشه بحثی باشه که همه باهاش موافقن ، اگر اینطوری بود الان اصلا نرم افزار آزاد نداشتیم و همه با همون سیاست های مالکیتی موافق بودن .
من گفتم مخالفم چون این گونه بحث ها ، به جای اینکه به معرفی ختم بشن ، به تحمیل عقیده ، توهین به سایرین و ... ختم میشن ، نمونه اش همین خشم شما نسبت به مخالفت من که از تعصبتون بلند میشه. من نمی گم حتما باید قربون صدقه ام میرفتید :) اما این گونه برخورد تند از طرف شما  در همین ابتدا ، نوید یک بحث سازنده رو نمیده. اگر شما با مخالفت من این کار رو بکنید ، وقتی کسی بیاد بپرسه دلایلتون از نخوردن گوشت چیه چی کار میکنید!

نقل‌قول
این هم یک مبحثه مثل بقیه چیز ها ، در این انجمن بار ها درباره "کدام دسکتاپ" بحث و دعوا های فراوان شده ، یا مثلا "بهترین دانلود منیجر" که هر دو ماه یک بار یه تاپیک جدید با این عنوان بالا میاد و کلی هم دوباره دربارش بحث میشه ، هر کسی سلیقه ای داره ، اما کسی جنگی نداره .
معمولا همین بحث ها به جنگ میکشه ، یکی میاد میگه پرسپولیس عالیه ، اون یکی میگه آریا۲ مزخرفه و ... ولی اگر بیان و بگن پرسپولیس محیط گرافیکی خوبی داره ، آریا۲ سرعت خوبی داره ، wget فایل ها رو خراب نمیکنه و ... میشه یه بحث سازنده و مفید که همه میتونن نیاز هاشون رو بسنجن و خودشون به نتیجه گیری برسن ، اما در اکثر بحث ها ، اونایی که دارن بحث میکنن سعی دارن برای بقیه نتیجه گیری کنن. نمونه اش اینکه شما بار ها به من گفتید "نیا این تاپیک" چون اینجا من میخوام با سایر گیاه خوار ها گفتگو داشته باشم. اینجا انجمن گیاه خواران نیست و شما نمی تونید فرض رو بر این بزارید که غالب اونایی که میان این تاپیک گیاه خوار اند، همون طور که انجمن کومونیست ها نمیرید ، برای بحث گیاه خواری هم به انجمن مربوطه برید!  شما در مورد مشکلات گیاه خواری و مسائل مرتبط اش میخواد بحث کنید درحالی که نمی تونید فرض رو اکثریت گیاه خوار این فروم بزارید ، یعنی اول باید بیاد بگید گیاه خواری چیه ، اصول و عقاید چیه ، در مورد "چرایی ها" توضیح بدید ، بعد از این میشه وارد بحث "چگونگی" شد!

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #11 : 15 خرداد 1396، 03:48 ب‌ظ »
مثل قرص جوشان مولتی ویتامین ، من نمیدونم ویتامین های موجود در این دارو ها از چه منبعی استخراج میشن ، تو اطلاعاتی داری؟

تا اون‌جا که می‌دونم، ب‌۱۲ از منبع گیاهی تاحالا روی انسان اثبات نشده و صرفا یک نظریه هست. (به نقل از ویکی‌پیدیای مربوط به ب۱۲)

there are few known plant, fungus or algae sources of biologically active B12, with none tested in human trials

ولی با این حال من دو تا بسته تبلت مولتی‌ویتامین دارم، روی یکیش نوشته که مناسب برای وگان‌ها (یعنی از حیوان گرفته نشده) (عکسش رو پیوست کردم) ولی روی اون یکی دیگه هیچی ننوشته.

بسیار متشکر . درباره پایدار کننده ها در محصولات صنعتی چه اطلاعاتی دارید؟ معمولا ژلاتین رو می نویسند توی قسمت مواد تشکیل دهنده اما بعضی وقت ها هم فقط کلماتی مثل "قوام دهنده" با همون "پایدار کننده" خالی رو میزارن و یا از انواع شیمیایی که با کدهای E شروع میشن استفاده میشه . شما درباره نحوه بدست آمدن جایگزین های سری E اطلاعاتی دارید؟

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #12 : 15 خرداد 1396، 03:59 ب‌ظ »
آقای مهران عزیز
شما چطوری تعصب من رو تشخیص دادید در حالی که من رو نمیشناسید؟
من در تمام این مدت حتی یک نفر رو حتی یک نفر رو ترغیب به گیاه خواری نکردم چه برسه به تعصب و تحمیل. این یک انتخاب شخصی هست .
مطمعن باشید بعد از این چند سال بنده خیلی بهتر از شما انجمن های گیاه خواری رو میشناسم . برای این تاپیک هم اکثریتی بجز شخص سلمان در نظر نگرفتم . در تاپیک قبلی که به فیلم های حقوق حیوانات اشاره شد بنده متوجه شدم که ایشون هم گیاه خوار هستند و همونجا پیشنهاد داده شد تا درباره مسایل گیاه خواری بحث و گفتگویی بکنیم . نه اینکه تاپیک این بهتر است یا آن راه بندازیم . درضمن شما خودتون دارید اینجا بحث و جنگ ایجاد می کنید بعد میگید این بحث ها به جنگ ختم میشه!
« آخرین ویرایش: 15 خرداد 1396، 04:41 ب‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #13 : 15 خرداد 1396، 04:23 ب‌ظ »
بسیار متشکر . درباره پایدار کننده ها در محصولات صنعتی چه اطلاعاتی دارید؟ معمولا ژلاتین رو می نویسند توی قسمت مواد تشکیل دهنده اما بعضی وقت ها هم فقط کلماتی مثل "قوام دهنده" با همون "پایدار کننده" خالی رو میزارن و یا از انواع شیمیایی که با کدهای E شروع میشن استفاده میشه . شما درباره نحوه بدست آمدن جایگزین های سری E اطلاعاتی دارید؟
در مورد پایدارکننده‌ها زیاد اطلاع ندارم ولی در مورد ژلاتین، که توی ژله و پاستیل هست، من اصلا این دو تا رو نمی‌خورم، خاصیت خاصی که ندارن، هرچی آدم این‌ها رو کمتر بخوره بهتره.

البته می‌گن که ممکنه توی ماست و بستنی هم باشه، که من تاحالا ندیدم.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #14 : 15 خرداد 1396، 04:37 ب‌ظ »
در مورد پایدارکننده‌ها زیاد اطلاع ندارم ولی در مورد ژلاتین، که توی ژله و پاستیل هست، من اصلا این دو تا رو نمی‌خورم، خاصیت خاصی که ندارن، هرچی آدم این‌ها رو کمتر بخوره بهتره.

البته می‌گن که ممکنه توی ماست و بستنی هم باشه، که من تاحالا ندیدم.
بله متاسفانه در ساخت کپسول های دارویی و خامه و کره و ماست و ژله و پاستیل و بستنی و شکلات ها و کیک های مغزدار ممکنه استفاده شده باشه . من تقریبا هرچیزی رو قبل خریدن چک میکنم و انتخاب هام هم محدود تر هستند . نکته قابل توجهش اینه که عمده ژلاتین مصرفی داخلی از طریق واردات هست و امکان اینکه از استخوان خوک و یا دیگر حیوان ها بدست آمده باشه وجود داره .
« آخرین ویرایش: 15 خرداد 1396، 04:48 ب‌ظ توسط enCODEr »