انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مسائل مربوط به گیاه خواری  (دفعات بازدید: 6785 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ : مسائل مربوط به گیاه خواری
« پاسخ #30 : 17 خرداد 1396، 11:48 ب‌ظ »

یه سوالی که پیش میاد اینه که چطور مواد اورگانیک رو تشخیص بدیم ؟ مثلا صرف گفتن مغازه دار یا دوتا مارک و برچسب میشه اعتماد کرد ؟
به برچسب ها زیاد نمی شه اعتماد کرد. به طور کلی به نظرم هرجایی که بحث پول باشه به هیچ چیز نمی شه اعتماد کرد.
اما راه دقیقش آزمایشگاه هست. بعضی آزمایشگاهها می تونند تشخیص بدهند که محصول آیا اورگانیک هست یا نه.

نقل‌قول
نقل‌قول
    یه سوالی که پیش میاد اینه که چطور مواد اورگانیک رو تشخیص بدیم ؟
خیلی ساده! مثلا سیب هایی هایی که کرم دارن! یا اینکه خیلی درشت نیستن. مثلا گوجه سبز هایی که مشخصه پرنده ها نوک زدن و ازشون خوردن. مثلا پرتغالی که مجلسی نیس و کوچیکه و پر از دانه اس توش. مثلا گوجه فرهنگی هایی که خیلی شیک نیستن و حتی له شدن (چون اونایی که اصلاح ژنتیک شدن سفت هستند تا له نشن). مثلا توت فرنگی ها خیلی خیلی ریز ، نه این توت فرنگی هایی که اندازه ی پرتغال اند. کلا هر چیزی که مجلسی نیست خوبه. در مورد کلم برگ هم بگم که هر چقدر درشت تر باشه و رنگ برگ هاش سبز باشه بهتره.
این راه درستی نیست چون وقتی که کرم ها دربرابر آفتکش ها مقاوم بشوند می تونند میوه ها رو بخورند.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #31 : 18 خرداد 1396، 12:46 ق‌ظ »
نقل‌قول
این راه درستی نیست چون وقتی که کرم ها دربرابر آفتکش ها مقاوم بشوند می تونند میوه ها رو بخورند.
عزیزم با موضوع مقاومت باکتری ها قاطی نکن! کشاورز نمیاد پول سمی رو بده که کرم ها بهش مقاوم اند!!! اگر دید سم زد و باز کرم درومد ، میره یه سم دیگه میخره! پس وجود کرم میتونه راه خوبی باشه. مسئله ی مقاومت هم هر چند سال سر یه محصول میاد ، نه واسه همه ی محصولات به طور سالیانه!
اینو هم دقت کنید یه مسئله ی سم پاشی هست ، یه مسئله ی اصلاح ژنتیک ، به نظرم اصلاح ژنتیک خطرناک تر از قضیه ی سم پاشی باشه و باید جدی گرفت اش.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #32 : 19 خرداد 1396، 06:02 ق‌ظ »
مسئله ی مقاومت هم هر چند سال سر یه محصول میاد ، نه واسه همه ی محصولات به طور سالیانه!

نه قضیه به این سادگی ها نیست. گاهی وقت ها یک کرم به یک آنزیمی دست پیدا میکنه که می تونه در برابر سم های زیادی مقاومت کنه. به غیر از اینا من یاغدارهای زیادی رو می شناسم که هم سم زدند و هم محصولاتشون کرم خورده بودند.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #33 : 20 خرداد 1396، 05:35 ب‌ظ »
تاپیک من رو که قفل کردن !  :D

ولی من یه سوالی برام پیش اومده .
من چند ماه پیش این فیلمهای گیاهخواری رو به یکی از دوستانم نشون دادم طرف خیلی تحت تاثیر قرار گرفت و حتی کمی گریه هم کرد !
واز اون به بعد گیاهخوار شد اما بعد از چند مدت که دیدمش دوباره گوشت خوار شده بود!!
ازش پرسیدم چرا دوباره گوشتخوار شدی که جواب درستی بهم نداد ! به نظر شما چرا این دوست من دوباره گوشتخوار شده آخه ما ایرنیا اکثرا حزب باد هستیم و میگیم خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو ! شاید این دوست ما هم از ترس رسوا شدن دوباره گوشتخوار شده ؟ نظر شما چیه دوستان ؟
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #34 : 20 خرداد 1396، 05:54 ب‌ظ »
من خودم دوست دارم گیاه‌خوار باشم، اما خب تو خونهٔ پدر و مادرم زندگی می‌کنم و عملاً دستم چندان برای درست کردن غذا باز نیست. به‌نظرم شاید دوستت شرایطی مشابه من داشته باشه.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #35 : 20 خرداد 1396، 07:42 ب‌ظ »
نقل‌قول
واز اون به بعد گیاهخوار شد اما بعد از چند مدت که دیدمش دوباره گوشت خوار شده بود!!
ازش پرسیدم چرا دوباره گوشتخوار شدی
به نظر شما چرا این دوست من دوباره گوشتخوار شده
شاید این دوست ما هم از ترس رسوا شدن دوباره گوشتخوار شده
همه چیز خوار شده بود

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #36 : 20 خرداد 1396، 07:55 ب‌ظ »
من خودم دوست دارم گیاه‌خوار باشم، اما خب تو خونهٔ پدر و مادرم زندگی می‌کنم و عملاً دستم چندان برای درست کردن غذا باز نیست. به‌نظرم شاید دوستت شرایطی مشابه من داشته باشه.
شاید هم طرف احساساتی شده بوده و از روی احساس تصمیم گرفته، یاد ارسطو بخیر...
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #37 : 20 خرداد 1396، 08:19 ب‌ظ »
نه اون تو خونه خودش و با همسرش زندگی میکنه

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #38 : 20 خرداد 1396، 08:19 ب‌ظ »
نقل‌قول
ازش پرسیدم چرا دوباره گوشتخوار شدی
به نظر شما چرا این دوست من دوباره گوشتخوار شده
شاید این دوست ما هم از ترس رسوا شدن دوباره گوشتخوار شده
همه چیز خوار شده بود
کاملا درست گفتین ممنون

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #39 : 20 خرداد 1396، 08:22 ب‌ظ »
شاید هم طرف احساساتی شده بوده و از روی احساس تصمیم گرفته، یاد ارسطو بخیر...
آره شاید ولی توی تصمیم گیری برای گیاهخوار شدن عقل و احساس هر دو لازمه شاید دیدن این فیلمها کافی نباشه نمیدونم !

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #40 : 20 خرداد 1396، 08:39 ب‌ظ »
مشکل ما اینه:

۱- بدن انسان در طول تکامل بیشتر رفته به سمت گوشت خواری تا گیاه خواری.
  ۲- ذهن انسان در طول تکامل قابلیت اجتماعی همزاد پنداری رو به دست اورده و این باعث شده دلش به حیوانات بسوزه.
  ۳-انسان حداقل ۱۰۰۰۰ سال وقت داشته تا غذای مناسب ذائقه اش رو پیدا کنه و بپزه. برای مثال اگه مشکل گوشت خام یا حداقل آبپز بود منم گیاه خوار میشدم ولی مشکل کالباس و همبرگر و ... هست!

ولی حالا ذهن انسان که این پارادوکس رو درست کرده یه راهی هم برای حل کردنش درمقابلمون گذاشته.
به نظرم گیاه خوار ها اگه واقعا میخوان یه تغییری حاصل کنن باید انرژیشون رو بذارن روی تولید گوشت مصنوعی. اینطوری هم خودشون میتونن گوشت بخورن، هم افراد ضعیفی مثل من که نمیوتنن گیاه خوار بشن میتونن بدون عذاب وجدان غذاشون رو کوفت کنن. مزایای دیگرش بماند

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #41 : 20 خرداد 1396، 08:47 ب‌ظ »
شاید خانمش همراه نبوده :-k
البته آدما همیشه در حال عوض شدن هستن و من اصلاً از این عوض شدن تعجب نمی‌کنم.

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #42 : 20 خرداد 1396، 08:55 ب‌ظ »
مشکل ما اینه:

۱- بدن انسان در طول تکامل بیشتر رفته به سمت گوشت خواری تا گیاه خواری.
  ۲- ذهن انسان در طول تکامل قابلیت اجتماعی همزاد پنداری رو به دست اورده و این باعث شده دلش به حیوانات بسوزه.
  ۳-انسان حداقل ۱۰۰۰۰ سال وقت داشته تا غذای مناسب ذائقه اش رو پیدا کنه و بپزه. برای مثال اگه مشکل گوشت خام یا حداقل آبپز بود منم گیاه خوار میشدم ولی مشکل کالباس و همبرگر و ... هست!

ولی حالا ذهن انسان که این پارادوکس رو درست کرده یه راهی هم برای حل کردنش درمقابلمون گذاشته.
به نظرم گیاه خوار ها اگه واقعا میخوان یه تغییری حاصل کنن باید انرژیشون رو بذارن روی تولید گوشت مصنوعی. اینطوری هم خودشون میتونن گوشت بخورن، هم افراد ضعیفی مثل من که نمیوتنن گیاه خوار بشن میتونن بدون عذاب وجدان غذاشون رو کوفت کنن. مزایای دیگرش بماند
ببخشید چرا شما نمیتونین گیاه خوار بشین مگه مشکلی هست ؟

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #43 : 20 خرداد 1396، 08:57 ب‌ظ »
شاید خانمش همراه نبوده :-k
البته آدما همیشه در حال عوض شدن هستن و من اصلاً از این عوض شدن تعجب نمی‌کنم.
آره شاید ولی به نظرم اگه ما گیاهخوارها انسجام بیشتری داشته باشیم هیچوقت احساس تنهایی نمی کنیم و این به پیشرفت جامعه گیاهخواری کمک بزرگی میکنه نظر شما چیه ؟

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #44 : 20 خرداد 1396، 08:57 ب‌ظ »
نقل‌قول
 بدون عذاب وجدان غذاشون رو کوفت کنن
عزیز یه نقدی به گفته ی شما دارم
گیاه خواری با گیاه خواری فرق میکنه! یکی هست برای سلامتی اش یه مدت گیاه میخوره و بعداگر دوست داشت ، گیاه خوار میمونه ، اما دسته ی دوم گیاه خوار دارای اعتقاداتی است ، شما با اون جمله ی آخرتون ، اعتقاد گیاه خواران رو دارید ، ولی تنها از گیاهان تغذیه نمی کنید و این مورد از نظر فلسفی ممکنه براتون مشکل ایجاد کنه ، چون این طور که از اون جمله آخری برمیاد ، در خوردن گوشت عذاب وجدان دارید و به نظرم من ،
یا باید خودتون رو قانع کنید که خوردن گوشت از نظر اخلاقی با رعایت ملاحظاتی چون عدم خشونت مطلق نسبت به حیوانات ، مشکلی نداره و یا برای گیاه خوار شدن برنامه ریزی کنید.

نقل‌قول
انسان حداقل ۱۰۰۰۰ سال وقت داشته تا غذای مناسب ذائقه اش رو پیدا کنه و بپزه. برای مثال اگه مشکل گوشت خام یا حداقل آبپز بود منم گیاه خوار میشدم ولی مشکل کالباس و همبرگر و ... هست!
معظل سوسیس و کالباس و دار و دسته اش ، ربطی به گیاه خوار بودن و مه چیز خوار بودن و گوشت خوار بودن نداره ، بلکه مسئله ی سلامتی بشر در میون هست ، من با اینکه گوشت میخورم ولی از این مواد فراوری شده تا حد امکان دوری می کنم (مگر در شرایط خاص مثل پیدا نکردن رستوران ایرانی در خارج کشور)

متاسفانه با توجه به دانش فعلی بشر ، امکان تولید گوشت مصنوعی تا مدت زمانی دراز (من تخمین میزنم تا چند قرن) وجود نخواهد داشت.